whatsapp
الو اپلای
مدارس ترکیه چه روزهایی تعطیل هستند

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  11 فروردین 1400

تعداد نظرات :  0

مدارس ترکیه چه روزهایی در سال 2019 تعطیل هستند

تعطیلات مدارس ترکیه را می توان به عنوان تعطیلاتی دانست که میلیون ها دانش آموز، والدین و معلمان مشتاقانه منتظر فرا رسیدن آنها هستند. تعطیلات مدارس ترکیه شامل تعطیلات عمومی در نظام آموزشی ترکیه می باشد.

شما در صورتی که قصد اقامت بلند مدت در ترکیه و یا اخذ شهروندی در ترکیه را دارید لازم است در صورتی که از اعضای خانواده شما به تحصیل اشتغال داشته باشد در مورد این تعطیلات اطلاعات داشته باشید.

در ترکیه، تعطیلات عمومی که از سوی دولت اعلام می شود و همچنین روزهای آخر هفته ها جزء تعطیلات رسمی به حساب می آید که به طور متوسط با هم شامل 100 روز می شود.

می توان اذعان داشت که تعطیلات، رویدادی خوشایند و دلپذیر برای همه به خصوص دانش آموزان می باشد. با نظری به آمار متوجه می شویم که در سال 2018 در حدود 104 روز تعطیل رسمی در کشور ترکیه وجود داشته اشت.

تعطیلات رسمی در سیستم آموزش و پرورش ترکیه

تعطیلات رسمی در سیستم آموزش و پرورش ترکیهموسسات آموزش عالی و مدارس ابتدایی، مدارس آمریکایی ترکیه، مدارس ایرانی ترکیه و متوسطه از هفته دوم سپتامبر (شهریور) آغاز می شود. از ماه سپتامبر، در مدارس دولتی و خصوصی ترکیه آموزش ترم پاییز شروع می شود.

در وسط دو ترم در فصل زمستان تعطیلات 15 روز آغاز می شود که این تعطیلات را تعطیلات میان دوره ای به حساب می آورند. در این دانش آموزان و معلمان از یک تعطیلات زمستانی دو هفته ای لذت می برند.

پس از پایان تعطیلات میان دوره ای، ترم دوم تحصیلی آغاز می شود و تا اواسط ماه ژوئن ادامه می یابد. در اواسط ماه ژوئن، سال تحصیلی به پایان می رسد و تعطیلات تابستانی آغاز می شود.

تعطیلات تابستانی و در واقع تعطیلات مدارس ترکیه طولانی مدت که در ماه ژوئن آغاز می شود در ماه سپتامبر به پایان می رسد و سال تحصیلی جدید دوباره شروع می شود. البته در نظر داشته باشید که اعیاد و تعطیلات رسمی ترکیه می تواند با تعطیلات مدارس ترکیه متفاوت باشد.

تعطیلات مدارس ترکیه در سال 2019

تعطیلات مدارس ترکیه

1. اوجاک / آغاز تعطیلات سال 2019

اگرچه تعطیلات رسمی در سیستم آموزشی ترکیه در سال 2019 بالا بوده است. اولین روز سال با تعطیلات آغاز می شود. یعنی در واقع شروع سال 2019 میلادی که در روز دوشنبه بود با تعطیلی مدارس ترکیه همراه بود. تعطیلی سال نو تا 3 روز ادامه داشت یعنی در واقع از روز سه شنبه الی جمعه و به دنبال آن نیز شنبه و یکشنبه در ترکیه تعطیل می باشد.

2. 23 آوریل (23 نیسان) عید حاکمیت ملی و روز کودک

در 23 نیسان که روز عید حاکمیت ملی ترکیه نامیده شده است بنیانگذار جمهوری نوین ترکیه، مصطفی کمال آتاتورک آن را هدیه ای به کودکان ترکیه عنوان کرد. به همین دلیل در این تاریخ به مدت سه روز مدارس ترکیه تعطیل می باشند و به جشن و پایکوبی می پردازند. در بسیاری از مواقع در خود مدارس جشن های بسیاری برپا می شود و کودکان در این مراسم ها حضور فعال دارند.

3. 1 می ( 1 ماییس) روز کار و همبستگی

روز 1 می روز کار و همبستگی، و همچنین روز کارگر در ترکیه می باشد. از روز چهارشنبه تعطیلات 1 ماییس در ترکیه شروع می شود . اقشار فعال در این روز کارگران هستند که در میدان های شهر تجمع می کنند و بیانیه ها و خواسته های خود را اعلام می کنند. البته این روز نیز با جشن و پایکوبی همراه است و نه تنها کارگران بلکه بقیه اقشار مردم نیز در کنار کارگران حضور فعال دارند.

4. 19 می ( 19 ماییس) عید آتاتورک، جوانان و ورزش

آتاتورک مبارزات خود را برای آزادی ترکیه از این روز شروع کرد و به هین دلیل مردم ترکیه آن را هدیه ای از جانب آتاتورک به خود و جوانان می دانند. در این روز جشن ها و پایکوبی ها در ورزشگاه ها، فضاهای باز انجام می شوند. در سال 2019 این روز مصادف با روز یکشنبه می باشد. که البته خود یکشنبه هم از تعطیلات آخر هفته در ترکیه می باشد که در سال 2019 با هم مصادف شده اند.

تعطیلات مدارس ترکیه

بعد از ماه می، تعطیلات عمومی در سیستم آموزشی ترکیه و البته که تعطیلات مدارس ترکیه پایان یافته و از ماه ژوئن، تعطیلات تابستانی طولانی آغاز می شود. البته لازم به ذکر است که تعطیلات تابستانی شامل مدارس و دانشگاه های ترکیه می شود.

تعطیلات مدارس ترکیه

1. 15 ژوئن ( 15 تموز) عید دمکراسی

در این روز مخالفان دولت ترکیه با همکاری برخی از سران ارتش ترکیه سعی داشتند تا کودتا انجام دهند و دولت قانونی و مشروع ترکیه را از قدرت برکنار سازند که البته با بزرگترین تحرک اجتماعی روبه رو شدند. وحدت و همدلی مردم ترکیه سبب شد که کودتا ناموفق بماند.

اما در این روز که در سال 2019 مصادف با روز دوشنبه می باشد شهیدان زیادی را برای مواجه با کودتا دادند.بر این اساس این روز در ترکیه به عنوان روز دمکراسی و همدلی مردم ترکیه تعطیل اعلام شد. در این روز یاد کشته شدگان گرامی داشته می شود.

2. 10 آگوست (آگوستوس) عید قربان

می توان به جرات اعلام کرد که عید قربان در ترکیه اهمیت و جایگاه بسیار بالایی دارد به همین دلیل از اعیاد اصلی ترکیه به حساب می آید. جشن های مذهبی طولانی در این چند روز در جای جای ترکیه برگزار می گردد. این عید را می توان نماد وحدت ملی و همبستگی ملت مسلمان ترکیه دانست. علاوه بر این در این چند روز فستیوال های زیادی در ترکیه برگزار می گردد. تعطیلات عید قربان طولانی ترین تعطیلات ترکیه می باشد که در حدود 10 روز ادامه دارد

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.2 از 5 با 21 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .