whatsapp
الو اپلای
دانشگاه کارلتون

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  19 اسفند 1399

تعداد نظرات :  0

دانشگاه کارلتون (Carleton university)؛ از معتبرترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه کارلتون در پایتخت کانادا یعنی اوتاوا قرار دارد. این دانشگاه به دلیل قرار گرفتن در شهر اوتاوا و همچنین امکانات و فرصت های استثنائی که برای دانشجویان فراهم می کند.

دانشگاه کارلتون که یکی از دانشگاه های معتبر جهان به شمار می آید به دلیل شیوه های تدریس نوینی که بکار میبرد به انتخاب دانشجویان خارجی بیشماری جهت تحصیل در کانادا تبدیل شده است.

شهر اوتاوا میزبان بیش از ۱۳۰ سفارتخانه و کمیسیون های بزرگ، نشست ها و مجمع های بین المللی و همچنین موزه های تاریخی بزرگی است.

علاوه بر اینکه بخش بزرگی از مراکز پزشکی، مراکز تحقیقات علمی در اوتاوا واقع شده اند، یک بخش بزرگ تکنولوژی که متشکل از ۱.۹۰۰ شرکت می باشد در اوتاوا قرار دارد.

اوتاوا با داشتن محله ها و کوچه های ساکت و آرام، جوی های آب که از وسط خیابان ها می گذرد، مکان های سرسبز و پارک های شهری و با بافت تاریخی و معماری بی نظیر آن یکی از شهرهای زیبای دنیا است.

Carleton university

دانشگاه کارتلون، در کنار رودخانه واقع شده است و منظره فوق العاده ی محوطه دانشگاه که تنها چند دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد محیط دلچسبی برای دانشجویان فراهم کرده است.

همچنین این دانشگاه با تاکید بر مشارکت اجتماعی، تحقیقات کاربردی، یادگیری همه جانبه و تجربه کاری مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی قرار گرفته است.

این دانشگاه سابقه جذب دانشجویان خارجی بسیاری در طول چندین سال را دارد. امروز این دانشگاه با ۳۰۰۰۰ دانشجو که شامل ۴۵۰۰ دانشجوی خارجی از ۱۵۰ کشور جهان نیز می باشد، یک جمعیت دانشجویی منحصر به فرد تشکیل داده است.

این دانشگاه با تشکیل کلاس هایی با نفرات محدود که در آموزش و یادگیری دانشجویان موثر است، آزمایشگاه های مدرن، تحقیقات علمی و امکانات ورزشی جزو برترین دانشگاه های کانادا می باشد.

میانگین هزینه تحصیل و اقامت ۱سال در دانشگاه کارلتون

مقطع لیسانس

۳۳.۹۹۱ دلار کانادا

هزینه های زندگی

۱۲.۳۰۲ دلار کانادا

هزینه های خوابگاه

۸.۴۷۹ دلار کانادا

چرا باید دانشگاه کارلتون انتخاب ما باشد ؟؟؟

دانشگاه کارلتون ، ضمن تلاش برای منافع عمومی از طریق آموزش منافع خود را نیز تامین می کند. ارزش های بنیادی مانند تحقیق، مشارکت های اجتماعی و تعالی آموزش در مرکز توجه دانشگاه قرار گرفته است.

• یک بخش بزرگ فناوری که دارای ۱۹۰۰ شرکت و همچنین مراکز تحقیقات علمی، پزشکی و بالینی است در اوتاوا وجود دارد که دانشگاه Carleton با ارتباط هایی که با این بخش دارد، فرصت های شغلی بهتری برای دانشجویان فراهم می کند.

• بیشتر رشته ها متناسب با برنامه های آکادمیک دانشجویان، فرصت های شغلی به صورت پاره وقت و تمام وقت در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

دانشکده های دانشگاه کارلتون

• به دانشجویان واجد شرایط در طول ۴ سال تحصیلی از ۴۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار کانادا بورس تحصیلی تعلق می گیرد، همچنین از خوابگاه پردیس نیز برای اقامت می توانند استفاده کنند.

• دانشگاه کارلتون که دارای ۳۰۰ باشگاه و انجمن که تحت مدیریت دانشجویان قرار دارد، می باشد. دانشجویان خارجی فرصت های زیادی برای مشارکت در فعالیت های متنوع هم در داخل دانشگاه و هم در خارج از دانشگاه را دارند.

دانشکده های دانشگاه کارلتون

علاوه بر رشته هایی که در پایین ذکر می کنیم، این دانشگاه ۲۲ رشته دیگر با گرایش های مختلف نیز در مقطع کارشناسی دارا است.

دانشکده ی مدیریت بازرگانی و مدیریت تجارت بین المللی

رشته مدیریت بازرگانی و تجارت، با ۸ گرایش تخصصی آن یکی از رشته های مهم این دانشگاه می باشد. در این رشته فرصت های کارآموزی همراه با دریافت حقوق و همچنین آموزش کسب و کار برای دانشجویان فراهم می شود.

در رشته تجارت بین الملل نیز دانشجویان در زمینه آموزش تجارت بین الملل، همچنین زبان و مهارت های بین فرهنگی در سطح بین المللی نیز آموزش ها ی لازم را دریافت می کنند.

دانشکده ی فعالیت های رسانه ای، ارتباطات و روزنامه نگاری

یکی از رشته های جذاب و پر هیجان این دانشگاه رشته های روزنامه نگاری، تلویزیون و ارتباطات است. این دانشکده سعی در به روز کردن تمامی گرایش های مربوط به این رشته می باشد

دانشکده ی علوم کامپیوتری

کامپیوترها و سیستم های رایانه ای نقش مهمی در بخش پزشکی، مدیریت، علم، سرگرمی و ارتباطات دارد. سیستم های رایانه ای هر روز در حال آپدیت شدن هستند. به همین دلیل رشته های موجود در این دانشکده نیز به دنبال آموزش و بررسی جزئیات، تئوری این سیستم ها و طراحی و کاربرد آنها می باشد.

دانشکده ی مهندسی کارلتون

دانشکده ی مهندسی

این دانشکده با امکانات ویژه، آموزش و حمایت همه جانبه دانشجویان مهندسی، آنها را در زمینه مهارت های علمی و عملی، طراحی، ساخت سازه ها و … برای ورود به بازار کار آماده می کند.

دانشکده ی علوم پزشکی و سلامت

دانشگاه کارلتون با فراهم کردن امکاناتی نظیر آزمایشگاه های مجهز، دستگاه ها و تجهیزات پزشکی، تشکیل کلاس هایی با نفرات محدود که باعث یادگیری بهتر دانشجویان و ارتباط نزدیک آنها با پروفسورها و اساتید باتجربه دانشگاه می شود، ارتباط دانشجویان با بیمارستان و اورژانس ها، مراکز بهداشت و ارتباط نزدیک با بیماران و …

دانشکده ی علوم پزشکی و سلامت کارلتون یکی از دانشگاه های برتر کانادا در زمینه علوم پزشکی و سلامت می باشد.

همچنین در بیشتر رشته های این دانشگاه آموزش و یادگیری بر اساس ارتباط نزدیک دانشجو با بازار کار و محیط کار واقعی می باشد.

این دانشگاه با فرصت های شغلی که برای دانشجویان فراهم می کند نقش اساسی در یادگیری و استخدام آنها بعد از اتمام دوران تحصیل دارد.

بورسیه های دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون یکی از بهترین دانشگاه های کانادا در زمینه حمایت مالی دانشجویان می باشد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۹ به صورت کلی ۲۴ میلیون دلار کانادا برای دانشجویان بورس اعطا کرده است.

بورسیه در هنگام پذیرش دانشجو

دانشجویانی که بعد از پایان دوره دبیرستان درخواست پذیرش داده اند و در مرحله ورود توانسته اند امتیاز بالای ۹۰ دریافت کنند، به طور خودکار در طول ۴ سال تحصیلی بر اساس پیشرفت تحصیلی آنها از ۴۰۰۰ دلار تا ۱۶۰۰۰ دلار بورس دریافت کنند.

بورسیه ویژه دانشگاه کارلتون

بورسیه ویژه دانشگاه کارلتون

بورس ویژه دانشگاه برای ۲۴ دانشجو در نظر گرفته شده است. دانشجویانی که بعد از اتمام دبیرستان درخواست پذیرش داده اند و توانسته اند در مرحله ورود امتیاز بالای ۹۰ دریافت کنند، می توانند تقاضای بورس ویژه دانشگاه را داشته باشند.

هئیت علمی دانشگاه نیز بر اساس امتیاز ورودی آنها و نمرات دبیرستان متقاضیان و فعالیت های علمی و خارج از مدرسه آنها، درخواست بورس دانشجویان را تایید می کند.

بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه کارلتون برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بورس جداگانه ای در نظر گرفته است. در سال ۲۰۱۹ این دانشگاه حدود ۲۴ میلیون دلار کانادا از صندوق مالی دانشگاه برای بورس تحصیلی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تخصیص داده بود.

دانشجویان بعد از درخواست بورس و تایید هئیت علمی دانشگاه می توانند از این بورس بهره مند شوند.

سابقه استخدامی فارغ التحصیلان دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون یکی از بهترین دانشگاه های کانادا در زمینه استخدام فارغ التحصیلان بعد از اتمام تحصیل می باشد. در سال ۲۰۲۰ این دانشگاه در رتبه بندی QS word university rankings در رتبه ۲۰ دانشگاه های کانادا قرار گرفت.
دانشگاه کارلتون با فراهم کردن شبکه ارتباطی بین دانشجویان و کارفرمایان صنایع و شرکت ها در پیدا کردن شغل مناسب برای دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی تلاش فراوانی کرده است.

ایجاد یک دفتر پشتیبانی شغلی در دانشگاه، که متشکل از مربیان و مشاوران مجرب در این زمینه می باشد، در راهنمایی دانشجویان برای انتخاب شغل مناسب هم در طول تحصیل و هم بعد از فارغ التحصیلی، کمک به دانشجویان در شناسایی مهارت ها و استعداد های آنها، آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار نقش بسزایی دارد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4 از 5 با 4 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .