whatsapp

بهترین بانک های ترکیه برای ایرانیان

بهترین بانک های ترکیه برای ایرانیان
شیوا داداش زاده 0 نظر

بر اساس قوانین بانک مرکزی ترکیه ، خارجیان می توانند در ترکیه اقدام به افتتاح حساب بین المللی ارزی و لیره نموده و از تمام مزایای آن بهره ببرند. ولی شهروندان کشور ایران از زمان آغاز تحریم های آمریکا و اروپا ، برای افتتاح حساب بین المللی و داخلی در کشورهای دیگر دچار مشکل شده اند.

پس از آغاز تحریم ها علیه ایران، این کشور دیگر قادر نیست نقل و انتقال مالی بین المللی انجام دهد. پس از سال 2010 تجار و تبعه ی ایران در ترکیه برای افتتاح حساب با مشکل رو به رو شدند و فقط هالک بانک برای ایرانیان حساب ارزی و لیره افتتاح می نمود.

در سال 2014 در سفر روحانی رئیس جمهور ایران به آنکارا، تاجرانی که در هیئت همراه او حضور داشتند، از وضعیت نامطلوب خود در سیستم بانکی ترکیه شکایت نمودند و ابراز کردند که در این کشور حسابهای آنها مسدود می گردد و حتی دانشجویان نیز نمی توانند اقدام به افتتاح حساب نمایند.

قوانین بانک مرکزی ترکیه

برای حل مشکل مذکور،علی الخصوص برای تاجرانی که در ترکیه مشغول به کار بودند و به دولت ترکیه مالیات می پرداختند، ولی قادر نبودند پول خود را در بانک قرار دهند. دو بانک زراعت و ایش، یکی دولتی و دیگری خصوصی جزو برترین بانک های ترکیه هستند که مامور  افتتاح حساب برای ایرانیان شدند.

در سال 2020 نیز دوباره بانک مرکزی ترکیه مجوز افتتاح حساب برای ایرانیان را به این دو بانک داد. بنابراین چنانکه از ظاهر قضایا به نظر می رسد، افتتاح حساب در دیگر بانکها امکانپذیر نمی باشد ولی در واقع افتتاح حساب در شعب مختلف بانکهای متفاوت برای ایرانیان متاثر از فاکتورهای متعددی است و با توجه به اینکه ترکیه به دنبال جذب سرمایه های خارجی می باشد بانکهای مختلف با شرایط متفاوتی افتتاح حساب ایرانیان را انجام می دهند.

شایان ذکر است در شهرها و حتی شعبات مختلف تفاسیر متفاوتی ازقوانین افتتاح حساب برای ایرانیان وجود دارد، مدیران بانک باتوجه به اختیارات خود می توانند نسبت به افتتاح حساب شما را یاری کنند.

بانکهایی که در ادامه توضیح داده می شود بانکهایی هستند که برای افتتاح حساب ایرانیان جزو بهترین گزینه ها محسوب میشوند.

زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک

زراعت بانک یک بانک دولتی است که در تاریخ 23 مارس 1916 برای ایجاد تسهیلات برای کشاورزان تاسیس گردید. زراعت بانک تنها بانکی است در کشور ترکیه که بدون داشتن اقامت، برای ایرانیان در ترکیه افتتاح حساب انجام میدهد.

خدمات زراعت بانک

زراعت بانک ترکیه خدمات گسترده ای را به مشتریانش ارائه می دهد که با پیشرفت تکنولوژی و توسعه ی بانکداری الکترونیک این خدمات به سطح بالایی ارتقاء یافته اند. در این بانک شما می توانید انواع حسابهای بانکی جاری یا مدت دار لیره ، ارزی و یا طلا را افتتاح نموده از سود آن برخوردار گردید.

این بانک همچنین وامهای بسیاری برای احتیاجات مختلف در اختیار مردم قرار می دهد. از آنجمله وام برای احتیاجات کلی، برای حمل و نقل، مسکن، اموال غیر منقول و دیگر بسته های مقرون به صرفه ، وام را می توان از این بانک دریافت کرد.

کارتهای بانکی این بانک نیز دارای تنوع می باشند:

 • بانک کارت
 • کامپوس کارت
 • کارت بانکی جوان
 • کارت بانکی برای خودپردازهای داخل کشور
 • کارت برای خریدهای اینترنتی
 • کارتهای اعتباری بانک زراعت

بانک زراعت دارای یک سیستم پرداخت معتبر می باشد. به وسیله ی این سیستم مشتریها می توانند مالیاتها، قبوض آب و برق، انتقال پول، برگه های جریمه ی رانندگی ، قبوض تلفن و اینترنت، اقساط تحصیلی ، پرداختهای خیریه و موارد بسیار دیگر پرداختها را انجام دهند.

از دیگر خدمات این بانک می توان به پرداخت حقوق بازنشستگان، صرافی و خرید و فروش ارز ، صندوق امانات و … اشاره کرد.

بانک زراعت در زمینه ی بیمه نیز خدمات مختلفی دارد:

 • بیمه ی سلامت
 • بیمه ی مسکن
 • بیمه ی حوادث
 • بیمه ی مسئولیت
 • بیمه ی بیکاری
 • انواع بیمه ی عمر
 • بیمه ی بیکاری

شعب زراعت بانک ترکیه

شعب زراعت بانک در ترکیه

زراعت بانک با 1729 شعبه در 81 استان فعالیت می کند. ساعات کاری این شعب از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر می باشد و مابین ساعات دوازده و سی دقیقه تا سیزده و سی دقیقه وقت استراحت پرسنل می باشد و در این ساعت معاملات بانکی انجام نمی شود.

مزیت افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک ترکیه یکی از دو بانکی است که با دستور بانک مرکزی ترکیه وظیفه ی افتتاح حساب برای ایرانیان را به عهده گرفته است. از دیگر امتیازات این بانک برای افتتاح حساب، دولتی بودن این بانک است که سرمایه ی مشتریان را صد در صد تضمین می نماید.

شرایط افتتاح حساب در زراعت بانک به صورت حضوری و غیر حضوری

بر اساس دستور بانک مرکزی افتتاح حساب خارجیان باید حضوری انجام شود. با این حال دولت ترکیه برای جذب سرمایه های خارجی شرایط آسانی در نظر گرفته است.

به این معنی که برای افتتاح حساب در ترکیه از طریق زراعت بانک ترکیه یا باید سفری کوتاه مدت به این کشور داشت که بتوان بصورت حضوری مراحل افتتاح حساب را طی کرد ،  و یا به صورت غیر حضوری مراحل افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه را گذراند که شرکت الو اپلای برای افرادی که شرایط حضور در کشور ترکیه را ندارند، افتتاح حساب بانکی در زراعت بانک ترکیه را انجام میدهد.

با دریافت کد مالیاتی از اداره ی دارایی ترکیه و ارائه ی یک آدرس معتبر برای ارسال ابلاغیه های بانکی و با در دست داشتن اصل گذرنامه به آسانی می توانید یک حساب در زراعت بانک افتتاح نموده، از هر جای دنیا که بخواهید به شکل اینترنتی آن را کنترل نمایید.

شرایط افتتاح حساب در زراعت بانک با داشتن اقامت یا بدون داشتن اقامت

چنانچه قبلا نیز اشاره کردیم دولت ترکیه جهت جذب سرمایه های خارجی شرایط آسانی جهت افتتاح حساب پیش بینی نموده است. مطابق قوانین ترکیه برای افتتاح حساب خارجیان داشتن مجوز اقامت برای خارجیان اجباری نبوده، ارائه ی یک آدرس معتبر کافی است.

مجوز اقامت داشته باشید یا نه می توانید یک حساب در بانک زراعت افتتاح نمایید. به عنوان یک شرکت خارجی نیز داشتن اقامت یا فعالیت در ترکیه برای افتتاح حساب اجباری نمی باشد و ارائه ی کد مالیاتی، آدرس معتبر و مدارک شرکت برای افتتاح حساب بانکی شرکت کافی می باشد.

ایش بانک ترکیه

ایش بانک ترکیه

ایش بانک ترکیه از بزرگترین بانکهای خصوصی در ترکیه می باشد که در 26 اوت 1924 و به دستور مصطفی کمال آتاتورک تاسیس شده است.

خدمات ایش بانک

خدمات ایش بانک شامل یک بازه ی گسترده از سپرده گذاری، پرداخت قبوض و اقساط مربوط به دانشگاه های دولتی و خصوصی، پلتفرم های خرید و فروش بازارهای بورس تا پرداخت انواع وامها در لحظه ی درخواست مشتری و حتی سرویس شارژ و مدیریت آپارتمان ها می باشد.

ایش بانک نیز دارای سیستم پرداختها، ارائه ی انواع وامها و حتی ارائه ی وام فوری برای خرید در همان لحظه ی درخواست، تامین انواع بیمه ها ( همچون بیمه ی گردشگری خارج از کشور)، انواع حسابهای سپرده گذاری، بانکداری ویژه ی هر شغل، کرایه ی صندوق امانات و… می باشد.

شعب ایش بانک در ترکیه

ایش بانک با مجموع 1223 شعبه در سراسر ترکیه که 314 شعبه آن در استانبول قرار دارد، فعالیت می کند.

مزیت افتتاح حساب در ایش بانک

ایش بانک به عنوان بزرگترین بانک خصوصی ترکیه که از سوی بانک مرکزی ترکیه مجوز افتتاح حساب برای ایرانیان را کسب کرده است، یک فرصت استثنایی برای افتتاح حساب ایرانیان می باشد. چراکه ایرانیان پس از اعمال تحریمهای بین المللی علیه ایران به سختی می توانند در بانکهای مورد نظرشان حساب باز کنند.

خدمات ایش بانک

شرایط افتتاح حساب در ایش بانک به شکل حضوری و غیر حضوری

افتتاح غیر حضوری حساب برای خارجیان در ترکیه ممنوع می باشد پس تنها راه افتتاح حساب در این کشور مراجعه ی حضوری به یکی از شعب ایش بانک می باشد. پرسنل بانک با تحویل کد مالیاتی، آدرس معتبر و اصل گذرنامه ی شما، برایتان یک حساب بانکی افتتاح می نمایند و پس از آن با ثبت اسناد و مدارک شناسایی تان در آرشیو بانک، قادر خواهید بود با استفاده از بانکداری الکترونیک و از همه جای دنیا انتقال پول، افتتاح دیگر حسابهای ارزی یا مدت دار و دیگر پروسه های پولی و مالی را به انجام برسانید.

شرایط افتتاح حساب در ایش بانک با داشتن اقامت یا بدون داشتن اقامت

اگر شما مجوز اقامت در ترکیه را داشته باشید به آسانی می توانید با ارائه ی آدرس محل اقامتتان و پس از دریافت کد مالیاتی به یکی از شعبه های ایش بانک مراجعه کرده، حساب بانکی خود را افتتاح نمایید. ولی چنانچه مجوز اقامت ترکیه را ندارید برای شما جای نگرانی نیست و می توانید در طی یک سفر کوتاه مدت و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز ( کد مالیاتی، آدرس معتبر، اصل گذرنامه) اقدام به افتتاح حساب نمایید.

آک بانک ترکیه

آک بانک ترکیه

آک بانک یک بانک خصوصی است که در سال 1948 در شهر آدانا و با حضور حاجی عمر صابانجی (که از ثروتمندترین و شناخته شده ترین تاجران ترکیه است) و چند نفر دیگر از تاجران بزرگ ، جهت حمایت مالی پنبه کاران آدانا و کایسری تاسیس شد و اکنون با 94 میلیارد دلار سرمایه ی فعال به یکی از بزرگ ترین بانکهای ترکیه تبدیل شده است.

آک بانک در سال 2017 در تحقیقی که با عنوان « با ارزشترین 500 بانک جهان» از طرف Brand Finance تهیه شده بود، 6 بار با ارزش ترین بانک ترکیه خوانده شد. آک بانک با این ارزش خود توانست از بین 500 بانک برتر جهانی در رتبه ی 94 قرارگیرد.

آک بانک در سال 2018 نیز در رتبه بندی برند فینانس توانست برای هفتمین بار رتبه ی اولین بانک ترکیه را از آن خود کند. همچنین در این سال توانست جایزه با ارزش Euromoney را نیز از آن خود کند.

این بانک در سراسر ترکیه دارای 21 شعبه ی منطقه ای می باشد. 770 شعبه و بیش از 12000 پرسنل دارد. آک بانک خدمات دهی به 18 میلیون مشتری خود را علاوه بر بانکداری سنتی از راههای بانکداری الکترونیکی، تلفن بانک ، مرکزتماس، 5000 خودپرداز، بیش از 600 هزاردستگاه کارتخوان و دیگر کانالهای تکنولوژی برتر ارائه می دهد.

مزیت افتتاح حساب در ایش بانک

به علاوه آک بانک با قراردادی که با شرکت ریپل Ripple بست توانست اولین بانک ترکیه باشد که با استفاده از تکنولوژی بلاکچین Blokchain کارکردهایی نظیر نقل و انتقال بین المللی پول را که دارای ارزش والایی است ، به انجام رساند.

اگر به دنبال افتتاح حساب بین المللی در ترکیه می باشید، این ویژگی آک بانک برای شما جذاب خواهد بود.

اسناد سهام آک بانک که 51.2 درصد آن به عموم عرضه می شود، در سازمان بورس استانبول در حال خرید و فروش است. در خارج از کشور نیز گواهینامه های ADR (رسید سپرده گذاری آمریکا) این بانک در بازارهای OTC ایالات متحده ی آمریکا، در حال خرید و فروش است.

دنیز بانک ترکیه

دنیز بانک ترکیه یک شرکت مالی و بانکداری است که در زمینه ارائه خدمات بانکداری خرد، بانکداری سرمایه ‌گذاری، بانکداری شرکتی، مدیریت امور اقتصادی و … فعالیت می کند.

این بانک در سال ۱۹۳۸ راه اندازی شد. شرکت زورلو هلدینگ در سال ۱۹۹۷ با اخذ مجوز بانکی از اداره خصوصی سازی، دنیزبانک را در دست گرفت. در تاریخچه ی این بانک سه بار سهامداران آن تغییر یافته اند و یکبار نیز سهام آن به عموم عرضه شده است.

 دنیز بانک ترکیه

دنیزبانک پس از پیوستن به Dexia یکی از پیشرفته ترین گروه های مالی اروپا در اکتبر ۲۰۰۶ فعالیت های خود را به صورت گسترده ادامه داد. همچنین این بانک از ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۲ زیر سقف sberbank بزرگترین بانک روسیه قرار گرفت. سرانجام در سال 2019 سبربانک روسیه، دنیز بانک را به شرکت Emirates NBD مستقر در امارات متحده ی عربی فروخت.

دنیزبانک که از زمان تاسیس سرمایه گذاری قابل توجهی در نوآوری، تکنولوژی و تحقیق و توسعه در امور بانکی انجام داده است، در سال 2012 بخش اولین نسل بانکداری دیجیتال ترکیه را راه اندازی کرد و در امور بانکی چه به شکل حضوری و چه به شکل دیجیتال، خواسته های مشتریان را به بهترین وجه به انجام رساند، طوری که در آمریکا و اروپا به عنوان خلاق ترین بانک جهان شناخته شده است.

شعب دنیز بانک

دنیز بانک صاحب شبکه ی بانکی می باشد که همه اقشار جامعه را دربر می گیرد. علاوه بر 706 شعبه در داخل کشور و در بحرین، 43 شعبه نیز در وین دارد که به این وسیله در کشورهای اتحادیه ی اروپا فعالیت می نماید. شعبه ی مسکو دنیز بانک نیز به مشتریانی که در روسیه فعالیت می نمایند، خدمات دهی می نماید.

در حال حاضر با بیش از ۷۰۰ شعبه در سراسر ترکیه و با ۱۰۰۰۰ کارمند یکی از معروف ترین و معتبر ترین بانک های ترکیه به شمار می آید. همچنین این بانک جزء بانک های مورد اعتماد در ترکیه است که مشتریان بسیاری را تا کنون از خود راضی نگه داشته است.

خدمات دنیز بانک

خدمات دنیز بانک

با برنامه ی موبایل دنیز، شما می توانید با تلفن همراه خود به تمامی محصولات و خدمات بانکی که دنیزبانک ارائه می دهد، خیلی سریع و راحت دسترسی داشته باشید. با این برنامه شما می توانید معاملات بانکی خود را در هر زمان و در هر کجا که باشید، خیلی راحت انجام دهید.

 • انجام معاملات بانکی از قبیل چک و سفته و …
 • پرداخت قبض های خود را از طریق این سیستم کنترل
 • دستور پرداخت خودکار بدهی های خود

دنیز بانک ترکیه از جمله بانک هایی است که در ترکیه برای اتباع خارجی وام های بسیاری را ارائه می دهد از جمله:

 • وام مسکن
 • وام ازدواج
 • وام نیازمندی ها
 • وام تحصیلی
 • وام مسافرت

این بانک که با دادن وام به اتباع خارجی مشهور است، همچنین از طریق کمپین های ویژه برای اتباع خارجی امکان صدور کارت اعتباری را نیز فراهم می آورد. دنیز بانک در بین بانک های ترکیه از جمله بانک هایی است که با دادن وام هایی با سود کمتر و همچنین وام های مختلفی از جمله وام مسکن و وام نیازمندی که در اختیار اتباع خارجی قرار می دهد، بیشتر مورد ترجیح خارجیان است.

هالک بانک ترکیه

در سال 1933 هالک بانک ترکیه (بانک ملی) جهت ایجاد یک توسعه ی پایدار اقتصادی، حفظ تعادل اجتماعی و صلح ملی با هدف انتقال منابع مالی به اصناف و صنعتکاران کوچک و آغاز انباشت سرمایه، تاسیس شد. این بانک تحت فرمان شماره 2284 با عنوان «قانون بانک ملی وصندوق های ملی » شکل گرفت و در سال 1938 فعالیت خود را آغاز کرد.

هالک بانک

تفکرات و سخنان آتاتورک برای اعطای وام های مناسب برای اصناف کوچک و آرزوی تبدیل این اصناف به کارخانه داران بزرگ راهنمای تاسیس این بانک گردید.

آتاتورک معتقد بود که باید برای تامین سرمایه ی مورد نیاز اصناف کوچک ، نهادی ایجاد گردد که وام هایی با شرایط آسان و ارزان ارائه نماید و باید در راستای تسهیل شرایط اعطای وام برای همه تلاش نمود.

هالک بانک ، به عنوان بانک طبقه ی متوسط شناخته می شود. این بانک که هدف اساسی وام های خود را، تامین مالی طبقه ی متوسط و بهبود شرایط وام دهی به این طبقه تعریف کرده بود، در طی سالها فعالیتهای خود را توسعه داده و در حوزه ی بانکداری مقام ویژه ای دارد.

امروز هالک بانک با شعبه هایش در سراسر ترکیه و ادارات و مراکز عملیاتی مخصوص و شعبه هایش در خارج از کشور به مشتریانش خدمات دهی می نماید. چنانچه هالک بانک از ابتدا مامور به انجام آن بوده است، اکنون نیز به حمایت از اصناف ، صنعتکاران و کارگاههای کوچک و متوسط که پایه های اقتصاد ترکیه هستند ، ادامه می دهد.

شعب هالک بانک

این بانک 1006 شعبه دارد و دارای بیش از 17هزار پرسنل می باشد. با دارایی حدود 128.480 میلیون دلار در رده بندی بانکهای بزرگ دنیا در رده ی 159 قرار دارد.

صاحب هالک بانک، نهاد دارایی ترکیه است. طبق فرمانی که در سال 2017 از سوی دولت منتشر شد،51.11 درصد سهام مربوط به دولت در این بانک به نهاد دارایی ترکیه واگذار شد.

از شعبه ی اینترنتی هالک بانک می توانید درخواست افزایش اعتبار برای کارت خود را ارائه نمایید که در همان لحظه این درخواست بررسی شده ، نتیجه به شما اعلام خواهد شد. در صورت مثبت بودن جواب اعتبار کارتتان در همان لحظه افزایش اعتبارخواهد یافت.

خدمات هالک بانک

خدمات هالک بانک

 • جریمه های رانندگی خود را می توانید از طریق شعبه های اینترنی هالک بانک واریز نمایید.
 • هزینه کارت شناسایی جدید و پرداخت های مربوط به گواهینامه رانندگی را به راحتی می توانید از طریق شعبه های اینترنتی و با انتخاب از منوی پرداختهای هالک بانک واریز نمایید.
 • سندهای بدهی یا طلب و چک های خود را بدون مراجعه ی حضوری می توانید در شعبه های اینترنتی مشاهده کنید. به علاوه می توانید تصویر چک یا سند مذکور را نیز مشاهده نمایید.
 • مالیات بر وسایل نقلیه موتوری وپرداخت حق بیمه نیز در شعبه های الکترونیکی هالک بانک و به وسیله ی کارتهای بانکی به راحتی و در هر زمان قابل پرداخت است.
 • از شعبه های اینترنتی هالک بانک می توانید درخواستهای خود را برای برنامه ارتقاء بازنشستگان ارائه دهید. بدین ترتیب مبلغ ارتقاء بازنشستگی شما فوراً به حساب شما واریز می شود.
 • برای پرداخت قبض های آب ، برق، گاز و … دستور پرداخت صورتحساب اتوماتیک را از طریق کارت اعتباری و در شعبه های اینترنتی تنظیم نمایید تا به شکل اتوماتیک پرداخت شود.
 • در شعبه های اینترنتی هالک بانک تمام انواع مالیات را می توانید پرداخت نمایید. مالیات وسایل نقلیه موتوری، مایات بر درآمد، مالیات گمرکی و….
 • درخواستهای کارت اعتباری خود را می توانید از شعبه های اینترنتی پیگیری نمایید واگر رمز بانکی خود را فراموش کردید؛ می توانید در هر ساعت از شبانه روز برای کارت خود رمز دریافت نمایید.
 • پرداخت هزینه دانشگاه خود را با شعبه اینترنتی هالک بانک به راحتی می توانید انجام دهید.

فینانس بانک

فینانس بانک در سال 1987 با رهبری حوسنو اوزیقین با سرمایه ی 4 میلیون دلاری تاسیس شد. با تیم رهبری و موسس متفاوتش و با فلسفه ی بانکداری نوین خود، داستان یک موفقیت بزرگ در بانکداری هوشمند نوین بود.

فینانس بانک در سال 1999 اولین کارت کردی (وام) با نام گالاکسی کارت را وارد بازارهای مالی نمود ، این کارت در طی 4 سال و تغییر نام به فینانس کارت توانست صاحب بیشترین ویزا کارت شود. این بانک به بانکداری خرد نیز اهمیت بسیاری قائل بوده دائما بانکداری خود را در این زمینه به روز می نماید.

فینانس بانک

این بانک در سال 2011 توانست خدمات خود را تماما از کانالهای اینترنتی به انجام رساند و با پلتفرم Enpara.com اولین بانک بدون شعبه و کاملا دیجیتالی ترکیه را ایجاد نمود.

در سال 2016 این بانک به نشنال بانک قطر فروخته شد و از این تاریخ به بعد با عنوان QNB فینانس بانک شناخته می شود. این بانک در پایان سال 2020 صاحب 475 شعبه و 11.111 نفر پرسنل بوده است.

گارانتی بانک

این بانک که با نام گارانتی BBVA شناخته می شود ، در سال 1946 در آنکارا تاسیس شد و در سال 2018 دومین بانک بزرگ خصوصی ترکیه معرفی شد. مالک این بانک با 49.85 درصد شرکت بانکو بیلبائو ویسکایا آرجنتاریای استرالیا می باشد.

گارانتی بانک ترکیه

در حال حاضر مالک 936 شعبه در ترکیه و 6 شعبه ی بین المللی در کشورهای لوکزامبورگ، قبرس، مالت، آلمان، بریتانیا و چین می باشد. شعبه ی مرکزی گارانتی بانک در شهر استانبول قراردارد و سهام آن در بازار بورس لندن و بورس استانبول معامله می شود.

این بانک طیف وسیعی از خدمات شامل:

 • بانکداری خرد
 • بانکداری اختصاصی
 • بانکداری شرکتی
 • سرمایه گذاری
 • خدمات بیمه
 • کارتهای اعتباری


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
5 از 5 از 5 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

پاسخگوی سوالات شما در الواپلای هستیم

سوال شما توسط کارشناسان الواپلای پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود.

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!