whatsapp
الو اپلای
دانشگاه های انگلیسی زبان آنکارا

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  6 مرداد 1400

تعداد نظرات :  0

دانشگاه های انگلیسی زبان آنکارا

دانشگاه های انگلیسی زبان آنکارا را می توان از موفق ترین دانشگاه های ترکیه نام برد. بسیاری از این دانشگاه های را می توان در رنکینگ دانشگاه های ترکیه در سطوح بالا مشاهده کرد. ترکیه را می توان از کشورهای بسیار موفق در قیاس با سایر کشورهای منطقه در زمینه آموزش عالی دانست.

بسیاری از دانشجویان و متقاضیان تحصیل در جهان ترجیح می دهند برای تحصیل در استانداردهای بالا و جهانی با هزینه های پایین کشور ترکیه را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند.

آنکارا به عنوان پایتخت سیاسی ترکیه جایگاه بسیاری از دانشگاه های انگلیسی زبان بوده است. در دانشگاه های خصوصی ترکیه و همچنین در دانشگاه های دولتی ترکیه به تعداد زیادی دانشگاه برمی خوریم که زبان اصلی آنها انگلیسی می باشد.

در واقع این دانشگاه های دوره های انگلیسی را در بخش های و کورس های مختلف ارائه می دهند تا بتوانند دانشجویان را برای رقابت های بین المللی در تحصیل و کار آماده کنند. دانشگاه های انگلیسی زبان آنکارا را می توان مقصد بسیاری برای متقاضیات تحصیل به زبان انگایسی دانست.

دانشگاه های انگلیسی زبان آنکارا : دولتی

1. دانشگاه اورتا دوغو Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)

(ODTÜ) یک دانشگاه پر افتخار در میان دانشگاه های پیشرو در جهان می باشد که در آنکارا واقع شده است. در واقع می توان اظهار کرد که(ODTÜ) یکی از بهترین دانشگاه های انگلیسی زبان آنکارا می باشد که دارای 40 برنامه کارشناسی مختلف به زبان انگلیسی می باشد.

همچنین با 97 برنامه کارشناسی ارشد، و 62 برنامه دکترا، یکی از بهترین آدرس ها برای کسانی می باشد که تمایل دارند در یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه تحصیل نمایند.

دانشگاه اورتا دوغو

(ODTÜ) هر ساله میزبان بیش از 1500 دانشجوی خارجی از 80 کشور مختلف در جهان می باشد. دانشجویان خارجی با استفاده از آموزش عالی با کیفیت بالا، استانداردهای بالای زندگی در محوطه دانشگاه و فرصت های ارائه شده، METU می توانند خود را برای آینده ای روشن آماده نمایند.

البته لازم است بدانید همان طور که استانداردهای علمی بسیار بالایی دارد شرایط پذیرش بسیار سختی نیز دارد که نیازمند از سر گذراندن آزمون های ورودی به مانند تافل و جی آر ای با نمرات بسیار بالا می باشد. در (ODTÜ) آموزش انگلیسی را با دو روش متفاوت فراهم می شود.

در بخش اول در هر درس 30٪ از آنها به زبان انگلیسی می باشد و یا تمام دمحتوای درس و دوره به زبان انگلیسی تدریس می شود. این بستگی به ترجیح دانشجو و مقررات دانشگاه دارد. دوره های دانشکده های مهندسی و معماری 100٪ انگلیسی می باشند.

2. دانشگاه حاجت تپه Hacettepe Üniversitesi

دانشگاه Hacettepe، دارای 5 پردیس مختلف در آنکارا می باشد و دانشجویان را با زندگی تحصیلی و دانشگاهی مدرن آشنا می کند. این دانشگاه دارای 13 دانشکده، 2 مدرسه آموزش عالی، 13 انیستیتو، 6 دبیرستان حرفه ای، 1 مدرسه موسیقی و 41 مرکز تحقیقی و پژوهشی می باشد.

می توان گفت این دانشگاه هر ساله بالغ بر 28 هزار دانش آموز را آموزش می دهد. تمام دوره های دانشگاه Hacettepe به زبان انگلیسی ارایه می شود که این امر سبب می شود تا کارآموزان در حوزه های علم، فناوری و هنر رشد قابل ملاحظه ای داشته باشند. علاوه بر ارایه دروس به زبان انگلیسی، برخی از دوره ها نیز به زبان های آلمانی و فرانسوی ارایه می شوند.

3. دانشگاه آنکارا Ankara Üniversitesi

بعد از اعلام جمهوری در کشور ترکیه توسط مصطفی کمال دانشگاه آنکارا به عنوان اولین دانشگاه جمهوری جوان ترکیه در آناتولیتأسیس کرد. این دانشگاه دارای 3 کالج، 14 دانشکده، 9 مدرسه حرفه ای و 1 مدرسه موسیقی دولتی می باشد.

دانشگاه آنکارا

هر دانشکده ها دارای گروه آموزش انگلیسی می باشد. دانشجویان در مقاطع کارشناسی و یا بالاتر می توانند علاوه بر انتخاب درس های خود به زبان انگلیسی در دوره های آموزش زبان انگلیسی نیز شرکت نمایند.

علاوه بر آن لازم به ذکر است که دوره های زبان های انگلیسی، ترکی، فرانسوی و آلمانی در تمام دانشکده های دانشگاه آنکارا ارائه می شود. انتخاب دوره های زبان انگلیسی به خواسته های دانشجویان منتهی می شود.

اگر نمرات ورودی و میانگین نمرات دروس آنها در سطح مطلوب باشند، دانش آموزان قادر خواهند بود در کلاس های به زبان انگلیسی شرکت نمایند ؛ آنها می توانند 30٪ از محتوای دروس خود و یا 100٪ دوره های زبان انگلیسی را انتخاب کنند.

4. دانشگاه قاضی Gazi Üniversitesi

دانشگاه قاضی یکی از دانشگاه های معتبر و با کیفیت بالا در آنکارا است. این دانشگاه دارای 15 دانشکده، 9 مدرسه حرفه ای، 6 موسسه آموزش عالی و 35 مرکز تحقیقاتی می باشد. تعداد دانشجویان دانشگاه قاضی بالغ بر 50 هزار دانشجو می باشد که می توانند 30٪ از محتوای دروس خود و یا 100٪ دوره های زبان انگلیسی را انتخاب کنند.

دانشگاه های انگلیسی زبان آنکارا : خصوصی

در صورتی که بخواهیم در خصوص شرایط تحصیل در ترکیه صحبت نماییم باید در نظر داشته باشیم که دانشگاه های خصوصی آنکارا ، به نسبت دانشگاه های دولتی آنکارا شرایط راحت تری را برای پذیرش دانشجویان دارند ولیکن باید بدانید که تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه دارای هزینه های بالایی به نسبت سایر دانشگاه ها می باشد. در این دانشگاه ها واحدها به زبان انگلیسی ارایه می شوند.

دانشگاه قاضی

در زیر سعی شده است به برخی از این دانشگاه ها اشاره شود که دارای رنکینگ های بالایی می باشند.

  1. دانشگاه تکنولوژی آنکا Anka Teknoloji Üniversitesi
  2. دانشگاه آتلیم Atılım Üniversitesi
  3. دانشگاه باشکنت Başkent Üniversitesi
  4. دانشگاه بیلکنت Bilkent Üniversitesi
  5. دانشگاه چایکایا Çankaya Üniversitesi
  6. دانشگاه تد TED Üniversitesi
  7. دانشگاه تکنولوژی و اقتصاد توبTOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
  8. دانشگاه صنایع هوایی ترکیه Türk Hava Kurumu Üniversitesi
  9. دانشگاه افوک Ufuk Üniversitesi

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.8 از 5 با 10 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .