whatsapp
الو اپلای
نقد کردن درآمد ارزی بدون حساب بانکی جهانی

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  24 اردیبهشت 1401

تعداد نظرات :  4

نقد کردن درآمد ارزی با افتتاح حساب بین المللی

امروزه کارهای فریلنسری در ایران رونق زیادی دارد. زیرا این کارها اغلب درآمد دلاری داشته و بسیاری از افراد را جذب خود کرده است. بدین ترتیب می‌توانید در داخل ایران با استفاده از شرکت‌های بین المللی درآمد دلاری کسب کنید. اما اصلی‌ترین مشکل، نقد کردن درآمد ارزی این شغل‌ها است. به دلیل تحریم‌ها، بانکهای ایرانی نمی‌توانند درآمد دلاری از کشورهای دیگر دریافت کنند. از طرفی بانک های ترکیه هم برای افتتاح حساب شهروندان ایرانی سخت‌گیری‌هایی را لحاظ کرده‌اند. در این مقاله چگونگی و بهترین روش نقد کردن درآمد دلاری را به شما آموزش می‌دهیم. (افتتاح حساب بین المللی)

در چه سایت‌هایی می‌توانم درآمد ارزی داشته باشم؟

در ابتدا باید بدانید که شما از سایت‌های مختلفی می‌توانید کسب درآمد ارزی و دلاری داشته باشید. برخی از این سایتها عبارتند از:

 • Envato
 • Upwork
 • 99Design
 • Fiverr
 • Freelancer
 • Theme Forest
 • iStock

همچنین می‌توانید از طریق آمازون و یوتیوب نیز درآمد دلاری داشته باشید.

نقد کردن درآمد ارزی با افتتاح حساب بین المللی

 

نقد کردن درآمد ارزی با افتتاح حساب بین المللی

برای نقد کردن درآمد ارزی خود می‌توانید یک حساب بانکی متصل به مسترکارت یا ویزا داشته باشید. کشورهایی مانند ارمنستان، دبی، قطر و ترکیه جزء کشورهایی هستند که به سیستم بانکی جهان متصل هستند. اما از بین این کشورها کدام یک مناسب‌تر است تا در آن کشور حساب بانکی داشته باشیم. متاسفانه قطر و دبی با بالاترین محدودیت برای ایرانیان حساب بانکی باز می‌کنند. یعنی فقط به خرید در داخل قطر و دبی محدود می‌شود. کشور ارمنستان هم گزینه مناسبی نیست زیرا بدون دلیل حساب ایرانیان را مسدود کرده است. بنابراین کشور ترکیه بهترین گزینه برای افتتاح حساب بین المللی و نقد کردن درآمد دلاری است. شما به راحتی با کمک مشاوران الواپلای می‌توانید دارای حساب بانکی ارزی متصل به ویزا یا مسترکارت و یا متصل به سیستم سوییفت (واریزی از هر کشوری)  در ترکیه شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد افتتاح حساب بانکی در ترکیه و چگونگی نقد کردن درآمد دلاری خود مقاله مرتبط با افتتاح حساب بانکی در ترکیه را مطالعه بفرمایید.

همانطور که گفته شد برای معاملات و انتقالات مالی به شکل بین المللی و نقد کردن درآمد دلاری به حساب بانکی نیاز دارید که با بررسی‌های انجام شده مشخص شد بهترین گزینه، کشور ترکیه است. افتتاح حساب بانکی بین المللی به دو شکل امکان‌پذیر است:

 1. افتتاح حساب شخصی: این نوع حساب مناسب افراد معمولی است. برخی از کشورها برای باز کردن حساب شخصی دارای شرط اقامت یا شهروندی هستند اما بسیاری از کشورها این قوانین سخت‌گیرانه را اعمال نمی‌کنند و شما به آسانی با پاسپورت خود خواهید توانست حساب بانکی بین المللی داشته باشید.
 2. افتتاح حساب شرکتی: در این روش همانطور که از نامش مشخص است به کمک ثبت شرکت می‌توانید حساب بانکی باز کنید و از خدمات بانکی آن استفاده کنید.

نقد کردن درآمد ارزی بدون حساب بانکی جهانی

 

نقد کردن درآمد ارزی بدون حساب بانکی جهانی

اگر برای شما سفر به کشور ترکیه و افتتاح حساب بانکی مقدور نباشد باید از امکانات سایت‌های معتبر برای نقد کردن درآمد دلاری خود بهره ببرید. لازم به ذکر است که هر کدام از این سایت‌ها با توجه به فعالیت و خدماتشان، کارمزد دریافت می‌کنند.

بهترین بانک برای باز کردن حساب و نقد کردن درآمد ارزی

بانک مرکزی ترکیه فقط به چند بانک مجوز افتتاح حساب برای اتباع خارجی را داده است. این بانک‌ها شامل ایش بانک، واکیف بانک و زراعت بانک هستند اما همواره سخت‌گیری‌هایی برای اتباع ایرانی وجود دارد. از میان این بانک‌ها، بانک زراعت بهترین بانک برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه و نقد کردن درآمد ارزی است.

بانک زراعت

 

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

همانطور که می‌دانید بسیاری از افراد مانند برنامه‌نویسان، فریلنسرها (کار پروژه‌ای و آزاد)، هنرمندان، طراحان و …برای انتقال درآمد خود به داخل ایران و نقد کردن درآمد ارزی خود و تبدیل آن به پول رایج کشورمان (ریال) دچار مشکلات زیادی هستند. بهترین راه حل برای نقد کردن درآمد ارزی، افتتاح حساب بین المللی است. در حساب بین المللی هیچگونه محدودیتی برای واحد پول وجود ندارد و به راحتی می‌توانید انواع واحدهای پولی را به نقاط مختلف جهان انتقال داده و از خدمات بانکی استفاده کنید. توجه داشته باشید که کارت‌ها و تمام خدماتی که به وسیله این بانک‌ها برای افتتاح حساب بین المللی ارائه می‌شود با حساب‌های معمولی تفاوت زیادی ندارند.

افتتاح حساب بین المللی و نقد کردن درآمد ارزی برای افرادی که شهروندی ترکیه را از روش‌های مختلف به دست آورده‌اند ( برای اطلاعات بیشتر به سایت الواپلای مراجعه کنید) بسیار راحت است. اما اگر اقامت و شهروندی ترکیه را ندارید و جزء اتباع خارجی این کشور محسوب می‌شوید باید به نکات زیر برای افتتاح حساب بین‌الملل و نقد کردن درآمد ارزی خود توجه داشته باشید:

مهمترین نکته برای افتتاح حساب بین‌الملل در ترکیه، حضور در شعبه بانک مورد نظر است. همچنین به صورت غیر مقیم بودن در ترکیه برای افتتاح حساب بین المللی نیازمند یک آدرس معتبر در این کشور خواهید بود. با ارائه آدرس محل کار یا زندگی و قبض برق یا آب مربوط به آن آدرس، بانک هویت شما را احراز می‌کند. بانک زراعت جزء بانک‌های دولتی ترکیه محسوب شده و قوانین معتدل‌تری دارد. بنابراین بانک زراعت گزینه ایمن‌تری برای افتتاح حساب بین المللی و نقد کردن درآمد دلاری شما است.

حسابی که باز می‌کنید مادام خواهد بود مگر اینکه اعمال غیرقانونی انجام دهید یا صاحب حساب فوت کند.

انواع حساب ارزی در ترکیه

ماهیت حساب‌های بانکی بین المللی و خدماتی که ارائه می‌دهند را بررسی کردیم. اکنون شما را با انواع حساب ارزی در ترکیه برای نقد کردن درآمد ارزیتان آشنا می‌کنیم تا با علم و آگاهی کافی برای افتتاح حساب بین المللی در ترکیه اقدام کنید. این دسته‌بندی با توجه به واحدهای پولی که قصد نقد کردن و انتقال آن‌ها در سراسر دنیا را دارید، صورت می‌گیرد. انواع حساب ارزی در ترکیه عبارتند از:

 • لیر ترکیه
 • یورو
 • دلار آمریکا
 • پوند

هنگام افتتاح حساب بین المللی با توجه به نیاز خود مشخص می‌کنید که قصد در اختیار داشتن کدام حساب ارزی را دارید. بنابراین با استفاده از حساب ارزی علاوه بر نقد کردن درآمد ارزی خود می‌توانید سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه را به راحتی انجام دهید.

مزیت‌های افتتاح حساب بین المللی در ترکیه

افتتاح حساب بین المللی در ترکیه برای نقد کردن درآمد ارزی دارای مزیت‌های دیگری نیز است  که عبارتند از:

 • دریافت سود با ارز خارجی به وسیله افتتاح حساب سپرده بین المللی
 • امکان مدیریت حساب به صورت اینترنتی
 • امکان تبادلات بین بانکی (انتقال وجه بین المللی به وسیله سیستم سوئیفت و صرافی)
 • امکان استفاده از کارت اعتباری برای خرید حضوری در تمام دنیا به وسیله دستگاه‌های Pos
 • امکان استفاده از کارت‌ اعتباری برای خرید اینترنتی از همه وب‌سایت‌های خارجی
 • دریافت ارز نقدی در سراسر جهان از دستگاه‌های ATM
 • دریافت وجه به نام صاحب حساب و به طور مستقیم از تمام بانک‌های بین المللی
 • شانس گرفتن کردیت کارت معتبر بین المللی که قابل استفاده در سراسر جهان است.

توجه داشته باشید که با افتتاح حساب در ترکیه بدون اقامت هم از این مزایا برخوردار خواهید شد. در نتیجه افتتاح حساب در ترکیه بهترین راه برای نقد کردن درآمد دلاری شما است که بهترین و بیشترین بهره را از آن ببرید.

موبایل بانک زراعت

موبایل بانک زراعت

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که بعد از افتتاح حساب در ترکیه برای نقد کردن درآمد ارزی خود، چگونه می‌توانم به مدیریت حسابم بپردازم؟ باید بدانید که زراعت بانک در بین بانک‌های ترکیه از قویترین اینترنت بانک‌ها برخوردار است. شما می‌توانید از طریق اینترنت بانک و موبایل بانک زراعت به مدیریت حساب خود، تغییر پسوورد، تنظیمات کارت‌ها، خرید و فروش دلار و … بپردازید. اما به دلایل امنیتی به صورت پیش فرض امکان لاگین کردن از خارج ترکیه در این نرم‌افزار مسدود است. بنابراین هنگام افتتاح حساب بین المللی نسبت به فعالسازی این نرم‌افزار و برقراری دسترسی از ایران اقدامات لازم را انجام دهید.

سخن پایانی

با توجه به مطالب گفته شده بهترین راه حل برای نقد کردن درآمد ارزی و دلاری شما افتتاح حساب بین المللی در ترکیه است. زیرا با توجه به تحریم‌ها، زراعت بانک ترکیه که بانکی دولتی است اجازه افتتاح حساب به ایرانیان را داده است. شما فقط با پاسپورت و بدون نیاز به اقامت می‌توانید برای افتتاح حساب دائمی اقدام نمایید. برای داشتن اطلاعات کافی، راهنمایی و مشاوره رایگان در زمینه افتتاح حساب بین المللی برای نقد کردن درآمد ارزی خود با کارشناسان مجرب الواپلای در ارتباط باشید تا تحت مدیریت و نظارت خودتان دارای حساب بانکی دائمی در ترکیه شوید.

 

سوالات متداول  برای افتتاح حساب بین‌الملل و نقد کردن درآمد ارزی

ممکن است سوالات زیادی برای شما در رابطه با نقد کردن درآمد دلاری و افتتاح حساب ارزی پیش بیاید. در این بخش به برخی از این سوالات مهم در این رابطه پاسخ می‌دهیم تا بتوانید با علم و دانش کافی درآمد دلاری خود را با افتتاح حساب بین‌المللی نقد کنید.

آیا افتتاح حساب غیر حضوری در ترکیه وجود دارد؟

بانک مرکزی ترکیه بخشنامه‌ای صادر کرده است که طبق آن افتتاح حساب در ترکیه برای افراد خارجی به صورت وکالتی امکان‌پذیر نیست. اگر به وسیله شعبه حسابی به صورت وکالتی باز شود، با بررسی حساب‌ها امکان بسته شدن آن توسط بانک وجود دارد. این کار برای جلوگیری از برداشت‌های غیر قانونی و سوءاستفاده صورت می‌گیرد. بنابراین برای افتتاح حساب باید یک سفر به ترکیه داشته باشید. مؤسسه مهاجرتی الواپلای از صفر تا صد افتتاح حساب برای نقد کردن درآمد ارزی در کنار شما خواهد بود.

چگونه می‌توان درآمد ارزی را نقد کرد؟

یکی از اساسی‌ترین سوالات شما چگونگی نقد کردن درآمد دلاریتان در ایران است. باید بدانید روش‌های مختلفی برای نقد کردن درآمد ارزی شما وجود دارد؛ رایج‌ترین آن‌ها افتتاح حساب بین‌المللی، حساب پی پال وریفای شده یا یکی از کارت‌های اعتباری مانند مستر کارت و ویزا است. توصیه می‌کنیم برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد افتتاح حساب بین المللی، نقد کردن درآمد ارزی و دلاری، خرید ملک و خانه، تحصیل در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، ازدواج بین‌المللی و دریافت شهروندی و اقامت ترکیه با موسسه مهاجرتی الواپلای در ارتباط باشید. کارشناسان با تجربه الواپلای با مشاوره رایگان، شما را برای رسیدن به اهدافتان کمک می‌کنند.

سقف برداشت و واریز در حساب بانکی در ترکیه چقدر است؟

حساب‌های بانکی در ترکیه هم مانند هر حساب بانکی دیگری دارای محدودیت‌هایی برای برداشت و واریز هستند. به طور مثال واریز از طریق حواله‌های EFT  برای حساب زراعت بانک، نامحدود است. همچنین می‌توانید از طریق این حواله‌ها روزانه تا سقف 100 هزار لیر برداشت داشته باشید. بنابراین سقف برداشت و واریز در حساب‌های بانکی ترکیه به میزان کارکرد شما با حسابتان بستگی دارد. اگر در ترکیه باشید با مراجعه به شعب بانک خود می‌توانید به صورت نامحدود به واریز و برداشت نقدی وجه بپردازید. اما اگر در ترکیه اقامت ندارید و برای نقد کردن درآمد دلاری خود اقدام به افتتاح حساب بین‌المللی کرده‌اید، سقف انتقال کارت به کارت تا 50 هزار لیر است. از دستگاه‌های ATM نیز در خارج از ترکیه و مستر کارت و پذیرنده ویزا می‌توانید تا 5 هزار دلار در روز برداشت داشته باشید.

چه مقدار پول باید در حسابمان در ترکیه بماند؟

مبلغ مانده در حسابتان با توجه به سیاست‌های بانکی که انتخاب می‌کنید و قوانین بانک‌ها متفاوت است.

آیا افتتاح حساب برای افراد غیر مقیم هم در ترکیه امکان دارد؟

بله، برای افراد غیر مقیم نیز در ترکیه امکان افتتاح حساب بین‌المللی وجود دارد. البته باید در ابتدا برای افتتاح حساب یکبار به ترکیه سفر کنید، سپس بقیه امور بانکی خود را می‌توانید از طریق اینترنت و خدمات بانکی که در دسترس دارید، انجام دهید. البته گرفتن سیم کارت برای استفاده از خدمات بانکی زراعت بانک لازم است. تنها بانک معتبر دولتی در ترکیه که افراد غیر مقیم می‌توانند حساب باز کنند، بانک زراعت است.

سود بانکی زراعت بانک ترکیه چقدر است؟

نرخ سود برای حساب‌های لیر با توجه به تورم در کشور ترکیه محاسبه می‌شود. سود بانکی برای زراعت بانک ترکیه در سال ۲۰۲۲ برای سپرده‌های لیر، ۱۷ درصد و برای سپرده‌های دلار، سالیانه ۱ درصد سود تعلق می‌گیرد. همچنین برای سپرده‌های یورو حدود نیم درصد تعیین شده است. ممکن است با توجه به قوانین و نرخ تورم این اعداد تغییر پیدا کنند. زراعت بانک ترکیه = 17%  ———- واکیف بانک ترکیه = 18%  ———- ایش بانک ترکیه = 19% ———-  اکونومیک تورک بانک =  17%  ———-هالک بانک ترکیه = 15%

آیا زراعت بانک در ایران شعبه دارد؟

اگر برای نقد کردن درآمد ارزی خود قصد افتتاح حساب بین‌المللی را دارید باید بدانید که نه تنها بانک زراعت بلکه تمام بانک‌های ترکیه در ایران شعبه‌ای ندارند. در نتیجه برای باز کردن حساب باید به ترکیه سفر داشته باشید. حضور شخص صاحب حساب در بانک و اداره مالیات الزامی است.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
1.7 از 5 با 6 رای

جعفراعتمادی

1402-03-05 در 6:09 ب.ظ

به راهنمایی شما برای نقد کردن سرمایه ی ارزی خود نیازمندم

  شیوا داداش زاده

  1402-03-06 در 10:30 ق.ظ

  سلام
  با شماره 02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند

مهران

1401-05-08 در 5:04 ق.ظ

سلام خسته نباشید
با برنامه موبایل بانک فقط میشه به حساب خود فرد در بانک ایرانی مبلغ رو جابجا کرد یا به هر حسابی میشه؟
یا بهتره بپرسم چون در ایران از مستر کارت استفاده نمیشه، میشه از موبایل بانک برای پرداخت یا واریز وجه به حساب دیگران در بانک‌های ایرانی استفاده کرد؟
اگه میشه این فرایند آنی هست یا مدتی طول میکشه؟

  شیوا داداش زاده

  1401-05-08 در 11:49 ق.ظ

  سلام
  از این حسابها در ایران نمی تونید استفاده کنید چون ایران عضو مستر و ویزا نمی باشد.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .