whatsapp
الو اپلای
برنامه E Nabiz ؛ نرم افزار سلامت و روان ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  14 فروردین 1400

تعداد نظرات :  0

برنامه E Nabiz ؛ نرم افزار سلامت و روان ترکیه

برنامه E Nabiz نرم افزار سلامت و روان ترکیه  پس از مهاجرت به ترکیه با سیستم سلامت الکترونیک شما هم می توانید از یک شناسنامه سلامت در فضای مجازی برخوردار باشید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی همه چیز به سمت الکترونیکی و اینترنتی شدن می رود.

حتی یک فعالیت ساده مانند معاینه پزشکی نیز می تواند با تکنولوی شکل تازه ای به خود بگیرد. ترکیه با طرح سیستم سلامت الکترونیک ، توانسته است گامی بزرگ در راستای اینترنتی شدن خدمات پزشکی شهروندان خود بردارد. افرادی که قصد اقامت در ترکیه را دارند، باید در مورد این سیستم تحقیق کرده واقدامات لازم را انجام دهند.

نرم افزار E Nabiz چیست؟

چگونه با ورود به سیستم E-Devlet در E Nabiz عضو شوید؟ برنامه سیستم سلامت شخصی E Nabiz قبلا توسط وزرات بهداشت به بهره برداری رسیده و تقریبا به ۸ ملیون کاربر دست یافته است. اما اکنون می توان از طریق درگاه E-Devlet نیز وارد این سیستم شد.

E Nabiz شامل خدمات زیادی برای دریافت اطلاعات در مورد سلامت شخصی است. شما می توانید با رمز عبور E-Devlet وارد این برنامه E Nabiz شده و اطلاعات شخصی خود را مشاهده کنید.

با اضافه شدن موارد جدیدی به نوآوری های مربوط E Nabiz ، اکنون از طریق E-Devlet هم قابل دسترسی است. E Nabiz که یکی از خدمات وزارت بهداشت است هم اکنون از طریق E-Devlet نیز قابل مشاهده است و تاریخچه سلامت شخصی را می توان از طریقE Nabiz مشاهده کرد.

آنچه که درباره ی E Nabiz باید بدانید :

E Nabiz برنامه ای است که بیمار و همچنین پزشک می توانند از طریق اینترنت و دستگاه های تلفن  همراه از جزئیات وضعیت سلامت و درمان بیمار مطلع شوند.

آنچه که درباره ی E Nabiz

این یک سیستم پرونده ی پزشکی شخصی است که شما هم می توانید از طریق آن، محل معاینه و معالجه خود را مشاهده کرده و تمام اطلاعات فردی مربوط به سلامت خود را مدیریت کنید. شما می توانید سابقه ی پزشکی خود را از یک سیستم اینترنتی مشاهده کنید.

این برنامه وسیع ترین و جامع ترین انفورماتیک سلامت جهانی است که شما شخصا آن را تهیه می کنید. این برنامه می تواند سوابق سلامتی شما را در چهارچوب زمان و حد تعیین شده که خود شما آن را تعیین می کنید، در اختیار پزشک معالج شما قرار دهد و پل ارتباطی بین شما و دکتر معالج تان  باشد.

این برنامه ساختاری است که می تواند سرعت روند تشخیص  و کیفیت درمان را بالا ببرد. این برنامه کمک می کند که بیمار و پزشک معالج تمام درمان های انجام شده برای بیمار چه در بیمارستان های دولتی  و یا حتی کلینیک های خصوصی را مشاهده کنند.

حتی آزمایشاتی که روی بیمار انجام  داده شده، داروها ،گزارش ها و تشخیص هایی که بر بیمار گذاشته شده را هم می توان مشاهده کرد. به این ترتیب زندگی در ترکیه وبهداشت و سلامت فردی ارتقا می یابد.

چگونه به E Nabiz وارد شوید؟

E-Devlet: نخستین روش برای ورود به این سیستم  استفاده از امضای الکترونیکی است. در این روش شما  با استفاده از رمز عبور E-Devlet و امضای الکترونیکی ، کد ملی خود را وارد سیستم کرده و روی E-Devlet کلیک می کنید و وارد سیستم می شوید.

پزشک خانواده: اگر رمز عبور اینترنتی و یا کدملی ندارید، شما می توانید به پزشک خانواده که توسط وزارت بهداشت تایید شده است، مراجعه کنید.

پزشک خانواده شماره تلفن همراه شما را در سیستم ذخیره می کند وشما با وارد کردن کد یک بار مصرف که به صورت پیام متنی  به تلفن همراه شما ارسال می شود، وارد سیستم شوید.

چگونه به E Nabiz وارد شوید؟

وقتی وارد سیستم می شوید ، در صفحه اول شرایط برای بازکردن پروفایل شخصی نوشته شده است. برای شروع باید کادر کنار «من شرایط سیستم E Nabiz را خوانده ام»که به صورت  )خواندم) نوشته شده است را علامت زد.

چگونه میتوان از نرم افزار موبایل E Nabiz استفاده کرد؟

اگر شما قبلا حساب کاربری  E Nabiz نداشته باشید. شما باید از درگاه E-Devlet یک حساب کاربری برای خود باز کنید. هنگام ایجاد این حساب شما باید یک رمز عبور شخصی E Nabiz برای خود تعیین کنید و با این رمز عبور وارد برنامه E Nabiz MOBIL بشوید.

سابقه سلامت E Nabiz من

ویرایش اطلاعات: اگر داده های سلامتی درسیستم E Nabiz خود وارد کرده اید، این صفحه اولین صفحه ایست که هنگام ورود به سیستم E Nabiz با آن روبه رو می شوید ودومعاینه آخر خود را در این صفحه می توانید ببینید.

در همان صفحه شما می توانید آخرین معاینات خود را از نظر کیفیت خدمات ارزیابی کرده و نظر خود را درباره این معاینات اعلام کنید وهمچنین نظراتی که در مورد بیمارستان ها ارائه داده اید، پاک کنید.

گرفتن نوبت: در قسمت تقویم این صفحه، در صورت نیاز شما می توانید اطلاعات مربوط گرفتن نوبت که قبلا انجام داده اید ویا می خواهید نوبت  بگیرید را از طریق بخش MHRSکه به صورت  RANDEVU AI نوشته شده است مشاهده کنید.

بخش گزارش: در بخش اعلان ها شما می توانید اطلاعات مربوط به حساب خود، مانند فعالیت های اخیر،آخرین دسترسی وآخرین مراجعه به بیمارستان را مرور کنید.

مشخصات سلامت من یا همان پروفایل سلامت من: اگر در نرم افزار E Nabiz هنوز  اطلاعات بهداشتی ندارید،هنگام ورود به سیستم اولین صفحه، صفحه نمایش هست که می بینید.اگر داده های بهداشتی دارید، می توانید این بخش را در قسمت سابقه سلامت من مشاهده کنید.

سابقه سلامت من: شما می توانید داده هایی که قبلا در پروفایل  سلامتی خود ذخیره کرده اید و یا اینکه از طریق تلفن همراه خود این داده ها را وارد سیستم کرده اید، در بخش سلامت که با عنوان  sağlık geçmişimمشخص شده است ، مشاهده کنید.

این اطلاعات به صورت داده های عددی یا  گرافیکی در این صفحه نوشته شده است. مثلا داده هایی مانند ؛فشار خون،قند خون،نبض و وزن و …..

ویرایش اطلاعات الکتریکی برنامه E Nabiz

ویرایش اطلاعات الکتریکی برنامه E Nabiz

شما می توانید با ورود به سیستم الکترونیکی E Nabiz و کلیک بر روی دکمه (profil duzenle) یا همان  ویرایش نمایه  در صفحه اصلی اطلاعات نمایه خود را مشاهده کنید.

شما در اینجا می توانید ،بارگذاری/به روز رسانی،رمز عبور، تغییر نام، تغییر کشور، ایمیل، تلفن همراه، قدووزن ، شهر، گروه خونی و …خود را تغییر دهید. شما حتی می توانید بیش از یک تلفن همراه  و یا ایمیل در این صفحه اضافه کنید.

به اشتراک گذاشتن: در گزینه های اشتراک گذاری شما می توانید، از منو اشتراک گذاری ،گزینه های ؛هیچ پزشکی نباید اطلاعات من را ببیند (تایید با کد پیام کوتاه یا رمز عبور لازم است) پزشک خانواده من اطلاعات من را ببیند، پزشکی که من را معاینه کرده اطلاعات من را ببیند، در بیمارستانی که معاینه شده ام تمامی پزشکان می توانند اطلاعات پزشکی من را ببینند، تمام دکترهای وزارت بهداشت می توانند اطلاعات من را ببینند، را می توانید انتخاب کنید.

چگونه میتوان رمز عبور الکترونیکی خود را تغییر داد؟

هنگامی که وارد سیستم E Nabiz میشوید ، با کلیک بر روی دکمه ویرایش در زیر عکس پروفایل درسمت چپ صفحه اصلی، صفحه ی دیگری باز میشود.

می توانید رمز عبور خود را تغییر داده و تمام اطلاعات شخصی خود را از این فهرست مشاهده کرده و تغییر دهید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.8 از 5 با 10 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .