whatsapp
الو اپلای
گوگل ادسنس

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  4 مرداد 1401

تعداد نظرات :  0

گوگل ادسنس

گوگل ادسنس ” Google Adsense ” برنامه تبلیغاتی است که توسط گوگل “Google ” در سال 2003 ارائه شده است ، می توان در این سرویس تبلیغاتی رایگان به عنوان نمایش دهنده تبلیغات فعالیت داشت و کمکی برای صاحبان وب سایت است که از وب سایت خود در آمد کسب نمایند . کسب درآمد برای ایرانیان از گوگل ادسنس “Google Adsense ” کار دشواری بشمار می آید . در صورتی که وب مستر یا وبلاگ نویس هستید می توانید با این سرویس آشنا شده و باید این را هم در نظر بگیرید که Googhe Adsense برای زبان فارسی پشتیبانی ندارد .

وقتی شما وب سایتی یا وبلاگی را ره تازگی راه اندازی کرده اید و می خواهید به طریقی منبع درآمدی برای شما باشد می توان به گزینه گوگل ادسنس اشاره کرد که پاسخگوی نیاز شما است ، از این جمعیت میلیونی شرکت و یا افرادی پیدا می شود که بخواهد تبلیغات خدمات یا محصولات خود را در سایت شما نمایش داده و بابت آن به شما هزینه پرداخت نمایند .

 

گوگل ادسنس چیست؟

Google Adsense سرویس رایگانی از گوگل بوده که کمک می کند تا از طریق وب سایت و یا وبلاگ خود کسب درآمد کنید . این کسب درآمد از طریق درج تبلیغات گوگل در وبلاگ و یا وب سایت شما صورت می پذیرد . این سرویس تبلیغاتی گوگل به ناشران تبلیغ اجازه می دهد در ” Display Network ” تبلیغات تصویری / بنری ، متنی ، تبلیغات چند رسانه ای یا ویدئویی داشته باشند . وقتی وارد سایت های خارجی و داخلی شده اید متوجه ویدئو ها یا بنرهای در گوشه کنار وب سایت یا وبلاگ ها شده اید این همان تبلیغات گوگل ادسنس “Google AdSense” است .

تبلیغات در این پلتفرم توسط گوگل مدیریت و دسته بندی  می شود . کسب درآمد بر اساس دو روش انجام می گیرد .

 • CTR ( میانگینی از تعداد کلیک ها روی تبلیغ )
 • CPM ( به ازای بازدید کنندگان وب سایت پرداخت صورت می گیرد )

این دو روش از موثرترین روش های درآمد در گوگل ادسنس بشمار می آید . از بین این دو روش مدیران وب سایت ها یا وبلاگ ها به روش CPM بیشتر اهمیت داده و مورد توجه ترین روش بشمار می آید زیرا باعث افزایش ترافیک سایت شده و نیز در بهبود رتبه سایت نقش بسزایی دارد .

 

برجسته ترین نکات گوگل ادسنس Google AdSense

 • پلتفرم رایگان تبلیغاتی که متعلق به google است .
 • عمده درآمد google از این پلتفرم می باشد .
 • وب سایت هایی که در برنامه google AdSense شرکت کنند که به ” AdSense Publisher ” معروف هستند .
 • پلتفرم ناشران بوده که تبلیغات گوگل را در وب سایت خود نمایش می دهد .
 • این پلتفرم در موبایل قابل دسترس است .
 • AdSense با EPC و CPC کار می کند ( هزینه و درآمد به ازای کلیک بر روی تبلیغات ) .
 • در حال حاضر از 100% سهم درآمد از ادسنس 68 درصد سهم تبلیغات و 32 درصد سهم گوگل است .
 • افراد دارای پلتفرم گوگل ادسنس باید دارای رنج سنی 18 سال به بالا باشند تا بتوانند در این برنامه شرکت نمایند .
 • قوانین سخت گیرانه ای وجود دارد که گوگل تخطی از آن را نمی پذیرد .
 • Adsense انواع مختلف تبلیغی دارد که در تمامی بستر ها قابل نمایش است .
 • قالب های تبلیغات Adsense انداره های گوناگونی دارد : تبلیغات تصویری ، تبلیغات متنی .
 • تسویه حساب گوگل هر ماه با Adsense Publisher انجام می شود .

 

مراحل اصلی کسب درآمد در گوگل ادسنس

 

مراحل اصلی کسب درآمد از گوگل ادسنس Google AdSense

 • راه اندازی یک وب سایت یا ویلاگ به زبان غیر فارسی
 • رعایت سئو ، جذب بازدید کنندگان از طریق تولید محتوای عالی
 • ثبت نام و انجام تبلیغات گوگل ادسنس ” Google Adsense ” در وبلاگ یا وب سایت راه اندازی شده

سابقا در هر صفحه می توانستید سه واحد تبلیغاتی قراردهید ولی این محدودیت مدتی است برداشته شده ومی توان هر تعداد تبلیغی که لازم است را در صفحات مختلف قرار دهید.

 

انواع تبلیغات موجود در گوگل ادسنس Google AdSense

چندین نوع تبلیغات در گوگل ادسنس برای ناشران تبلیغاتی وجود دارد که محل نمایش هر تبلیغی مختص خود است و میزان مبلغ پرداختی نیز برای هر تبلیغ طبیعتا متفاوت خواهد بود .

 • Page Level Ads :

این نوع تیلیغات از تکنولوژی بهینه سازی استفاده می نماید . وقتی که گوگل از تجربه خوب کاربری تبلیغ وب سایت شما مطمئن باشد بصورت خودکار تبلیغات را به مخاطبین نمایش می دهد .

 • ویدئو گرا :

یکسری از وب سایت ها هستند که فقط تبلیغات را به صورت ویدئو نمایش می دهند و اکثر ناشران تبلیغ محور تبلیغات خود را می توانند مرتبط با وب سایت خود انتخاب نمایند . این روش برای ناشرانی است که وب سایت شان در Player نمایش داده می شود نه در YouTube Player .

 • محتوا گرا :

هدف از این نوع تبلیغات می تواند کاربرانی باشد که بدنبال محتوای خاص یا موضوع خاص هستند و هدف گیری به صورت پرداخت هزینه به ازای کلیک یا پرداخت هزینه به ازای بازدید می باشد . نکته قابل توجه این است که اگر تبلیغات به صورت CPM باشد گوگل ادسنس ” Google Adsense ” برای هر هزار بازدید درآمد و هزینه را محاسبه و پرداخت می کند ، از این رو روش CPC ( پرداخت هزینه به ازای بازدید ) محبوبیت بیشتری دارد . تبلیغات محتوا محور خود نیز دارای انواع مختلفی بوده که در آن ویدئو ، متن ، تصویر متحرک جای دارد و کاربران می توانند هر کدام از این موارد را تک به تک و یا همراه هم انتخاب نمایند .

 • جستجو گرا :

گوگل ادسنس ” Google Adsens ” در این نوع تبلیغ به ناشران خود این اجازه را می دهد که جستجو در مورد موضوع خاص را در وب سایت خود داشته و در حدود 51 درصد از مبلغ تبلیغ انتشار را دریافت نماید .

 

دلیل اهمیت محتوا در گوگل ادسنس Google AdSense

برخی از ناشران از ربات هایی ” Article Spinning ” استفاده می کنند که تولید محتوا انجام می دهند ولی این محتوا دارای کیفیت مناسبی نبوده ، اساس کار این ربات ها به این صورت است که تمامی محتواهای نوشته شده در مورد موضوع تعیین شده را گردآوری نموده و برخی از کلمات آن را تغییر می دهد . اصلی ترین مشکل این ربات همین تغییر کلمات است چون نمی تواند مناسب ترین واژه به این متن را پیدا کرده و این خود باعث بی معنی شدن برخی محتوا ها می شود . اگر بخواهیم چنین متنی را نیز در وب سایت انتشار دهیم باعث اسپم ” Spam ” شدن ( همان پنالتی یا بلاک شدن وب سایت می شود ) که این اصلا مناسب نبوده و باعث می شود که اعتبار وب سایت شما در گوگل ادسنس “Google Adsens ” از دست رفته و نام دامنه در لیست سیاه آن قرار گیرد . پس در نتیجه تولید محتوا باید دارای کیفیت بالا و منحصر به فرد باشد تا وب سایت شما بتواند اعتبار بالایی را در گوگل ادسنس “Google Adsense ” به خود اختصاص دهد.

 

بیشترین شانس متعلق به چه وب سایت هایی در گوگل ادسنس است؟

اگر وب سایت دارای موضوعات تخصصی باشد بیشترین شانس را در دریافت تبلیغات گوگل ادسنس “Google Adsense “خواهد داشت . برخی موضوعات مانند وام مسکن اروپا ، تکنولوژی ، وام مسکن در آمریکا ، فوتبال متقاضیان بالای دارند .

محتوای جذاب و پرسود برای گوگل ادسنس

بحث محتوای گوگل ادسنس به این صورت می باشد که اگرمحتوای تولید شده از سه موردی که در لیست تاییدات نیست باشد توسط گوگل تایید می شود ، ولی اگر محتوای تولید شده دارای یکی از این سه مورد ” فروش و خرید سلاح ، فروش و خرید مشروبات الکلی ، رواج دادن برهنگی ” باشد گوگل ادسنس “Google Adsense ” وبلاگ یا وب سایت را رد می کند . پرسودترین محتوای تبلیغاتی که می توان روی موضوعات آن فعالیت داشت محتواهای ” پزشکی ، بیمه ، اقتصاد ” است که گوگل ادسنس “Google Adsense ” بابت آنها هزینه بالایی را پرداخت می کند .

میزان درآمد از گوگل ادسنس

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند در میزان درآمد از گوگل ادسنس تاثیر گذار باشد . عوامل موثری چون :

 • ترافیک وارده وبلاگ یا وب سایت
 • انواع ترافیک های وارده به وب سایت
 • آگهی دهنده ها در بحث و حوزه ی تجاری
 • محتوای وبلاگ یا وب سایت
 • وضعیت قرارگیری تبلیغات گوگل ادسنس در وبلاگ یا وب سایت

این عوامل بیان شده برخی از عواملی است که در میزان درآمدزایی وب سایت نقش دارد و اگر این عوامل به طور موثری با هم ترکیب شوند تضمینی بر درآمدزایی بالای وب سایت یا وبلاگ از طریق تبلیغات گوگل ادسنس “Google Adsense ” می نمایند .

 

 

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88850364 - 021-88884645 +98 912 407 1 406 - +90 552 641 22 34
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .