whatsapp
الو اپلای
چگونگی پیدا کردن کار در ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  12 مرداد 1400

تعداد نظرات :  5

چگونگی پیدا کردن کار در ترکیه

چگونگی پیدا کردن کار در ترکیه توجه بسیاری از اتباع کشورهای دیگر را به خود جلب کرده است. می توان گفت این سوال بسیاری از افرادی می باشد که درصدد هستند اقامت بلند مدت ترکیه را انتخاب کنند. چگونه کار در ترکیه پیدا کنید را باید قبل از این که اقدام به مهاجرت چه برای زندگی و چه برای کار به ترکیه نمایید را  از خود بپرسید.

در سال های اخیر به دلیل رشد اقتصادی کشور ترکیه شاهد افزایش آمار مهاجرت کاری به کشور ترکیه هستیم. البته باید عنوان کنیم که ترکیه در میان کشورهای جهان رتبه بالایی را در زمینه استخدام دارا می باشد. به همین دلیل شما به راحتی میتوانید اطلاعات لازم را در خصوص این مورد  به دست بیاورید. در این مقاله سعی شده است تا شما را با انوع راههایی که می توانید به واسطه آن اقدام به کاریابی در ترکیه نمایید آشنا کند.

این مقاله صرفاً جهت اطلاع رسانی است و موسسه الواپلای هیچ اقدام و مشاوه ای در این زمینه ارائه نمیدهد.

چگونه کار در ترکیه پیدا کنید؟

اگر به دنبال راهی هستید برای این که بدانید چگونه در ترکیه کار پیدا کنید شما اگر به زبان ترکی استانبولی مسلط باشید به راحتی می توانید در سایت های کاریابی ترکیه در جستجوی کار باشید. اگر به زبان ترکی استانبولی آشنایی نداشته باشید باید بدانید حتی اگر در ترکیه کار پیدا کردید برای ادامه کار به مشکل برخواهید خورد. البته در بسیاری از موارد آشنایی شما با زبان انگلیسی نیز به شما در پیدا کردن کار در ترکیه کمک شایان توجهی می نماید.

چگونه کار در ترکیه پیدا کنید آیا شما به دنبال یافتن پرسش های این سوال هستید؟ در این میان شاهد هستیم که شرکت های بی شماری در ایران با وعده پیدا کردن کار در ترکیه هزینه های گزافی را می گیرند. این در حالی است که باید بدانید که چه کاری و چگونه در ترکیه کار پیدا کنید یعنی یک راه برای پیدا کردن کار در ترکیه وجود ندارد بلکه شما می توانید اقدامات متفاوتی را در این زمینه انجام دهید.

البته در نظر داشته باشید که برای افرادی که اقدام به اخذ شهروندی ترکیه می کنند پیدا کردن شغل مناسب یک رویه ی جدایی دارد به نسبت افرادی که با اقامت کوتاه مدت ترکیه در این کشور به سر می برند. به شما پیشنهاد می شود قبل از این که اقدام به یافتن شغل در ترکیه نمایید در زمینه تخصص خود در ترکیه جستجو نمایید.

ثبت نام اجازه کار در ترکیه کاملا مراحل مشخص و قانونی دارد. چه بسیار افرادی که به دنبال زندگی بهتر و یافتن شغل مناسب به ترکیه مهاجرت کرند در حالی که پول و پس انداز خود را از دست دادند و مجبور به بازگشت دوباره به ایران شده اند.

چگونه کار در ترکیه پیدا کنید؟

اولین شرط پیدا کردن کار در ترکیه چیست؟

اولین شرط این که چگونه کار در ترکیه پیدا کنید این است که شما به زبان کشور ترکیه یعنی ترکی استانبولی آشنایی کافی داشته باشید. آشنایی کافی به زبان ترکی استانبولی یعنی این که شما روان صحبت کنید و بتوانید به صورت درستی بنویسید و مکاتبات اداری را انجام دهید.

شما با تسلط به زبان ترکی استانبولی می توانید جایگاه های شغلی خوبی را به دست بیاورید. هر چه تعداد زبان بیشتری بلد باشید مثلا انگلیسی و یا آلمانی و حتی فرانسوی می توانید در جستجوی کار در شرکت های بین المللی و چند ملیتی در ترکیه باشید.

اولین شرط پیدا کردن کار در ترکیه چیست؟

انواع کار در ترکیه چگونه است؟

۱. کارگر ساده

چگونه کار در ترکیه پیدا کنید یا به عبارت دیگر چگونه در ترکیه کار ساده پیدا کنید؟ اگر شما می خواهید به عنوان کاگر ساده در ترکیه مشغول به کار شوید دیگری نیازی به جستجوهای بی شمار ندارید. به راحتی می توانید در روزنامه های کثیرالانتشار و یا در شهرک های صنعتی/ رستوران ها و … در جستجوی کار باشید. چگونه کار در ترکیه پیدا کنید جواب این سوال این است که دنبال چه نوع کاری هستید. دنبال کار از نوع کارگر ساده و یا دنبال کار تخصصی هستید؟

۲. مشاغل تخصصی در ترکیه

چگونه کار در ترکیه پیدا کنید باید سوال بپرسید که چگونه باید دنبال کار تخصصی و کار قانونی در ترکیه باشید؟ توجه داشته باشید که قانون به کارگیری کارگر غیر قانونی در ترکیه بسیار سفت و سخت می باشد. داشتن اقامت کاری و یا حداقل اقامت یکساله ترکیه برای جستجوی کار تخصصی در ترکیه الزامی می باشد.

از طرف دیگر همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد دانستن زبان ترکی و همچنین زبان انگلیسی نیز در بسیاری از موارد لازم و ضروری می باشد. به شما پیشنهاد می شود که از سایت های کاریابی ترکیه برای پیدا کردن شغل استفاده نمایید. قبل از جستجوی شغل به شما پیشنهاد می گردد که یک رزومه کاری مناسب تهیه نمایید. و خود را قبل از رفتن به مصاحبه آماده نمایید.

چگونه کار در ترکیه پیدا کنید از یک سمت و این که چگونه باید برای کار مورد نظر آمادگی داشته باشید در نظر داشته باشید که سیستم ادرای ترکیه به ظاهر افراد اهمیت بسیار زیادی می دهد. در بسیاری از شرکت ها و ادارات ترکیه شما می بایستی از لباس های رسمی استفاده نمایید.

همچنین تمیزی و نظافت روزانه نیز برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است. آقایان می بایستی از کت و شلوارهای رسمی و کراوات استفاده نمایند و پوشیدن لباس های اسپرت و جین نیز در بسیاری از شرکت ها ممنوع می باشد.

چگونگی پیدا کردن کار در ترکیه؛ سایت های کاریابی

چگونگی پیدا کردن کار در ترکیه؛ سایت های کاریابی

 1. www.Careerjet.com.tr
 2. www.eleman.net
 3. www.kariyer.net
 4. www.lescard.com
 5. www.tr.inded.com
 6. www.sahibinden.com
 7. www.isbul.net

شغل های مورد نیاز ترکیه چیست؟

چگونه کار در ترکیه پیدا کنید و چه شغل هایی مورد نیاز ترکیه می باشد؟ یا به عبارت ساده تر چه تخصص هایی در ترکیه می توانند به راحتی و با در نظر گرفتن شرایط شغل به دست بیاورند؟

 1. مهندس کامپیوتر( برنامه نویس و IT)
 2. معلم زبان های خارجی( انگلیسی/ فرانسه/ آلمانی)
 3. پزشکان متخصص
 4. پرستاران تخصصی کار
 5. خلبانان
 6. مهندسین کشتی سازی
 7. جوشکاری زیر دریا
 8. و … .

این در حالی است که اگر می خواهید به عنوان منشی/ بازاریاب و یا حتی آشپز در ترکیه مشغول به کار شوید باید به شما عرض کنیم که یافتن شغل در این حرفه ها بسیار سخت و در عمل غیر ممکن می باشد.

قراردادهای کاری در ترکیه چگونه است؟

قراردادهای کاری در ترکیه چگونه است؟

باید بگوییم که قراردادهای کاری در ترکیه از ۳ ماه شروع می شود و تا ۱ سال ادامه پیدا می کند که در صورتی که هر دو طرف تمایل به ادامه همکاری با یکدیگر داشته باشند می توانند این قراردادها را تمدید نمایند. ولیکن شرکتها و سازمان های بزرگ و معتبر در ابتدا نیز قراردادهای کاری یکساله می بندند و سپس به ۳ سال و ۶ سال تمدید می نمایند.

برای بستن قرارداد کاری در ترکیه شما می بایستی اجازه کار در ترکیه داشته باشید و همچنین اجازه اقامت یکساله ترکیه را نیز گرفته باشید. همچنین لازم به یادآوری است در صورتی که شما قرارداد را با شرکتی امضاء می کنید شرکت مزبور می بایستی برای شما بیمه رد کند که بعد از گذشت ۵ سال از قرارداد و رد شدن بیمه می توانید نسبت به اخذ شهروندی ترکیه  و پاسپورت ترکیه اقدام نمایید.

به دنبال چه کاری باید باشید؟

چگونگی پیدا کردن کار در ترکیه و به دنبال چه کاری باید باشید؟

به شما پیشنهاد می شود اگر به دنبال کار در ترکیه هستید از مشاغل سیاه در ترکیه اجتناب کنید و دنبال کاری باشید که بتوانید مجوزهای شروع به کار در ترکیه را اخذ نمایید تا از مزایای آن استفاده نمایید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.1 از 5 با 45 رای

 • سینا

  1400-05-26 در 5:51 ب.ظ

  من تازه به این کشور اومدم اول چکار کنم؟

  • شیوا داداش زاده

   1400-06-03 در 4:49 ب.ظ

   سلام
   بر اساس شرایط و توانتون باید دنبال کار باشید. مهمترینش زبان ترکی هست.

 • Fatima

  1398-12-21 در 8:40 ب.ظ

  I’m Phd of Physical education and sports and science I’m searching for job

  • شیوا داداش زاده

   1398-12-24 در 6:01 ب.ظ

   وقتتون بخیر
   برای کار در ترکیه به شما پیشنهاد می کنم از سایت های ;کاریابی به مانند https://www.kariyer.net/ استفاده کنید
   موفق باشید

  • شیوا داداش زاده

   1398-12-26 در 11:30 ب.ظ

   سلام
   برای پیدا کردن کار شرکت ما خدمات ندارد متاسفانه از سایت های کاریابی ترکیه می تونید پیگیر باشید.
   موفق باشید

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .