whatsapp
الو اپلای
خرید و فروش مغازه در استانبول

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  26 دی 1400

تعداد نظرات :  0

خرید مغازه در استانبول

ترکیه به دلیل نزدیک بودن به ایران و همچنین پیشرفت اقتصادی این کشور در سالهای اخیر، توجه بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی را به خود جلب کرده است. علاوه بر سرمایه گذاران بزرگ ایرانی در این کشور، بسیاری از مردم عادی به خاطر تورم بیش از حد در ایران در چند سال اخیر، تصمیم به مهاجرت به ترکیه و کار در این کشور را می گیرند.

یکی از راه های آسان برای دریافت اقامت دائم در ترکیه خرید ملک در این کشور است. به همین جهت نیز بسیاری از ایرانیان با خرید زمین، خانه و … برای دریافت اقامت دائم در این کشور اقدام می کنند. البته برای خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت در این کشور شرایط خاصی وجود دارد.

از جمله کارهایی که در چند سال اخیر توسط ایرانیان در ترکیه انجام می شود خرید مغازه در این کشور بوده است. برای اینکه سرمایه خیلی زیادی برای این کار لازم ‌نیست، به همین دلیل بیشتر مردم عادی با خرید مغازه در ترکیه هم می توانند اقامت این کشور را از طریق ویزای کاری دریافت کنند و هم می توانند به خاطر شرایط اقتصادی این کشور درآمد بیشتری کسب کنند.

بر این اساس سوالات بسیاری در زمینه خرید مغازه برای افرادی که علاقمند به سرمایه‌گذاری در این کشور هستند ایجاد می شود. از جمله شهرهایی که ایرانیان برای خرید مغازه انتخاب می کنند استانبول است.

این شهر به دلیل جمعیت زیاد آن و همچنین شرایط توریستی آن از نظر اقتصادی و سرمایه‌گذاری اولویت زیادی نسبت به دیگر شهرهای ترکیه دارد. در این نوشته شرایط خرید مغازه در استانبول را برای شما توضیح خودهیم ‌داد. همچنین به سوالاتی مانند:

آیا خرید مغازه در استانبول به صرفه است؟ از کدام منطقه استانبول مغازه بخریم؟ بررسی قیمت ها در مناطق مختلف استانبول و … جواب خواهیم داد.

 

آیا خرید مغازه در استانبول به صرفه است؟

 

آیا خرید مغازه در استانبول به صرفه است؟

اگر شما قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استانبول را دارید خرید مغازه بهترین گزینه‌ می تواند باشد. استانبول از نظر جمعیت و هم از نظر توریستی مناسب برای کار و سرمایه گذاری های کوچک می باشد. شما می توانید از طریق خرید مغازه در استانبول هم سرمایه گذاری خوبی کرده باشید همچنین درآمد بهتری کسب کنید.

با توجه به موقعیت اقتصادی استانبول خرید مغازه به صرفه تر از خرید خانه در این شهر است. اینکه در کدام منطقه استانبول مغازه بخرید بستگی به هدف و نوع کار تجاری شما دارد، در پایین در این باره توضیحات خواهیم داد.

 

شرایط خرید مغازه در استانبول

 

شرایط خرید مغازه در استانبول

اگر شما قصد خرید مغازه از استانبول را دارید، باید به چند نکته در این باره حتما دقت کنید. خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی ممکن است، اما بر اساس قوانین موجود در این کشور، به طور کلی اتباع خارجی در صورتی می توانند دارای ملک شوند که:

 • زمین و یا ملکی که می خرند از ۳۰ هکتار بیشتر نباشد
 • ملکی که خریده می شود نباید در منطقه امنیتی قرار گرفته باشد. بنابراین قبل از خرید ملک باید یک‌ مجوز از مقامات امنیتی منطقه گرفته شده باشد. این قانون برای خریداران مغازه و یا خانه که تبعه خارجی هستند نیز صدق می کند.

همچنین اگر شما قصد شروع کار در ترکیه را دارید، باید قبل از همه این موارد ، مجوز کار از وزارت خارجه ترکیه را دریافت کرده باشید. و اگر قصد دریافت اقامت در این کشور را دارید، ثبت شرکت نیز برای دریافت اقامت شما کمک خواهد کرد.

 

در خرید مغازه در استانبول به چه چیزهایی باید دقت کرد؟

 

در خرید مغازه در استانبول به چه چیزهایی باید دقت کرد؟

۱.اول از همه قبل از خرید باید هدف خود را مشخص کنید، اینکه این مغازه را برای چه هدفی استفاده خواهید کرد. و نوع کار تجاری شما چه چیز است. مثلا اینکه شما فقط قصد سرمایه‌گذاری دارید؟ یا اینکه قصد کار در این کشور را دارید؟ و یا اینکه قصد استفاده از اجاره آن را دارید.

۲.دوم اینکه حتما باید موقعیت و مکان را در نظر بگیرید. انتخاب موقعیت مناسب در خرید مغازه نیز بستگی به هدف شما از خرید مغازه دارد. باید به این مسئله دقت بیشتری بکنید.

۳. احتمال اینکه مغازه ای که خریده اید قبلا به عنوان محل سکونت استفاده می شده است وجود دارد، و این مسئله می تواند در دریافت مجوز استفاده از مغازه به عنوان مکان خرید وفروش برای شما مشکل ایجاد کند. به همین دلیل در این باره حتما تحقیق کرده و مجوز و پروانه مغازه را حتما از فروشنده درخواست کنید.

۴. قبل از اینکه قراداد فروش ثبت شود باید نسبت به اینکه مکان فروش مجاز است و از نظر قانونی مانعی در فروش آن وجود ندارد دقت کنید.

۵. قراردادی که بین شما و فروشنده بسته می شود حتما باید در یکی از دفاتر اسناد رسمی در آن منطقه تایید و ثبت شود.

در استانبول از کجا مغازه بخریم و یا بفروشیم؟

در استانبول از کجا مغازه بخریم یا بفروشیم

همان طور که گفتیم اینکه در کدام منطقه استانبول مغازه بخرید بستگی به هدف شما دارد، در واقع بستگی به نوع استفاده شما از آن دارد. میزان جمعیت، درآمد مردم در آن منطقه، تعداد مغازه های موجود در آن منطقه و رفت و آمد در آن منطقه، ترافیک و … در انتخاب شما تاثیر گذار است.
مثلا اگر می خواهید از مغازه ای که خریده اید به عنوان کافه استفاده کنید، باید جاهایی را انتخاب کنید که رفت و آمد زیاد باشد. مثلا کنار ساحل، کنار پارک ها، جاده های شلوغ، نزدیک ایستگاه متروها، نزدیک آمفی تئاتر ها، دانشگاه ها و … . به عنوان مثال چند منطقه از استانبول که برای باز کردن کافه مکان مناسبی است را برای شما معرفی می کنیم:

 • باکیرکوی bakırköy
 • تاکسیم Taksim
 • بیازیت beyazit
 • بشیکتاش beşiktaş
 • اوسکودار uskudar
 • کادی کوی kadıköy

اگر می‌خواهید بوتیک باز کنید به عنوان مثلا می توانید در نیشانتاشی Nişantaşı، جاده استقلال Istiklal caddesi، جاده باغداد bağdad caddesi و …

اگر پول و سرمایه کافی داشته باشید و هدف خرید شما از مغازه در استانبول فقط برای سرمایه گذاری و استفاده از اجاره آن می باشد، منطقه ای که انتخاب می کنید باید ارزش بیشتری داشته باشد، تا بتوانید هم از درآمد اجاره آن استفاده کنید و همچنین در آینده اگر قصد فروش آن را داشته باشید سود بیشتری بکنید. برای مثال بعضی از این منطقه ها را برای شما معرفی می کنیم:

 • ایستینییه istinye
 • ببک bebk
 • اتی لر etiler
 • تشویکییه teşvikiyye
 • آجی بادم Acıbadem
 • اولوس ulus
 • ماسلاک maslak
 • فنرباهچه fenerbahçe
 • جیهانگیر cihangie
 • آرناوودکوی arnavutköy

 

هزینه های خرید مغازه در استانبول

 

بررسی قیمت مغازه ها در استانبول بر اساس منطقه

در این قسمت قیمت مغازه ها را در برخی منطقه های استانبول، که هم از نظر فروش وهم از نظر ارزش زمین باصرفه است را برای شما معرفی خواهیم کرد.

Istanbul bahçeli evler

با توجه به معیارهایی مانند، مترمکعب، قدمت ساختمانی که مغازه در آن قرار دارد، خیابان، جمعیت، میزان خرید در این منطقه و… حداکثر قیمت ها ۵،۰۰۰،۰۰۰ می باشد و حداقل قیمت ها از ۱۷۵،۰۰۰ شروع می شود.

Istanbul beyoğlu

با توجه به معیارهایی که در بالا ذکر کردیم، حداکثر قیمت ها در این منطقه ۴،۹۰۰،۰۰۰ می باشد و حداقل قیمت ها از ۲۵۰،۰۰۰ شروع می شود.

Istanbul beşiktaş

حداکثر قیمت ها در این منطقه ۱۹،۵۰۰،۰۰۰ می باشد و حداقل قیمت ها از ۶،۰۰۰،۰۰۰ شروع می شود.

Istanbul kadıköy

حداکثر قیمت ها در این منطقه ۷،۰۰۰،۰۰۰ می باشد و حداقل قیمت ها از ۲۳۰،۰۰۰ شروع می شود.

Istanbul sancaqtepe

حداکثر قیمت ها در این منطقه ۳،۵۰۰،۰۰۰ می باشد و حداقل قیمت ها از ۳۲۹،۰۰۰ شروع میشود.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.4 از 5 با 5 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .