whatsapp
الو اپلای
بهترین کشور ها برای مهاجرت پرستاران در 2021

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  11 دی 1400

تعداد نظرات :  0

بهترین کشور ها برای مهاجرت پرستاران در 2022

طبق آمار مجمع بین المللی نیروی کار شورای بین المللی پرستاران اکثر کشورهای صنعتی به دلیل افزایش تقاضا برای مراقبت های بهداشتی، با کمبود پرستار روبرو هستند و یا خواهند شد که درواقع سطح ناکافی پرستاران خطری را برای بیماران و جامعه به وجود می آورد.

بررسی انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) نشان داد که 77٪ کشورهای پیشرفته با کمبود نیروی پرستار روبرو هستند، تقریباً همه کشورها برای سهولت این وضعیت به پرستاران خارج از کشور اعتماد می کنند.

الو اپلای در این مقاله به طور کلی نگاهی به مهاجرت پرستاران و بهترین کشورها برای پرستاران مهاجر انداخته است.

شرایط کلی مهاجرت پرستاران

در سراسر جهان، کمبود چشمگیر پرستار وجود دارد. افزایش مهاجرت پرستاران از کشورهای زادگاهشان به کشورهای پذیرنده تأثیری جهانی بر سیستم مراقبت های بهداشتی دارد.

این پدیده جهانی از عوامل تاریخی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ناشی می شود. در این مقاله عواملی که در مهاجرت پرستار نقش دارند و چشم انداز کشورهای مبدا و دریافت کننده را به طور خلاصه شرح داده ایم و علاوه بر این، تأثیرات و مسائل مربوط به مهاجرت پرستاران را نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار داده ایم.

شرط اصلی مهاجرت، دریافت ویزا است که شما با توجه به نوع مهاجرت خود، اقدام به اخذ ویزای مربوطه می کنید. پرستارهایی که قصد مهاجرت دارند از دو طریق می توانند اقدام کنند:

 1. دریافت یک پیشنهاد شغلی یا همان Job Offer
 2. اخذ ویزای جست و جوی کار یا Job Search

به عنوان پرستار اگر قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارید، مدرک تحصیلی شما باید در کشور مقصد تایید شود. گاهی ممکن است در کشور مورد نظر دوره ی آموزشی را بگذرانید که این دوره ها معمولا بسته به سوابق تحصیلی و ریز نمرات شما از صد تا هشتصد ساعت کلاس آموزشی، متفاوت هستند.

میزان حقوق پرستاران در بهترین کشورهای جهان

میزان حقوق پرستاران در بهترین کشورهای جهان

کمبود جهانی پرستار تنها عامل تعیین کننده برای ورود پرستاران به روند مهاجرت نیست و دلایل اساسی آن پیچیده است. برای مثال گاهی اوقات پرستاران توسط كشورهاي خود تحت فشار قرار گرفته و شرایط به وجود آمده آنها را مجبور به مهاجرت مي كنند.

غالبا شرایط کشورهای دریافت کننده همان فاکتور کشش است زیرا حرکت پرستاران را به سمت آن کشور جلب و تسهیل می کند. در کشور مبدا (منبع)، شرایط یا شرایط نامرغوب پرستاران را ترغیب می کند کشور یا محل کار خود را ترک کنند و کشش پیدا کنند به سمتی که آسودگی شغلی برای آنها فراهم است.

میزان حقوق پرستاران در کشورهای مختلف، یکسان نیست. الو اپلای در جدول زیر به میزان درآمد سالانه پرستاران در بهترین کشورهای جهان پرداخته است :

کشور

درآمد سالانه پرستار

انگلستان

30 هزار دلار در سال

دبی

24 هزار دلار در سال

ایرلند

34 هزار دلار در سال

کانادا

48–55 هزار دلار در سال

ایالات متحده

45 – 67 هزار دلار در سال

استرالیا

60 هزار دلار در سال

نیوزلند

35 هزار دلار در سال

بلژیک

27 – 50 هزار دلار در سال

لوکزامبورگ

60 – 125 هزار دلار در سال

نروژ

50 هزار دلار در سال

شیلی

47 تا 60 هزار دلار در سال

شرایط اخذ اقامت کاری برای پرستاران

مهاجرت بین المللی پرستار بر بسیاری از کشورهای جهان تأثیر می گذارد که این روند مهاجرت می تواند هم در سطح فردی و هم در سطح کشور مفید باشد. با این حال، تأثیرات منفی نیز وجود دارد که می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

برای اینکه اقامت کاری تحت عنوان پرستاری را در کشور دیگر کسب کنید به ارائه مدرک تحصیلی معتبر پرستاری نیاز دارید. شما به عنوان یک پرستار که قصد مهاجرت دارید باید ویزای مناسب جاب آفر و یا ویزای کار مخصوص به رشته ی پرستاری را اخذ کنید.

توجه : ارائه مدارک اثبات حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط با پرستاری لازم است.

علاوه بر این شرایط بسته به کشور مقصد شرایط مختلفی برای شما وجود خواهد داشت. به عنوان یک پرستار تحصیل کرده خارجی که می خواهید در کشور دیگری کار کند، مطمئن شوید که از قانون مهاجرت کشور مدنظر پیروی می کنید و شرایط اولیه آموزشی و یا شغلی را برآورده می کنید.

برخی از پرستاران تحصیل کرده خارجی باید مهارت خود را در زبان انگلیسی با شرکت در امتحانی مانند آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TOEFL)، آزمون انگلیسی برای ارتباطات بین المللی (TOEIC) یا سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) نشان دهند.

پرستاری که قصد مهاجرت کاری دارد می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را همراه با خود به کشور مقصد ببرد که این دسته از افراد باید برای ویزای همراه اقدام کنند.

تحصیل و معادل سازی پرستاران

تحصیل و معادل سازی پرستاران

شما می توانید هم برای تحصیل در رشته پرستاری کشور خارجی اقدام کنید و هم اینکه با داشتن مدرک پرستاری در کشور دیگری مشغول به فعالیت شوید؛ اما نکته ای که وجود دارد، معادل سازی مدرک پرستاری است.

به این معنی که برای مهاجرت به هر کشوری باید شرایط مدنظر را فراهم کرد. شما به عنوان یک پرستار زمانی می توانید در خارج از کشور فعالیت کنید که مدرک پرستاری خود را با استانداردهای کشور مدنظر معادل سازی کنید و در صورت لزوم باید دوره های تکمیلی را بگذرانید.

برای معادل سازی مدرک پرستاری باید قبل از هر چیز تسلط خود به زبان کشور میزبان را با ارائه مدارک معتبر  اثبات کنید.

سپس لازم است که مدرک پرستاری خود را به زبان آن کشور ترجمه کنید و اطمینان داشته باشید که کشور مقصد مدرکی که شما از دانشگاه کشور مبدا گرفته اید را قبول می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنم که با کارشناسان مهاجرت الو اپلای تماس بگیرید .

بهترین کشور ها برای مهاجرت پرستاران در 2021

به طور معمول، جریان مهاجرت پرستار عمدتا از کشورهای در حال توسعه به کشورهای صنعتی است. فیلیپین در حال حاضر بزرگترین منبع پرستار مهاجر در سراسر جهان است و در سطح های بعدی کشورهای دیگری از جمله  کارائیب، آفریقای جنوبی، غنا، هند، کره، چین و غیره است.

این پرستاران در درجه اول به ایالات متحده، انگلستان، نروژ، استرالیا، ایرلند و عربستان سعودی مهاجرت می کنند برخی از کشورهای پیشرفته مانند انگلستان و استرالیا هم منبع و هم گیرنده پرستاران مهاجر هستند.

پرستاری شغلی است که دارای چشم اندازهای شغلی عالی و حقوق بسیار خوبی است. فارغ التحصیلان دانشکده پرستاری در مقایسه با سایر همتایان خود در سایر صنایع از حقوق اولیه بالایی برخوردار هستند زیرا کشورهای برتر بیش از هر زمان دیگری تقاضای پرستار را دارند.

کشورهای زیادی از پرستارها حمایت می کنند که از میان آن ها می توان به کشورهای زیر اشاره کرد :

 • انگلستان
 • دبی
 • ایرلند
 • کانادا
 • ایالات متحده آمریکا
 • دانمارک
 • نیوزلند
 • استرالیا
 • بلژیک
 • لوکزامبورگ
 • نروژ
 • شیلی

۴ کشور محبوب پرستاران برای مهاجرت :

دانمارک

شما به عنوان پرستار که قصد مهاجرت به دانمارک را دارید، باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید که امروزه به دلیل تعدد فراخوان های این کشور جهت جذب پرستار، پروسه این کار بسیار آسون شده است برای متقاضیان.

دانمارک

در این پروسه داشتن مدرک مهارت زبان دانمارکی لازم است و اگر از دسته افرادی باشید که بر این زبان تسلط نداشته باشید، به شما مهلتی داده میشود که پس از مهاجرت خود این زبان را یادگرفته و بعد از آن از شما آزمونی در اینباره گرفته میشود.

در جدیدترین فراخوان های جذب پرستار از این کشور، بسیاری از پارامتر هایی که در گذشته بر آنها سخت گرفته میشد برداشته شده است. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان الواپلای تماس بگیرید و به راحتی برای شغل پرستاری به دانمارک مهاجرت کنید.

عمان

شما برای کار پرستاری در عمان نیاز دارید که از سوی یک موسسه یا کارفرما، دعوت نامه شغلی دریافت کنید؛ بنابراین لازم است که در رابطه با تمامی مراکز درمانی و بیمارستان های کشور عمان، اطلاعات لازم را کسب کرده و رزومه و مدارک شناسایی خود را به مراکز مورد نظرتان ارسال کنید.

مراکز درمانی در کشور عمان به دو بخش مراکز عمومی و مراکز خصوصی تقسیم می شوند.

توجه : بیمارستان های خصوصی عمان در زمینه پذیرش پرستارهای خارجی فعالیت بیشتری دارند.

سوئد

فرآیند مهاجرت پرستاران به سوئد نیازمند ارائه پیشنهاد کار و دعوت نامه از سوی بیمارستان و یا کلینیک خصوصی است.

بعد از اینکه پرستاران از سوی کارفرمای سوئدی پیشنهاد کار دریافت کرد باید در آزمون پزشکی و آزمون زبان سوئدی شرکت کند. پرستارهایی که در آزمون ها قبول می شوند باید برای مدت مشخص آموزش های بالینی در سوئد را بگذارند.

سوئد

مانند همه ی کشورهای دیگر مهاجرت کاری به سوئد نیازمند اخذ ویزا است . برای کسب آگاهی در مورد اخذ ویزای کار سوئد به سایت الو اپلای مراجعه فرمایید.

کانادا

برای مهاجرت کاری به کانادا به عنوان پرستار لازم است تا پرستار مجوز کاری خود را از سازمان ارزیابی مدارک پرستاری موجود در کشور کانادا (National Nursing Assessment Service) دریافت کند تا این سازمان با کمک انجمن های پرستاری، مدرک تحصیلی و سابقه کار پرستاری را که قصد مهاجرت به کانادا را دارد، بررسی کنند و در صورت صلاحیت به او اجازه کار به عنوان پرستار در کانادا را بدهند.

لازم است بدانید که برای مهاجرت کاری به عنوان پرستاران در کانادا، باید همه مدارک ویزای کانادا به زبان انگلیسی و یا فرانسوی ترجمه شده باشند.

سخن آخر

همه کشورهای دنیا در هر زمانی به پرستارهای حرفه ای و متخصص نیاز دارد. میزان حقوق و مزایای پرستارها در کشورهای مختلف، یکسان نیست اما با این وجود پرستارها از مزایای شغلی فراوانی برخوردارند.

شما به عنوان یک پرستار اگر قصد مهاجرت دارید لازم است که از قبل اطلاعات لازم را کسب کنید و انتخاب آگاهانه ای داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم که به سایت الو اپلای مراجعه فرمایید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
5 از 5 با 2 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .