whatsapp
الو اپلای
بهترین دانشگاه های خصوصی استانبول

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  26 اسفند 1399

تعداد نظرات :  0

بهترین دانشگاه های خصوصی استانبول

دراینجا میخواهیم به بررسی بهترین دانشگاه های خصوصی استانبول بپردازیم . رتبه جهانی دانشگاه های ترکیه از مهمترین دلایلی که باعث شده در سالهای اخیر دانشجویان به دنبال مهاجرت تحصیلی به ترکیه باشند.

از عنصرهایی که باعث شده است تا دانشجویان خارجی، مخصوصا دانشجویان ایرانی، ترکیه را به عنوان کشور مورد تایید خود برای ادامه تحصیل انتخاب کنند عبارتنداز؛ کیفیت روزافزون تحصیل در ترکیه و ، ارتقاء سطح زندگی در ترکیه و پایین بودن هزینه تحصیل درترکیه ، نسبت به هزینه های سرسام آوردانشگاه های ایران.

اگرچه شرایط تحصیل درترکیه، برای دانشجویان خارجی دردانشگاه های ترکیه تقریبا یکسان می باشد، در برخی از موارد ممکن است شرایط متفاوتی برای دانشجویان از نظر مدارک و شرایط ورود در بین دانشگاه ها وجود داشته باشد.

تحصیل در شهر استانبول

تحصیل در شهر استانبول

در بین شهرهای ترکیه، استانبول ازجمله شهرهای مورد علاقه دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل می باشد.

دردانشگاه های استانبول، در کل 5،554 دانشجوی خارجی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس تحصیل می کنند. برای تحصیل در شهر استانبول ، شما می توانید دانشگاههای دولتی یا خصوصی این شهر را انتخاب نمایید.

در حالی که 5023 دانشجوی خارجی برای تحصیلات خود دانشگاه های دولتی را ترجیح داده اند،522 دانشجوی خارجی نیز در دانشگاه های خصوصی مشغول تحصیل هستند.

829 نفر دانشجوی ارشد 4716 نفر آنها نیز در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل می دهند. بیشتر دانشجویان خارجی که در دانشگاه های استانبول تحصیل می کنند از کشورهای آذربایجان، ترکمنستان و قرقیزستان هستند. در سال های اخیر دانشجویان ایرانی نیز علاقه زیادی به ادامه تحصیل در ترکیه نشان می دهند.

در بین دانشگاه های دولتی در استانبول، دانشگاهIstanbul با داشتن 2010 دانشجوی خارجی در رتبه اول قرار گرفته است. دانشگاه Marmara با 1383دانشجو در رتبه دوم و دانشگاه Istanbul Teknik با 540 دانشجو،دانشگاه Bogazici با 429 دانشجو ،دانشگاه Yildiz Teknik با426 دانشجو در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

از بین معتبرترین و بهترین دانشگاه های خصوصی استانبول ، لیستی را تهیه کردیم:

۱۵ دانشگاه خصوصی برتربرای تحصیل در شهر استانبول

 • دانشگاه سابانجی SABANCI
 • دانشگاه کوچ KOÇ
 • دانشگاه دوغوش DOĞUŞ
 • دانشگاه فاتح FATIH
 • دانشگاه اوزییین ÖZYİĞEN
 • دانشگاه یئدی تپه YEDİTEPE
 • دانشگاه آجی بادم ACIBADEM
 • دانشگاه باحچه شهیر BAHÇEŞEHIR
 • دانشگاه استانبول بیلیم ISTANBUL BILIM
 • دانشگاه کادیر حاس KADIRHAS
 • دانشگاه ایشیک IŞIK
 • دانشگاه مال تپه MALTEPE
 • دانشگاه استانبول کولتور KÜLTÜR
 • دانشگاه تیجارت TICARET
 • دانشگاه اوکان OKAN

دانشگاه سابانجی(Sabanci university)

دانشگاه سابانجی

دانشگاه سابانجی(Sabanci) یکی از دانشگاه های خصوصی استانبول می باشد که در سال 1994 توسط بنیاد سابانجی به سرپرستی حاجی عمر تاسیس شد. دراکتبرسال 1999 با پذیرش اولین دانشجویان شروع به فعالیت کرد. این دانشگاه تنها موسسه آموزش عالی در ترکیه است که سبک آموزش آن علوم لیبرال است.

بر اساس این سیستم، تمامی دانشجویان در سال اول ورود به دانشگاه، در ترم اول،در گروه های کوچک درسی جمع می شوند، درترم دوم بعد ازتمرکز بر یک رشته خاص و تجربیاتی که در ترم دوم کسب کرده اند، در پایان ترم دوم دانشجویان می توانند برنامه های درسی خود را انتخاب کنند. این دانشگاه جزو دانشگاه های مهم ترکیه است که زبان آموزش در آن انگلیسی می باشد.

دانشگاه کوچ( KOÇ university)

دانشگاه کوچ

این دانشگاه فعالیت خود را در سال 1993 آغاز کرده است. در سال های نخست این دانشگاه کلاس های خود را به طور موقت درپردیس استینیه ارائه می داد، در سال 2000، پردیس جدید خود را در جاده «روملی فنر» احداث کرد. این دانشگاه فعالیت خود را در این پردیس با 5،130 دانشجو و 400 هئیت علمی ادامه داد.

دانشکده های موجود در این دانشگاه عبارتند از دانشکده ادبیات و علوم انسانی، اقتصاد، علوم اداری حقوق، مهندسی، پزشکی و پرستاری. این دانشگاه با 22 رشته کارشناسی و 27 رشته کارشناسی ارشد و 13 رشته دکتری آموزش ارائه می دهد.

این دانشگاه دومین دانشگاه خصوصی است که سالانه هزینه تحصیلات کارشناسی آن بسیار بالا است. در سال 2019 هزینه یک سال تحصیل در این دانشگاه حدود 95.500TL بوده است.

دانشگاه دوغوش (DOĞUŞ University)

دانشگاه دوغوش

این دانشگاه در سال 1997 در استانبول توسط بنیاد آموزش DOĞUŞ تاسیس شد. زبان آموزش دراین دانشگاه هم ترکی و هم انگلیسی است. این دانشگاه در بین دانشگاه های خصوصی ترکیه، رتبه پنجم و در بین دانشگاه های خصوصی استانبول رتبه سوم را دارد.

دانشگاه فاتح ( FATIH university)

این دانشگاه یکی دیگر از بهترین دانشگاه های خصوصی استانبول است که در «بویوک چکمه جه» واقع شده است. دانشگاه فاتح توسط بنیاد بهداشت و درمان ترکیه در سال 1996 در زمان رئیس جمهوری سلیمان دمیرل تاسیس و افتتاح شد.

این دانشگاه علاوه بر اینکه زبان تحصیل در آن انگلیسی و ترکی است، به زبان های اسپانیایی،آلمانی،فرانسه و روسی نیز آموزش می دهد. در 23 ژوئیه سال 2016 این دانشگاه بر اساس قانونOHAL، تعطیل شد و دانشجویان به دانشگاه های دیگر انتقال داده شدند.

دانشگاه اوزییین ( ÖZYİĞEN university)

این دانشگاه در پاییز سال 2005 توسط بنیاد huseyin ozyigen تاسیس شد. در سال 2008 این دانشگاه در پردیس «آلتون ایزاده» شروع به فعالیت کرد و در سال 2011 دانشجویان درپردیس «چکمه کوی» آموزش خود را آغاز کردند.

دانشگاه اوزییین

در این دانشگاه، دانشکده های مهندسی، علوم اجتماعی، هواپیمایی وعلوم فضایی، دانشکده حقوق، معماری و طراحی وجود دارد.

دانشگاه یئدی تپه (YEDİTEPE university)

این دانشگاه در سال 1996 توسط بنیاد آموزش و فرهنگ استانبول تاسیس شد. این دانشگاه در بسیاری از زمینه های علمی پیشگام بوده است و همچنین با داشتن کادر منتخب و هئیت علمی آکادمیک و در پرتو آرمان های آتاتورک یکی از دانشگاه های برتر ترکیه است.

زبان آموزش در این دانشگاه در تمامی رشته ها انگلیسی می باشد. دانشکده های موجود در این دانشگاه عبارتند از دندانپزشکی، داروسازی، علوم اقتصادی و اداری، علوم پزشکی ، مهندسی، هنرهای زیبا، معماری، ادبیات و علوم انسانی و علوم تجاری.

دانشگاه آجی بادم (ACIBADEM universty)

این دانشگاه در سال 2007 توسط بنیاد آموزش و درمان Acibadem تاسیس شد. این دانشگاه دارای دانشکده های علوم پزشکی، هنرهای زیبا، مهندسی وداروسازی است.

دانشگاه باحچه شهیر (BAHÇEŞEHIR university)

این دانشگاه در سال 1998 توسط بنیاد آموزش و پرورش BAHÇEŞEHIR تاسیس شد. این دانشگاه با شعار “یک دانشگاه جهانی در قلب استانبول” شروع به فعالیت کرد. دانشگاه دارای 9 دانشکده و4انیستستو (انیستیتوی علوم و علوم اجتماعی) و 2 آموزشگاه علمی است.

دانشگاه باحچه شهیر

دانشگاه BAHÇEŞEHIR عضو شبکه جهانی آموزش BAU است. این دانشگاه دارای دانشکده های حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، معماری و طراحی، مهندسی،پزشکی، دندانپزشکی و دانشکده ارتباطات است. همچنین این دانشگاه برای بسیاری از دانشجویان بومی و خارجی بورس تحصیلی می دهد. زبان آموزش در این دانشگاه به دو زبان ترکی و انگلیسی است.

دانشگاه استانبول بیلیم (ISTANBUL BILIM university)

این دانشگاه توسط بنیاد قلب و عروق ترکیه در سال 2006 تاسیس شد. دانشگاه دارای دانشکده های داروسازی، پزشکی، علوم اجتماعی، دانشکده هنر، پرستاری، علوم بهداشتی است. این دانشگاه هم درسطح کارشناسی وهم درسطح کارشناسی ارشد و دکتری آموزش ارائه می دهد.

دانشگاه کادیر حاس (KADIRHAS university)

این دانشگاه در سال 1997 در استانبول توسط بنیاد KADIRHAS تاسیس شد. دانشگاه دارای هفت دانشکده ارتباطات، علوم اداری، علوم انسانی واقتصاد، حقوق، فنی مهندسی، علوم اداری، هنرهای تجسمی می باشد. این دانشگاه هم از لحاظ سطح علمی وهم به خاطر ایجاد یک مرکز تحقیقاتی در سطح بین المللی وتوسعه علمی در لیست بهترین دانشگاه های ترکیه و خاورمیانه است.

دانشگاه ایشیک (IŞIK university)

دانشگاه IŞIK، در سال 1996 تاسیس شد. این دانشگاه دارای 41 رشته در مقطع کارشناسی در5 دانشکده ،22 رشته در مقطع فوق دیپلم در 2 دانشکده، 31 رشته در دانشکده علوم اجتماعی و علوم فنی در مقطع فوق لیسانس و 6 رشته در مقطع دکتری است.

دانشگاه مال تپه ( MALTEPE university )

این دانشگاه در سال 1997 در استانبول تاسیس شد. این دانشگاه دارای 9 دانشکده 3 انیسستیتو و 2 دانشکده در مقطع کارشناسی ارشد وهمچنین یک دانشکده مخصوص هنرهای زیبا و تجسمی است. این دانشگاه دارای هیئت علمی بسیار قوی بوده که دانشجویان خود را در هر زمینه علمی راهنمایی می کنند.

 

دانشگاه استانبول کولتور (KÜLTÜR university)

دانشگاه استانبول کولتور

این دانشگاه در سال 1997 در استانبول تاسیس شد. در سال 2019-2020 تقریبا 17242 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. این دانشگاه درای دانشکده های حقوق، اقتصاد، علوم اداری، هنرو طراحی، مهندسی، معماری، علوم انسانی، دانشکده علوم پزشکی و دانشکده علوم تربیتی است. این دانشگاه همچنین به خیلی از دانشجو ها بورس تحصیلی نیز می دهد.

دانشگاه تیجارت ( TICARET university)

این دانشگاه در سال 2001 در استانبول توسط بنیاد آموزش و تجارت و خدمات تجاری اتاق بازرگانی استانبول تاسیس شد. دارای 6 دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، تجارت، حقوق، ارتباطات، مهندسی، معماری و طراحی است. این دانشگاه همچنین دارای 4 انیستیتو در رشته های تجارت خارجی، علوم اجتماعی، علوم فنی و علوم دارایی است . زبان آموزش در بسیاری از این رشته ها انگلیسی است.

دانشگاه اوکان ( OKAN university)

این دانشگاه در سال 1999 توسط بنیاد فرهنگ و ورزش Okan تاسیس شد. این دانشگاه از سال 2003-2004 شروع به فعالیت کرد.دانشگاه های خصوصی در استانبول که زبان آموزش در آنها انگلیسی می باشد.

اگر به دنبال تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی می باشید؛ دراستانبول تعداد دانشگاه هایی که زبان آموزش درآنها انگلیسی است، بسیار فراوانند. این دانشگاه ها در لیست بهترین دانشگاه های خصوصی استانبول و جهان قرار دارند. هم در دانشگاه های دولتی و هم در دانشگاه های خصوصی، زبان آموزش در بیشتر رشته های دانشگاهی انگلیسی می باشد.

نام برترین دانشگاه های خصوصی شهر استانبول ، زبان آموزش در آنها انگلیسی است در زیر مطرح می کنیم:

 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه یئدی تپه
 • دانشگاه سابانجی
 • دانشگاه باحچه شهیر

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.6 از 5 با 10 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .