whatsapp
الو اپلای
برنامه های مهاجرت استانی کانادا

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  9 بهمن 1400

تعداد نظرات :  0

برنامه های مهاجرت استانی کانادا

مقدمه

برنامه های مهاجرت استانی کانادا در واقع ایجاد شده اند تا هر استان کشور کانادا بر اساس نوع نیاز خود بتواند نیرو های متخصص را جذب کنند. قراردادی که بین هر استان و سازمان مهاجرت، پناهندگی کشور کانادا منعقد شده است که به موجب این قرار داد هر استانی از بین متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا می تواند شهروندان آینده کشور کانادا را تعیین کنند. ما در این مطلب سعی داریم تا تمامی موارد لازمی که شما باید در مورد برنامه های مهاجرت استانی کانادا بدانید را بررسی کنیم. در ادامه الو اپلای اطلاعات بیشتری را در این باره در اختیار شما قرار خواهد داد.

برنامه های مهاجرت استانی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی

اول از هر چیز باید یادآور شویم که این برنامه استانی ، یکی از جدیدترین روش های مهاجرت به کانادا محسوب می شود. لذا رقابت در روش مهاجرت به کانادا نسبتا کمتر از سایر روش های مهاجرتی است. برای استفاده از برنامه های استانی دو روش وجود دارد.

روش اول شما از طریق سیستم اکسپرس اینتری فدرال اقدام می کنید. در این روش شما پروفایل خود را در وب سایت اداره مهاجرت کشور کانادا ایجاد می کنید و با وارد کردن اطلاعات خودتان در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری منتظر نتیجه خواهید شد. شما در این روش می توانید انتخاب کنید که پروفایل شما توسط تعدادی از استان ها دیده شود.

دولت هر استان می تواند با بررسی پروفایل اکسپرس اینتری شما تعیین کند که برایتان دعوت نامه ای صادر شود یا خیر.در صورتی که دعوت نامه برای شما فرستاده شود، امتیاز شما برای اخذ ویزا افزایش چشمگیری خواهد یافت و شما می توانید برای اخذ ویزا خود به کشور کانادا اقدام کنید.

روش دوم برای استفاده از برنامه های استانی از طریق دولت هر یک از استان ها و برنامه های مخصوص هر استان است.در وهله اول شما باید استانی از کشور کانادا را که می خواهید در آنجا اقامت کنید را انتخاب کنید. شما در این روش رزومه و مدارک خود را برای بررسی به استان مورد نظرتان خواهید فرستاد تا درخواست شما بررسی شود.

هر چند در این روش زمان بیشتری تا برنامه اکسپرس اینتری سپری خواهد شد اما در این روش شانس بیشتری برای اقامت دائم کشور کانادا برای شما وجود خواهد داشت. در این روش برنامه های استانی لیست تازه تری از مشاغل مورد نیاز را ارائه کرده اند. بسیاری از مشاغلی مانند قصابی ، خیاطی و غیر در برنامه های استانی مختص به استان ها ارائه شده اند. این در حالی است که این مشاغل در لیست برنامه اکسپرس اینتری سپری وجود نداشتند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی

برنامه چندساله مهاجرت به کانادا

طی سالهای گذشته کشور کانادا سعی کرده است تا از طریق برنامه های اسپانسرشیپ خانوادگی و برخی برنامه های اقتصادی میزبان مهاجران بیشتری باشد. علاوه بر این دولت های منطقه ای و دولت های استانی در کشور کانادا با هدف پذیرش گسترده تر و موثرتر مهاجران به قلمرو خود، سعی کرده اند تا به شکل کارآمدتری از این برنامه ها بهره ببرند. هر برنامه مهاجرتی استانی ( PNP) متناسب با نیاز های اقتصادی و اجتماعی هر استان سازگاری یافته است.

این برنامه ها سعی می کنند تا افراد پذیرش شده برای زندگی و کار در هر استانی آماده شوند تا بتوانند به بهینه ترین حالت ممکن به جامعه بومی آن منطقه کمک کنند. همه ی برنامه های استانی زیر مجموعه و هم راستا با سیستم اکسپرس انتری فدرال طراحی و ایجاد شده اند. در واقع برنامه های استانی حالت ارتقا یافته سیستم اکسپرس انتری فدرال هستند که برای تامین نیازهای هر استان گسترش یافته اند.

برنامه چندساله مهاجرت به کانادا

انتخاب برنامه مهاجرت استانی کانادا

اصلی ترین چالش شما برای بهرمندی از برنامه های مهاجرتی استانی، انتخاب بهترین برنامه استانی کانادا بر اساس نیاز شما است. برنامه های مهاجرتی استانی کانادا به دو شکل است.

  1. برخی از برنامه های استانی به سیستم برنامه اکسپرس انتری متصل هستند و برخی دیگر از برنامه های استانی به سیستم اکسپرس انتری متصل نیستند.در کل 9 استان به سیستم برنامه های اکسپرس انتری متصل هستند.
  2. استان ها برنامه های مجزایی از این سیستم را دارند. سیستم امتیاز دهی در این دو استان ساده تر از سیستم اکسپرس انتری است و می توان بیان کرد که اخذ اقامت دائم در این دو استان آسان تر است.

مثلا حداقل امتیاز لازم در استان آلبرتا برای شما 300 امتیاز است. این در حالی است که حداقل امتیاز لازم در سیستم اکسپرس انتری 600 امتیاز است. همچنین لازم به ذکر است که استان های ساسکاچوان و نوا اسکوشیا برای کاندید های مهاجرتی خودامتیاز پایه سیستم اکسپرس اینتری را در نظر نمی گیرند.

علاوه بر این در برخی از استان ها یک استریم کاندیدای پایه مخصوص وجود دارد که مشابه با سیستم اکسپرس انتری نیست. مهاجرت به این استان ها معمولا برای افراددی که نتوانسته اند امتیاز پایه سیستم اکسپرس اینتری را کسب کنند، توصیه می گردد. البته این افراد باید مهارت و تخصصی خاص یا تحصیلات مناسبی را که مورد نیاز این استان باشد را داشته باشند. در برخی از موارد برنامه های استانی بر اساس جذب مهاجرانی با تخصص و مهارتی خاص طراحی شده اند.

مشاغلی مانند مراقبین کودکان، رانندگان کامیون و پزشکان در برخی از استریم های پایه استان ها به شدت مورد توجه هستند.
در برخی دیگر از استریم های پایه توجه به جذب مهاجرانی است که در این استان ها محصل یا دانشجو بوده باشند یا اینکه در این استان ها دوست یا خانواده ای را به عنوان حامی خود داشته باشد.

انتخاب برنامه مهاجرت استانی کانادا

انتخاب و گزینش متقاضیان برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا

در وهله اول باید خاطر نشان کنیم که انتخاب و گزینش متقاضیان برنامه های مهاجرت استانی کانادا در هر استانی مسیر متفاوتی را طی خواهد کرد. ما در این مطلب سعی خواهیم کرد تا نکات کلی برای انتخاب و گزینش شما در برنامه های مهاجرتی کشور کانادا را بررسی کنیم. اما قبل از هر گونه ارائه درخواستی حتما به موارد مورد نیاز ارائه شده توسط استان مورد نظرتان دقت کنید.

به طور کلی می توانیم عنوان کنیم که روند انتخاب گزینش شما در استان های کمتر شناخته شده کشور کانادا از شانس بیشتری برخودار خواهد بود. اما قبل از ارسال درخواست مدارک خودتان، حتما با شرایط زندگی ، شرایط آب هوایی و فرصت های موجود برای یافتن شغل و پیشرفت آشنا شوید. فراموش نکنید که کشور کانادا، سرزمین گسترده ای با بافت جمعیتی ، فرهنگی و آب هوایی متفاوت است.

شما باید مدرک معتبر زبان انگلیسی و یا فرانسه را ارائه دهید. پس قبل از درخواست حتما به زبان اصلی استان مورد نظرتان دقت کنید. مثلا در استان کبک اولویت پذیرش مهاجران با کسانی است که به زبان فرانسه تسلط دارند. حداقل نمره شما در مدرک ارائه زبان بر اساس استان و نوع برنامه انتخابی از سوی شما متفاوت خواهد بود. مهاجرانی که هم به زبان فرانسه و هم به زبان انگلیسی تسلط دارند، معمولا در اولویت لیست های انتخابی قرار دارند.

شغل های مورد نیاز هر استان بر اساس نیاز های آن استان ارائه می شود. پس برای بهرمندی از شانس مناسب برای اخذ اقامت دائم کشور کانادا حتما به اینکه شغل شما در کدام استان کشر کانادا بیشتر مورد نیاز است، دقت کنید. بعضی از مشاغل در لیست ارائه شده در استان های متفاوت دیده می شوند، اما این مشاغل در یکی از ستان ها بازار کار بهتری را دارند. نباید فراموش کنیم که اگر شما بتوانید پیشنهاد کار از یک کارفرما مستقر در استان مورد نظرتان را بیابید، امتیاز شما جهش چشمگیری خواهد داشت.

سابقه کاری شما اصلی ترین ویژگی ارائه شده توسط شما است، پس در نحوه ویرایش و نوشتن رزومه کاری خود دقت کنید و فراموش نکنید که شما برای هر اطلاعاتی که در فرم های پذیرش به آن اشاره کرده اید، باید مدرک معتبری ارائه کنید تا اطاعات ارائه شده توسط شما اثبات گردد. پس در هنگام ارائه رزومه خود نهایت دقت را داشته باشید.

سن شما می تواند فاکتور مهمی در وند پذیرش شما باشد، پس شما باید هر چه زودتر برای ارائه درخواست مهاجرتی خود اقدمات لازم را ارائه کنید. هچنین شما باید به کشور کانادا نشان دهید که ظرفیت مناسبی برای انطباق با جامعه محلی این کشور را خواهید داشت.

انتخاب و گزینش متقاضیان برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا

بررسی و ارزیابی متقاضیان برنامه مهاجرت استانی کانادا

متقاضیان برنامه مهاجرت استانی کشور کانادا بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط آنان و نوع برنامه درخواستی شان بررسی می شوند. همان طور که گفتیم در برخی از استان ها برنامه های مهاجرتی استانی وابسته به برنامه اکسپرس اینتری است و در برخی اینگونه نیست. نوع درخواست شما بر اساس استان مورد نظر شما ارزیابی می گردد. در برخی از استان ها روند بررسی و ارزیابی درخواست دهنده گان آسان تر است و برخی از استان ها روند بررسی و ارزیابی متقاضیان با وسواس بیشتری بررسی می شود.

بررسی و ارزیابی متقاضیان بر اساس آخرین مدرک تحصیلی آنان ، نمره کسب شده در آزمون های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه، میزان انطباق پذیری آنان ، میزان سابقه کاری مرتبط با شغل آنان ، داشتن سابقه کاری یا تحصیل در کانادا ( در صورت داشتن) ، نوع تخصص آنها و البته سن آنها خواهد بود.

لازم به ذکر است که تجرد یا تاهل متقاضیان در روند بررسی و ارزیابی متقاضیان برنامه های مهاجرت استانی کانادا تاثیر گذار است. در برخی از استان ها تمرکز بر پذیرش مهاجران مجرد است. این درحالی است که در برخی از استان تمرکز بر پذیرش مهاجران با خانواده آنها است. سیاست این استان ها بر این است که مهاجران همراه با خانواده خود راحتر با شرایط زندگی در کشور کانادا وِفق خواهند گرفت.

البته باید بدانید که شرایط همسر و فرزندان شما در روند بررسی و ارزیابی متقاضیان برنامه های مهاجرت استانی کانادا اثر گذار خواهد بود و تمامی مواردی که در هنگام ارائه درخواست شما برای پذیرش شما ارزیابی می گردد برای همسر و فرزندان شما نیز بررسی می گردند. همچنین توصیه می شود که همسر شما همزمان با شما درخواست خود را ارائه کند.

در نهایت می توانیم بگوییم که اصلی ترین موردی که می تواند در روند بررسی و ارزیابی متقاضیان برنامه های مهاجرت استانی کانادا اثر گذار خواهد بود ، انتخاب درست برنامه استانی از سوی شما است. لذا قبل از هرگونه ارائه مدارک و درخواستی از سوی شما، توصیه می کنیم که حتما با یک وکیل مجرب در این زمینه مشاوره داشته باشید.

آخرین نکته ای که باید بدانید این است که از ارائه هرگونه اطلاعات خلاف واقعیت یا اطلاعاتی که نمی توانید آن را اثبات کنید، بپرهیزید. اگر آفیسر بررسی کننده درخواست شما برای هر کدام از اطلاعات ارائه شده توسط شما، مدرکی بخواهد شما باید حتما مدرک معتبری را ارائه کنید. در غیر این صورت اسم و مشخصات شما در لیست سیاه اداره مهاجرت کشور کانادا وارد خواهد شد و شما نخواهید توانست از هیچ کدام از برنامه های مهاجرتی این کشور استفاده کنید.

بررسی و ارزیابی متقاضیان برنامه مهاجرت استانی کانادا

سخن آخر

طی سالهای گذشته مهاجرت به کانادا افزایش چشمگیری داشته است. دلیل اصلی این موضوع را می توان استاندارد های بالای زندگی در این کشور دانست. این در حالی است که کشور کانادا طی سالهای گذشته سیاست های گسترده برای جذب مهاجران ماهر و با تخصص اتخاذ کرده است. این کشور طی سالهای گذشته روش های متعددی برای اخذ ویزای کانادا ایجاد کرده است. برنامه های مهاجرت استانی کانادا یکی از جدیدترین روش های اخذ ویزا کانادا محسوب می شود. این برنامه ها در واقع جزء زیر مجموعه سیستم اکسپرس اینتری محسوب می شوند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت الو اپلای مراجعه فرمایید. از اینکه تا پایان این مطلب با ما همراه بودید، سپاس گزاریم.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.3 از 5 با 3 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .