whatsapp
الو اپلای
انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  19 اسفند 1399

تعداد نظرات :  0

انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر (İzmir Yüksek Teknoloji)

معرفی

انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر(İYTE) در سال 1992 تاسیس شده است. این موسسه در گروه دانشگاه های دولتی برای تحصیل در ترکیه است و با هدف تحقیق، آموزش و پرورش سطح عالی به خصوص در حوزه فناوری، تاسیس شده است. زبان آموزشی این موسسه انگلیسی است. این دانشگاه جزء یکی از نمونه های نادر فناوری های پیشرفته در جهان می باشد.

دانشکده ها و گروه ها از سال 1994 با افتتاح رشته های تحصیلات تکمیلی شروع به فعالیت کردند و در سال 1998 پذیرش دانشجو در دوره های کارشناسی آغاز شد.

انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر از روز تاسیس تا سال 1999 در مرکز شهر ازمیر فعالیت داشته و از سال 1999 به تدریج به پردیس خود در اورلا-گول باهچه نقل مکان کرده است. مساحت تقریبی موسسه 3500 هکتار است و فعالیت های آموزشی و پژوهشی در یک منطقه بسته حدوداً 132 هزار مترمربع انجام می شود. دانشگاه به طور مداوم در حال توسعه است.

انیستیتو فناوری های پیشرفته ازمیر که به اختصار İYTE خوانده می شود، در سطح بین المللی با نام IZTECH شناخته می شود. موسسه فناوری ازمیر دارای 3 دانشکده علوم پایه، معماری و مهندسی و یک انستیتو است.

فعالیت های آموزشی و پژوهشی در 18 رشته در مقطع کارشناسی، 25 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 19 رشته در مقطع دکترا در موسسه، خدمات تحصیلی ارائه می دهند. 7 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 3 رشته تحصیلی در مقطع دکتری به صورت مطالعات بین رشته ای ارائه می شود.

موسسه در مجموع شامل 5588 دانشجو است که تقریباً 4299 نفر آنها در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند.

آکادمیک

در آموزش و پژوهش، هنجارهای بین المللی به عنوان مبنا در نظر گرفته شده است. با رویه دانشجومحور و مبتنی بر پروژه، هدف موسسه این است که دانشجویان را به عنوان شخصیتی محقق، خلاق، کارآفرین، موفق در کار گروهی و افرادی مدرن که فن آوری خود را تولید می کنند، آموزش دهد.

فارغ التحصیلان هم در داخل و هم در خارج از کشور دارای اعتبار هستند و فارغ التحصیلان دوره کارشناسی برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی از طریق بورسیه در بهترین دانشگاه های خارج از کشور پذیرفته می شوند.

به علاوه، در حوزه مطالعاتی خود، از همان سالهای اولیه تحصیل از آزمایشگاه های مجهز به پیشرفته ترین تکنولوژی های روز بهره مند می شوند. در موسسه فناوری های پیشرفته ازمیر در حدود ۳۷۰ پروژه پشتیبانی شده از سویSANTEZ ، AB ، DPT و TÜBİTAK و نزدیک به ۵۰۰ پروژه تحقیقاتی که از جانب İYTE حمایت مالی می شوند، در حال اجرا می باشد.

با برنامه های تحقیقاتی و اجرایی علاوه بر تولید علم جدید و کمک به توسعه آن در سطح جهانی، در تکنو پارک ازمیر واقع در پردیس “منطقه توسعه فناوری”، نزدیک به ۱۵۰ شرکت فعالیت خود را با رسالت ارزش افزوده بالا و پیشگام بودن در تولید ادامه می دهد.

دانشجویان می توانند در زمینه تحقیقاتی به این شرکت ها ملحق شده و دوره کارآموزی خود را در این شرکت ها سپری کنند. در عین حال، دانشجویان پس از اتمام تحصیل می توانند با این شرکت ها ارتباط کاری برقرار کرده و یا شرکت خود را تاسیس کنند.

انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر، برای اولین بار در سال 2017 با داخل شدن در لیست دانشگاه های تحقیقاتی اعلام شده از طرف رییس جمهور اردوغان، در بین 10 دانشگاه تحقیقاتی برتر ترکیه قرار گرفت.

کتابخانه انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

کتابخانه انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

در کتابخانه این موسسه 53947 کتاب چاپی، 414353 کتاب الکترونیکی، 38196 مجله الکترونیکی، 39 مجله چاپی به روز، 1793 پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا، 126 پایگاه داده، در اختیار دانشجویان و اساتید قرار گرفته است.

 

انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

 

رسالت انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

در حوزه های علمی و فناوری، در حال انجام تحقیق، آموزش، پرورش، تولید، نشر و مشاوره در سطح پیشرفته می باشد.

چشم انداز انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

چشم انداز انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

تبدیل به دانشگاهی جهانی، پیشرو در علم و فناوری و برتر در زمینه آموزشی.

 

انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

 

روابط بین الملل انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

مشارکت در برنامه های آموزشی اتحادیه اروپا این موسسه را در موقعیت کارآمدی قرار داده است. تعداد توافقات دو جانبه انجام شده در محدوده برنامه اراسموس به طور قابل توجهی به افزایش تنوع در زمینه کشورها و موسسات کمک می کند. به واسطه برنامه اراسموس دانشجویان امکان آموزش کوتاه مدت در دانشگاه های اتحادیه اروپا را داشته و می توانند در موسسات مرتبط دوره های کارآموزی بگذرانند؛

از طرفی دیگر، اساتید و اعضای آموزشی می توانند به واسطه تبادلات دوجانبه، تکنیک های آموزشی و پرورشی را در دانشگاه های مختلف دنبال کنند. از محاسن دیگر این برنامه این است که متخصصان اروپایی که در موسساتی به غیر از موسسات آموزش عالی کار می کنند می توانند برای آموزش دانشجویان در کشور حضور یابند.

 

 

تاسیس انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

 

تاسیس انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

پیشنهاد قانون مربوط به تأسیس انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر توسط رفعت سردار اوغلو و ایشین چلبی، نمایندگان مجلس ازمیر ارائه شد و در تاریخ 17 ژوئن 1992 به عنوان ضمیمه ماده 27 به رئیس کمیته برنامه و بودجه پیشنهاد شد. پیشنهاد تاسیس موسسه، در تاریخ 3 ژوئییه 1992 در کمیسیون و مجلس ملی کبیر ترکیه پذیرفته شد و در روزنامه رسمی شماره 21281 به تاریخ 11 ژوئیه 1992 انتشار گردید. بدین ترتیب، موسسه با “دانشکده علوم”، “دانشکده مهندسی”، “دانشکده معماری” و “انستیتو علوم پایه و مهندسی ” تحت قانون شماره 3837 تاسیس شد.

اولین پردیس انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

اولین پردیس انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

موسسه برای اولین بار در تاریخ 16 نوامبر 1992 در سمت باسمانه در ساختمان متعلق به پِتکیم فعالیتش را آغاز کرده است. مدتی پس از آن، با اجاره طبقه سوم این ساختمان ظرفیت خود را افزایش داده است. مدت ها بعد، کل ساختمان به انستیتیو اختصاص یافته است. اما، با شروع تاسیس دانشکده ها ساختمان موجود، کافی نبوده و پردیس دانشگاه که بخش بیشتر آن متعلق به خزانه داری بود، در اختیار دانشگاه قرار گرفته است.

 

 

انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

 

پردیس اورلا انستیتوی فناوری های پیشرفته ازمیر

پایه و اساس اولین ساختمان در پردیس اورلا توسط رئیس جمهور وقت، سلیمان دمیرل، در تاریخ 17 نوامبر 1994 گذاشته شد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.9 از 5 با 7 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .