whatsapp
نویسنده : شیوا داداش زاده    تاریخ انتشار : 1399/04/07    0 نظر

شرایط افتتاح حساب بانکی در ترکیه و لزومات آن

شرایط افتتاح حساب بانکی در ترکیه و لزومات آن

امروزه بیشتر معاملات از طریق حساب های بانکی صورت می گیرد. بنابراین ، همه باید حساب بانکی داشته باشند و شرایط افتتاح حساب بانکی را بدانند. باز کردن یک حساب بانکی در ترکیه که می تواند برای انجام این معاملات یا ایجاد پس انداز استفاده شود ، در هر بانکی باز کردن حساب بانکی بسیار ساده است.

شرایط افتتاح حساب بانکی در ترکیه، برای ایرانیان عزیز به این صورت می باشدکه آن ها باید به شعب بانک به شکل حضوری مراجعه نمایند. برای افتتاح حساب و دریافت ویزا کارت، یکسری مدارک از شما خواسته می شود.

پس از افتتاح حساب کوتاه مدت در یکی از شعب بانکی ، درخواستهای بعدی شما به راحتی امکان پذیر می باشد و می توانید از شعبه های اینترنتی بانک و بدون مراجعه ی حضوری درخواست افتتاح حساب سپرده مدت دار فوق العاده، درخواست وام برای احتیاجات نقدی دیگر، کنترل آنلاین حساب و ….بنمایید. همچنین می توانید درخواست افتتاح حساب مشترک بنمایید.

اسناد لازم برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه

– کارت شناسایی
– اطلاعات نشانی
– شماره تماس

اطلاعات فوق ابتدا توسط بانک درخواست می شود. سپس از شخص خواسته می شود که فرمهای زیر را نیز پر کند.

– فرم اطلاعات مشتری
– توافق نامه خدمات بانکی
– فرم محصولات بانکداری پایه

از شخص خواسته می شود که اطلاعات را پر کند و مکان های مورد نیاز را امضا کند. نکته ی بسیارمهم این است که این برگه ها باید با دقت بسیار تکمیل شود و بخش هایی که مورد نیاز فرد نیست، کاملا مشخص گردد. پس از پر کردن و امضای مدارک لازم ، حساب توسط بانک باز می شود.

شرایط افتتاح حساب بانکی از طریق بانکداری اینترنتی درترکیه

با استفاده گسترده از بانکداری اینترنتی ، عملیات افتتاح حساب از طریق بانکداری اینترنتی یا بانکداری تلفن همراه و بدون مراجعه به شعبه بانک، آغاز شد. با این حال ، برای باز کردن یک حساب بدون مراجعه به شعبه بانک ، اکثر بانک ها از شخص می خواهند که قبلا صاحب یک حساب بانکی یا کارت اعتباری باشد.

بعلاوه از طریق سیستم عامل های بانکی Enpara.com ، Cepteteb ، e- Turuncu و غیره که خدمات بانکی دیجیتال را ارائه می دهند، افتتاح حساب کاملاً آنلاین نیزممکن گردیده است.

بانکهایی که با کمک سیستمهای عامل بانکی، بدون مراجعه به شعبه می توانند حساب باز کنند:
بانک فینانس بانک از طریق سیستم عامل Enpara، بانک تب از طریق سیستم عامل CEPTETEB، بانک کویت تورک از طریق سیستم عامل بانک شما، بانک ING از طریق e- Turuncu و …

دربانکهایی که ازاین سرویس استفاده می کنند، افتتاح حساب بانکی به وسیله ی این سرویس از طریق اینترنت انجام می شود و اسناد ارسال شده از طریق پیک، امضا شده و حساب بانکی باز می شود.

شرایط افتتاح حساب بانکی از طریق بانکداری اینترنتی درترکیه

استعلام حساب بانکی از طریق دولت الکترونیک

چنانچه بیانیه نهاد نظارت و تنظیم مقررات بانکی (BRSA) در تاریخ 04/03/2020 ، اعلام نموده است ، می توان استعلام بانکی حساب های واریز / مشارکت را، از طریق سیستم دولت الکترونیکی انجام داد.

به عنوان بخشی از خدمات در درگاه دولت الکترونیک، فرد قادر خواهد بود دریابد که درکدام بانک ها حساب دارد. جزئیات حساب ها نمایش داده نمی شود. پس از ورود به اطلاعات کاربر از طریق درگاه دولت الکترونیک ، می توانید با نوشتن “استعلام بانکی ” در بخش جستجوی سایت تحقیقاتی انجام دهید.

شرایط افتتاح حساب بانکی برای افراد زیر 18 سال

برای اینکه فرد زیر 18 سال بتواند حساب بانکی باز کند ، شناسنامه سرپرست یا فتوکپی کارت شناسایی سرپرست وامضاء سرپرست که اجازه باز کردن یک حساب بانکی را می دهد، لازم است. بانکها با این امضاء می توانند یک حساب سپرده گذاری مدت دار یا حساب سپرده گذاری محدود برای افراد زیر 18 سال افتتاح کنند.

هزینه افتتاح حساب بانکی در ترکیه

بانک ها برای باز کردن حساب یا برای یک حساب کاربری بلااستفاده هیچ گونه هزینه و یا کمیسیون طلب نمی نمایند. به عبارت دیگر ، باز کردن حساب بانکی برای شخص هزینه ای ندارد.

با این حال ، نرخ کمیسیون خاصی وجود دارد که بانکها در نقل و انتقالات پولی مانند حواله و EFT دریافت می کنند. برخی از بانکها نیز در زمان افتتاح حساب واریز حداقل 50 لیره را طلب می کنند. برای این کار ، آگاهی از میزان کمیسیون اعمال شده توسط بانک در نقل و انتقالات مالی ، قبل از باز کردن حساب مفید است.

با افتتاح یک حساب بانکی که به مدت 3 سال 500000 دلار در آن قرار داده اید، می توانید تابعیت ترکیه را کسب کنید. افتتاح حساب بانکی برای ایرانیان، می تواند یکی از راههای کسب تابعیت باشد چرا که دولت ترکیه برای جذب سرمایه و سرمایه گذاران خارجی قانون تابعیت خارجیان با افتتاح حساب را با کاهش 3000000 دلار به 500000دلار آمریکا راحت تر نموده و خارجیان با سپرده ی 500 هزار دلاری در یکی یا چند بانک ترکیه که تا 3 سال برداشت نخواهد شد، قادر به کسب تابعیت ترکیه می گردند.

افتتاح حساب بانکی ارزی در ترکیه

اگر قصد افتتاح حساب در ترکیه را دارید، با افتتاح حساب ارزی(hesabi döviz)، موفق به افتتاح حساب بین المللی برای خود شده اید. افتتاح حساب در ترکیه با واحدهای ارزیUSD, EUR, CAD,CHF,…. ،در حساب های ارزی در بانک های ترکیه ممکن می گردد.

بانک های ترکیه ، حساب ارزی را فقط برای خارجیانی که اجازه ی اقامت در ترکیه دارند یا برای شهروندان ترکیه افتتاح می نماید و این حسابهای ارزی فقط با ارزهای مشخص شده به عنوان ارزهای معتبر فعالیت می نماید.

افتتاح حساب بانکی ارزی در ترکیه

نرخ بهره و هزینه های اعمال شده برای حسابهای بانکی با واحدهای ارزی مختلف مثلا یورو،دلار و …ممکن است متفاوت باشد. با شماره حساب بانکی خودتان، به آسانی و با خیال راحت می توانید درداخل یا خارج از ترکیه، معاملات بانکی خود را انجام دهید، همچنین سپرده ها و پرداختها با نرخ ارزهای مختلف قابل انجام است.

انواع حساب ارزی دربانک های ترکیه

حساب ارزی با ارزهای مشخص شده، از طریق شعب اینترنتی، همراه بانک و مراجعه ی حضوری به شعب بانک قابل افتتاح است. ساده ترین راه، استفاده از بانکداری اینترنتی و یا تماس با بانک از طریق خط تلفنی خدمات به مشتریان می باشد.

شما می توانید با افتتاح یک حساب لیره برای خود، قبل از افتتاح حساب بین المللی در ترکیه، هزینه ی تبدیل پول واحدهای ارزی به لیره را در تجارت و معاملات اقتصادی خارجی خود کاهش دهید. به علاوه داشتن یک حساب لیره در بانک به معنای افتتاح آسانتر حساب ارزی شما می باشد. چرا که پس از افتتاح حساب لیره، دیگر نیازی به مراجعه حضوری به شعب بانک نبوده، از شعب اینترنتی یا تلفن بانک نیزمی توانید حساب ارزی خود را افتتاح نمایید. برای افتتاح این حساب باید مدارک زیر را ارائه نمایید.

– فرم درخواست
– کارت شناسایی ( گواهینامه، گذرنامه، شناسنامه معتبر)
– تاییدیه آدرس ( تاییدیه توسط یک فاکتور یا مدرک بانکی معتبر)
– افتتاح حساب لیره


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.9 از 5 از 11 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

پاسخگوی سوالات شما در الواپلای هستیم

سوال شما توسط کارشناسان الواپلای پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود.

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!