whatsapp
الو اپلای
ویزای همراه دانشجویی کانادا در 2021

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  9 بهمن 1400

تعداد نظرات :  3

ویزای همراه دانشجویی کانادا

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در پی آن هستند که در طول زمان تحصیل در کانادا ، عزیزانشان را در کنار خود داشته باشند. همراهی اعضای خانواده در کشور جدید نه‌ تنها موجب دلگرمی و تسلی خاطر دانشجویان گشته بلکه آنها خود نیز از مزایای زندگی در کانادا بهره مند خواهند شد. ویزای تحصیلی کانادا این ویژگی منحصربه‌فرد را دارد که همسر، فرزندان و والدین بتوانند به سهولت در کنار دانشجویان باشند.

شرایط دریافت ویزای همراه کانادا

با توجه به تغییر سیاست چشم‌گیر کانادا در سال‌های گذشته، کانادا به یکی از مهاجرپذیرترین کشورها تبدیل‌شده است. خوشبختانه، در سال‌های اخیر دانشجویان بین‌المللی خارجی شانس آن را دارند که مدت‌زمان تحصیل را در کنار خانواده درجه‌یک خود، سپری کنند.

علاوه بر اقامت، تحصیل رایگان فرزند و اجازه کار به همسر از زمره مزایای مهمی است که همراهان دانشجویان از آن بهره خواهند برد.

از دیگر نکات مثبت شرایط فعلی آن است که دریافت ویزای همراه دانشجویان بین‌المللی نسبت به سایر ویزاها در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت می‌گیرد. همچنین آنان قادر خواهند که تمامی پروسه اداری را در پروفایل شخصی خود در سایت اداره مهاجرت دنبال کنند.

مقاله پیشنهادی:
مهاجرت به کانادا در 2022

مدارک لازم جهت اخذ ویزا همرا کانادا

مدارک لازم برای تهیه‌ی ویزا در کانادا

برای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا تنها کافی است که مدارک زیر را تهیه کنید:

 • پاسپورت: دقت داشته باشید که مدت‌زمان اعتبار پاسپورت همراه باید به‌اندازه مدت‌زمان تحصیل در کانادا باشد
 • ترجمه پاسپورت و شناسنامه و سند ازدواج (برای همسر) همراه با مهر تائید وزارت دادگستری
 •  دو قطعه عکس 5/3 در 5/4 با پس‌زمینه سفید
 • مدارک دریافت پذیرش دانشجو در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا به همراه ترجمه اوراق هویتی دانشجو
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 •  شرح کامل تمامی ویزاهای موجود در پاسپورت فعلی و پاسپورت‌های منقضی شده
 • تکمیل فرم احراز هویت همسر و فرزندان و تکمیل درخواست ویزای همراه دانشجویی
 • تکمیل فرم مخصوص رضایت والدی که به همراه فرزندش و متقاضی نخواهد رفت.

نکته مهم : میتوان گفت هزینه ویزای همراه دانشجویی کانادا در سال ۲۰۲۱ همانند هزینه‌ اخذ ویزای توریستی کانادا است.

مراحل دریافت ویزای همراه دانشجویی کانادا

نحوه زمان‌بندی ارسال تقاضای همراهی از دغدغه‌های شایع میان دانشجویان بین‌المللی است. به‌طورکلی نحوه ارائه تقاضای همراهی دانشجو می‌تواند به دو صورت امکان پذیرد.

 1. هم‌زمان با ارائه درخواست تحصیل متقاضی
 2. پس از دریافت ویزای دانشجویی

به خاطر داشته باشید که انضمام همراه به فایل تحصیلی می‌تواند نگرش افسر اداره مهاجرت را تحت تأثیر قرار داده و منجر به رد درخواست تحصیل متقاضی شود اما چنانچه همراهان پس از دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند، امکان باطل کردن ویزای تحصیلی وجود ندارد. پس بهتر است تا دریافت ویزای تحصیلی از درخواست همراهی همسر یا فرزند خودداری کنید.

شرایط اخذ ویزا برای همسر دانشجوی بین‌المللی

شرایط اخذ ویزا برای همسر دانشجوی بین‌المللی

بر اساس قوانین 2021 کانادا، همه دانشجویان خارجی شانس آن را دارند که برای همسر خود اقدام به تهیه ویزاهای مختلف کنند. یکی از بهترین ویزاها، ویزای کار تمام‌ وقت یا open work permit که همسر می‌تواند در طول زمان اقامت برای کارفرمای کانادایی کارکرده.

به‌این‌ترتیب آنان می‌توانند بخشی از هزینه‌های زندگی در کانادا را تحت پوشش قرار داده و از دغدغه فکری زندگی دانشجویی در خارج بکاهند.

نوع دیگر آن تحصیل در دانشگاه های کانادا است، چنانچه هر دو نفر خواستار کسب مدارج بالاتر در دانشگاه‌های معتبر کانادا باشند باید با به‌صورت مجزا برای ویزای تحصیلی اقدام کنند.

شرایط اخذ ویزا برای فرزندان دانشجویان بین‌المللی

شرایط اخذ ویزا برای فرزندان دانشجویان بین‌المللی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید داشتن فرزند به‌ هیچ‌ عنوان مانع تحصیل شما در کانادا نخواهد بود. دانشجویان خارجی کانادا در سال 2021 می‌توانند برای ویزای فرزندان غیرمستقل خود نیز اقدام به اخذ ویزا کنند.

شاید برای شما این سؤال مطرح شود که فرزندان مستقل چه کسانی هستند؟ بر اساسی قوانین اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا منظور از فرزندان غیرمستقل هر فرد زیر 22 سال سن است که همسر نداشته باشد. فرزندان بالای 22 سال سن هم درصورتی‌که مشکلات جسمانی یا ذهنی داشته باشند و نتوانند ازنظر مالی خود را حمایت کنند جز دسته فرزندان غیرمستقل محسوب می‌شوند.

علاوه بر مزیت ادامه تحصیل والدین، فرزندان آنها نیز می‌توانند در مدت‌زمان اقامت از تحصیل رایگان به دو زبان انگلیسی و فرانسوی در هر مقطعی که باشند (مهدکودک/ دبستان دوره اول و دوم) بهره مند شوند.

حواستان باشد که اگر درخواست همراهی فرزندان دانشجویان بین‌المللی مورد موافقت قرار بگیرد، فرزندان آنان به همان مدت‌زمان تحصیل دانشجویان، اجازه اقامت در کانادا را خواهد داشت.

در این باره بیشتر بخوانید:
اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

شرایط اخذ ویزا برای والدین دانشجویان بین المللی

شرایط اخذ ویزا برای والدین دانشجویان بین المللی

با شرایط جدید دانشجویان دیگر دلتنگ دوری والدین نخواهند شد. بر اساس آخرین قوانین، همبستگی اعضای خانواده جز سیاست‌های مهاجرتی این کشور قرارگرفته است؛ بنابراین تا مدت‌زمانی که دانشجویان بین‌الملل خارجی در کانادا مشغول به تحصیل باشند، پدر و مادر آن‌ها نیز می‌توانند از مزیت ویزای اقامت موقت یا توریستی و مجوز مسافرت الکترونیکی برای سفر به کانادا بهره‌مند گردند.

سخن آخر

طبق هشدارهای مکرر اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا و تجربیات گروه ما در طی سال‌ها، گاها متقاضیان تحصیل در کانادا با اظهارات گنگ یا نادرست و پیروی نکردن از دستورات داده‌شده با رد درخواست یا 5 سال ممنوعیت اقدام مجدد برای کانادا مواجه می‌شوند.

اگر متقاضی تحصیل در کانادا هستید حتماً به خاطر داشته باشید که باید پول کافی برای اثبات تمکن مالی خود به مدت حداقل یک سال اول تحصیلی داشته باشید. اگر می‌خواهید اعضای خانواده‌تان هم همراه شما باشند باید آمادگی این را داشته باشید که منابع مالی اضافه‌تری را برای حمایت از خانواده‌تان در فرم تقاضا ذکر کنید. هرچند که برای فرزندان زیر سن قانونی تمکن مالی جداگانه‌ای از شما نخواهند خواست.

علاوه بر آن، نحوه نگارش و توضیحات برای افسر اداره مهاجرت بسیار مهم است زیرا که ممکن است توضیحات به‌قدر کافی واضح نبوده و او شک کند که حضور خانواده باعث خواهد شد که دانشجو پس از پایان دوران تحصیلات از کانادا خارج نشود.

سوالات متداول ویزای همراه کانادا

آیا همسرم می‌تواند در زمان تحصیل من کار کند؟

بله در زمان تحصیل دانشجویان بین‌المللی خارجی همسر آنان می‌تواند درخواست ویزای کاری بدهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به متن مراجعه کنید.

آیا دانشجویان بین المللی در کانادا می‌توانند والدین خود را به کانادا ببرند؟

بله اداره مهاجرت کانادا برای والدین امتیاز ویژه‌ی در نظر گرفته است.

آیا فرزندان همراه دانشجو نیز می‌توانند در کانادا مشغول به تحصیل شوند؟

بله فرزندان دانشجویان نیز مانند کودکان کانادایی قادر خواهند بود که در مدارس انگلیسی و فرانسوی‌زبان مشغول به تحصیل شوند.

چه زمانی برای ارائه درخواست همراهی دانشجو مناسب است؟

دو زمان برای تکمیل فرم درخواست همراهی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر به متن مراجعه کنید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
5 از 5 با 2 رای

 • مجله مهاجرت

  1401-10-22 در 10:12 ب.ظ

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

 • زينب مقدم

  1400-10-26 در 8:50 ق.ظ

  با سلام. در خصوص ویزای همراه دانشجوی بالای 18 سال اگر طبق توصیه شما بخواهیم بعد تایید ویزای تحصیلی اقدام کنیم چه مدت طول می کشد تا ویزای همراه اماده شود؟ یعنی فاصله بین رفتن دانشجو و پیوستن والدین چقدر است؟ممنون

  • شیوا داداش زاده

   1400-11-07 در 12:42 ق.ظ

   سلام
   والدین می تونند اقامت توریستی یک ساله بگیرند ویزای همراه نمی تونن داشته باشن.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .