شرایط تبدیل شدن به یک مدل جهانی در ترکیه

شرایط تبدیل شدن به یک مدل جهانی در ترکیه

صنعت مدلینگ در ترکیه

صنعت مدلینگ در ترکیه در سال های اخیر به‌ یکی از حرفه هایی تبدیل شده است که هم درآمد خوب و هم علاقمندان فراوانی دارد. محبوبیت این رشته در بین جوانان به این دلیل است که هم باعث مشهور شدن آنها در دنیای مجازی و هم در دنیای واقعی می شود و هم اینکه در مدت زمان کوتاهی درآمد زیادی کسب می کنند.

در ترکیه نیز این صنعت از مدتها پیش در میان جوانان طرفدار دارد. برای مدل شدن در ترکیه تنها داشتن تناسب اندام مناسب کافی نیست، برای کار در این حرفه مثل بقیه شغل ها باید در این زمینه تحصیل کرده باشید. مدلینگ حرفه ای است که در سنین پایین شروع می شود.

با این حال عمر این حرفه زیاد طولانی نیست. بیشتر مدل هایی که برای مارک های معروف روی تریبون می آیند معمولا چهره‌های جدید هستند، این به معنای آن است که بعد از اینکه وارد حرفه مدلینگ شدید فقط چند فصل از عمرتان را می توانید در این حرفه فعالیت کنید.

اما لازم نیست فقط از ویژگی های کلی بدن خود برای این‌کار استفاده کنید، امروزه بسیاری از آژانس های مدلینگ، مدل های مو، ناخن، دست و … را در مجله های خود جای داده اند.

مقاله پیشنهادی:
اخذ اقامت ترکیه

مانکن شدن و یا مدل شدن در ترکیه مانند سایر کشورها به دو شاخه تقسیم می شود:

Shirtmodel ، که برای مدل لباس گفته می شود.

Photomodel ، برای مدل عکس گفته می شود.

 

مدلینگ در ترکیه

افرادی که از نظر فیزیکی و چهره برای حرفه مدلینگ مناسب هستند معمولا در شاخه مدل لباس فعالیت می کنند. اما افرادی که از نظر فیزیکی شرایط مناسبی ندارند اما چهره خوبی دارند، می توانند در شاخه مدل عکس فعالیت داشته باشند.

بعد از اینکه تصمیم به مدل شدن گرفتید، اولین و مهمترین کاری که باید بکنید تحصیل در یک موسسه آموزش مدلینگ است. بیشتر آموزش هایی که برای این کار لازم است در این موسسه ها به مدلها یاد داده می شود، مثلا نحوه راه رفتن، بدن خود را به شکل متناسب نگه داشتن، نحوه نگاه کردن هنگام راه رفتن روی صحنه و … .

آژانس های مد بسیاری در ترکیه وجود دارد که به شما در این زمینه کمک می کند، همچنین آموزش در یک موسسه حرفه ای مدلینگ به شما کمک می کند که نسبت به رقیبانتان موفق تر باشید و به شما کمک‌ می کند که با دنیای مد و مدلینگ در ترکیه بیشتر آشنا شوید.

برای مدل شدن شما باید همیشه ظاهری آراسته و سرحال داشته باشید. برای اینکه بدن خود را در حد متناسب نگه دارید هر روز ورزش بکنید، غذاهای ارگانیک بخورید. مواظب پوست، مو و اندامتان باشید. باید صبر و شکیبایی در این زمینه داشته باشید و ظرفیت انتقاد پذیری داشته باشید.

اگر چه وارد شدن در دنیای پر زرق و برق مدلینگ می تواند هیجان انگیز باشد، اما اظطراب ها و نگرانی های خاص خود را نیز دارد. در ترکیه تولید لباس و پوشاک نسبت به کشورهای همسایه بیشتر است و این باعث می شود که برای تبلیغ و نمایش این تولیدات به مدل بیشتری نیاز داشته باشند.

علاوه بر اینکه مارک های معروف تولید داخل کشور، برای معرفی و نمایش تولیدات خود به مانکن نیاز دارند، در این‌ کشور طراحان زیادی نیز وجود دارند که به طور شخصی در زمینه طراحی لباس و پوشاک فعالیت دارند و در این زمینه در سطح بین المللی نیز بسیار موفق شده اند.

این افراد برای نمایش تولیدات و محصولات خود احتیاج به مدل دارند. همچنین به غیر از طراحان و تولیدات داخلی، در ترکیه هر سال به طور متعدد هفته مد برگزار می شود و بسیاری از مارک ها و طراحان خارجی در این برنامه ها شرکت می کنند و علاوه بر اینکه از مدل های خارجی استفاده می کنند، در این دفیله ها از مدل های ترکیه نیز استفاده می کنند.

افرادی که می خواهند در ترکیه کار مدلینگ را انجام دهند، حتما باید در یکی از آژانس های مدلینگ در این‌ کشور ثبت نام کنند. این آژانس ها با برگزارکننده های هفته مد و دفیله ها قرارداد می بندند و مدل ها را برای انجام این‌کار معرفی می کنند. پس کار با یک شرکت با کیفیت و شناخته شده در این زمینه برای موفق شدن بسیار مهم است.

مدلینگ در ترکیه

درآمد مدل ها در ترکیه

درآمد مدل ها در ترکیه بسته به اینکه با کدام شرکت قرارداد بسته باشند، متفاوت است. ممکن است یک شرکت برای هر بار رفتن مدل روی صحنه از ۱ تا ۳ هزار لیره بدهد، و یا ۷ تا ۸ هزار لیره. همان طور که در بالا اشاره کردیم درآمد مدل بستگی به شرکتی دارد که فرد در آن کار می کند، بسیاری از مدل های شناخته شده در ترکیه ماهانه ۷۰ تا ۸۰ هزار لیره درآمد دارند. برای موفق شدن در این زمینه باید در یکی از آژانس های معروف مدلینگ فعالیت کنید.

شرایط ظاهری برای مدل شدن

برای آقایان

حداقل قد مردها برای مانکن شدن باید ۱۸۰ باشد.
وزن مردها باید متناسب با قد آنها باشد، ۶۴ تا ۷۵، دور سینه ۳۸ تا ۴۲.
اگر پاهای دراز دارند باید در حد متناسب با وزن و قدشان باشد.
عرض شانه ها وسینه ها در حد متناسب باشد.

برای خانم ها

قد خانم ها برای مانکن شدن در ترکیه باید حداقل ۱۷۰ باشد، قد بالاتنه ۸۶، دور کمر ۶۱ و دور ران ۸۶.
وزن متناسب با بدن، میانگین ۵۰ کیلو .
سایز سینه ها کوچک.

شرایط سنی برای مدل شدن در ترکیه

برای مدل شدن هرچقدر در سن کم به این کار شروع کنید بهتر است و مسافت زیادی را در این راه طی خواهید کرد. سن شروع برای حرفه مدلینگ در ترکیه محدوده سنی بین ۱۶ تا ۲۲ است، اما در اروپا محدوده سنی از ۱۴ و ۱۵ سالگی شروع می شود.

بسیاری از شرکت ها بسته به محصول خود نیاز به مدل ها در سنین مختلف می توانند داشته باشند. مثلا بسیاری از محصولات را فقط کودکان می توانند تبلیغ کنند یا اینکه بعضی از مارک ها فقط مخصوص بزرگسالان است. پس برای مدل شدن، اگر شرایط فیزیکی آن را دارید در هر سنی می توانید اقدام کنید.

مدلینگ در ترکیه

آژانس های معروف مدلینگ در ترکیه

در زیر چند تا از آژانس های معروف ترکیه را معرفی می کنیم که در این زمینه بسیار مشهورند.

 • Www.castistanbul.com
 • Www.erberk.comtr
 • Www.fenogram.com
 • Www.micropproducton
 • Www.oscarajans.com
 • Www.mayadroomajans.com
 • Www.tomayozokur.com
 • Www.imjajans.com
 • Www.rendaguner.com
 • Www.gayesokmen.com.tr
 • Www.moodajans.com
 • Www.familyajans.com

مدل های معروف ایرانی در ترکیه

از مدل های معروف ایرانی که در ترکیه فعالیت می کنند می توان نگین اهم، محلقا جابری، یاسمین غروری نام برد.

اشتراک این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *