whatsapp
الو اپلای
دریافت پاسپورت ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  24 اردیبهشت 1401

تعداد نظرات :  0

طریقه دریافت پاسپورت ترکیه

گرفتن پاسپورت ترکیه

شرایط اخذ پاسپورت ترکیه به نسبت سال های گذشته راحت تر و در دسترس تر شده است. با توجه به اتخاذ سیاست های جدید دولت ترکیه در زمینه ی جذب سرمایه گذاری اتباع خارجی روند گرفتن پاسپورت ترکیه شکل جدیدی را به خود گرفته است.

این در حالی است که در سال های گذشته گرفتن پاسپورت ترکیه نیاز به سرمایه گذاری های بسیار بالا داشت که این امر را برای اتباع کشورهای دیگر به خصوص اتباع ایران تقریبا غیر ممکن می کرده است. در این مقاله سعی شده است تا به اختصار شما را با نحوه و مراحل گرفتن پاسپورت ترکیه آشنا نماییم تا بتوانید تصمیم درست و منطقی را در زمینه مهاجرت به کشور ترکیه اتخاذ نمایید.

با توجه به قانون جدید کشور ترکیه از تاریخ ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸ اتباع کشورهای خارجی می توانند از طریق سرمایه گذاری خرید ملک و یا خرید اوراق بهادار و سپرده گذاری بانکی نسبت به گرفتن پاسپورت ترکیه اقدام نمایند. البته لازم به ذکر است که زمانی که فرد متقاضی پاسپورت کشور ترکیه را اخذ نماید می تواند بدون این که به ویزا نیاز داشته باشد به ۱۵۰ کشور دنیا ( آمریکا مرکزی و لاتین/ آفریقای جنوبی/کشورهای حوزه شنگن/اروپا/ بخش هایی از آسیا و … ) سفر نمایند.

روش های گرفتن پاسپورت ترکیه

 • سرمایه گذاری
 • خرید ملک و مستغلات
 • اقامت موقت به مدت ۵ الی ۸ سال
 • اقامت کاری (پرداخت بیمه ) به مدت ۵ سال
 • ثبت شرکت
 • ازدواج با تبعه ترک

گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

لازم به ذکر است که همان طور که در بالا نیز ذکر گردید در سال ۲۰۱۸ قانون گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری تصحیح شد. مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه برای گرفتن پاسپورت ترکیه از ۱۰۰۰۰۰۰ میلیون دلار به ۵۰۰۰۰۰ هزار دلار کاهش پیدا کرد.

در این قانون افراد می توانند این مبلغ را در بانک های ترکیه به عنوان سپرده قرار دهند که لازم است این مبلغ برای مدت حداقل ۳ سال به صورت ثابت در حساب شخص بوده باشد و به هیچ عنوان فرد نمی تواند به آن دست بزند. البته که افرادی که در اقتصاد ترکیه مبلغ ۵۰۰۰۰۰ هزار دلار را سرمایه گذاری کنند و یا تعداد ۵۰ نفر از شهروندان ترکیه را استخدام نمایند نیز می توانند نسبت به گرفتن پاسپورت ترکیه اقدام نمایند.

البته که برای راه اندازی شغل و یا شرکت در کشور ترکیه فرد می بایستی حتما اقدام به ثبت شرکت در ترکیه نماید.

خرید ملک در ترکیه

 

گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

بر اساس قوانین جدید کشور ترکیه اگر اتباع خارجی ملکی به ارزش ۲۵۰۰۰۰ هزار دلار در ترکیه خریداری نمایند می توانند برای گرفتن پاسپورت ترکیه اقدام نمایند. البته که لازم به ذکر است فرد می تواند خانه را اجاره دهد ولیکن شخص به مدت سه سال اجازه فروش ملک مزبور را ندارد.

البته گرفتن پاسپورت ترکیه در این روش کمت از ۶ ماه طول می کشد و می توان گفت خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین و آسان ترین و سریع ترین روش های گرفتن پاسپورت ترکیه می باشد. لازم به ذکر است که شما می توانید در هر شهری که دوست دارید اقدام به خرید ملک در ترکیه نمایید و در این زمینه هیچ محدودیتی برای خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی وجود ندارد مگر جایی که دولت خرید و فروش ملک در آنجا را برای اتباع خارجی ممنوع اعلام کرده باشد.

 

دریافت پاسپورت ترکیه

گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق اقامت ۵ سال به بالا

همان طور که در قسمت های بالا نیز به آن اشاره گردید شما می توانید اقدام به گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق اقامت کنید. شما لازم است که در ابتدا اقدام به گرفتن اقامت یکساله ترکیه نمایید و بعد از آن هر سال نسبت به تمدید اقامت یکساله خود تمدید نماییید.

این تمدید می بایستی حداقل به مدت ۵ سال ادامه داشته باشد تا فرد متقاضی اقامت دایم ترکیه و گرفتن پاسپورت ترکیه بتواند نسبت به گرفتن پاسپورت ترکیه اقدام نماید. البته لازم به ذکر است که در این روش فرد می بایستی اجازه کار در ترکیه را داشته باشد و همینطور در طی این ۵ سال بیمه برایش رد شود.  یعنی در واقع اقامت های موقت یکساله تبدیل به اقامت دایم می شود.

 

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ثبت شرکت

 

گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق ثبت شرکت

شما می توانید از طریق راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در کشور ترکیه نسبت به گرفتن پاسپورت کشور ترکیه اقدام نمایید. البته لازم است که ثبت شرکت در ترکیه به تنهایی نمی تواند شما را واجد شرایط اخذ پاسپورت در ترکیه نماید بلکه تنها می تواند شروع یک فرآیند باشد. برای راه اندازی کسب و کار از طریق ثبت شرکت در کشور ترکیه سرمایه اولیه شرکت شما می بایستی حداقل ۱۰۰ هزار لیر ترکیه باشد تا بتوانید مجوز ثبت شرکت در ترکیه را به دست بیاورید.

همچنین در زمانی که کسب و کاری را با این مبلغ در ترکیه راه اندازی می نمایید می بایستی حداقل ۵ نفر تبعه کشور ترکیه را در استخدام داشته باشید. و البته که لازم به یادآوری است که حقوق و بیمه آنها را باید به اداره کار و بیمه اجتماعی ترکیهSSK پرداخت نمایید. تا با توجه با این شرایط بتوانید برای خود بیمه دریافت نمایید و ویزای کار بگیرید.

 

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

 

شرایط اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج با تبعه ترک

ترکیه نیز به مانند همه کشورها قانونی دارد که در صورتی اتباع خارجی با تبعه کشور ترکیه ازدواج نماید می تواند بعد از گذشت ۳ سال از ازدواج آنها اقدام به گرفتن پاسپورت ترکیه نماید.  البته در طی این مدت فرد از سمت پلیس ترکیه تحت نظر است که قطع یقین حاصل گردد که ازدواج فرد صوری نیست و واقعی می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت ترکیه

مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت ترکیه

قبل از ذکر مدارک برای گرفتن پاسپورت ترکیه لازم به یادآوری است که فرد متقاضی گرفتن پاسپورت ترکیه می بایستی بالای ۱۸ سال داشته باشد.

 • اصل گذرنامه خود و همراهان ( شامل همسر و فرزندان می گردد)؟
 • ارایه سند ازدواج در صورت متاهل بودن فرد
 • ارایه سند طلاق در صورت متارکه کردن
 • گواهی عدم سوء پیشینه در ترکیه و ایران
 • اصل و کپی شناسنامه های متقاضی و همراهان
 • گواهی سلامت جسمی از بیمارستان و پزشکان معتمد دولت ترکیه
 • ارایه ی تمکن مالی

به شما پیشنهاد می شود اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید ولیکن نیم دانید که کدام یک از راه های گرفتن اقامت برای خانواده و خودتان مناسب است بهتر است با مشاوران موسسه الو اپلای در تهران و ترکیه مشورت نمایید تا بهترین راهکار با توجه به شرایط شما و خانواده شما پیشنهاد و اجرا گردد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4 از 5 با 9 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88850364 - 021-88884645 +98 912 407 1 406 - +90 552 641 22 34
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .