whatsapp
الو اپلای
ثبت برند پوشاک در ترکیه

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  2 اسفند 1401

تعداد نظرات :  0

ثبت برند پوشاک در ترکیه

امروزه باتوجه به توسعه صنعت پوشاک در جهان، ثبت برند برای تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک از اهمیت بسیاری برخوردار است. کشور ترکیه به عنوان یکی از کشورهای مهم در زمینه اقتصاد و برندسازی، از مقاصد محبوب برای ثبت برند در صنعت پوشاک به شمار می‌رود. از این رو برای شروع کسب وکار خود در زمینه پوشاک در ترکیه، پیشنهاد می‌کنیم برند خود را حتما ثبت کنید تا افراد دیگر از برند شما سواستفاده نکنند.

در ادامه این مقاله به توضیح مزایا، مراحل، مدارک لازم برای ثبت برند در ترکیه، اهمیت آن و هزینه‌های مربوط به آن می‌پردازیم. مطالعه این مقاله برای تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاکی که به دنبال توسعه کسب و کار خود هستند و در صنعت پوشاک ترکیه فعالیت می‌کنند می‌تواند بسیار مفید واقع شود؛ بنابراین ادامه مقاله را از دست ندهید.

 

 

ثبت برند پوشاک در ترکیه چه مزایایی به همراه دارد؟

کشور ترکیه از لحاظ جغرافیایی و ارتباط با اروپا از موقعیت بسیار مناسبی برخوردار است؛ تولید و عرضه پوشاک در این کشور از مشاغل پرطرفدار بوده و باتوجه به موقعیت کشور، می‌توانید در بازارهای جهانی نیز کسب و کار خود را توسعه دهید.

از رو ثبت برند پوشاک در ترکیه می‌تواند برای کسب و کارشما بسیار مهم و مفید باشد. به طور کلی برخورداری از حفاظت قانونی، افزایش اعتبار و ارزش برند، امکان استفاده از مدل‌های تجاری و فرانچایز برند از مزایای ثبت برند در کشور ترکیه است. در ادامه به توضیح بیشتر هر یک از این موارد می‌پردازیم:

برخورداری از حقوق انحصاری

ثبت برند پوشاک در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ترکیه (TÜRKPATENT) به شما حقوق انحصاری استفاده از نام برند و لوگوی را در محصولات می‌دهد، تا از سواستفاده افراد دیگر از نام تجاری یا لوگوی مشابه در محصولات خود جلوگیری کنید.

درواقع پس از ثبت برند در ترکیه، تحت حمایت قانونی دولت ترکیه قرار می‌گیرید و علیه افرادی که حقوق علامت تجاری شما را نقض کنند می‌توانید براحتی اقدامات قانونی انجام دهید. به یاد داشته باشید حقوق انحصاری به شما امکان می‌دهد تا در صورت تخلف دیگران از حقوق خود دفاع کنید و از آسیب‌های احتمالی به برند خود جلوگیری نمایید.

افزایش اعتما و ارزش برند در بازارهای جهانی

برندی که ثبت شده باشد می‌تواند به ایجاد اعتماد در مشتری، افزایش وفاداری به برند و متمایز ساختن محصولات شما از سایرین در بازار بسیار کمک کننده باشد. ثبت برند پوشاک در ترکیه می‌تواند اعتبار بیشتری در بازار ترکیه برای کسب و کارشما به وجود آورد. برای مشتریان یک برند ثبت شده به معنای کیفیت و اعتماد بیشتر است که در فروش شما تاثیر بسیاری خواهد داشت.

امکان استفاده از مدل‌ های تجاری و فرانچایز

همچنین از طریق ثبت برند و نام تجاری خود می‌توانید نسبت به صدور مجوز و واگذاری حق امتیاز اقدام کنید و به اصطلاح فرانچایز برند انجام دهید تا بتوانید برند خود را گسترش داده و به درامد بیشتری برسید.

امکان معافیت از مالیات بر درامد

به طور کلی مالیات در کشور ترکیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است؛ میزان مالیات بر درامد در کشور ترکیه حدود 22 درصد از سود خالص در نظر گرفته شده است. با این حال می‌توانید با فعالیت مفید و اثرگذار برند خود از برخی فرصت‌ها استفاده کنید تا از پرداخت مالیات بر درامد معاف شوید.

 

شرایط ثبت برند پوشاک در ترکیه

ثبت کسب و کار در ترکیه دارای شرطی اصلی است که باید آن‌ را رعایت کنید. در ابتدا پیش از آنکه برند خود را در کشور ترکیه ثبت کنید، باید در ایران یا کشوری که مقیم آن هستید اقدام به ثبت برند نمایید؛ اما در صورتی که برند خود را در کشور مبدا ثبت نکردید نیز می‌توانید از طریق موسسه ثبت اختراع در کشور ترکیه برند خود را ثبت کرده تا بتوانید نسبت به ثبت رسمی آن اقدام کنید.

 

مدارک مورد نیاز  برای ثبت برند پوشاک در ترکیه

بمنظور ثبت برند پوشاک در کشور ترکیه باید مدارک زیر را به اداره ثبت برند ارائه دهید. البته لازم به ذکر است که این مدارک امکان دارد باتوجه به موقعیت و شرایط شما در ثبت برند متفاوت باشد؛ به همین دلیل برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک وکیل یا موسسه متخصص در این زمینه مشورت کنید. موسسه الواپلای، مرکز تخصصی خدمات مهاجرت به ترکیه خدمات نوینی در تمام حوزه‌های مرتبط به ترکیه در کوتاه‎ترین زمان به شما ارائه می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی

 • کپی از مدارک هویتی مانند پاسپورت و کارت ملی
 • کپی سند برند ثبت شده در کشور مبدا
 • رسید پرداخت هزینه‌های ثبت برند
 • تصویر برند و طرح‌های مرتبط با آن

مدارک مورد نیاز لازم برای اشخاص حقوقی

 • کپی از مدارک هویتی مدیرعامل مانند پاسپورت و کارت ملی
 • کپی سند برند ثبت شده در کشور مبدا
 • رسید پرداخت هزینه‌های ثبت برند
 • تصویر برند و طرح‌های مرتبط با آن
 • آگهی تاسیس به همراه روزنامه ترجمه شده
 • آگهی آخرین تغییرات شرکت

 

هزینه ثبت برند پوشاک در ترکیه

هزینه ثبت برند پوشاک در ترکیه به نوع برند، دسته‌بندی محصولات، حضور وکیل یا موسسه، هزینه‌های دفتری ثبت برند، مالیات و موارد دیگر بستگی دارد. به طور کلی برای ثبت برند پوشاک در کشور ترکیه هزینه‌ها ممکن است در حدود 1000 الی 3000 دلار برای ثبت در یک طبقه‌بندی و حدود 1500 الی 3000 دلار برای ثبت در چند طبقه‌بندی در نظر گرفته شود.

 

مراحل ثبت برند پوشاک در ترکیه

ابتدا درباره نام تجاری خود بخوبی تحقیق کنید و یک نام تجاری منحصربفرد و در دسترس انتخاب نمایید و مطمئن شوید که نام انتخابی قبلاً توسط برند دیگری ثبت نشده باشد یا در حال استفاده نیست. سپس درخواست علامت تجاری را به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ترکیه (TÜRKPATENT) ارسال کنید. درخواست شما باید شامل نام تجاری، اقلام پوشاکی که برند پوشش می‌دهد، لوگو، شعار و اطلاعات هویتی خود باشد.

منتظر بررسی درخواست باشید و در صورت وجود اعتراض یا مخالفت مطرح شده توسط TÜRKPATENT یا اشخاص ثالث رسیدگی کنید. پس از تایید علامت تجاری، هزینه ثبت را پرداخت کرده و گواهی ثبت را دریافت کنید. شما می‌توانید ثبت علامت تجاری را به صورت دوره‌ای تمدید کنید تا مختص شما باقی بماند. توصیه می‌شود برای اطمینان از روند ثبت نام بدون مشکل و موفقیت‌آمیز، از مشاوره یا وکیل حقوقی استفاده کنید. ثبت علامت تجاری ده سال اعتبار دارد و برای دوره‌های ده ساله متوالی می‌توانید آن را تمدید شود. تمدید علامت تجاری نیز شامل هزینه خواهد بود.

 

موسسه الواپلای متخصص در زمینه ثبت برند پوشاک در ترکیه

ثبت برند پوشاک در ترکیه می‌تواند یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری و افزایش درامد محسوب شود. کشور ترکیه به دلیل موقعیت فوق‌العاده باتوجه به شرایط اقلیمی، جغرافیایی و ارتباط با کشورهای اروپا، برای ثبت برند گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. درواقع شما با ثبت برند پوشاک در این کشور می‌توانید وارد بازار جهانی شوید و براحتی کسب و کار خود را گسترش دهید.

در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه ثبت انواع برند بویژه پوشاک در ترکیه می‌توانید به موسسه الواپلای مراجعه کنید تا در کوتاه‌ترین زمان راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .