whatsapp
الو اپلای
حراج جمعه سیاه ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  27 دی 1400

تعداد نظرات :  0

بلک فرایدی 2022 در ترکیه

حراج بلک فرایدی (Balck Friday) در ترکیه مانند بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود. در این کشور هم مارک های ترکیه و هم مارک های مشهور دنیا تخفیف های زیادی در این روز ارائه می دهند. البته به بهانه بلک فرایدی (Balck Friday)، فروشگاه ها نه تنها درست در روز بلک فرایدی (Balck Friday)، بلکه یک هفته قبل از آن هم شروع به برگزاری جشنواره های تخفیفاتی می کنند.

در این نوشته ما هم به تاریخچه بلک فرایدی (Balck Friday) و هم به چگونگی برگزاری این روز در ترکیه می پردازیم.

لیست مارک ها و سایت های اینترنتی که در این هفته کالاهای خود را به حراج می گذارند را نیز برای شما معرفی خواهیم کرد. چون امروزه بسیاری از خرید ها از طریق اینترنت صورت می گیرد. دوستانی که به دلیل مهاجرت به ترکیه در این کشور زندگی می کنند و یا برای خرید قصد سفر به ترکیه در این روز را دارند، حتما نوشته ما را بخوانند.

بلک فرایدی در ترکیه

Black Friday یا همان جمعه سیاه برای اولین بار در سال ۱۹۶۱ برگزار شد و روزنامه ها این روز را به عنوان جمعه سیاه نام گذاری کردند. در آن روز، به دلیل ترافیک سنگین در فیلادلفیا و مشکلات ناشی از خرید، این روز را به عنوان جمعه سیاه نام نهادند. در سال های اخیر هم مشتریان و هم مغازه داران از این روز استقبال فراوانی کرده اند.

بلک فرایدی (Balck Friday) در آمریکا یک روز پس از روز شکرگذاری است. روز شکرگزاری در امریکا به چهارمین پنجشنبه‌ی ماه نوامبر گفته می‌شود که آن را به عنوان آغاز فصل خرید کریسمس هم می‌شناسند. با این حساب بلک فرایدی (Balck Friday) در واقع آخرین جمعه ماه نوامبر است که جزو اولین روزهای خرید عید سال نوی میلادی برای امریکایی‌ها به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مولفه‌ی جذاب بلک فرایدی برای مشتریان و خریداران، تخفیف بلک فرایدی و حراج‌های قابل توجه روی بسیاری از اجناس است ،نام بلک فرایدی (Balck Friday) از سال ۱۹۸۰ به بعد به بیرون از مرزهای فیلادلفیا نیز رسید و امروزه در بیشتر کشورهای جهان این روز تقریبا مشهور شده است.

خرید ارزان در جمعه سیاه ترکیه

در واقع نام بلک فرایدی (Balck Friday) از آنجا شروع شد که در سال های ۱۹۰۰ در آمریکا برای محاسبه سود و زیان، فروشندگان از جوهر قرمز و سیاه استفاده می کردند، بدین صورت که اگر فروشندگان در فروش آن روز ضرر می کردند، با جوهر قرمز و اگر سود می کردند از جوهر سیاه استفاده می کردند. در روز بلک فرایدی (Balck Friday) مشهور، به دلیل اینکه بعد از روز شکرگذاری بوده و همه برای خریدهدیه به فروشگاهها می رفتند، فروشندگان سود بیشتری کرده و فروش آن روز را با جوهر سیاه نوشته اند و از آن روز به بعد آن روز را جمعه سیاه نامگذاری کردند.
در ترکیه هم در سال های اخیر استقبال زیادی از این روز شده است. هم مارک های مشهور در این روز فروش زیادی دارند و هم خریداران به دلیل تخفیف در بیشتر مارک های مشهور دنیا، از این فرصت استفاده می کنند. شما نیز پس از مهاجرت به ترکیه، می توانید در خرید پر شور این روز شرکت نمایید.

خرید ارزان در بلک فرایدی ترکیه

بلک فرایدی ۲۰۲1 در ترکیه

بلک فرایدی (Balck Friday) در ترکیه معمولا در ۲۷ و یا ۲۸ نوامبر شروع می شود، امسال هم در ۲۷ نوامبر آغاز می شود.

تخفیفات بلک فرایدی (Balck Friday) چند روز طول می کشد؟

هر چند بلک فرایدی (Balck Friday) مخصوص یک روز است، اما بسیاری از مارک ها تقریبا یک هفته تخفیفات ویژه را ارائه می دهند. امسال هم از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ نوامبر این تخفیف ها پیش بینی می شود. مخصوصا امسال در اولین روز بعد از جمعه سیاه، بیشتر مارک های لوازم برقی به تخفیف گذاشته می شود.

در ترکیه وقتی از بلک فرایدی (Balck Friday) نام برده می شود، اولین مارکی که به ذهن می رسد trendyol است، این مارک تخفیف های ویژه ای در خرید اینترنتی ارائه می دهد. مثلا با برگزاری جشنواره ایی تحت عنوان trendyolmilla و trendyol man فرصت خرید بیشتری برای مشتریان فراهم می کند.

علاوه بر trendyol سایت اینترنتی hepsiburada نیز با برگزاری جشنواره های تخفیف تحت عنوان جمعه های افسانه ای برای مشتریان اینترنتی خود فرصت خرید بیشتری فراهم می آورد. مارک های مشهوری که در جمعه سیاه ترکیه تخفیف می زنند؛ با نزدیک شدن جمعه سیاه، تخفیف مارک ها و مغازه ها و کمپین هایی که برگزار می کنند، مورد توجه واقع می شود. بیشتر مارک های موجود در ترکیه در جمعه سیاه تخفیف های بزرگی ارائه می دهند.

جمعه سیاه

در سال های گذشته بیشتر مارک ها جشنواره های تخفیفاتی تحت نام های مختلف برای مشتریان ارائه می دهد، از جمله:

– Trendyolmilla که در بیشتر اجناس، مانند کفش، لباس و … تحت عنوان روزهای افسانه ای ترندیول تخفیف های مناسبی را ارائه می دهد، که شما از طریق اینترنت می توانید بیشتر مارک های مشهور در دنیا را از این سایت با تخفیف مناسب سفارش دهید.

– تخفیفهای شاهانه ی جمعه های Boyner که با قراردادهایی که با بیشتر مارک های مشهور دارد، در جمعه سیاه تخفیف های ویژه ای ارائه می دهد.

سایر جشنواره های موجود در جمعه سیاه ترکیه:

– Biletix black Friday
– Zara black Friday
– Gratis black Friday
– Amazon
– Sefamerve black Friday

در بلک فرایدی (Balck Friday) چقدر تخفیف داده می شود؟

بیشتر مارک ها در ترکیه در جمعه سیاه تخفیف های استثنایی ارائه می دهند. بیشتر مارک ها تا ۹۰ درصد هم تخفیف دارند. مثلا در سال گذشته Morhipo تا ۹۰ درصد تخفیف داده بود. آما در مجموع تخفیف های مارک های موجود در ترکیه تا ۲۰ درصد می باشد.

حراج جمعه سیاه در ترکیه

در بلک فرایدی (Balck Friday) ترکیه چه چیز می توانم بخرم؟

درهفته جمعه سیاه ترکیه در سال ۲۰۲۰ جشنواره های sahane Cuma, efsane Cuma در بسیاری از اجناس از جمله لباس،کفش، لوازم برقی و … تخفیف های ویژه ای دارد. اگر شما قصد خرید لوازم برقی، اشیا خانه، لوازم آشپزخانه، لباس و … را با قیمت مناسب دارید حتما منتظر جمعه سیاه باشید. یعنی اگر سفر به ترکیه را در زمان جمعه ی سیاه انتخاب کرده اید، می توانید همه نوع کالایی را که می خواهید بخرید.

کدام مارک ها در بلک فرایدی (Balck Friday) ترکیه تخفیف دارند؟

همان طور که گفتیم بیشتر مارک ها با جشنواره های تخفیفاتی در هفته جمعه سیاه تخفیف های استثنایی زیادی ارائه می دهند.

مثلا با نام «تخفیف های افسانه ای جمعه » بیشتر مارک ها در سایت های اینترنتی خود تخفیف های ویژه ای دارند:

 • Hepsiburada
 • gittigidiyor
 • idefix
 • IKEA
 • vivens
 • Watson’s,ayakkabı dünyası
 • boyner
 • Zara
 • HM
 • Nike stem
 • gratis
 • teknosa

و مارک های زیادی مانند این ها، در هفته جمعه سیاه تخفیف های ویژه ای دارند.

علاوه بر لباس،کیف، کفش، کالاهایی مانند: لوازم برقی، تلفن، لوازم سوپر مارکت، لوازم بهداشتی،آرایشی، مبل،میز،صندل، لب تاب، تب لت و … در این جشنواره ها موجود است.

در هنگام خرید از تخفیف های بلک فرایدی (Balck Friday) از طریق اینترنت به چه چیز باید دقت کرد؟
هنگام خرید اینترنتی از جمعه سیاه باید دقت کنید که جنس های تغلبی نخرید، ویا مواظب حیله های سودجویان مجازی باشید.

بسیاری از سایت ها با نزدیک شدن بلک فرایدی (Balck Friday) تخفیف ها را شروع می کنند. هکرها و مجرمان سایبری نیز از این فرصت استفاده می کنند. برای جلوگیری از هک شدن حساب بانکی خود هنگام خرید اینترنتی نکاتی که در این مورد باید رعایت کنید:

شما باید با استفاده از دستگاه( گوشی، تب لت، لب تاب) خودتان خرید کنید تا اطلاعات کارت شما محفوظ بماند.
از وای فای عمومی استفاده نکنید.
نرم افزار امنیتی دستگاه خود را به روز رسانی کنید.
همیشه حساب خود را بعد از خرید اینترنتی چک کنید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.2 از 5 با 12 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .