whatsapp
الو اپلای
خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  22 اردیبهشت 1403

تعداد نظرات :  0

خرید ملک در ترکیه با وام بانکی 2024/ مدارک مهم + نرخ بهره

ترکیه با شرایط مناسب و موقعیت مکانی مطلوب به یکی از کشورهای انتخابی برای مهاجرت ایرانی‌ها تبدیل شده است. به همین خاطر بسیاری از مهاجران و سرمایه‌گذاران در تلاش هستند تا ملک یا املاکی را در ترکیه خریداری کنند. با توجه به این استقبال، دولت ترکیه فرصت‌های مختلفی را پیش روی متقاضیان خرید قرار داده که یکی از آن‌ها خرید ملک در ترکیه با وام بانکی است.

تا چند دهه قبل اعطای وام بانکی جهت خرید ملک در ترکیه تنها به شهروندان ترکیه‌ای تعلق می‌گرفت. تغییر یک سری سیاست‌ها در دولت ترکیه، موجب شد تا سرمایه‌گذاران خارجی نیز بتوانند از طریق وام بانکی، ملک یا املاکی را در ترکیه خریداری نمایند. اگر شما هم در جستجوی خرید ملک با وام بانکی در ترکیه هستید، جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان مطلب همراه ما باشید.

خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

دولت ترکیه برای اعطای وام بانکی به خریداران ملک، سیاست‌هایی را در نظر گرفته است. اول آنکه هر شخصی که قرار است وام بانکی دریافت کند، باید برای انجام عملیات بانکی مجاز باشد. خرید ملک با وام بانکی در ترکیه برای افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری بلند مدت دارند و می‌خواهند از افزایش ارزش ملک در آینده بهره‌مند شوند، بسیار مناسب است. بانک‌های ترکیه شرایط جذابی را برای وام خرید ملک ارائه می‌دهند. این شرایط شامل نرخ بهره پایین، دوره بازپرداخت طولانی مدت و پیش پرداخت کم هستند. به طور کلی خرید ملک با وام بانکی می‌تواند یک سرمایه‌گذاری خوب برای آینده و راهی برای کسب درآمد یا اخذ اقامت در ترکیه باشد.

مبلغ و بهره وام چقدر خواهد بود؟

از آنجا که خرید خانه در ترکیه هزینه بر نیست، پس خرید ملک در ترکیه با وام بانکی کاری دشوار نخواهد بود. به هر حال اولین سوالی که ممکن است ذهن خریداران را هنگام دریافت وام درگیر کند آن است که مبلغ و بهره وام چقدر است؟ مبلغ وام اصولاً متناسب با ارزش ملک مورد نظر، منطقه و موقعیت ملک، همچنین نوع ملک اعم از آپارتمانی، ویلا، زمین و غیره متفاوت خواهد بود. اغلب بانک‌های ترکیه ۵۰ تا ۷۰ درصد ارزش ملک را به عنوان وام در نظر می‌گیرند.

از نظر بهره وام نیز باید گفت این بانک‌ها سود و بهره زیادی را دریافت نمی‌کنند. بنابراین تنها با بهره ۱۱ تا ۱۵ درصد سود می‌توان صاحب خانه در ترکیه با وام بانکی شد. بازپرداخت وام نیز طی 10 الی 15 سال در نظر گرفته می‌شود. پس از پرداخت کامل وام نیز ملک از رهن بانک خارج خواهد شد. شما جهت خرید ملک در ترکیه با وام بانکی در ابتدا باید مبلغ پیش پرداخت ملک را پرداخت نموده و سپس باقی مبلغ را از طریق وام پرداخت خواهد شد.

شرایط و مدارک لازم برای دریافت وام

برای دریافت وام خرید ملک در ترکیه معمولاً باید یک سری شرایط و مدارک را در نظر گرفت. اولین شرط داشتن درآمد منظم و کافی برای پرداخت اقساط وام است. یعنی فرد توانایی کافی برای پرداخت اقساط داشته باشد. دومین شرط داشتن رکورد اعتباری مناسب خواهد بود. همچنین متقاضی باید دارای سن قانونی معمولا بین ۱۸ تا ۶۵ سال باشد و اقامت قانونی در ترکیه را هم به اثبات برساند. به جزء این شرایط، مدارک زیر هم برای دریافت وام لازم است:

 • گذرنامه معتبر و مدارک شناسایی
 • مدارک درآمدی شامل گواهی اشتغال، فیش حقوقی، صورت های مالی شرکت و غیره
 • مدارک اعتباری مانند گزارش اعتباری رسمی
 • مدارک مالکیت یا قرارداد پیش خرید ملک
 • مدارک ارزیابی ملک توسط کارشناس بانک
 • بیمه عمر و بیمه ملک
 • ضامن یا وثیقه برای تضمین وام (در بعضی موارد)
 • اصل و یا تصویر پاسپورت متقاضی
 • ارائه گواهی عدم بدهی به بانک های ایران با تایید سفارت
 • به همراه داشتن پرینت گردش حساب بانک ایران
 • نمونه امضای متقاضی و تایید آن
 • برای اتباع خارجی: مدرک اقامت قانونی در ترکیه مانند ویزا، کارت اقامت و غیره

خرید قسطی ملک در ترکیه

علاوه بر خرید خانه در ترکیه با وام بانکی، خرید به صورت اقساط نیز امکانپذیر است. با اجرای این روش قطعاً بسیاری از ایرانی‌ها و همچنین مهاجرین می‌توانند در ترکیه خانه‌دار شوند. در این روش اصولاً افراد می‌توانند پروژه‌های نیمه ساز را خریداری نموده و به صورت اقساط تا زمان ساخت کامل، ارزش اصلی آن را تسویه نمایند. همچنین خریدار می‌تواند در ابتدا با پرداخت ۲۰ تا ۵۰ درصد ارزش ملک، آن را معامله ‌کند؛ سپس مطابق با قراردادی که مابین خریدار و فروشنده است، مابقی را تصفیه ‌نماید.

Installment purchase of property in Türkiye

اصولاً این قرارداد ۱ تا ۵ سال ممکن است به طول بینجامد. در روش خرید قسطی ملک در ترکیه همانند خرید ملک در ترکیه با وام بانکی، سند ملک همان ابتدا به نام فرد انتقال پیدا نمی‌کند؛ بلکه بعد از آنکه تمام اقساط تسویه شدند، ملک انتقال خواهد شد. البته در این میان اصلا نگرانی وجود ندارد؛ چراکه قراردادی مابین شما و صاحب پروژه یا فروشنده بسته می‌شود که پس از اتمام قسط‌ها، سند به نام شما زده خواهد شد.

همچنین اگر نیاز به افتتاح حساب در ترکیه را دارید میتوانید با کارشناسان الو اپلای در تماس باشید تا در کمترین زمان ممکن کار شما را راه بیندازند.

مراحل خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

جهت خرید ملک در کشور ترکیه از طریق وام بانکی لازم است پیش از هر اقدامی با مراحل آن آشنا شوید. در ادامه به طور کامل این مراحل را توضیح خواهیم داد:

مراحل خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

1. یافتن ملک مورد نظر

در اولین مرحله باید ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این راستا می‌توانید از طریق اینترنت (گوگل) یا مشاورین املاک معتبر ملک مورد نظر را جستجو نمایید.

2. پیدا کردن بانکی برای وام

در مرحله دوم باید لیست بانک‌هایی را که برای خرید ملک وام می‌دهند را پیدا نموده و از طریق تماس با بانک یا مراجعه حضوری از شرایط دریافت وام مطلع شوید تا بتوانید با مقایسه آن‌ها با شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

3. در نظر گرفتن قوانین و شرایط وام

قبل از آنکه بخواهید نسبت به درخواست وام اقدام نمایید، بهتر است قوانین و شرایط آن را مطالعه کنید. به فرض مثال لازم است نرخ بهره، مدت زمان بازپرداخت، شرایط پرداخت اقساط و هزینه را مد نظر داشته باشید.

4. ثبت درخواست وام

مرحله چهارم مرحله ثبت درخواست وام است. بدین ترتیب می‌توانید حضوراً به بانک مراجعه کنید یا اینکه درخواست خود را تنظیم و به بانک ارسال نمایید. البته در این زمینه باید تمام مدارک مورد نیاز را هم به بانک ارائه دهید.

5. واریز مبلغ وام

پس از آنکه بانک درخواست شما را دریافت کرد، آن را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورت تایید مبلغ وام به شما تعلق خواهد کرد.

6. خرید قطعی ملک

پس از آنکه مبلغ وام برای شما پرداخت شد، باید حتماً خرید ملک خود را انجام دهید و اسناد را به نام خود انتقال دهید؛ توجه داشته باشید در صورتی که زمان انتخاب ملک و انتقال سند طولانی شود متخلف شناخته خواهید شد. همچنین باید به موقع و سر زمان مقرر اقساط وام را به بانک پرداخت کنید.

خرید قسطی ملک آماده

خرید قسطی ملک آماده در ترکیه، یک روش متداول برای خرید ملک در این کشور است. در این روش خریدار می‌تواند ملک را طی دوره زمانی معین به صورت اقساط و بدون دریافت وام بانک خریداری کند. ابتدا خریدار مبلغی را به عنوان پیش پرداخت که حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد قیمت ملک است به فروشنده می‌پردازد. سپس یک قرارداد رسمی بین خریدار و فروشنده منعقد می‌شود که شامل جزئیاتی همانند قیمت ملک، مبلغ اقساط، سررسید پرداخت‌ها و شرایط تحویل ملک خواهد بود.

خرید قسطی ملک آماده

خریدار باقیمانده قیمت ملک را طی دوره زمانی توافق شده به صورت ماهیانه، فصلی یا سالانه به فروشنده پرداخت می‌کند. در نهایت پس از پرداخت کامل اقساط، فروشنده انتقال مالکیت رسمی ملک را به نام خریدار انجام می‌دهد. این روش برای خریداران خارجی که نمی‌توانند به راحتی وام بانکی دریافت کنند یا نمی‌خواهند تحت پوشش قوانین سختگیرانه قرار بگیرند، گزینه مناسبی خواهد بود.

مزایا و معایب دریافت وام برای خرید خانه در ترکیه

مزایای خرید ملک با وام در ترکیه معایب خرید ملک با وام در ترکیه
میزان بهره وام بسیار مناسب و منصفانه (نرخ سود پایین بانک‌های ترکیه) وجود افراد سواستفاده‌گر و سودجو در هنگام خرید ملک
طول دوره بازپرداخت مناسب برای پرداخت اقساط امکان باطل شدن قرارداد املاک با شرایط به
فراهم نمودن شرایط مناسب برای اتباع خارجی جهت دریافت وام بانکی پرداخت مالیات و هزینه‌های جانبی در پروسه خرید خانه
حفظ ارزش سرمایه در بازار ملک
امکان خرید و انتقال سند ملک زیر نظر معتبرترین موسسات ملکی

 

امکان دریافت وام از چه بانک هایی در ترکیه ممکن است؟

باتوجه به توضیحات ارائه شده شاید این سوال برایتان پیش آید که چه بانک هایی درترکیه وام مسکن می‌دهند؟ به طور معمول بانک‌های زراعت بانک (Ziraat Bankası)، گارانتی بانک (Garanti BBVA) و دنیز بانک (Denizbank) امکان دریافت وام مسکن را برای شهروندان و اتباع خارجی فراهم نموده‌اند.

سخن پایانی

تلاش کردیم در این مطلب به صورت جامع و مفید در مورد خرید ملک در ترکیه با وام بانکی توضیحاتی را ارائه دهیم. لازم به ذکر است که اصولاً در پروژه‌ها و بانک‌های مختلف ممکن است شرایط پرداخت وام یا فروش اقساطی خانه متفاوت باشد. به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌دهیم که حتماً قبل از اقدام به خرید و دریافت وام بانکی جهت خرید ملک از ترکیه، با گروه متخصص الو اپلای در ارتباط باشید. به طور حتم متخصصین این مجموعه با سال‌ها تجربه می‌توانند بهترین راهنمای شما باشند.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .