whatsapp
الو اپلای
همه چیز در مورد لوازم خانگی در ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  19 اسفند 1399

تعداد نظرات :  2

همه چیز در مورد لوازم خانگی در ترکیه

ایرانیان عزیزی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، می توانند با مهاجرت به ترکیه زندگی جدیدی را آغاز نمایند. این زندگی جدید، با خرید ملک در ترکیه آغاز خواهد شد و به اخذ اقامت در ترکیه و کسب شهروندی آن منجر خواهد شد. شما می توانید با خرید ملک در ترکیه به ارزش 250 هزار دلار، اخذ اقامت در ترکیه را گارانتی نموده، حق شهروندی را نیز کسب نمایید.

در مراحل بعدی خرید لوازم خانگی و برقی برای خانه تان، الزامی می گردد. اگر خواهان کسب اطلاعاتی در خصوص بهترین مارکهای لوازم خانگی در ترکیه می باشید، با ما در این مقاله همه چیز در مورد لوازم خانگی در ترکیه با شما درمیان میگذاریم با ما همراه باشید.

لوازم خانگی که شامل لوازم برقی و دیگر کالاهای مصرفی بادوام می باشد، محصولات گسترده ای را در خود جای داده است. در حالی که یخچال، ماشین لباسشویی، خشک کن، ماشین ظرفشویی و فریزر در زیرمجموعه ی محصولات اصلی اوازم خانگی اند، کالاهای مصرفی بادوام مانند اجاق گاز، جاروبرقی، توستر، آبمیوه گیرو…نیز در زیرمجموعه ی لوازم خانگی کوچک طبقه بندی شده اند.

امروزه ترکیه با تولید بیش از 25میلیون قطعه، تولیدکننده ی شماره یک اروپا هم به حساب می آید. این کشور 75 درصد تولید خود را به 150 کشور دیگر صادر می نماید. به طوری که کشورهای آلمان و ایتالیا که کشورهای پیشرو در تولید لوازم خانگی بودند، را نیز پشت سر نهاده است.

همه چیز در مورد لوازم خانگی در ترکیه

صنایع لوازم خانگی و برقی ترکیه در 4 قلم کالای اساسی، ماشین ظرفشویی و لباسشویی، یخچال و فر، با تولید 22.5 میلیون قطعه، سال 2015 را به پایان رساند و هم در بازارهای داخلی و هم خارجی توانست 6 درصد رشد به وجود بیاورد. بدینوسیله صنایع لوازم خانگی به رشد 50 درصدی اقتصاد ترکیه یاری رساند. میزان مشارکت این صنایع در رشد اقتصادی ترکیه، ساختار تولید این صنایع و اثربخشی آن در اشتغال و صادرات، آن را به لوکوموتیو اقتصاد ترکیه تبدیل کرده است. در مجموع 500000نفر در این بخش اشتغال دارند که 40000نفر آن به طور مستقیم در این صنعت شاغلند.

شرکتهای لوازم خانگی به تحقیق و توسعه در این زمینه اهمیت بسیار می دهند و سرمایه گذاری عمده ای را انجام می دهند تا از قدرت رقابت کالاهای تولید شده در سطح جهانی، اطمینان حاصل کنند. چنانکه موفق شده اند در 10 سال گذشته تا 65 درصد بهره وری انرژی را بهبود بخشند.

ترکیه که در چندین قلم از لوازم خانگی، در جهان حرف اول را می زند، توانسته یخچالی با کمترین مصرف برق، ماشین لباسشویی با کمترین مصرف آب و کم صدا، ماشین ظرفشویی که در کمترین زمان بهترین شست و شو را ارائه می دهد و فرهای با کیفیت، تولید نماید. لوازم خانگی که در خانه استفاده می شود هر چه با کیفیت تر باشند، در مصرف برق صرفه جویی بیشتری انجام می شود.

اگرچه ممکن است نسبت به کالاهای مشابه گرانتر باشند ولی صرفه جویی در مصرف برق در طول عمر 10-15 ساله این کالاها، پول شما را به جیبتان بازمی گرداند. هنگام خرید لوازم خانگی نه تنها از نظر قیمت، بلکه از نظر سطح مصرف انرژی نیز باید مقایسه صورت پذیرد. لوازم خانگی که می خرید از لحاظ سطح مصرف انرژی باید دارای علامت A باشند. تفاوت مصرف برق در لوازم خانگی با راندمان بالا با دیگر کالاها حدود 60 درصد می باشد.

 

بر اساس اطلاعاتی که در گزارش سال 2018 شرکت تحقیقاتی یورومونیتور (Euromonitor) منتشر گشت، اگرچه میزان افزایش مالیات بر این کالاها ممکن است منجر به کاهش خرید و فروش آنهاشود، فاکتورهایی مانند افزایش روزافزون زنان شاغل، فروش کالاهایی مانند ماشین لباسشویی، ظرفشویی، خشک کن و… را افزایش می دهد و با رفاهی که این کالاها برای افراد تامین می کنند، درخواست برای خرید آنها افزایش می یابد.

همه چیز در مورد لوازم خانگی در ترکیه

بکو(Beko) با شهرت جهانی اش و دیگر شرکت زیرمجموعه ی آن با عنوان آرچلیک(Arçelik) در سطح ملی بزرگترین فروشنده ی لوازم خانگی اند. شرکت BSH، که پایه های آن بر اساس شرکتهای آلمانی بوش (Bosh)، سیمنس(Siemens) و پروفیلو (Profilo) بنیاد نهاده شده است، تولیدات خود را با گارانتی ترکیه به 86 کشور دیگر صادر می کند.
وستل (Vestel) به عنوان زیر مجموعه ی زورلو هولدینگ، در زمینه ی لوازم برقی و خانگی اولین اسمی است که به ذهن خطور می کند. با توجه به جایگاه ویژه ی وستل به عنوان تولید کننده ی داخلی در میان مصرف کنندگان داخلی اش، صاحب حجم وسیعی از فروش لوازم خانگی در بازار داخلی است.

مصرف کنندگان در زمینه ی لوازم خانگی علاوه بر قیمت، کیفیت و عملکرد این کالاها، به سیستم های خدمات پس از فروش و قطعات یدکی کالاها نیزاهمیت می دهند. شرکت آلتوس(Altus) به عنوان یکی از زیرمجموعه های آرچلیک توانسته علاوه بر بهبود کیفیت و عملکرد کالاهای خود و ارائه خدمات پس از فروش مناسب، نسبت به رقبای خود توانسته قیمت معقولی را نیز ارائه دهد. این شرکت در سال 2018 توانسته 4.1 درصد بازار فروش لوازم خانگی را از آن خود کند.

سامسونگ که در بازارهای ترکیه با اپل (Apple) و آیفون (IPhone) رقابت می نماید. در 5 سال گذشته توانسته سهم خود را از بازار لوازم خانگی ترکیه افزایش دهد و با افزایش سرمایه گذاری اش در ترکیه، می تواند در این بازار سهم بیشتری کسب نماید. شرکتهای LG، بوش آلمان و الکترولوکس ایتالیا و….نیز در بازارهای ترکیه محصولات لوازم خانگی ارائه داده اند.

 

نسل جدید لوازم خانگی در ترکیه

نسل جدید لوازم خانگی در ترکیه

هنگام مهاجرت به ترکیه، حتما با نسل جدید لوازم خانگی اشنا شوید. این ابرشرکتهای تولید کننده لوازم خانگی، در نمایشگاه لوازم الکتریکی مصرفی در اروپا (Internationale Funkausstellung IFA) با نسل جدید کالاهای خود شرکت کردند. طبق تکنولوژیهای جدیدی که در این نمایشگاه معرفی شد، بسیاری از لوازم خانگی از ماشین ظرفشویی گرفته تا کولر و از اجاق گاز و فر گرفته تا یخچال به اینترنت وصل گردیدند.

بنابراین لوازم خانگی در کلیه خانه ها می توانند از طریق یک تلفن هوشمند یا یک تبلت کنترل شوند. در نمایشگاه IFA بزرگترین موضوع ، لوازم خانگی بودند که می توانند به اینترنت وصل شوند. این مسئله یک رویا نیست و این لوازم کاملا آماده ی ورود به منازل هستند. در IFA غولهای الکترونیک داخلی و دیگر تولیدکنندگان محصولات خود را معرفی کردند.

آرچلیک که در این نمایشگاه با مارکهای بکو و گروندینگ ( (Grunding یکی از برجسته ترین لوازم برقی این نمایشگاه را ارائه داد. تحت مفهوم اتصال (Connected) یخچال و فریزر 3 درب با مارک گروندینگ را به نمایش گذاشت که بوسیله ی 4 دوربین تعبیه شده در داخل آن، به هنگام خرید می توانید درون یخچال خود را مشاهده نمایید. کاربران با اتصال به محصول از طریق برنامه ای که در گوشی خود بارگیری نموده اند، می توانند تصاویر داخل یخچال را در آن لحظه مشاهده نمایند.

شرکت وستل که در سالهای گذشته با عنوان خانه ی هوشمند (smart home) محصولات خود را توسعه داده است، در نظر دارد مفهوم شهر هوشمند را به زندگی روزمره تبدیل کند. این شرکت تلفن ها، تبلتها و تلوزیون های هوشمند خود را مجهز به کنترل لوازم خانگی نموده است. وستل همچنین علاوه بر کنترل ماشینهای لباسشویی و ظرفشویی، کولر و … توانسته است پرده و سیستم های نورگیررا نیز به این تکنولوژی مجهز نماید.

شرکتهای بوش و زیمنس نیز بوسیله ی این تکنولوژی پس از اجاق گاز و ماشین ظرفشویی، اولین مدل ماشین لباسشویی و خشک کن و فریزر را هوشمند نمودند. با این تکنولوژی کارایی این دستگاهها افزایش یافته و مدیریت دیجیتالی، بهترین و کارآمدترین برنامه را برای لوازم خانگی انتخاب می کند.
حال که همه چیز در مورد لوازم خانگی در ترکیه میدانید میتوانید خریدی بهتر داشته باشید

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.1 از 5 با 26 رای

  • سقایی

    1399-07-04 در 8:57 ق.ظ

    خوب بود

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .