whatsapp
الو اپلای

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  24 دی 1399

گواهینامه رانندگی بین المللی

مجوز رانندگی در هر کشوری با توجه به قوانین آن کشور اخذ می شود. در بسیاری از کشورها اخذ این مدرک نیا به گذراندن دوره های آموزشی و به دنبال آن قبولی در آزمون دارد. اما آن چیزی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این مورد می باشد که آیا گواهینامه ای که شما در کشور خود اخذ می کنید در کشورهای دیگر نیز دارای اعتبار می باشد و یا نه؟

مسلما جواب این سوال منفی می باشد زیرا که گواهینامه رانندگی باید در کشورهای دیگر برای مامورین راهنمایی و رانندگی آن کشور قابل درک و خواندن باشد.

در صورتی که شما اهل گشت و گذار باشید در بسیاری کشورها نخواهید توانست برای خود ماشین اجاره کنید و بسیاری از مشکلات دیگر که البته به دنبال آن ممکن است شما را درگیر کند.

در صورتی که در نظر دارید اقدام به رانندگی در مسیرهای بین المللی کنید به جوازی به نام گواهینامه بین المللی احتیاج خواهید داشت. همچنین بسیاری از افرادی که قصد اخذ اقامت در ترکیه و یا مهاجرت به ترکیه را دارند نیاز به اخذ گواهینامه ترک و یا بین المللی خواهند داشت.

گواهینامه رانندگی بین المللی در واقع مدرکی می باشد که به چند زبان معتبر دنیا ترجمه شده است. علاوه بر این که این سند به 9 زبان انگلیسی ، عربی ، روسی ، ژاپنی ، پرتغالی ، چینی ، آلمانی ، اسپانیایی و فرانسوی ترجمه می شود حاوی یک کتابچه ترجمه شده نیز می باشد.

البته در نظر داشته باشید که این مجوز را می توان به ۲۲ زبان ترجمه نمود. به خصوص به زبان هایی مانند تایلندی ، ترکی ، کره ای ، هندی ، یونانی ، ایتالیایی و هلندی. در این صورت شما به سادگی استفاده از مجوز رانندگی بین المللی را به دست خواهید آورد.

گواهینامه رانندگی بین المللی

کد QR گواهینامه رانندگی بین المللی

این مجوز دارای ویژگی منحصر به فردی می باشد که بدانید به عنوان یک ویژگی مکمل ، شما می توانید یک کپی دیجیتال از گواهینامه معتبر خود را در تلفن هوشمند خود ذخیره کنید.به سادگی یک برنامه کد QR را از بازار تلفن همراه خود بارگیری کنید تا این فناوری برای شما این امکان را فراهم کند که کد QR را در پشت کارت خود اسکن کنید تا به ترجمه های زبان های خارجی و کپی دیجیتال گواهینامه رانندگی خود دسترسی پیدا کنید.

نوار مغناطیسی همچنین اطلاعات اصلی گواهینامه شما را ذخیره می کند. هولوگرام سپر امنیتی واقع در قسمت جلویی ، عمر کارت را طولانی تر می کند و از جعل آن ممانعت می کند. IDD برای بیمه اتومبیل و اجاره اتومبیل در بسیاری از کشورها مفید است.

گواهینامه بین المللی ترکیه

اعتبار گواهینامه رانندگی بین المللی

گواهینامه رانندگی بین المللی در کلیه کشورهایی که کنوانسیون رانندگی در سال 1949 را امضا کرده اند معتبر است و حتی کشورهایی که آن را امضا نکردند نیز آن را به رسمیت می شناسند. همان طور که در بالا نیذ ذکر شد شما نیاز به مجوز رانندگی بین المللی برای رانندگی در کشورهای دیگر دارید. بسیاری از آژانس های کرایه اتومبیل های خارجی برای اجاره خودرو از شما درخواست گواهینامه بین المللی را خواهند داشت.

کنوانسیون وین یکبار در تاریخ 8 نوامبر 1968 و بار دوم در سال 2006 اصلاح شد. بر اساس این اصلاحیه نه تنها فرد می تواند گواهینامه رانندگی اخذ کند بلکه در گواهینامه او می بایستی اطلاعات اضافی در مورد شخص آورده شود تا در صورت بروز هر گونه مشکل و حادثه مأموران اجرای قانون بتوانند مداخلات لازم را انجام دهند.

گواهینامه رانندگی بین المللی به فرد اجازه می دهد تا هنگام همراه داشتن مجوز معتبر از کشور خود، از وسیله نقلیه موتوری شخصی خود در کشور دیگری استفاده کند. این سند اندکی بزرگتر از گذرنامه استاندارد است و در اصل ترجمه چند زبانه از گواهینامه رانندگی موجود شخصی فرد به همراه مشخصات کامل، عکس و آمارهای حیاتی شخص است.

گفتنی است ، بیشتر مجوزهای رانندگی فراملی فقط حاوی اطلاعات معدود مشخصی هستند که به ماموران اجرای قانون در خارج از کشور کمک می کند. عدم وجود اطلاعات كامل شناسايي شده ممكن است باعث بروز مشكلاتي از قبيل مجازات غير ضروری، بازداشت راننده يا سرقت خودرو در كشور خارجي شود. البته قطعا افرادی که موفق به اخذ شهروندی ترکیه شده اند نیز برای رانندگی در اتحادیه اروپا به این مدرک احتیاج خواهند داشت.

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، گواهینامه رانندگی بین المللی برای غلبه بر مشکلات شما ممکن است هنگام رانندگی وسیله نقلیه در کشور دیگری که ممکن است زبان متفاوتی نسبت به زبان شما داشته باشد ، بسیار مفید واقع شود.

مجوز رانندگی بین المللی

هنگامی که به مناطق مختلف دنیا سفر می کنید، گواهینامه رانندگی بین المللی خود را باید به همراه داشته باشید. مجوز رانندگی بین المللی توسط سرویس های IDL Express ارائه می شود. Express Services LLC یک سازمان خصوصی است که اسناد حرفه ای را برای مشتریان خود ترجمه می کند. این می تواند برای رانندگانی که به خارج از کشور سفر می کنند یک مزیت عمده به حساب بیاید.

علاوه بر این می توان اعلام کرد که DP یا DMV و سایر سازمان های خصوصی همچنین به عنوان IDP برای مصرف کنندگان شناخته می شوند. برای این که شما این درخواست را داشته باشید می بایستی 18 سال یا بالاتر داشته باشید. انجام آزمایشات پزشکی لازم نیست و یا حضور فیزیکی شما برای دریافت مجوز رانندگی بین المللی لازم نیست. روال کار بسیار ساده است روند درخواست از موسسه ما بسیار سریع و ساده است.

فرم درخواست را تکمیل کنید و یک نسخه از مجوز رانندگی صادر شده توسط دولت خود، یک کپی از نمونه امضای خود و یک عکس رنگی جدید از خودتان را ضمیمه کنید. شما به راحتی می توانید از طریق موسسه مهاجرتی الو اپلای; به این کار اقدام کنید. و از دسترسی به خدمات آنلاین، راحت و امن موسسه مهاجرتی الو اپلای لذت ببرید.

 

مشتقات گواهینامه رانندگی بین المللی این مجوز دارای دو سند همراه می باشد که در زیر به اختصار به آنها اشاره شده است:

  • ترجمه ی گواهینامه که دولت شما آن را صادر کرده است که ترجمه به مانند گذرنامه به شما ارائه شده است.
  • یک کارت از جنس پلاستیک با یک دفترچه و یک محافظ هولوگرام که از کارت محافظت و عمر آن را طولانی می کند.

نکته: در صورتی که IDL را گم کرده باشید یا سرقت کرده باشند می توانید با ما تماس بگیرید تا به سرعت امور مربوط به تعویض کارت برای شما انجام شود.

سوالات متداول در زمینه اخذ مجوز رانندگی

1. مجوز رانندگی بین المللی به چند زبان ارایه می شود؟

مجوز رانندگی بین المللی به هشت زبان ((انگلیسی ، اسپانیایی ، پرتغالی ، آلمانی ، روسی ، فرانسوی ، عربی و چینی) ترجمه می شود. در واقع ساختار آن به صورتی طراحی شده است که برای افرادی که به زبان انگلیسی آشنا نیستند به راحتی قابل فهم و درک باشد. این یک مزیت بسیار عمده برای رانندگانی است که قصد دارند به خارج از کشور سفر کنند و می خواهند اقدام به اجاره ماشین کنند.

2. چه کسی واجد شرایط دریافت مجوز رانندگی بین المللی است؟

هر کس می تواند برای مجوز رانندگی بین المللی اقدام کند. برای به دست آوردن IDL هیچ آزمایش پزشکی لازم نیست. ولیکن اقدام کننده باید حداقل 18 سال یا بالاتر داشته باشد.

3. چگونه می توانم برای یک سند IDL مبلغ مورد نظر را پرداخت کنم؟

شما می توانید در صورتی که در تهران هستید با مراجعه به دفتر تهران موسسه مهاجرتی الو اپلای نسبت به تنظیم قرارداد و پرداخت مبلغ مورد نظر به صورت حضوری اقدام نمایید و در صورتی که در شهرستان ها هستید می توانید قرارداد خود را از طریق ایمیل دریافت کنید و مبلغ مورد نظر را به حساب موسسه کارت به کارت نمایید و رسید آن را به بخش مالی موسس ارسال کنید.

4. مزیت IDL در خارج از کشور چیست؟

در واقع سند IDL ترجمه ای را ارائه می دهد که مجوز شما را به 8 زبان رایج خارجی (انگلیسی ، اسپانیایی ، پرتغالی ، آلمانی ، روسی ، فرانسوی ، عربی و چینی) ترجمه می کند . سند بین المللی به گونه ای ساده، آسان و قابل فهم طراحی شده است. گواهینامه رانندگی بین المللی یک سند مستقل نیست. هدف از این IDL تکمیل و جایگزین کردن مجوز رانندگی است که توسط دولت ها صادر می شود.

گواهینامه رانندگی بین المللی

٥. آیا ممکن است شخصی با مجوز رانندگی ابطال یا تعلیق شده رانندگی این سند را درخواست نماید؟

خیر زیرا که متقاضی باید دارای گواهینامه رانندگی از کشور خود باشد.

6.آیا افرادی که خارج از ایالات متحده هستند نیز می توانند برای اخذ IDL اقدام کنند؟ بله هیچ نوع محدودیتی برای اخذ این مجوز برای ملیت های مختلف وجود ندارد.

7.برای شروع کار به چه مدارکی احتیاج می باشد؟

هنگام ثبت درخواست خود بایستی مدارک زیر را نیز به پیوست ارسال نمایید: 1. عکس 2. امضا و نسخه ای از مجوز رانندگی صادر شده توسط دولت خود را بارگذاری کنید. در صورت ارسال درخواست خود از طریق پست / پست ، گواهینامه رانندگی صادر می شود.

8.آیا این سند یک شناسنامه معتبر است یا جایگزین گواهینامه رانندگی من از طرف دولت می شود؟

خیر. IDD یک سند غیر رسمی و غیر دولتی است و نمی تواند مجوز رانندگی اولیه شما را صادر کند. این سند تکمیلی به سادگی به عنوان ترجمه و ذخیره دیجیتالی گواهینامه معتبر ملی راننده شما عمل می کند. این IDP یا AATA نیست، این جزوات توسط آژانس های دولتی یا سازمان های خصوصی که توسط دولت یک کشور تعیین شده اند صادر می شوند و این تنها ترجمه رسمی مجوز رانندگی شخصی شماست.

;9.آیا استثنائاتی در مورد پذیرش IDD در سطح بین المللی وجود دارد؟

در چین ، در ژاپن و اسپانیا این سند پذیرفته نمی شود. توصیه می کنیم الزامات مربوط به هر مقصد را تأیید کنید زیرا الزامات از کشور به کشور دیگر و ایالت به ایالت دیگر متفاوت است.

10.گواهینامه رانندگی من به زودی منقضی می شود ، آیا می توانم هنوز برای IDD اقدام کنم؟

خیر ، متأسفانه ، به منظور درخواست IDD ، باید مجوز رانندگی ملی را ارایه بدهید که از تاریخ اعتبار آن 30 روز یا بیشتر مانده باشد.

11.آیا می توانم با این سند ماشین کرایه کنم؟

از آنجا که این موارد از منطقه به منطقه ای دیگر متفاوت است، شما می توانید مستقیماً با شرکتهای کرایه اتومبیل صحبت کنید.

12. آیا می توانم بیمه اتومبیل را با IDD خریداری کنم؟

با توجه به این که شرایط مورد نیاز از منطقه به منطقه ای دیگر متفاوت است ، شما می توانید مستقیماً با شرکتهای بیمه محلی تماس بگیرید.

13.مجوز رانندگی بین المللی من از بین رفته یا دزدیده شده است، آیا مجبورم دوباره درخواست کنم؟

بله برای درخواست مجدد کارت با امور مشتریان موسسه تماس بگیرید. و فرم های مربوطه را در صورت تغییر آدرس پر کنید. البته هزینه چاپ مجدد را باید پرداخت نمایید.

14.آیا نام من به صورت کامل در سند بین المللی ذکر می شود؟

ما موظفیم مجوز رانندگی بین المللی را به اسم شما، همانطور که در مجوز رانندگی کشور شما ذکر شده است، صادر کنیم ، زیرا سند ما ترجمه ای دقیق از گواهینامه رانندگی شما خواهد بود.

15.تاریخ انقضای مجوز من چه زمانی خواهد بود؟

تاریخ انقضای کارت شما 10 سال خواهد بود البته ما یک لیست به روز شده از کشورهایی را داریم که مجوز رانندگی ملی آنها دائمی می باشد. ما فقط مجاز به اعطای کارت بدون تاریخ انقضاء به شهروندان این کشورها می باشیم.

16.بیمه ارائه شده توسط IDL چیست؟

هنگام درخواست می توانید بیمه ای برای مجوز بین المللی خود درخواست نمایید. این بدان معناست که در صورت گم شدن IDD یا به سرقت رفتن ، نسخه ای از مجوز بین المللی خود را بصورت رایگان دریافت خواهید کرد ، با همان روش دریافت که بار اول دریافت کرده اید.

17.آیا می توانم مجوز رانندگی ملی خود را با سند بین المللی تغییر دهم؟

خیر ، سند رانندگی بین المللی مجوز رانندگی ملی شما را جایگزین یا تغییر نمی دهد. این فقط یک مکمل ، ترجمه غیر رسمی از مجوز رانندگی ملی شما است. شما هنوز هم باید مجوز رانندگی ملی خود را به همراه داشته باشید.

گواهینامه رانندگی بین المللی

هزینه صدور گواهینامه بین المللی

  1. دفترچه IDL به همراه کارت برای یکسال 800 لیر
  2. دفترچه IDL به همراه کارت برای سه سال 1000 لیر
  3. دفترچه IDL به همراه کارت برای پنج سال 1200 لیر
  4. دفترچه IDL به همراه کارت برای پنج سال 1400 لیر
  5. دفترچه IDL به همراه کارت برای ده سال 1600 لیر
  6. هزینه بیمه IDL برای یک تا ده سال 200 لیر

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.6 از 5 با 7 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .