خرید خودرو در ترکیه

شما هم ممکن است جزء افرادی باشید که در فکر مهاجرت به ترکیه هستند. زندگی در کشور جدید در ماه های نخست ممکن است برای شما با مشکلاتی همراه باشد بسیاری از این مشکلات می تواند به دلیل عدم آشنایی شما با قوانین و مقررات این کشور باشد.

قطعا خیلی از افرادی که قصد اخذ اقامت در ترکیه را دارند به یکی از چیزهایی که خیلی فکر می کنند خرید خودرو در کشور ترکیه هست ولی ممکن است این افراد اطلاعات کافی را در خصوص خرید ماشین در ترکیه و یا ماشین ترکیه ای نداشته باشند و این امر کاملا طبیعی است. ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با قوانین خرید ماشین در ترکیه برای اتباع خارجی در ترکیه آشنا کنیم تا بتوانید راهنمای خرید اتومبیل در ترکیه را داشته باشید.

بهترین زمان خرید خودرو در ترکیه

شما می خواهید برای مقابله با فشارها و شلوغی های زندگی روزمره و همچنین برای سفرهای آخر هفته یا حتی برای اهداف سرمایه گذاری در ترکیه، یک ماشین بخرید. بر این اساس شما شروع به مقایسه خودروها و قیمت ها در ترکیه کردید که آیا در این زمان شرایط خرید خودرو در ترکیه مناسب است یا نه؟ شما مقداری پول پس انداز کرده اید و به دنبال زمان مناسب هستید.

یکی از اولین نکاتی که در خرید ماشین در ترکیه با پاسپورت باید به آن توجه کنید این نکته هستش که بهترین زمان قیمت خرید اتومبیل در ترکیه را بدانید. برای این کار دو نوع زمان وجود دارد. مورد اول زمانی هست که به دلایل اجتماعی و اقتصادی برای شما باصرفه تر هست که در آن زمان ماشین بخرید زیرا فروش خرید خودرو در ترکیه در آن زمان بهتر از روزهای دیگر است و مورد دوم زمانی که شرایط مالی شما اجازه خرید خودرو را به شما می دهد.

بهتر هست با هم بهترین  زمان خرید خودرو در ترکیه را مرور کنیم. در ماه های ژانویه و فوریه کارزارهای فروش اتومبیل در سرتاسر ترکیه وجود دارند. علاوه بر این، افزایش فروش در آوریل و ماه می نیز قابل مشاهده است. در ماه های نوامبر و دسامبر نیز کمپین هایی وجود دارد که می توان با قیمت های بسیار مناسب و شرایط ویژه اقدام به خرید ماشین کرد.

در این ماه ها قیمت خرید ماشین در ترکیه به نسبت ماه های دیگر بسیار پایین تر است. علاوه بر این می توان گفت که در این ماه ها برای دوستداران خرید مدل های جدید انواع برندهای معروف خودرو در ترکیه می تواند بسیار جذاب باشد همچنین خرید ماشین قسطی در ترکیه در این ماه ها بسیار راحت تر می باشد.

می توان به جرات گفت که فروش ماشین در ترکیه در این ها بسیار افزایش می یابد. برای همین این ماه ها را از دست ندهید.

تحولات اقتصادی روزانه نیز عاملی هستش که باعث  می شه در خرید خودرو یک سری تغییراتی ایجاد بشه به عنوان مثال شما ممکن است متوجه تغییر موقت تعادل عرضه و تقاضا در بازار خودرو در برخی از زمان ها شده باشید زیرا افرادی هستند که پس از گشت و گذارهای طولانی ترجیح می دهند به جای اتومبیل صفر و کارنکرده، وسایط نقلیه دست دوم بخرند.

شاید یکی از دلایل ترجیح خرید ماشین دست دوم در ترکیه این باشد که متقاضیان این خودروها مالیات کمتری را باید پرداخت کنند. حالا اگر به دنبال بازار خودروهای دست دوم  هستید باید ماه های پاییز را انتخاب کنید. البته یادتون باشه که نحوه خرید خودرو در ترکیه برای ماشین های صفر با کارکرده با یکدیگر بسیار متفاوت است.

خرید خودرو در ترکیه

اگر در موقعیتی قرار دارید که فقط آخر هفته ها بتونید رانندگی کنید باید بهتون یادآوری کنم که خرید خودرو در ترکیه با مالیات و هزینه های بسیاری همراه خواهد بود. اگر می خواهید حتما به جای وسایط حمل و نقل عمومی از ماشین خودتون استفاده کنید قبل از خرید سعی کنید مبلغ پیش پرداخت یا کل هزینه ماشین را جمع کنید.
برای خرید خودروی مورد نظر خود یک برنامه ریزی بلند مدت داشته باشید. هنگامی که برای خرید اتومبیل پس انداز کردید و به این نتیجه رسدید که می توانید از پس هزینه ها بربیایید با خیال راحت منتظر کمپین های فروش باشید تا بتوانید با قیمت مناسب خودروی مورد نظر خودتون را با هزینه ی پایین خریداری کنید. زمان مناسب برای شما زمانی است که پول کافی داشته باشید و بتوانید راحت پرداخت ها رو انجام بدید.

خرید ماشین پلاک خارجی  در ترکیه

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده است که آیا شما به عنوان تبعه خارجی که موفق به اخذ شهروندی ترکیه نشده اید می توانید ماشین پلاک خارجی در ترکیه خریداری کنید یا نه؟ شرایط خرید خودرو در ترکیه برای اتباع خارجی چگونه است؟

باید به شما بگویم تمام اتباع خارجی که در ترکیه زندگی می کنند به شرط اینکه اقامت کاری و یا اقامت دانشجویی و یا اقامت توریستی  داشته باشند به راحتی می توانند برای خرید اتومبیل پلاک خارجی در ترکیه اقدام کنند و یا این اتومبیل ها رو از خارج از ترکیه به داخل وارد نمایند.

حالا یک سوال دیگر این جا مطرح می شود که به چه دلیل اتومبیل های پلاک خارجی در ترکیه مورد توجه قرار می گیرد؟ جواب خیلی ساده است چون قیمت بسیار پایین تری دارند و از طرف دیگر خریدار به مدت 6 ماه از پرداخت مالیات معاف می باشد و تنها مالیاتی که باید پرداخت کنه مالیات بر جاده سالیانه یا همان باندلر می باشد.

البته در نظر داشته باشید که این معافیت های مالیاتی برای یک ماشین و یک کیملیک کارت ترکیه می باشد. در این قضیه چند مشکل جدی وجود دارد و آن این است که خریدار به راحتی قادر به فروش اتومبیل خریداری کرده خودش نخواهد بود.

زیرا این ماشین ها را باید به مشتریان خارجی بفروشید نه شهروندان ترک و یکی دیگر از مشکلات این ماشین ها این موضوع می باشد که فقط اعضای خانواده مرتبط می توانند از این ماشین استفاده کنند. این نوع خودروها به اسم خودروهای پلاک آبی در ترکیه شناخته می شوند و با شماره ثبت MA  و MZ شناخته می شوند.

ماشین دیزلی و یا بنزینی؟

باید در نظر داشته باشید که هزینه بنزین در ترکیه به نسبت ایران بسیار بالا هستش. از الان خودتان را برای باک هایی که مبلغ زیادی برای پر کردن آن باید پرداخت کنید آماده کنید. ترکیه وارد کننده بنزین هستش و عموما جایگاه های پمپ بنزین در دست شرکت های خصوصی هستش. ولی به شما پیشنهاد می کنیم بهتر است به جای خرید ماشین های بنزینی در ترکیه ماشین های دیزلی و یا هیبریدی خریداری کنید. این اتومبیل ها در طولانی مدت برای شما با صرفه تر خواهند بود.

موارد مهم خرید ماشین در ترکیه

در زیر به یک سری مواردی که باید در ارتباط با خرید ماشین در ترکیه توجه داشته باشید اشاره شده است
 • ترکیه خود یکی از صادرکننده های خودرو به اروپا محسوب می شه
 • در ترکیه بر خلاف ایران خرید ماشین سرمایه محسوب نمی شه زیرا ترکیه دارای یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل بین المللی هستش و همینطور هزینه نگهداری ماشین بالاست.
 • هزینه های مالیات سالیانه هستش و بر اساس سیلندر ماشین مشخص می شه
 • بیمه شخص ثالت در ترکیه الزامی هستش در حالی که بیمه بدنه اختیاری هست
 • ماشین های گاز سوز در پارکینگ های مسقف اجاره توقف ندارند.
 • هزینه تعمیر ماشین در ترکیه بالاست به همین دلیل در نگهداری ماشینتون دقت کنید.
 • ماشین های آلمانی، فرانسوی و ژاپنی جزء پرطرفدارترین خودروها در ترکیه می باشند که خرید و فروششان هم بسیار راحت انجام می گیرد.
 • برای این که بتوانید از شرکت های بیمه مقدار خساراتی که به ماشین شما تعلق می گیرد را پیگیری کنید پلاک ماشین خودتون را به 5664 ارسال کنید.
 • در ترکیه چیزی به اسم قولنامه وجود نداره پس از طریق دفتر اسناد رسمی پیگیر انتقال سند خودتون باشید.

سایت خرید خودرو در ترکیه

 • https://www.arabam.com/
 • https://www.sahibinden.com
 • https://www.otoboom.com/
 • https://www.tasit.com/
 • https://oto.net/
 • https://www.minoto.com/
 • https://www.bulur.com/
 • https://respectmotors.com/

چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.8 از 5 از 5 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!