whatsapp
الو اپلای
پیش خرید خانه در ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  16 فروردین 1400

تعداد نظرات :  2

پیش خرید خانه در ترکیه

در سال های اخیر، تعداد ایرانیانی که مهاجرت به ترکیه را انتخاب کرده اند، رو به افزایش است. بعضی از این افراد برای اخذ اقامت در ترکیه راه های مختلفی را امتحان می کنند. یکی از این راه ها، پیش خرید خانه در ترکیه است.

اگر شما قصد خرید خانه در ترکیه را دارید اما سرمایه کافی برای خرید آن را ندارید، می توانید با استفاده از امتیازات پیش خرید خانه در ترکیه، صاحب خانه شوید. ما در اینجا نکاتی که شما در هنگام پیش خرید خانه در ترکیه باید دقت کنید را توضیح خواهیم داد . همچنین بعضی از پروژه های موجود در ترکیه که پیش فروش خانه ها را آغاز کرده اند ، برای شما معرفی خواهیم کرد.

آما قبل از هر چیز در مورد امتیازات خرید خانه در ترکیه توضیح مختصری می دهیم.

خرید خانه در ترکیه

بر اساس قانونی که در سال ۲۰۱۲ در ترکیه به تصویب رسید، اتباع خارجی حق خرید خانه در ترکیه را دارند. بر اساس این قانون و اصلاحیه ای که در بند ۳۵ قانون ثبت اسناد و املاک قانون اساسی صورت گرفت، اتباع خارجی بنا بر شرایطی که دولت تعیین کرده است، با خرید خانه در ترکیه، شهروندی ترکیه را نیز دریافت می کنند. به همین دلیل تعداد افرادی که اقدام به خرید ملک در ترکیه نموده اند، در سال های اخیر افزایش فراوانی داشته است.

سامانه خرید ملک در ترکیه :
خرید خانه در ترکیه

بر این اساس اگر فردی خانه و یا ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار در این کشور خریده باشد، خود و خانواده اش می توانند در عرض ۶ ماه شهروندی ترکیه را دریافت کنند.

همچنین اگر یک تبعه خارجی بتواند خانه ای به ارزش ۶۵۰ هزار لیر ترکیه، در این کشور خانه بخرد، می تواند مجوز ۳ سال اقامت در ترکیه را دریافت کند. شهرهایی که بیشتر مورد توجه اتباع خارجی برای خرید خانه قرار گرفته است عبارتند از: آیدین، استانبول،  آنکارا، بورسا، آنتالیا

پیش خرید ملک در ترکیه

پیش خرید ملک در ترکیه

پروژه هایی که به صورت پیش فروش ، خانه های پیش ساخت خود را به فروش می گذارند، به دلیل قیمت پایین آنها و همچنین امتیازاتی که برای خریدار قائل می شوند، مورد توجه بسیاری از خریداران به ویژه اتباع خارجی قرار گرفته است.

امروزه بسیاری از شرکت های پیمان کاری ساختمانی با وعده مسکن ارزان اقدام به پیش فروش خانه ها می کنند. اگر پیش خرید ملک در ترکیه برای شما با استفاده از وام بانکی است، باید دقت کنید که امکان فروش خانه در صورت منصرف شدن از خرید را داشته باشید. بدین صورت که اگر قبل از اینکه اقساط را پرداخت کنید، اگر قصد فروش خانه را داشته باشید، برای شما مشکلی به وجود نیاید.

توافق نامه پیش خرید خانه در ترکیه

قرارداد خرید مسکن / املاک تجاری،  به عبارت دیگر توافقنامه پیش خرید مسکن، قراردادی است که در قانون شماره ۶۵۰۲ مالکیت، نامگذاری شده است.

مطابق این قانون،  قرارداد پیش خرید که در دفتر رسمی اسناد و املاک تهیه و ثبت شده است به این معنی است که، ملک غیر منقول که خریدار قیمت فروش آن را به طور کامل و یا به صورت اقساطی پرداخت می کند و در مقابل آن فروشنده، خانه را بعد از اینکه مبلغ تعیین شده را به صورت کامل و یا به صورت اقساطی دریافت می کند، به خریدار تحویل می دهد.

در پیش خرید خانه در ترکیه، آنچه که باید به آن توجه کنیم این است که سند مالکیت را حتما دریافت کرده باشیم. در بعضی از شرایط ممکن است خانه آماده شده و برای تحویل حاضر باشد، اما سند هنوز حاضر نباشد. در این شرایط خریدار حق استفاده از خانه را دارد.

در مرحله تحویل سند هزینه های بنگاه و دفترخانه به عهده چه کسی است؟

در تحویل سند خانه، هزینه های دفترخانه و سند به عهده هر دو طرف است، مگر اینکه توافق نامه ای بین طرفین مبنی بر پرداخت هزینه ها توسط یکی از آنها وجود داشته باشد، در غیر این صورت پرداخت هزینه ها به طور مساوی به عهده هر دو طرف است.

وکالت نامه خریدار

برای انجام کارهای پیش خرید، یک وکالتنامه از طرف خریدار به مسئول بنگاه ها داده می شود که باید به طور کامل خوانده و سپس امضا کنید. در غیر این صورت ممکن است سواستفاده های زیادی صورت بگیرد.

مزایای پیش خرید خانه در ترکیه

مزایای پیش خرید خانه در ترکیه

قیمت مناسب

امتیازاتی که شرکت های پیمان کاری برای پرداخت مبلغ خرید خانه تا زمان تحویل برای خریداران در نظر می گیرند، سبب می شود که خریداران بتوانند این مبلغ را راحت ترپرداخت نمایند.

شانس انتخاب طبقه و واحد مورد نظربرای خریداران، بیشتر است.

امکان ایجاد تغیر در خانه قبل از اینکه تکمیل شود.

اگر شرکت پیمانکاری با بانک توافق نامه داشته باشد، می توانید از وام بانکی نیز استفاده کنید.

نمونه هایی از پروژهای پیمانکاری موجود در ترکیه که می توانید خانه مورد نظرتان  را پیش خرید کنید:

مرکز آنکارا   Merkez Ankara

این پروژه در آنکارا در حال تکمیل شدن است و تا پایان سال ۲۰۲۱ آماده تحویل خواهد بود. در این مجتمع که قیمت ها از ۵۴۹.۶۰۰ لیر شروع می شود. متراژ خانه ها از ۸۱ تا ۲۲۸ متر متغیر است.  این مجتمع شرایط مطلوبی برای پرداخت هزینه خانه هم به صورت پیش فروش هم به صورت اقساطی در نظر گرفته است.

اگه وادیسی   EGE Vadisi

این پروژه در یکی از بهترین نقاط آنکارا قرار دارد، که به صورت مجتمع مسکونی ساخته شده است و دارای ۶ بلوک، ۸۸۹ واحد  است. شما می توانید ۵ درصد کل مبلغ را در ابتدا پرداخت کنید، در طی ۱۰ ماه ۱۵ درصد کل مبلغ را پرداخت می کنید و بقیه را در طی ۶۰ ماه پرداخت می کنید. قیمت ها از ۴۳۲.۳۱۸ لیره شروع می شود. زمان تحویل در پایان سال ۲۰۲۰ است.

مومنت استانبول Moment istanbul

این پروژه در استانبول واقع شده است. دارای دو برج و هر کدام ۴۴ طبقه و کلا ۷۳۱ واحد است.  در این پروژه قیمت هر واحد از ۵۹۵.۰۰۰ شروع می شود. این پروژه پیش فروش واحد ها را به صورت اقساطی در اختیار خریداران قرار می دهد. زمان تحویل پایان سال ۲۰۲۰ است.

سینپاش گوک اورمان   Sinpaş Gökorman

این پروژه در ازمیر واقع شده است . دارای دو بلوک، و به طور کلی دارای ۴۲۶ واحد است. در این پروژه واحد های یک اتاق  تک خوابه  از ۴۸ متر تا ۵۷ متر، اتاق های دو خوابه از ۷۵ تا ۷۸ متر، و اتاق های سه خوابه از ۱۰۵ تا ۱۳۴ متر ساخته شده است. قیمت واحد ها از ۵۶۹.۴۱۶ لیره شروع می شود.  پایان پروژه در آخر سال ۲۰۲۰ است.

تاچ پرمیوم Taç Premium

این پروژه در آنتالیا واقع شده است. ۱۰ بلوک و ۳۱۹ واحد دارد. واحدها از ۶۰ متر تا ۱۶۰ متر است . قیمت های هر واحد  در این پروژه از ۲۵۰.۰۰۰ لیر شروع می شود. زمان تحویل این واحد ها در تابستان سال ۲۰۲۰ است.

بارباروس رزرو Barbaros Reserve

این پروژه در بدروم ترکیه واقع شده است. از یک برج و ۴۳ واحد تشکیل شده است.  قیمت واحدها از ۱.۶۴۰ لیره شروع می شود. زمان تحویل پایان سال ۲۰۲۰ است.

سیدنی گاردین  Sydney Gardiyen

این پروژه در اسکی شهیر واقع شده است . مجتمع از ۱۵ ساختمان ۴ طبقه و در کل ۵۸ واحدی تشکیل شده است. قیمت واحد ها از ۲۹۹.۰۰۰ لیر شروع می شود. زمان تحویل واحد ها پایان سال ۲۰۲۰ است.

 

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.3 از 5 با 21 رای

  • aria

    1399-04-01 در 10:45 ق.ظ

    آیا امکانش هست بعد از پیش خرید خانه اگر منصرف شدیم خونه رو پس بدیم و مبلغ رو پس بگیریم

    • شیوا داداش زاده

      1399-04-18 در 2:28 ب.ظ

      سلام
      بله امکان فسخ در برخی از قراردادها تا 1 ماه امکان پذیر می باشد. البته بستگی به توافقتون داره.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .