whatsapp
الو اپلای
ویزای توریستی کانادا در سال ۲۰۲۱

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  9 بهمن 1400

تعداد نظرات :  0

ویزای توریستی کانادا

مقدمه

اگر قصد سفر به کشور کانادا را دارید باید برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کنید. کانادا سالانه میزبان میلیون ها بازدید کننده است. در حقیقت، سالانه بیش از 35 میلیون نفر از کانادا دیدن می کنند. اگر می خواهید برای یک هدف موقت مانند گذراندن تعطیلات، یا برای دیدار با خانواده یا دوستان خود به کانادا سفر کنید، ممکن است به ویزای اقامت موقت نیاز داشته باشید، مگر اینکه شهروند یک کشور “معاف از ویزا” مانند ایالات متحده آمریکا یا استرالیا باشید. در ادامه این مقاله الو اپلای تلاش کرده که اطلاعات بیشتری راجع به ویزای توریستی کانادا، ارائه دهد.

اخذ ویزای توریستی کانادا

تا زمانی که اهل کشوری معاف از ویزا نباشید، برای ورود به کانادا به ویزای بازدید کننده احتیاج دارید، خواه به عنوان دانشجو، کارگر موقت یا صرفاً برای ملاقات به کانادا بروید. ویزای اقامت موقت (TRV) که به ویزای بازدید کننده یا ویزای توریستی کانادا شناخته می شود، سندی رسمی است که توسط دفتر ویزای کانادا صادر می شود و در گذرنامه شما قرار می گیرد تا نشان دهد که شرایط پذیرش در کانادا را با عنوان اقامت موقت (یا به عنوان بازدید کننده، دانشجو یا کارگر) خواهید داشت.

برای اخذ ویزای توریستی کانادا شما باید از طریق کنسولگری و یا سفارت کانادا در کشور خود اقدام کنید. از آنجایی که کنسولگری کانادا در ایران حضور ندارد، متقاضیان ایرانی برای این کار معمولا به سفارت کانادا در کشور ترکیه مراجعه می کنند.
هر کسی که می خواهد وارد کانادا شود در صورتی که شهروند کانادا یا اقامت دائم کانادا نباشد، یا در غیر این صورت از ویزا معاف باشد، نیاز به ویزای توریستی دارد.

اقامت دائم کانادا مجاز به درخواست ویزای بازدید کننده نیست، حتی اگر کارت اقامت دائم آنها منقضی شده باشد. در عوض آنها باید برای یک سند مسافرتی با اقامت دائم (PRTD) اقدام کنند. شهروندان کانادایی، از جمله شهروندان دو تابعیتی نیز مجاز به درخواست ویزای توریستی نیستند. آنها باید با گذرنامه معتبر کانادایی سفر کنند. اگر از طریق ترانزیت یا برای کار به کانادا می روید، نه به عنوان یک کارگر موقت خارجی، ممکن است به ویزای بازدید کننده تجارت احتیاج داشته باشید.

اخذ ویزای توریستی کانادا

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید شرایط ویژه ای را برآورد کنید. برای اینکه بتوانید ویزای اقامت موقت کانادا را بدست آورید، باید به افسر نشان دهید که الزامات قانون را برآورده می کنید. شخص نباید تهدیدی برای امنیت ملی به حساب بیاید.
شما به عنوان یک متقاضی ویزای توریستی کانادا باید افسر کنسولگری کانادا را متقاعد کنید که در پایان اقامت کوتاه مدت خود کانادا را ترک خواهید کرد.

علاوه بر این باید نشان دهید که پول کافی برای نگهداری خود و اعضای خانواده را در طول مدت اقامت در کانادا و هزینه بازگشت به خانه را دارید. همچنین باید ثابت کنید در این سفر کوتاه قصد کار یا تحصیل در کانادا را ندارید (مگر اینکه مجاز به این کار باشید). برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید سابقه فعالیت مجرمانه نداشته باشید.

از دیگر شرایط دریافت ویزای توریستی این است که سلامت باشید. شما باید تست سلامت خود را به سفارت تحویل دهید؛ زیرا هیچ کشوری نمی خواهد میزبان توریستی باشد که از نظر سلامتی تهدیدی برای شهروندانش به حساب می آید.
اگر می خواهید راحت و بدون دردسر ویزای توریستی بگیرید باید ثابت کنید که شما از قبیل شغل، خانه، دارایی های مالی یا خانواده ای دارید که به خاطر آن ها به کشور خود باز خواهید گشت.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک ویزای توریستی کانادا

روند دریافت ویزای توریستی کانادا مستلزم تهیه اسناد و مدارکی است که الو اپلای در زیر آن ها را فهرست بندی کرده است:

• گذرنامه معتبر با تاریخ انقضا که بیشتر از شش ماه باشد.
• اسنادی که ثابت می کند به کشور خود برمی گردید.
• صورت حساب های مالی که ثابت می کند بودجه کافی برای حمایت از اقامت در کانادا دارید.
• اگر قصد دارید نزد اقوام خود بمانید دعوت نامه ای از طرف بستگان خود ارائه دهید.
• در صورت نیاز به انجام معاینه پزشکی قبل از سفر، گواهی سلامت پزشکی همراه داشته باشید.

• تمامی پاسپورت‌ های گذشته که در آ‌ن ‌ها مهر ویزا درج شده را تحویل سفارت دهید.
• یک قطعه عکس جدید ۳,۵ در ۴,۵ رنگی با زمینه سفید لازم است.
• ترجمه شناسنامه و کارت ملی را فراموش نکنید.
• اگر متاهل هستید ترجمه سند ازدواج جزو الزامات است.
• ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان در صورت همراه بودن آن‌ها در سفر به کانادا لازم است.
• فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی را پر کنید.

مدارک ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا دو نوع دارد: ویزای یک بار ورود و ویزای چند بار ورود.

ویزای تک ورود به اتباع خارجی اجازه می دهد فقط برای یک بار وارد کانادا شوند. ویزای ورود چندگانه به متقاضی اجازه می دهد تا زمان معتبر بودن ویزا هر زمان که بخواهند وارد کانادا شود و آنجا را ترک کند. شما نیازی به انتخاب نوع درخواست خود ندارید، متقاضیان به طور خودکار برای ویزاهای چند بار ورود در نظر گرفته می شوند و فقط در شرایط منحصر به فرد ویزاهای تک ورودی صادر می شوند.

شخصی که مایل است به طور موقت به کانادا سفر کند ممکن است برای ویزای یک بار ورود یا ویزای چند بار ورود درخواست کند. ویزای یکبار ورود حداکثر تا 6 ماه از تاریخ تخمینی سفر به بازدید کننده تعلق می گیرد. ویزای چند بار ورود حداکثر برای مدت 10 سال یا یک ماه قبل از انقضا ویزا قابل اجرا است.

همچنین افراد واجد شرایط که برای اولین بار برای تحصیل یا مجوز کار درخواست می کنند، با تأیید درخواست، به طور خودکار ویزای بازدید کننده دریافت می کنند. ویزاهای توریستی، اعم از یک بار ورود یا چند بار ورود، به اتباع خارجی اجازه می دهد که در صورت لزوم قبل از اتمام تاریخ انقضا آن ها را تمدید کنید.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای یک بار ورود توریستی کانادا

ویزای یکبار ورود یا ویزای سینگل به شما امکان می دهد فقط یک بار به کانادا سفر کنید. به عنوان مثال، فقط در صورتی مجاز به ویزای یکبار ورود هستید که :
• شما برای معافیت هزینه واجد شرایط هستید و هدف شما برای ورود به کانادا محدود است (مانند بازدید رسمی از یک تبعه خارجی)
• شما در یک رویداد ویژه یک بار در کانادا شرکت می کنید

با داشتن ویزای یک بار ورود توریستی کانادا، پس از ترک کانادا، برای ورود مجدد به کانادا به ویزای جدید نیاز خواهید داشت. حتی اگر قبل از اتمام انقضای ویزای سینگل از کانادا خارج شوید، تعداد روزهای باقیمانده در ویزای شما می سوزد و ارزش خود را از دست می دهد.

ویزای چند بار ورود توریستی کانادا

ویزاهای ویزیتر با ورود چندگانه به دارنده اجازه می دهد تا شش بار در هر زمان و هر بار که می خواهد تا زمانی که ویزا معتبر بماند، به کانادا سفر کند. اعتبار آنها می تواند تا 10 سال باشد، اما مدت اعتبار دقیق به صلاحدید افسر ویزا است که آن را صادر می کند. اگر سند وضعیت دیگری مانند مجوز تحصیل یا پروانه کار نیز داشته باشید و در غیر این صورت از ویزا معاف نباشید، به طور خودکار ویزای بازدید کننده برای شما صادر می شود که به شما اجازه می دهد برای دریافت مجوز خود وارد کانادا شوید.

معمولاً این ویزا چند بار ورود است. اگر در طول تحصیل یا کار خود، ترک موقت از کانادا کنید تا زمانی که اجازه و ویزای شما همچنان معتبر باشد نیازی به درخواست ویزای بازدید کننده جدید برای ورود مجدد به کانادا نخواهید داشت.

ویزای یک بار ورود توریستی کانادا

دریافت سوپر ویزای کانادا (Super Visa)

Super Visa یک ویزای چند ورودی است که چندین ورودی را برای یک دوره حداکثر 10 ساله فراهم می کند. سوپر ویزای کانادا به والدین و حتی پدر/مادربزرگ واجد شرایط اجازه می دهد در اولین سفر خود به کانادا بدون خروج از کشور به مدت ۲ سال در کانادا بمانند. ولی در سفرهای بعدی نمی توانند بیشتر از ۶ ماه پیوسته در کانادا اقامت داشته باشند.
برای واجد شرایط بودن برای سوپر ویزای کانادا، باید شرایطی که در زیر ذکر شده است را مهیا کرد:

• پدر و مادر یا پدر/ مادربزرگ یک شهروند کانادایی یا مقیم دائمی کانادا باشید.
• یک نامه امضا شده از فرزند یا نوه خود داشته باشید که شما را به کانادا دعوت می کند.
• باید تضمینی بر پشتیبانی مالی برای مدت زمان بازدید شما از طرف فرزند یا نوه خود داشته باشید.
• کپی تابعیت کانادایی یا سند اقامت دائم فرزند یا نوه شما الزامی است.
• بیمه پزشکی از یک شرکت بیمه کانادایی داشته باشید که از تاریخ ورود حداقل 1 سال معتبر باشد و همچنین حداقل 100000 دلار پوشش دهد.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

شما که قصد بازدید از کانادا را دارید برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید از قبل برای آماده سازی مدارک طبق چک لیست کانادا اقدام کنید. ترجمه مدارک به زبان انگلیسی نیاز است. بعد از این مراحل باید از سفارت کانادا وقت ملاقات بگیرید. سپس به سفارت یا همان دفاتر وک مراجعه کنید.

متقاضیانی که برای ورود به کانادا به ویزای توریستی کانادا احتیاج دارند می توانند بصورت آنلاین یا شخصاً از طریق یک مرکز درخواست ویزا (VAC) اقدام کنند. اگر به صورت خانوادگی قصد سفر دارید، هر یک از اعضای خانواده، از جمله فرزندان وابسته، باید درخواست خود را تکمیل کنند. با این حال، ممکن است همه برنامه ها را با هم ارسال کنید.

متقاضیان ممکن است ملزم به درج اطلاعات بیومتریک در برنامه خود باشند، بسته به کشور تابعیت آنها این شرایط متغییر است اما شما به عنوان یک شهروند ایرانی برای درخواست ویزای توریستی کانادا به ثبت اطلاعات بیومتریک احتیاج دارید. در صورت نیاز به بیومتریک، متقاضی باید اثر انگشت و عکس خود را در محل خدمات مجموعه بیومتریک (سفارت کانادا) ارائه دهد. بیومتریک را می توان پس از ارسال درخواست ویزای بازدید کننده هنگامی که از شما خواسته شد، یا همزمان با ارسال حضوری درخواست ویزا در سفارت ارائه دهید.

مقاله پیشنهادی:
تحصیل در کانادا 

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه ویزا توریستی بسته به نوع ویزا متفاوت است. هزینه ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:
• eTA (مجوز الکترونیکی سفر) 7 دلار برای هر نفر
• ویزای بازدید کننده (ورودی تک یا چندبار) 100 دلار برای هر نفر
• ویزای بازدید کننده (ورود تک یا چند بار) – خانواده (5+) 500 دلار

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی کانادا

ممکن است اخطار عدم پذیرش ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید که می تواند بسیار آزار دهنده باشد. ریحکت شدن ویزا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما رایج ترین آن ها مربوط به ناقص بودن اسناد و مدارک پرونده ی شما است. برای اعتراض به ریجکت شدن ویزا و درخواست تجدید نظر شما وقت زیادی ندارید. معمولا 30 روز فرصت دارید که به تصمیم سفارت اعتراض کنید. سعی کنید در اولین فرصت نواقص پرونده را رفع کنید و برای تجدید نظر درخواست دهید.

اعتراض به ریجکت شدن ویزا کار سختی نیست. کافی است نامه ای تجدید نظر برای سفارت ارسال کنید تا پرونده شما را مجدداً ارزیابی کند. ما به شدت توصیه می کنیم که قبل از هر اقدامی اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید. با مراجعه به سایت الو اپلای می توانید مقالات متنوعی در این حوزه مطالعه کنید.

سوالات متداول
• مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا چقدر است؟
این زمان نسبت به شرایط سفارت و متقاضی کاملا متغیر است، اما در حالت کلی 121 روز کاری زمان می برد.

• آیا میشه اعتراض کرد به ریجکت ویزای توریستی کانادا؟
بله می توان با استفاده از GCMS یا همان نت آفیسر به این مسئله رسیدگی کرد.

• آیا مدارک ارسالی ویزای توریستی با سوپر ویزای کانادا یکسان هستند؟
خیر علیرغم قرارگیری این دو نوع ویزا در یک دسته بندی، مدارک آنها کاملا با یکدیگر متفاوت است.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
5 از 5 با 2 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .