خرید ملک و خانه در ترکیه 🇹🇷

خرید ملک در ترکیه قوانین خاص خود را دارد. اگر به دنبال خرید خانه در ترکیه هستید می بایستی قوانین لازم در خصوص خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی را بدانید. زیرا که بر اساس قوانین جدید خرید خانه در ترکیه شهروندان برخی از کشورها اجازه خرید و فروش ملک در ترکیه را ندارند. البته لازم به ذکر است که ایرانیان می توانند به راحتی اقدام به خرید و فروش ملک در ترکیه نمایند.

راهنمایی خرید خانه در ترکیه 🏠

در برخی از شهرهای ترکیه مانند استانبول و آلانیا ، سرمایه گذاری در پروژه های ساختمانی بسیار زیادی صورت گرفته است که با سرعت در حال پیش روی هستند که این امر موجب رشد منطقه شده است و میتوان گفت چهره شهر را به صورت کلی عوض کرده اند.

یکی از دلایل عمده موفق بودن ساخت و ساز در ترکیه ، ارزان بودن آن می باشد .به عنوان مثال قیمت خرید ملک در ترکیه نسبت به ایران بسیار بسیار ارزان تر است.

اگر قصد خرید آپارتمان در ترکیه را دارید ، با قیمت بسیار مناسب خواهید توانست در استانبول ، آلانیا و آنتالیا آپارتمان مورد نظر خود را خریداری کنید که قیمت آن در مقایسه با موارد مشابه با ایران بسیار ارزان تر خواهد بود.

قیمت خرید ملک در ترکیه

نام شهر پایین ترین ( لیر)بالاترین( لیر)قیمت یک واحد 100 مترمربع
استانبول250 هزار1400000825 هزار
آنکارا180 هزار750 هزار240 هزار
آنتالیا190 هزار480 هزار270 هزار
ازمیر230 هزار880 هزار350 هزار
بورسا150 هزار280 هزار221 هزار
ترابزون160 هزار265 هزار211 هزار
دنیزلی175 هزار293 هزار230 هزار
کایسری125 هزار210 هزار166 هزار
آدانا150 هزار250 هزار200 هزار
آکساری120 هزار200 هزار160 هزار
وان145 هزار240 هزار190 هزار
ریزه168 هزار280 هزار224 هزار
ماردین97 هزار162 هزار130 هزار
مالاتیا127 هزار215 هزار170 هزار
بوردور 150 هزار250 هزار200 هزار
آدی یامان110 هزار180 هزار145 هزار

مراحل خرید خانه و ملک در ترکیه

اولین کاری که قبل از خرید خانه در ترکیه لازم است تا انجام دهید افتتاح حساب بانکی در ترکیه می باشد. زیرا شما به یک حساب برای نقل و انتقال پولتان احتیاج خواهید داشت. در مرحله شروع کار بودجه خود را مشخص کنید و همچنین شهری که در نظر دارید در آن جا ساکن شوید. نوع خانه ای که ترجیح می دهید چیست؟ این سوال بعدی است. آیا آپارتمان نرمال را ترجیح می دهید و یا دوست دارید در یک برج مدرن زندگی کنید؟ تمام این موارد را برای خود مشخص کنید.

از آنجایی که شما با قوانین کشور ترکیه آشنا نیستید به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد قطعی برای این کار را داشته باشید با یک موسسه معتبر اقدام به خرید ملک نمایید. بعد از ورود به ترکیه می توانید ملک های مورد نظر را از نزدیک ببینید و در صورتی که ملکی را پسندید مراحل خرید آن را شروع کنید. البته قبل از آنکه پولی را واریز کنید بهتر است استعلامات لازم را در خصوص ارزش واقعی خانه و همچنین مالیات و … انجام دهید. از ملک هایی خرید کنید که سند دست اول و پایان کار دارند.  بعد از به نام زدن سند می توانید امور مربوط به اخذ اقامت را برای خود و خانواده تان شروع کنید.

فرآیند خرید ملک در ترکیه

همان طور که در بالا ذکر گردید خریدار ملک می بایستی تابعیت یکی از کشورهای مجاز خرید املاک در ترکیه باشد. ( اتباع ایرانی مجاز به خرید و فروش ملک در ترکیه هستند)

درخواست

 • ارایه درخواست مبنی بر اقدامات مقدماتی انتقال سند توسط مالک و یا وکیل( شخص حقیقی و یا حقوقی)
  در سازمان ثبت اسناد و املاک ترکیه در زمان مقرر.

مدارک مورد نیاز  جهت انتقال سند در ترکیه

 • سند ملک به همراه تاییده سازمان ثبت اسناد ( مشخصات مالک با جزییات کامل، آدرس شهرداری ملک،
  مساحت ملک، محل واقع شدن ملک به همراه مختصات آن).
 • کپی برگه پایان کار ملک به همراه تسویه حساب عوارض شهرداری
 • ارایه بیمه نامه در خصوص زلزله ملک خریداری شده ( اجباری می باشد)
 • یک قطعه عکس ۴*۶ فروشنده
 • دو قطعه عکس ۴*۶ خریدار
 • اصل پاسپورت مالک به همراه ترجمه رسمی خریدار به زبان ترکی
 • حضور دو شاهد به همراه مترجم رسمی
 • حضور مالک و یا وکیل به همراه وکالت نامه رسمی

در وکالتنامه به چه چیزهایی باید توجه شود؟

اگر قصد اعطای وکالتنامه به شخص دیگر را جهت خرید خانه در ترکیه دارید قبل از اعطای وکالت نامه پیشنهاد می گردد به مطالب زیر توجه نمایید:

 • در صورتی که یکی از طرفین چه خریدار و چه مالک ملک در خارج از ترکیه باشند لازم است که مراحل اعطای وکالت نامه در سفارت ترکیه در کشور مبداء صادر و ثبت گرده باشد.
 • در صورتی که کشور صادر کننده وکالت نامه عضو معاهده لاهه باشد نیازی نیست که از جانب آن کشور نامه رسمی صادر گردد. لازم به ذکر است که کشور جمهوری اسلامی ایران عضو این معاهده نیم باشد. پس برای گرفتن وکالت نامه می بایستی نامه اخذ گردد. دوکالت نامه و مدارک مورد نیاز به همراه ترجمه رسمی لازم است که به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری و همچنین کنسولگری و یا سفارت جمهوری ترکیه در آن کشور رسیده باشد.

قوانین خرید خانه و ملک در ترکیه و اخذ اقامت

اگر به زبان ترکی و یا انگلیسی تسلط دارید می توانید قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه برای اتباع خارجی را در سایت وزارت خارجه ترکیه مطالعه نمایید. البته توجه داشته باشید که با توجه به تغییر قوانین حتما از آخرین نسخه آن ها بازدید داشته باشید.

قوانین خرید خانه در ترکیه و اخذ اقامت

بر اساس تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی ترکیه به شماره تصویب ۲۶۴۴ در ۱۸ می سال ۲۰۱۲ اتباع کشورهای خارجی(مگر کشورهایی که اتباع آن ها از خرید و فروش منع شده اند) می توانند با در نظر گرفتن و رعایت قوانین مربوطه نسبت به خرید خانه در ترکیه اقدام نمایند.

در خصوص این که کدام کشورها در لیست ممنوعه قرار دارند می توانید به سایت سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی ترکیه مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که اتباع کشورهای خارجی می توانند اقدام به خرید انواع ملک با استعلام از مراجع مربوطه اعم از تجاری؛ اداری؛ اراضی؛ مسکونی و … با هر مبلغی نمایند. و در این مورد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

البته در صورتی که اتباع خارجی زمینی خریداری نمایند و خواستار ساخت و ساز در آن باشند می بایستی طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه نمایند.

مدارک لازم

  1. گذرنامه
  2. گرفتن کد مالیاتی محلی
  3. افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های ترکیه با توجه به کد مالیاتی
  4. مدارک محل سکونت خود در کشور خودتان(مثل قبض برق)
  5. دو قطعه عکس ۴*۳

خرید خانه و ملک در ترکیه و گرفتن اقامت

تقریبا می توان گفت نزدیک به 4 سال می باشد که شهروندان کشورهای دیگر می توانند با خرید خانه در ترکیه موفق به گرفتن اقامت این کشور شوند. البته در اخذ اقامت بلند مدت ترکیه خرید ملک الزامی می باشد مگر در صورتی که فرد موفق به اخذ اقامت یکساله ترکیه شود و بعد از حداقل پنج سال اقامت ممتد در ترکیه برای دریافت اقامت دایم اقدام نماید.

همان طور که ممکن است مطلع باشید اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید خانه برای خارجی هایی ممکن است که املاک و مستغلاتی را در ترکیه به حداقل مبلغ 250 هزار دلار خریداری کرده باشند.که این افراد می توانند برای خود و خانواده شان در مدت شش ماه حق تابعیت ترکیه را اخذ کنند. به عبارت دیگر ، شما می توانید با خرید ملک در ترکیه ، یک سرمایه گذاری سودآور داشته باشید و شهروند ترکیه شوید.

علاوه بر این ، شما می توانید با خرید ملک ا مبالغ پایین تر از 250 هزار دلار اجازه اقامت برای خود و خانواده خود دریافت کنید و در صورتی که به مدت 5 سال در ترکیه به طور بی وقفه در ملک خود زندگی کنید ، می توانید حق تقاضای تابعیت ترکیه را داشته باشید.

افراد خارجی که در ترکیه ملک خریداری می کنند می توانند مجوز اقامت کشور ترکیه را دریافت کنند به شرط آن که در دوره های معینی تمدید شود، آنها همچنین حق دریافت اجازه اقامت برای خانواده های خود را دارند. با استفاده از این اجازه اقامت ، کودکان خارجی می توانند در ترکیه تحصیل کنند.

پیدا کردن شغل برای اتباع خارجی که دارای اجازه اقامت در ترکیه هستند به مراتب راحت تر می باشد ،گرفتن مجوز کار از طریق شرکت های قانونی در ترکیه نیز برای این افراد آسان می باشد.

آمار خرید خانه و ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه به خصوص خرید خانه در ترکیه در طی ماه اکتبر در سال ۲۰۱۸ با افزایش ۱۳۴.۴ درصدی نسبت به ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ به شدت رشد صعودی را پیمود. می توان گفت خرید ملک در ماه اکتبر در سال ۲۰۱۸ در ترکیه به عدد ۶۲۷۶ واحد رسید.

البته این افزایش خرید خانه در ترکیه فقط مختص شهروندان کشورهای خارجی نبود بلکه خرید ملک توسط شهروندان ترکیه نیز با افزایش ۱۹.۲ درصدی همراه بود.

آمار خرید ملک در ترکیه

به طور کلی اگر بخواهیم آمار جامعی در خصوص خرید خانه در ترکیه دهیم باید بگوییم که در طی اکتبر ماه در سراسر ترکیه آمار خرید ملک به عدد ۱۴۶ هزار و ۵۳۶ واحد مسکونی رسیده است. البته آمار خرید و فروش ملک در ترکیه در برخی از شهرها به نسبت شهرهای دیگر بسیار بالاتر است.

مثلا بیشترین درصد خرید و فروش به ترتیب در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر، آنتالیا، بورسا و یالووا بوده است. در نظر داشته باشید که بیش از نصف خانه و املاکی که معامله شده است خانه های نوساز بوده است.

بیشترین آمار خرید ملک در ترکیه متعلق به کدام کشورهاست؟

به دلیل شرایط ویژه ای که دولت ترکیه برای خرید املاک در ترکیه در نظر گرفته است به مانند اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید خانه در ترکیه، شهروندان بسیاری از کشورهای همجوار ترکیه به دنبال اخذ شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه به دنبال خرید خانه در ترکیه بوده اند.

در این میان شهروندان ایرانی علاوه بر اخذ شهروندی در ترکیه به دنبال سرمایه گذاری در خارج از ایران به دلیل افت ارزش ریال بوده اند.

با نگاهی به آمار خرید و فروش ملک در ترکیه متوجه می شویم که شهروندان کشور عراق با خرید ۱۴۳۹ واحد مسکونی در ترکیه رتبه اول را به خود اختصاص داده اند.

بعد از اتباع کشور عراق، شهروندان کشور ایران با خرید ۵۵۷ واحد مسکونی و بعد از ایران شهروندان کویت با خرید ۳۷۸ خانه و سپس آلمان با ۳۴۱ و روسیه ۳۳۶ واحد مسکونی رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

آماری که در بالا ذکر گردید مربوط به سال ۲۰۱۸ میلادی می گردد در حالی در سال ۲۰۱۹ این آمار به حداقل چند برابر رسیده است. مثلا در سال ۲۰۱۹ فقط بالغ بر ۸ هزار ایرانی در ازمیر ترکیه اقدام به خرید خانه کرده اند.

خرید ملک در کدام شهرهای ترکیه افزایش تقاضا دارد؟

ترکیه کشور سر سبز و خوش آب و هوایی می باشد. این که ترجیح و هدف اتباع کشورهای خارجی در مورد خرید املاک در ترکیه چه باشد می تواند مکان خرید املاک نیز تغییر پیدا کند. البته در سال های گذشته شاهد افزایش خرید ملک در شهرهای ساحلی به مانند آلانیا، آنتالیا، ازمیر و کوش آداسی و همچنین در شهر استانبول برای ایرانیان بودیم .

البته شهرهای دیگر ترکیه نیز طرفداران خاص خود را دارند به خصوص منطقه کارا دنیز به دلیل سرسبزی و آب و هوای خوب می تواند جایی باشد که افراد ترجیح دهند بازنشستگی خود را در آن جا بگذرانند.

مقاله پیشنهادی :
پیش خرید خانه در ترکیه

قیمت خانه در ترکیه [ارزان]

در صورتی که به دنبال خرید خانه با قیمت ارزان در ترکیه هستید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. که در استانبول به نسبت شهرهای دیگر استانبول قیمت خرید خانه بالا است البته در صورتی که در خود شهر استانبول تمایل به خرید داشته باشید، می توانید از مناطقی که از مرکز استانبول به دور هستند به مانند بیلیک دوزو و یا است یورت استفاده کنید زیرا در این مناطق شما می توانید با هزینه های معقول و کم خانه های نوساز آپارتمانی با قیمت ارزان پیدا کنید.

مثلا در این مناطق حداقل مبلغ لازم برای خرید خانه 200 هزار لیر ترکیه می باشد. ولی در شهرهایی به مانند آنکارا و ازمیر نیز شما می توانید با هزینه های کمتر از استانبول موفق به خرید خانه شوید.

البته در نظر داشته باشید. فاکتورهای بسیاری در خرید ملک در ترکیه می تواند بر قیمت خانه تاثیر داشته باشد به مانند: دوری و یا نزدیکی به مرکز شهر، دوری و یا نزدیکی به وسایط حمل و نقل عمومی، نزدیکی و دوری به مراکز خرید، نوساز بودن و یا قدیمی بودن ملک، در برج بودن و یا آپارتمان بودن و …

قیمت خانه در ترکیه به تومان

در صورتی که بخواهید در زمینه خرید ملک در ترکیه و ایران مقایسه ای داشته باشید باید اعلام کنیم که خرید املاک و مستغلات در ترکیه بسیار ارزان تر از ایران می باشد. همچنین در ترکیه شما با هر بودجه ای می توانید اقدام به خرید ملک نمایید.

مثلا در شهرهای کوچک تر ترکیه شما به پول ایران می توانید با حدود مبلغ 400 میلیون تومان اقدام به خرید خانه نمایید و یا حتی در شهر استانبول در محله های متوسط به بالا به مانند کادحانه, متقاضیان می توانند یک خانه 100 متری دو خوابه نوساز را با مبلغ یک میلیارد تومان خریداری کنند.

قیمت خانه در ترکیه به تومان

این در حالی است که در صورتی که شما بخواهید در محله متوسط تهران اقدام به خرید خانه ای به همان مساحت و شراط کنید حداقل مبلغی که باید پرداخت کنید بالای دو میلیارد خواهد بود.

همچنین سرمایه گذاری در ترکیه به دلیل نوسانات ارزی در ایران بسیار باصرفه تر می باشد زیرا که ارزش پول شما پایین نمی آید و  رشد می یابد. در حال حاضر سرمایه گذاری  از طریق خرید ملک در ترکیه برای اخذ شهروندی ترکیه برای ایرانیان می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

در سال اخیر ایرانیان رتبه یک خرید ملک در ترکیه برای اخذ شهروندی در ترکیه را داشتند که در واقع می توان به راحتی گفت که با استقبال خوبی از سمت ایرانیان مواجه شده است.

قیمت ملک در ازمیر [شیک و لاکچری]

ازمیر بعد از استانبول و آنکارا سومین شهر بزرگ ترکیه می باشد این در حالی است که ازمیر دومین شهر بعد از استانبول در ترکیه است که توجه بسیاری از اتباع خارجی که به دنبال اقامت در ترکیه و یا خرید ملک در ترکیه هستند را به خود جلب کرده است.

ازمیر را می توان قطب صنعتی و کشاورزی و توریستی در غرب استانبول به شمار آورد. بر اساس نظرسنجی ها و آمارها ازمیر با دارا بودن استانداردهای بالا برای زندگی در سطح جهانی توانسته است نظر مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند.

از نظر آب و هوای معتدل ازمیر، طبیعت زیبا و بکر آن سبب شده است تا بسیاری از اتباع خارجی درصدد اقامت در این شهر باشند. ازمیر شهر خلوتی می باشد و شما دیگر نیازی نیست ساعت ها ترافیک شلوغی به مانند استانبول را تحمل کنید.

با نگاهی به آمارها متوجه می شویم که سال گذشته بالغ بر 8000 ملک در ازمیر به اتباع کشورهای خارجی فروخته شده است. قیمت ملک در ازمیر به نسبت استانبول بسیار مناسب تر است مثلا در محله های متوسط به بالای ازمیر شما می توانید یک خانه 100 متری را با مبلغی در حدود 300 هزار لیر خریداری کنید.

البته برخی از منطقه های ازمیر بسیار پرطرفدار و گران قیمت هستند. البته در نظر داشته باشید که موراد متعددی می تواند بر قیمت ملک تاثیر داشته باشد.

مقاله پیشنهادی :
قیمت خرید خانه در ازمیر

مقایسه قیمت ملک استانبول با تهران

قیمت ملک در ترکیه به ایران به مراتب ارزان تر بوده و این ارزانی قیمت نیز به شهر و منطقه شهری نیز مرتبط بوده و حتی می توان این نکته را مد نظر قرار داد که گرانترین مناطق ترکیه به نسبت ایران ارزان تر هستند . کشور ترکیه قیمت ملک را ثابت کرده و در تعادل نگه داشته است . می توان بیان داشت ایرانیان خریداران بزرگ ملک در ترکیه هستند ،که 17 % معاملات مسکن ترکیه و حتی بیشتر از آن در سال 2019 توسط آنان انجام شده است . ایرانیان طبق گزارش ایسنا و به گفته مرکز آمار ترکیه بزرگ ترین گروه خریدار مسکن به حساب می آیند .

تهران یکی از گران ترین شهر های جهان از لحاظ قیمت مسکن است ، هزینه سرسام آور مسکن به گونه ای است که جوانان قادر به اجاره مسکن برای زندگی مستقل خود نیستند و به اجبار در کنار والدین زندگی می کنند . قیمت مسکن هرگز در ترکیه دچار نوسانات شدیدی نشده است ، قیمت آپارتمان در مناطق مختلف ترکیه یکسان بوده . موسسه الو اپلای معتبرترین و بهترین موسسه در جهت مهاجرت از طریق خرید ملک به ترکیه است شایان ذکر است این موسسه دارای کادر مجرب بوده که بهترین مشاوره را در امور مرتبط با خواسته شما در اختیار شما قرار میدهد .

همان گونه که قیمت خرید ملک بسته به شرایط متفاوت می باشد در کشوری چون ترکیه نیز این شرایط حکم فرما بوده و چنین مسئله ای وجود دارد . اگر در بهترین منطقه استانبول خواهان خرید ملک باشید مبلغی در حدود 1 میلیون و 600 لیر باید سرمایه گذاری کنید ، ولی حال اگر همین ملک را در بهترین منطقه تهران بخواهید خریداری کنید ، بیش از 4 تا 5 برابر قیمت ترکیه سرمایه لازم دارد .

وضعیت درآمد مردم استانبول در مقایسه با تهران بهتر است . خالص درآمد سرانه، سالانه در حدود 520 دلار و در حالی که خالص درآمد سرانه در تهران سالانه در حدود 322 دلار می باشد . این سرانه نسبت به کشور های اروپایی بسیار پایین تر می باشد . قدرت خرید تیز علاوه بر سطح درآمد بین استانبول و تهران بالا است و این مسئله ریشه در تورم و سطح قیمت کالا ها در تهران دارد .

نرخ رشد جمعیت 2 شهر استانبول و تهران تفاوت چندانی با هم ندارد ، استانبول دارای 68.1 % و تهران دارای 1.1% نرخ رشد سالانه می باشد . مباحثی چون اقتصاد و فرهنگ یکی از مهم ترین عواملی می باشد که سبب کاهش زاد و ولد در شهرهای بزرگ مخصوصاً تهران شده است .

از لحاظ مساحت نیز ایران 2 برابر کشور ترکیه بوده و درحالی که تهران از استانبول از نظر مساحت کوچکتر است. دولت ترکیه تمام تلاش خود را داشته تا حجم بالایی از مردم خود را در استانبول ساکن کند .

یکی از پارامترهای مهم دیگر مقایسه آب و هوا است که دارای چند زیر شاخه مختلف می باشد :

 • میانگین دما
 • میزان رطوبت
 • خط ساحلی

میانگین دمای تهران در طول سال 16 درجه سانتی گراد و استانبول 18 درجه سانتی گراد و تهران از این نظر از استانبول خنک تر می باشد . از لحاظ رطوبتی بودن نیز استانبول 44 % و تهران 79% است که می توان شهر مرطوب تری نامید . ولی از نظر خط ساحلی استانبول دارای خط ساحلی زیبایی است و تهران هیچگونه خط ساحلی ندارد .

با توجه به تفاوت ها و شباهت های مختلف در بین استانبول و تهران باید این موضوع را در نظر داشت که هر دو گزینه مناسبی هستند ولی اینکه کدام از دیگری بهتر است به موارد مختلف بستگی دارد .

استانبول دارای 2 بخش اروپایی و آسیایی می باشد که توسط تنگه بسفر از هم جدا شده و این 2 بخش خود دارای 39 منطقه اصلی که رتبه بندی شده از جهت کیفیت زندگی و امکانات می باشد . رتبه بندی ها از جهت شاخص های زندگی چون : آموزش ، محیط زیست ، سطح بهداشت ، زندگی اجتماعی ، ترافیک ، . . . . می باشد .

اینکه شما در کدام یک از مناطق استانبول زندگی کنید به شرایط شما بستگی خواهد داشت ، محدودیتی در قیمت اگر ندارید منطقه بشیکتاش ( در مجاورت تنگه بسفر ) انتخاب بسیار عالی و به جایی است . این منطقه جزوه بخش اروپایی بوده و دارای ویلاهای مجلل و لوکس ، 3 دانشگاه بزرگ و تیم فوتبال بشیکتاش نیز مستقر در این منطقه است . قیمت ها در این منطقه به ن نسبت مناطق دیگر بالا تر است و جزو مناطق گران استانبول به حساب می آید .

منطقه باکیرکوی در بخش اروپایی و در امتداد سواحل دریای مرمره زیبا واقع شده است این منطقه خانه های لوکس با متراژه بالا را داراست و نزدیک یک از فرودگاه های استانبول می باشد . ملک های این منطقه هر چه به ساحل نزدیکتر باشند از قیمت بالاتری نیز برخوردارند با وسایل عمومی چون اتوبوس و مترو به راحتی میتوان به مرکز شهر دسترسی داشت .

منطقه قاضی کوی هم در کنار دریای مرمره و تنگه بسفر واقع شده و جزو مناطق لوکس بخش آسیایی بحساب می آید این منطقه به دلیل وجود مزون های لباس شب و عروس در استانبول معروف می باشد .

منطقه زکریا کوی دارای حال و هوای آرام است که می توان با درون شهر زندگی کردن نیز از آرامش زندگی روستایی لذت برد این منطقه از بخش ساری یر بوده و در حال رشد است این منطقه در بین ایرانیان معروف است آن هم به دلیل دسترسی راحت به بزرگراه و ساحل بسفر است .

بخش ساری یر در مجتورت محله بشیکتاش واقع شده و از آب و هوای خوبی برخوردار است قیمت ملک نیز در این منطقه بالا بود و به دلیل بلندی و پستی و شیب های تند برای سالمندان مناسب نمی باشد .

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

در صورتی که قصد خرید آپارتمان در ترکیه را دارید به شما پیشنهاد می شود در صورت امکان از آپارتمان های نوساز و دست اول استفاده کنید. زیرا در استانبول آپارتمان های دست دوم در بسیاری از موارد بسیار کهنه و قدیمی می باشند.

مثلا در نظر داشته باشید که در مرکز شهر استانبول اکثر خانه ها و املاک ساخت و ساز قدیمی دارند. البته در تمام محله ها در اسانبول شما می توانید شاهد ساخت و سازهای بسیاری باشید. برج ها و آپارتمان های بسیار زیبا و پر از امکانات. مثلا در صورتی که بخواهیم برای شما مثال بزنیم می توانیم در منطقه کادحانه مجتمع مسکونی ورا استانبول را مثال بزنیم.

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

در این مجتمع مسکونی بسیار زیبا شما می توانید یک خانه 70 متری دست اول را به مبلغ پانصد  و پنجاه هزار لیر خریداری کنید در حالی که همان خانه دست دوم به مبلغ چهارصد و هفتاد هزار لیر به فروش می رسد. در حالت کلی بین قیمت آپارتمان دست اول و دست دوم حداقل مبلغ 100 هازر لیر تفاوت وجود دارد.

البته در نظر داشته باشید که در زمان خرید ملک دست دوم تمام بدهی ها و وام های مالک قبلی تسویه شده باشند. همچنین مالک قبلی باید تمام هزینه های شارژ، قبوض آب و برق و گاز را پرداخت کرده باشد یعنی به اصطلاح سند خانه هیچ مشکلی نداشته باشد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می شود که حتما از یک موسسه مهاجرت ترکیه معتبر در این زمینه استفاده کنید.

وکیل خرید ملک در ترکیه

شما به عنوان تبعه کشور خارجی در صورتی که قصد خرید املاک و مستغلات در ترکیه را دارید حتما در نظر داشته باشید که از قوانین کشور ترکیه در زمینه فروش ملک به اتباع خارجی اطلاع ندارید به همین دلیل به شما توصیه می شود از وکیل خرید ملک در ترکیه و یا موسسه مهاجرتی ترکیه استفاده کنید.

بسیاری از قوانین خرید ملک برای اتباع خارجی در حال تغییر می باشند به همین جهت لازم و ضروری می باشد قبل از هر نوع اقدامی با یک وکیل در ترکیه مشورت کنید تا دچار مشکل نشوید.

بر اساس قوانین خرید ملک در ترکیه؛ انتقال سند مالکیت تنها از طریق اوراق رسمی و ثبتی که توسط وکلای رسمی و یا خود شخص در دفاتر رسمی ثبت اسناد ملکی به امضاء رسیده باشد ممکن می گردد.

باید توجه داشته باشید که عقد قولنامه رسمی بین طرفین در دفتر مشاورین رسمی مقدور می باشد اما قبل از این که در دفتر اسناد رسمی؛ سازمان ثبت اسناد و املاک؛ ثبت گردد شما نمی توانید مالک ۱۰۰٪ ملک خریداری شده باشید. لذا به شما توصیه می شود در این خصوص دقت لازم را داشته باشید.

محدودیت های خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی

 1. هر یک از اتباع خارجی در ترکیه می توانند تنها تا مرز ۳۰ هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری نمایند.
 2. هیچ کدام از اتباع خارجی نمی توانند اراضی که در مناطق نظامی و امنیتی در جمهوری ترکیه واقع شده است را خریداری نمایند.
 3. اتباع خارجی فقط می توانند تا ۱۰٪ از ارضی و املاک هر ناحیه و یا شهر را خریداری کنند.
 4. اتباع خارجی نیز می توانند برای خرید ملک در ترکیه درخواست خرید اعتباری از موسسات مالی و یا بانک ها را داشته باشند و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه وچود ندارند.

در برخی شرایط خرید ملک توسط اتباع خارجی در ترکیه ابطال می گردد به مانند:

 1. در صورتی که با خرید ملک موجب نقض قوانین جمهوری ترکیه شده باشید.
 2. در صورتی که ملک خریداری شده توسط مراجع و ارگان های مربوطه تایید نگردد.
 3. در صورتی که اتمام پرژه مورد نظر و یا ساخت ملک را در زمان مشخص شده به وزارت خانه اعلام نکنید.
 4. در صورتی که نتوانید پایان کار را بر اساس برنامه های قبلی تایید شده به وزارت خانه اعلام نمایید.

درخواست وام برای خرید ملک در ترکیه

در صورتی که قصد دارید که با استفاده از وام اقدام به خرید خانه در ترکیه بنمایید می بایستی با شرایط این کار آشنا باشید. به دلیل این که اعطای وام بانکی برای خرید ملک در کشور ترکیه شرایط خاص خود را دارد. زیرا که سیاست های کشور ترکیه برای اعطای وام جهت خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی از طریق بانک های عامل متفاوت می باشد.

مثلا میزان وام بسته به گردش مالی، ارزش ملک خریداری شده، نوع کسب و کار، میزان حقوق دریافتی و …  دارد. به همین دلیل بانک عامل پس از بررسی شرایط شما ۷۵٪ از ارزش ملک شما را می تواند تسهیلات ارایه نماید. بازپرداخت این تسهیلات متفاوت است و تا حداکثر ۱۰ سال هم قابل پرداخت است.

همچنین بر اساس قوانین ترکیه زمانی که شما اقدام به خرید ملک در ترکیه با استفاده از وام می نمایید لازم است که سن شما ما بین ۲۵ الی ۷۰ سال باشد. اگر به صورت مشارکتی اقدام به خرید ملک با استفاده از وام در ترکیه می نمایید می بایستی در هنگام پر کردن فرم های بانکی هر دو نفر نسبت به ثبت آن ها اقدام نمایند.

مراحل درخواست وام بانکی جهت خرید ملک در ترکیه

 1. ارایه درخواست مبنی بر دریافت وام به بانک مورد نظر
 2. ارزیابی درخواست وام شما توسط بانک مربوطه
 3. اعزام ناظر بانک جهت بازدید از ملک
 4. ارزش گزاری ملک توسط ناظر بانک

باید در نظر داشته باشید که حداکثر مبلغی که می توانید به عنوان وام از بانک درخواست نمایید ۷۵٪ از ارزش کل ملکی است که قصد خرید آن را دارید.

در خصوص مبلغ بازپرداخت شما؛ حداکثر مبلغی که برای اقساط در نظر می گیرند معادل ۵۰٪ از حقوق یا درآمد ماهیانه شما می باشد. و مدت زمان بازپرداخت نیز در همان زمان گرفتن وام مشخص می گردد. البته شما می توانید بازپرداخت این وام را به صورت ارزی نیز انجام دهید. و به جای لیر از یورو، دلار یا پوند استفاده نمایید.

درخواست وام برای خرید ملک در ترکیه

لازم به ذکر است در صورت انصراف و تسویه مبلغ وام بانک های ترکیه مبلغی را به عنوان جریمه از شما دریافت خواهند کرد.

بر اساس این قانون در صورتی که مابقی اقساط مانده شما کمتر از ۳۶ قسط باشد شما می بایستی ۱٪ از کل مبلغ وام را به عنوان جریمه به بانک پرداخت نمایید و اگر تعداد اقساط شما بیشتر از ۳۶ قسط باشد ۲٪  کل مبلغ وام را به عنوان جریمه بعلاوه اقساط باقی مانده از شما دریافت خواهند کرد.

البته شما می توانید از پروژه های در حال ساخت نیز برای خرید ملک در ترکیه استفاده نمایید . در این حالت شما قسمتی از مبلغ را به عنوان پیش پرداخت ارایه می کنید و بقیه مبلغ را نیز در زمان های مشخص شده پرداخت می نمایید.

از چه پروژه هایی در ترکیه خانه بخریم؟

اگر به دنبال خرید خانه در ترکیه هستید به شما پیشنهاد می گردد تا از پروژه هایی برای خریداری ملک اقدام نمایید, که از قبل شهروندان خارجی دیگری نیز در آن ساختمان و ناحیه ملک خریداری کرده باشند. زیرا که در این املاک تمام مراحل استعلام از ادارات مربوطه انجام شده است و نیازی به صرف زمان و هزینه برای شما نخواهد بود.

همچنین اگر شما در نظر دارید که مبلغ کمتری را برای خرید ملک در ترکیه در نظر بگیرید می توانید از پروژه های در حال ساخت، خانه بخرید. در پروژه های در حال اتمام شما می توانید اقدام به خرید خانه با اقساط ۵ ساله کنید.

البته لازم به یادآوری است که سند ملک بعد از تسویه کامل به شما اعطاء خواهد شد. در این مورد شرایط پرداخت به صورت توافقی با فروشنده و شما خواهد بود. در این بین به شما پیشنهاد می گردد که از افراد و موسسات مطمن اقدام به پیش خرید خانه در ترکیه کنید و شرایط را کاملا به صورت رسمی و قانونی جلو ببرید.

نکاتی که باید قبل از خرید خانه به آن ها دقت کنید

قبل از این که آخرین مرحله پرداخت و تسویه حساب کامل را انجام دهید, یک کپی از اصل سند را درخواست کنید به اداره اسناد منطقه خود مراجعه نمایید. به دلیل یکپارچه بودن سیستم ادارات ترکیه تنها در عرض چند دقیقه شما می توانید نسبت به استعلام ملک خود و اطلاع یافتن از تمام جزیات آن اقدام نمایید.

تمام مراحل ثبت سند به نام شما و خرید شما در اداره اسناد انجام خواهد گرفت و در یک روز هم به اتمام خواهد رسید. در طی این مراحل شما نیاز به یک مترجم رسمی دارید تا کلیه این مراحل را به انگلیسی و ترکی ترجمه نماید. البته تمام این مراحل شامل پروژه های اتمام شده می باشد.

و در ارتباط به پروژه های در حال ساخت شما باید به قوانین مربوط به آنها مراجعه کنید. بعد از به اتمام رسیدن پروسه های ادارای و اخذ سند می توانید به اداره امنیت مراجعه نمایید و نسبت به اخذ اقامت خود اقدام نمایید.

چرا ساخت و ساز در ترکیه موفق بوده است؟

علاوه بر تسهیلات ویژه که دولت ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی در نظر دارد به مانند معافیت های مالیاتی، اعطای شهروندی ترکیه، اعطای پاسپورت ترکیه و … .

یکی دیگر از دلایل دیگر می تواند بحث اقامت در ترکیه باشد. اتباع خارجی با خرید خانه حتی با قیمت پایین در ترکیه می توانند اقامت کشور ترکیه را اخذ نمایند. اگر مبلغ ملک خریداری شده ۲۵ هزار دلار باشد که خریدار خواهد توانست برای خود و اعظای خانواده اش پاسپورت کشور ترکیه را اخذ نماید.

از طرف دیگر ساخت و سازهای با کیفیت بالا و قیمت های مناسب، اعطای وام و تسهیلات ویژه به خریداران، جاذبه های شهرهای ترکیه و … نیز به اشتیاق اتباع کشورهای خارجی برای خرید ملک در ترکیه افزوده است.

هزینه های خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

هزینه های خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

هزینه خرید ملک ، علاوه بر هزینه خود مالک شامل هزینه های انتقال سند، مالیات و غیره نیز می شود. در زیر سعی شده است به برخی از آنها اشاره گردد:

 • بر اساس قانون شماره ۴۹۲ نقل و انتقال مالکیت سازمان ثبت اسناد و املاک ترکیه که در سال ۲۰۱۳ به تصویب رسیده است  خریدار و فروشنده لازم است که ۲٪ ارزش واقعی ملک را به عنوان مالیات پرداخت نمایند. این مبلغ بر اساس برگه تسویه حساب شهرداری مشخص خواهد شد و نمی تواند از آن کمتر باشد.
 • علاوه بر مالیات خرید و یا فروش ملک، مالیات سرمایه در گردش نیز که در سال ۲۱۰۳ به تصویب رسیده است به مبلغ ۷۰ لیر می بایستی در محل پرداخت گردد.

لازم است که خریداران ملک در کشور ترکیه به مطالب زیر توجه داشته باشند:

 •  قبل از هرگونه انتقال وجه در خصوص خرید ملک در کشور ترکیه، به شما پیشنهاد می گردد که نسبت به استعلام وضعیت ملک مورد نظر، بدهی بانکی، وام بانکی، محدودیت های قانونی و … در سازمان ثبت اسناد و املاک ترکیه اقدام نمایید.
 • قبل از خرید خانه در کشور ترکیه از سازندگان و مشاوران درخواست داشته باشید تا مجوزهای لازم را به شما نشان دهند. و از صحت آنها اطمینان خاطر پیدا کنید.
 • خرید ملک اگر ارزشش کمتر از ۲۵ هزار دلار باشد تضمینی برای قبول درخواست اقامت شما نمی باشد. فقط شرایط بررسی آن را دارا می باشید. زیرا که وزارت کشور در خصوص اعطای اقامت می بایستی تصمیم بگیرد. (لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد این درخواست مورد پذیرش قرار می گیرد)
 • در صورت به وجود آمدن اختلاف بین خریدار و فروشنده، هر دو طرف می توانند به اقامه دعوی در دادگستری و مقامات قضایی اقدام نمایند.
 • شما می توانید درخواست خرید خانه خود را در تمام ادارات پستی انجام دهید.

هزینه های انتقال مالکیت در ترکیه چگونه است؟

 • بر اساس قانون مالیاتی کشور ترکیه هزینه انتقال سند در ترکیه ۴٪ ارزش واقعی ملک می باشد. که بر اساس توافق طرفین یا به صورت مساوی بین هر دو طرف تقسیم می شود و یا این که مالک و خریدار می توانند بین خود بر اساس توافق نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.
 • در صورتی که خریدار ملک خود در جریان خرید و انتقال سند حضور نداشته باشد ، هزینه اخذ وکالت از سمت خریدار به مبلغ ۱۵۰ یورو می بایستی پرداخت گردد.
 • هزینه پایان کار ساختمان برای آپارتمان های نوساز با توجه به ارزش و متراژ آپارتمان  از ۴۰۰ یورو  آغاز می گردد.
 • عوارض شهرداری که هر سال فقط یکبار پرداخت خواهد شد ۰/۱ ٪ ارزش واقعی ملک می باشد که در ماه مه می بایستی پرداخت گردد.
 • هزینه اخذ آبومان آب جهت خانه های نوساز ۶۰ یورو می باشد این در حالی است که این هزینه برای خانه های قدیمی ۳۰ یورو خواهد بود.
 • هزینه های شارژ ساختمان در ترکیه با توجه به ملک و محله می تواند متفاوت باشد ولیکن به طور میانگین مابین ۵۰ الی ۲۰۰ یورو در ماه می باشد.

اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک

برای اخذ شهروندی ترکیه روش های مختلفی وجود دارد که از بین آنها خرید یک ملک یا مجموعه ای از املاک به ارزش 250 هزار دلار می تواند بهترین و ساده ترین روش باشد. با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار شخص می تواند برا خود و همسر و فرزندان زیر 18 سال تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه را اخذ کند. گرفتن پاسپورت ترکیه با این روش بین 3 الی 6 ماه به طول می انجامد و البته در نظر داشته باشید که در صورتی که شما دارای فرزند بالای 18 سال باشید برای وی نیز باید به صورت مستقل اقدام به خرید خانه کنید. در نظر داشته که در صورتی که ارزش ملک خریداری شده شما پایین تر از 250 هزار دلار باشد فقط می توانید اقامت ترکیه را بگیرید نه تابعیت آن را.

مراحل اخذ شهروندی ترکیه

بعد از خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار شما می توانید برای تابعیت ترکیه اقدام کنید مراحلی که باید انجام دهید به شرح زیر می باشد:

 1. مدارک مربوط به خرید ملکتان را دسته بندی کنید به مانند مدارک مربوط به واریز مبلغ خرید( تمام فیش های واریزی را باید شما از حساب خودتان انجام داده باشید)
 2. نامه کارشناسی ارزش ملک خریداری شده( اکسپرت)
 3. در صورتی که متاهل باشید ترجمه شناسنامه و سند ازدواج
 4. در صورتی که صاحب فرزند باشید ترجمه شناسنامه فرزندان و گرفتن برگه تولد
 5. اصل سند( تاپو)
 6. واریز هزینه های مربوط به مالیات

بعد از این که تمام مدارک بالا را آماده کردید به وکیل مراجعه کنید تا روند اخذ شهروندی شما را آغاز کند.

مزایای خرید خانه در ترکیه

با خرید خانه در ترکیه شما می توانید نبست به اخذ اقامت این کشور نه تنها برای خودتان بلکه برای اعضای خانواده خود نیز اقدام نمایید.  البته بستگی به این که ملکی که شما خریداری کردید چه مبلغی می باشد می توانید تابعیت این کشور را نیز اخذ کنید. یعنی بر اساس قوانین کشور ترکیه در صورتی که شما ملکی به ارزش 250 هزار دلار خریداری کنید می توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه را اخذ کنید و از تمام مزایای اتباع ترکیه به مانند تحصیل رایگان، سفر بدون اخذ ویزا به بیش از 120 کشور و … بهرمند شوید.

مزایای خرید خانه در ترکیه با الو اپلای

 • موسسه ثبت شده و فعال در ترکیه و ایران
 • قرار داد همکاری با شمار بسیاری از پروژه های ساختمانی در ترکیه
 • خرید یا اجاره خانه در موقعیت مکانی مناسب

سوالات متداول

آیا با خرید خانه در ترکیه می‌توان اقامت گرفت؟

بله، با خرید خانه به ارزش 250 هزار دلار می‌توان شهروندی و پاسپورت ترکیه را گرفت و با خرید خانه با مبلغ کمتر از 250 هزار دلار می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت نمایید. راهنمای چگونگی اخذ اقامت ترکیه

با چه مبلغی می‌توان در ترکیه خانه خرید؟

شما می‌توانید در ترکیه حتی با 350 میلیون تومان هم خانه بخرید.

آیا فرزندان بالای 18 سال با خرید ملک می‌توانند اقامت بگیرند؟

خیر، با خرید ملک فقط همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌توانند اقامت ترکیه را اخذ کنند.

آیا می‌توان به صورت اقساط نیز در ترکیه ملک خرید؟

بله، اتباع خارجی می‌توانند در ترکیه اقدام به خرید ملک اقساطی نمایند.

آیا خرید ملک اقساطی منجر به اقامت ترکیه می‎شود؟

بله، با خرید ملک اقساطی نیز می‌توتنید در ترکیه اقامت بگیرید.


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4 از 5 از 149 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

40

نظرها

 1. فاطمه حسینی 2021-06-08 در 3:28 ب.ظ

  سلام و فاطمه استم از افغانستان . امکان دارد یک خانه معمولی در شهر وان یا ازمیر بخریم .اپارتمان نباشد
  قیمتش به دالر چقدر خواهد بود

  • شیوا داداش زاده 2021-06-10 در 9:48 ق.ظ

   سلام
   بله می تونید خریداری کنید.
   حداقل از 20 هزار دلار شروع می شه.

 2. سلام
  حداقل مبلغ لازم برای خرید آپارتمان ۲ خوابه در آنکارا چقدره؟

 3. سلام، در صورت خرید ملک بالای ۲۵۰ هزار دلار بدون توجه به سن به تمام خانواده پاسپورت و اقامت دائم تعلق میگیره؟

  • شیوا داداش زاده 2021-06-03 در 2:35 ب.ظ

   سلام
   خیر به همسر و فرزندان زیر 18 سال با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار پاسپورت تعلق می گیرد.

 4. با سلام با خرید ملک زیر ۲۵۰هزار دلار چطور میشه برای دو سه سال بعد هم اقامت گرفت ، بعد از اتمام یکسال اقامت چه اقداماتی باید انجام بدیم تا دوباره تمدید کنند.
  با تشکر

  • شیوا داداش زاده 2021-06-03 در 2:39 ب.ظ

   سلام
   بله تا زمانی که مالک باشید اقامت شما با در دست داشتن مدارکتون تمدید خواهد شد.اقامت سال به سال تمدید می شود.

 5. سلام

  ایا بعد از خرید ملک به ارزش ۳۰۰۰۰۰ لیر و بالاتر باید حتما ۵ سال از ۸ سال رو حتما در ترکیه سکونت داشته باشیم و باید حضورِ فیزیکی داشته باشیم یا میشود در تردد بود بین ایران و ترکیه؟

 6. سلام میخواستم بدونم اگر من ملکی به ارزش 150هزارلیر بخرم و بعداز مدت 5 سال که شما فرمودید باید حضور داشت کارهم باید داشت یعنی نمیشه بدون کار اقامت گرفت یعنی پدر من ماهانه به من 1500لیر واریز کند اشکالی در گرفتن اقامت پیش نمی اید و اینکه بعداز دریافت اقامت دائم میتونم به ایران برگردم یعنی اقامتم ابطال نمیشه

  • شیوا داداش زاده 2021-03-27 در 4:22 ب.ظ

   سلام
   اقامت شما باید مستمر باشه ولی نیازی به داشتن بیمه کاری ندارید.
   خیر مشکلی ندارد می تونید تردد کنید ولی در مجموع نباید در طی 5 سال بیشتر از 8 ماه در خارج از ترکیه باشید.

 7. با سلام
  لطفا هزینه های بعد از خرید را توضیح و راهنمایی فرمایید
  1- عوارض
  2- سند و نقل و انتقال و کلیه استعلامات
  3- مالیات
  4- شارز ساختمان
  5- فیش ای . برق گاز
  6 -مالیات سالیانه
  7- مالیات خالی بودن اپارتمان
  8- افتتاح حساب
  تجهیز اولیه اپارتمان
  و غیره

  • شیوا داداش زاده 2021-01-13 در 1:15 ب.ظ

   سلام
   1. هزینه تاپو 1 درصد
   2. مالیات بر خرید ملک 4 درصد
   3. فیش ها بستگی به مصرف شما داره
   4.تجهیزات بستگی به سلیقه شما داره
   5. افتتاح حساب متفاوت هست حضوری باشه یا غیر حضوری

 8. علی نظیفی 2020-08-11 در 7:29 ب.ظ

  تفاوت اقامت با شهروندی توی چیه؟

 9. وام خرید خانه هم میدن؟

 10. با سلام ، من خونه مورده نظرم رو پیدا کردم ، چطورمیتونم برای طی مراحل اداری از همراهیتنون استفاده کنم ؟ممنون.

  • شیوا داداش زاده 2020-07-16 در 12:46 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   با شماره تماس 02188884645 تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم رو خدمتتون انجام بدند.

 11. سلام.توی کامنت ها خوندم که نوشتید با صد هزار دلار میشه اقامت دایم ترکیه رو بدست اورد.از چه طریقی؟ممکنه توضیح بدید.و اگر لینکی در مورد توضیحاتش تو وب سایتتون هست برام بزارید .ممنونم

  • شیوا داداش زاده 2020-07-14 در 11:47 ق.ظ

   سلام
   بله با خرید ملک به ارزش زیر 250 هزار دلار شما می توانید اقامت بگیرید ولی پاسپورت و شهروندی نمی تونید بگیرید. اقامت با شهروندی فرق داره.

 12. سلام وقت بخیر
  درمورد اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه سوال دارم
  ایا بعد از خرید ملک به ارزش ۳۰۰۰۰۰ لیر و بالاتر باید حتما ۵ سال از ۸ سال رو حتما در ترکیه سکونت داشته باشیم و باید حضورِ فیزیکی داشته باشیم یا میشود در تردد بود بین ایران و ترکیه؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-13 در 11:34 ق.ظ

   سلام
   در طی 8 سال باید 7 سال در خاک ترکیه حضور داشته باشید. حتی اگر تردد هم کنید در مجموع 8 سال نباید بیشتر از یکسال غیر ممتد خارج از ترکیه باشید.

 13. سلام آیا با خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار میشه برای ۲ خانواده درجه بک‌پاسپورت‌ترکیه کمتر از یکماه گرفت؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 1:14 ب.ظ

   سلام
   با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار برای والدین و فرزندان زیر 18 سال می توان پاسپورت گرفت حداقل زمان 3 ماه خواهد بود.

 14. سلام خسته نباشید من با ۸۰۰ میلیون میتونم یه خونه با امکانات خوب در محله نسبتا خوب بخرم؟

 15. سلام خدمت شما. در مورد خرید ملک در ترکیه ایا میشه چند ملک خرید که مجموعا به ارزش 300 هزار دلار بشه یا باید فقط یک‌ ملک خرید به این مبلغ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 2:08 ب.ظ

   سلام
   بله یک ملک و یا مجموعه ای از املاک به ارزش حداقل 250 هزار دلار

 16. باسلام برای خرید اپارتمان در استانبول برای اخذ شهروندی خانه ای متوسط چقدر پول لازم است و چقدر زمان میبره تا اخذ شهروندی ترکیه رو بتونیم بگیریم؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-29 در 10:31 ب.ظ

   سلام
   برای اخذ شهروندی از طریق خرید ملک شما می بایستی خریدتون حداقل به مبلغ 250 هزار دلار باشه و به صورت نقد.
   مدت زمان اخذ پاسپورتتون توسط وکلای الواپلای 3 ماه بیشتر نیست

 17. سلام. یه سوال داشتم با حدود ۵۰۰ میلیون تومان کدوم شهر ترکیه رو برای سکونت و خرید ملک انتخاب کنیم بهتر هست؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-29 در 10:32 ب.ظ

   سلام
   غرب استانبول سمت بیلیک دوزو و اسن یورت می تونید در شهرهای کوچک هم می توانید خرید داشته باشید.

 18. هزینه های زندگی در مقایسه با انگلستان و ایرلند چگونه است؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-29 در 10:33 ب.ظ

   سلام
   در ترکیه چون به لیر دارید هزینه می کنید به مراتب پایین تر می باشد.

 19. آیا امکان اینکه بشه اقامت یک ساله توریستی با استفاده از اجاره نامه گرفت و قبل از اتمام یک سال در آنجا خانه خرید و اقامت رو تمدید کرد

  • شیوا داداش زاده 2020-06-28 در 11:05 ب.ظ

   سلام
   بله می تونید همزمان که اقامت توریستی دارید برای خرید خونه هم اقدام کنید.