whatsapp
الو اپلای
بهترین مقصد برای مهاجران ایرانی

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  14 فروردین 1400

تعداد نظرات :  1

بهترین کشورها برای مهاجرت از ایران

گاهی اوقات انسانها به دلایل مختلف برای ادامه زندگی یا به صورت اجبار و یا به صورت اختیاری مهاجرت می کنند. مثلا برای ادامه تحصیل و یا پیدا کردن شغل، سرمایه گذاری در یک کشور دیگر، عوض کردن محیط زندگی، بالا بردن شرایط بهتر برای ادامه زندگی و … در هر صورت بعضی مواقع مهاجرت بهترین گزینه برای ادامه زندگی می باشد. در این نوشته ما به معرفی و توضیح در مورد بهترین کشورهایی که از نظر کاری، سرمایه گذاری، آب و هوا و نزدیکی به ایران در اولویت اند، می پردازیم.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت تا حد بسیار زیادی به هدف افراد از مهاجرت بستگی دارد، در ادامه این بخش از نوشته به معرفی بهترین کشور ها برای مهاجرت کاری ایرانیان می پردازیم.

مهاجرت به کانادا

کانادا

کانادا جزء کشورهایی است که نرخ بیکاری در این کشور پایین است، به همین دلیل برای افرادی که، برای پیدا کردن کار تصمیم به مهاجرت می گیرند، گزینه مناسبی می تواند باشد. در این کشور تقریبا برای همه تخصص ها و حرفه ها بازار کار خوبی جود دارد.

حقوق متوسط در این کشور ۳۹۰۰۰ دلار است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید در نظر داشته باشند که برای مهاجرت حتما یک دعوت نامه از طرف کارفرما و یا یک موسسه داشته باشند و همچنین ویزا کار برای کار در این کشور الزامی است. همچنین از طریق سرمایه گذاری به صورت خرید ملک و یا ثبت شرکت و … نیز می توانید ویزا و اقامت در این کشور را دریافت کنید.

مهاجرت به نروژ

نروژ

نروژ از نظر امنیت شغلی در لیست بهترین کشورهای جهان قرار گرفته است. این کشور جزء ثروتمندترین کشورهای دنیا است به همین دلیل هزینه های زندگی در این کشور زیاد است و سطح رفاه و درآمد در این کشور بسیار بالاست.

شما می توانید از طریق پیشنهاد کار و دریافت ویزای کار وارد این کشور شوید و بعد از دریافت ویزای کار و فعالیت در این کشور اقدام به دریافت اقامت کنید. همچنین می توانید در ابتدا به صورت ویزای تحصیلی وارد دانشگاه شوید و بعد از اتمام دانشگاه اقدام به دریافت ویزای کار کنید.

مهاجرت به ترکیه

ترکیه

ترکیه هم به دلیل پیشرفت اقتصادی روزافزون و همچنین تلاش این کشور برای ایجاد فرصت های شغلی برای اتباع خارجی ، به عنوان کشور مهاجرپذیر در خاورمیانه به شمار می آید. بنابراین بیشتر ایرانیان نیز این کشور را برای پیدا کردن کار انتخاب می کنند. شما می توانید با دریافت ویزای کار به راحتی در این کشور فعالیت کنید.

مهاجرت به آلمان

آلمان

آلمان به دلیل اقتصاد قدرتمند، بازار کار مناسب و حقوق و مزایای بالا، در لیست بهترین کشورهای جهان از لحاظ پیدا کردن کار برای مهاجرت می باشد. اگر زبان آلمانی بلد باشید و تخصص و مدرک دانشگاهی نیز داشته باشید، خیلی سریع می توانید در این کشور کار پیدا کنید. برای مهاجرت به این کشور؛ اولا شما می توانید از طریق دریافت دعوتنامه شغلی و سپس اخذ ویزای کار وارد شوید . دوما می توانید ویزای جستجوی کار دریافت کنید. ویزای جستجوی کار در این کشور به مدت ۶ ماه داده می شود، یعنی شما بعد از دریافت این ویزا فرصت خواهید داشت که به مدت ۶ ماه در آلمان شغل مناسب خود را جستجو نمایید.

بهترین کشورها برای مهاجرت از نظر آب و هوا

کشور هایی نظیر یونان، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه و غیره از بهترین مقاصد مهاجرت از نظر آب و هوایی برای ایرانیان به شمار می آیند. لازم به ذکر است که این بخش از مقاله به بررسی بهترین کشور ها از نظر آب و هوایی برای مهاجرت ایرانیان اختصاص دارد

مهاجرت به یونان

یونان

یونان با آب و هوای مدیترانه‌ای آن یکی از کشورهای جذاب برای افرادی است که قصد مهاجرت دارند. در این کشور تابستان ها گرم و خشک و دمای هوا از ۳۰ درجه بالاتر نمی رود و زمستانهای آن سرد و مرطوب است و دمای هوا فقط تا ۱۰ درجه بالای صفر می رسد. با این آب و هوای متعادل یونان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت از نظر آب و هوا یی است.

مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا

آب و هوای ایتالیا تقریبا شبیه یونان است. تابستانهای این کشور دارای آب و هوای گرم و خشک است که دمای هوا از ۲۸ درجه بالاتر نمی رود و زمستانهای آن سرد و مرطوب است. سواحل ایتالیا در روزهای تابستان خنک و در زمستان معتدل است.

 

مهاجرت به اسپانیا

 

اسپانیا

اسپانیا نیز جزو کشورهایی است که از نظر آب و هوایی در لیست جذاب ترین کشورها برای مهاجرت می باشد. سه ناحیه این کشور دارای آب و هوای متفاوتی است که این شرایط جوی فقط در اسپانیا وجود دارد. ناحیه مرکزی این کشور دارای تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای سرد و مرطوب می باشد. سرزمین باسک که در نزدیکی کوههای شمالی قرار گرفته است با آب و هوای دریایی آن دارای تابستانهای خنک و زمستانهای معتدلی است، همچنین سواحل اسپانیا دارای زمستانهای مرطوب و تابستانهای نسبتا خنک می باشد.

ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که دارای آب و هوای متفاوت در ۴ فصل است. بخش شمال این کشور با جنگل ها و کوه های آن آب و هوای متعادلی هم در فصلهای گرم سال و هم در زمستان دارا است. بخش آناتولی آن با آب و هوای سرد و خشک در فصل های زمستان و پاییز و آب و هوای متعادل آن در بهار و تابستان همراه است. قسمت های شرق و شمال شرقی آن سرد و کوهستانی، سواحل غرب و جنوب غربی آن دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است. سواحل دریای سیاه تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای معتدلی دارد. این تنوع آب و هوایی نیز در جذابیت این کشور برای مهاجرت تاثیرگذار است.

قبرس

قبرس با آب و هوای متعادل آن علاوه بر اینکه مورد توجه گردشگران قرار می گیرد، توجه مهاجران را نیز جلب کرده است. دمای هوا در تابستانهای آن از ۳۰ درجه بالاتر نمی رود و دمای زمستانهای آن در حدود ۲۰درجه می باشد. بارانهای زمستانی آن باعث رطوبت بیشتر هوا می شود و آب هوای متعادل آن را چند برابر می کند.

 

مهاجرت به استرالیا

 

استرالیا

استرالیا نیز جزو کشورهایی است که دارای آب و هوای متعادل می باشد. تابستانهای آن در منطقه شمال این کشور دارای آب و هوای گرم و خشک و زمستانهای آن ملایم و خنک است، زمستانهای جنوب این کشور سرد و مرطوب و تابستانهای آن خنک و معتدل است.

بهترین کشورها برای مهاجرت از ایران از نظر سرمایه گذاری

کانادا

یکی از کشورهایی که در چند سال اخیر مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است کشور کانادا می باشد. اقتصاد در حال پیشرفت این کشور، حمایت از سرمایه گذاران خارجی و جذب نیروی کار خارجی از جمله دلایلی است که در سرمایه گذاری اتباع خارجی در این کشور نقش اساسی داشته است. برای سرمایه گذاری در این کشور می توان از طریق ثبت شرکت، خرید ملک، سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و … اقدام کرد. بهترین شهرهای کانادا برای سرمایه گذاری: کبک، یوکان، نیوفانلند، آلبرتا، انتاریو.. برای سرمایه گذاری در کانادا باید ویزای سرمایه گذاری دریافت کنید.

استرالیا

استرالیا نیز جزو کشورهایی است که مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. بر اساس آمار اعلام شده توسط بانک جهانی در سال ۲۰۱۸ استرالیا از لحاظ آسانی بیزینس در بین ۱۹۰ کشور جهان در رده هجدهم جای گرفته است. یکی از راه های سرمایه گذاری در استرالیا اخذ ویزای سرمایه گذاری ۱۸۸ است. امکان دریافت ویزای سرمایه گذاری ۱۸۸ برای ایرانی ها نیز وجود دارد. برای اخذ این ویزا، یا باید سرمایه گذاری کلان کرده باشید، یا سرمایه گذاری بیزینس، یا نوآوری بیزینس. همچنین شرایط سنی برای دریافت این ویزا نیز وجود دارد، بر این اساس نباید سن سرمایه گذاران از ۵۵ سال بیشتر باشد.

مهاچرت به اتریش

اتریش

اتریش نیز یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاران ایرانی است. در شرایط عادی برای اخذ اقامت دائم در اتریش شما باید ۱۰ سال در این کشور اقامت کرده باشید اما با سرمایه گذاری در این کشور و مشارکت در پیشرفت اقتصاد اتریش، شما می توانید اقامت دائم در عرض ۳ سال را دریافت کنید و بعد از گذشت ۱۰ سال شهروندی اتریش را دریافت کنید. برای سرمایه گذاری در اتریش سرمایه ای بالغ بر ۳ تا ۱۰ میلیون یورو لازم است.

ترکیه

ترکیه از جمله بهترین کشورهای خاورمیانه از نظر سرمایه گذاری می باشد. دولت ترکیه شرایط بهتری برای سرمایه گذاران خارجی در این کشور فراهم کرده است همچنین این کشور با حمایت از سرمایه گذاران خارجی در تشویق آنها نقش بسزایی دارد. بر اساس قوانین جدید وضع شده در ترکیه، سرمایه گذاران می توانند با مبلغ ۲۵۰ هزار و یا ۵۰۰ هزار دلار سرمایه در این کشور تابعیت ترکیه را در عرض ۳ تا ۶ ماه دریافت کنند.

مقاله پیشنهادی:
گرفتن اقامت ترکیه

مهاجرت به انگلستان

انگلستان

انگلستان علارغم خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، اقتصاد این کشور ثبات کاملی دارد و یکی از کشورهایی ست که برای سرمایه گذاران خارجی حمایت زیادی کرده است . سرمایه گذاری در این کشور هم می تواند با خرید ملک، کارآفرینی و یا ثبت شرکت باشد‌. با سرمایه گذاری به مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰، ۲۰۰۰۰۰، ۵۰۰۰۰ پوند در این کشور شما می توانید اقامت دائم برای خود و همسر و فرزندان پایین ۱۸ سال خود را دریافت کنید.

بهترین کشورها برای مهاجرت از نظر نزدیکی به ایران

بهترین کشورها برای مهاجرت از لحاظ نزدیکی به ایران، ترکیه، گرجستان، امارات و روسیه قابل ذکر است. این کشورها هم به ایران نزدیکند وهم از لحاظ وضعیت اقتصادی، در وضعیت بهتری نسبت به ایران قرار دارند.
ترکیه هم به دلیل نزدیکی به ایران و همچنین از لحاظ شباهت های فرهنگی‌ و دینی بین دو کشور یکی از کشورهای مورد توجه مهاجران ایرانی است.

شمار ایرانیانی که در سالهای اخیر به این کشور مهاجرت کرده اند، افزایش یافته است. به دلیل نزدیکی به ایران و همچنین سرمایه گذاری راحت در این کشور و به علاوه ی دارا بودن آب هوای مشابه به ایران، این کشور برای مهاجرت در بین ایرانیان در اولویت قرار دارد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.3 از 5 با 12 رای

  • مجله مهاجرت

    1401-11-07 در 5:02 ق.ظ

    سلام.وقت بخیر .
    در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .