whatsapp
الو اپلای
خرید ملک در آنتالیا

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  21 بهمن 1399

تعداد نظرات :  0

خرید خانه در آنتالیا

معرفی شهر آنتالیا

آنتالیا با ۶۳۰ کیلومتر خط ساحلی در کنار دریای مدیترانه یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری و از زیباترین شهرهای ترکیه برای زندگی و خرید خانه در ترکیه به شمار می آید. ترکیب زیبایی هایی چون خورشید، دریا، تاریخ، طبیعت… باعث شده که این شهر به یک بهشت گردشگری ترکیه تبدیل شود. این شهر ششمین شهر پر جمعیت ترکیه می باشد.

مکان های پر بازدید شهر آنتالیا

شهرهایی مانند ماناوگات، آلانیا، سیده، بلک، کمر از پر بازدید ترین مکان های آنتالیا هستند. گردشگران داخلی و خارجی علاوه بر اینکه از آفتاب دریا، ماسه و ساحل این شهر لذت می برند، از مکان های تاریخی موجود در این شهر نیز بازدید می کنند. آنتالیا با ۵۰ شهر تاریخی آن توریست های زیادی به خود جلب کرده است.

از جمله شهرهایی که در آنتالیا از نظر تاریخی و باستانی شهرت جهانی دارند شهر اولیمپوس، آسپندوس،قوملوجا، سریک است. توریست هایی که برای لذت بردن از دریا و ساحل به این شهرها سفر می کنند، می توانند از زیبایی های آثار باستانی در این شهرها نیز دیدن کنند.

اولیمپوس با ۳۲۰۰ متر خط ساحلی آن و بناها و آثار تاریخی آن یکی از پر بازدید ترین شهرهای جهان است. همچنین در سریق شهرهایی مانند اسلوین، آسپندوس مرکز توجه گردشگران می باشد. مرکز تفریحی ساکلی کند با ۵۰ کیلومتر مساحت آن، یکی از بزرگترین مراکز باستانی ترکیه به شمار می آید. در واقع شما در آنتالیا تاریخ، طبیعت و دریا را یک جا می توانید تماشا کنید.

آنتالیا با مراکز خرید در سطح استانداردهای جهانی ، انواع رستوران ها، مراکز تفریحی، پلاژ ها، مکان های ورزشی با امکانات و کیفیت عالی، استخرها و هتل های زیبا و لوکس آن مرکز توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی می باشد. در واقع می توان گفت آنتالیا هم برای گردش و هم برای مهاجرانی که به دنبال شهری هستند که هم از نظر اقتصادی و هم از نظر آب و هوا و هم از نظر اجتماعی موقعیت بهتری داشته باشد، گزینه مناسبی است.

قیمت خرید خانه در آنتالیا

قیمت خانه در آنتالیا با توجه به شهر و منطقه آن متفاوت می باشد. قیمت ها از ۵.۰۰۰.۰۰۰ تا ۱۶۹.۰۰۰ لیره متفاوت است. بسته به موقعیت و منطقه آن قیمت خانه ها متغیر است. مثلا قیمت خانه هایی که رو به دریا هستند از ۲۰۰۰۰۰۰ شروع می شود. علاوه بر خانه های ویلایی که قیمت آنها تقریبا بالا است، قیمت واحد ها در مجتمع های مسکونی تقریبا مناسب می باشد. همچنین در شهرهای اطراف آن قیمت ها نسبت به خود آنتالیا پایین می باشد.

قیمت خرید خانه در آنتالیا

بهترین محله های آنتالیا برای خرید خانه

لارا

یکی از بهترین محله ها برای خرید ملک در آنتالیا منطقه ساحلی لارا می باشد. آب های گرم مدیترانه ای آن، ساحل شنی و زیبای آن این منطقه را به یکی از ۸ ساحل برتر ترکیه تبدیل کرده است. لارا از منطقه های قدیمی آنتالیا به شمار می آید.

این منطقه به دلیل نزدیکی به ساحل و رستوران ها و مراکز تفریحی همچنین نزدیکی به فرودگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با وجود نزدیکی لارا به مراکز تفریحی، این منطقه دارای محله های آرام و ساکتی می باشد که ساحل، کوه، دریا زیبایی آن را چند برابر می کند. لارا برای افرادی که فعالیت های روزمره را دوست دارند منطقه فوق العاده ای است.

بهترین محله های آنتالیا برای خرید خانه

کنیالتی

یکی دیگر از منطقه های مشهور آنتالیا کنیالتی است. این منطقه نیز به دلیل نزدیکی به ساحل دارای منظره شگفت انگیزی برای خرید ملک در آنتالیا می باشد. کافه ها و رستوران های شیک در این منطقه و همچنین نزدیکی به فرودگاه یکی دیگر از دلایل اهمیت این منطقه است. از بهترین محله های این منطقه می توان هورما، لیمان و ساری سو را نام برد.

خرید خانه در آنتالیا در محله کنیالتی

کِمِر

کمر از جمله منطقه های زیبا و جذاب آنتالیا است که دارای رستوران ها، کافه های مدرن و سنتی، مکان های تفریحی ، فروشگاه ها و بازارهای محلی می باشد.

خرید خانه در آنتالیا در محله کِمِر

بلک

بلک از جمله منطقه های شیک و لوکس آنتالیا است، که علاوه بر اینکه دارای مراکز تفریحی و رستوران ها و کافه های شیک می باشد، دارای مکان های تاریخی و یک پارک ملی بزرگ نیز است.

خرید ملک در آنتالیا در محله بلک

ارزانترین محله های آنتالیا برای خرید خانه

اگر در آنتالیا به دنبال خانه هایی با قیمت مناسب هستید شما می توانید در شهرستان های اطراف آنتالیا خانه بخرید. مثلا المالی یکی از شهرستانهای اطراف آنتالیا است که هم نزدیک آنتالیا می باشد و هم دارای خانه های ساحلی به قیمت مناسب است. اما در خود آنتالیا هم خانه هایی با قیمت مناسب وجود دارد، به ویژه مجتمع های مسکونی موجود در این شهر دارای واحد هایی به قیمت مناسب می باشد.

یکی از مناطق آنتالیا که در آن می توانید خانه های ارزان قیمت پیدا کنید، منطقه پول می باشد. به دلیل عدم وجود ساحل در این منطقه قیمت خانه ها تقریبا پایین است.

تقریبا تا چند سال پیش بیشتر ساکنین این منطقه را مردم بومی تشکیل می دادند اما بیشتر سرمایه گذاران خارجی در سال‌های اخیر در این منطقه سرمایه گذاری های فراوانی در بخش های رفاهی و تجاری کرده اند به همین دلیل این منطقه از نظر اقتصادی روبه رشد است.

از محله های مشهور این منطقه برای خرید ملک در آنتالیا که شما می توانید خانه هایی با قیمت پایین اما با کیفیت عالی پیدا کنید؛ محله گوکسو، دوکما و آلتین اووا می باشد.

مثلا در منطقه کپز در مجتمع مسکونی سوریاپی شما می توانید واحدهای ۴ اتاقه به قیمت ۲۳۵۸۰۰ لیر پیدا کنید. محله مورادپاشا یکی دیگر از محله هایی است که شما می توانید خانه هایی با ۳ اتاق که قیمت ها از ۲۵۰۰۰۰لیر شروع می شود پیدا کنید.

ارزانترین محله های آنتالیا برای خرید خانه

گرانترین محله های آنتالیا برای خرید خانه

لارا

لارا یکی از منطقه های آنتالیا است که دارای محله های شیک با خانه های لوکس، ویلاهای زیبا و جذاب می باشد. در واقع می توان گفت لارا گرانترین منطقه آنتالیا به شمار می آید. از جمله محله های لارا که دارای خانه های گرانقیمت است محله ی شیرین یئر، چاغلایان، یشیل باهچه، کوندا، گوزل اوبا و فنر می باشد. این منطقه دارای مکان های تفریحی، اماکن ورزشی دارای امکانات ویژه، هتل های لوکس، پلاژها و ساحل زیبا و … می باشد.

بهترین محله های آنتالیا برای ایرانیان

از جمله کشور هایی که ایرانیان برای مهاجرت انتخاب می کنند ترکیه است. بیشتر ایرانیان به شهرهایی مانند آنتالیا،استانبول،ایزمیر،آنکارا و … مهاجرت کرده اند. در سال ۲۰۱۹ از بین اتباع خارجی که در آنتالیا زندگی می کنند بعد از روسیه ، مهاجران ایرانی در جایگاه دوم قرار دارند.

تعداد ایرانیان ساکن در شهرهای آنتالیا در سال ۲۰۱۹، ۹۷۷۸ نفر بوده است. بعد از ایران بیشتر تعداد اتباع خارجی در آنتالیا آلمان ها می باشد که ۹۲۲۷ نفر می باشد. از جمله شهرهای آنتالیا که ایرانیان در آنها ساکن هستند مورادپاشا، آلانیا،کونیا آلتی می باشد. همچنین در شهرهای،المالی، آکسکی،کورکوتلی،بیرادلی نیز تعداد مهاجرین ایرانی بیشتر است.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.4 از 5 با 11 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .