whatsapp
الو اپلای
دانشگاه لیکهید

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  4 اسفند 1399

تعداد نظرات :  0

دانشگاه لیکهد (Lakehead University) ؛ دانشگاهی با کیفیت آموزشی عالی در کانادا

دانشگاه لیکهد (Lakehead) در شهر اونتاریو کانادا قرار دارد. این دانشگاه از نظر سطح علمی، کیفیت آموزش، امکانات آموزشی و … در رتبه های برتر جهانی قرار دارد. دانشگاه Lakehead University با به کارگیری شیوه های نوین آموزشی و علمی مناسب باعث شده امروز این دانشگاه مورد انتخاب بسیاری از دانشجویان بین الملل برای تحصیل در کانادا گردد.

درمورد برنامه های جدید دانشگاه Lakehead

در سال تحصیلی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به دلیل وجود ویروس کرونا برنامه های بهار و تابستان از جمله کلاس های زبان انگلیسی که برای تقویت زبان دانشجویان برنامه ریزی شده بود، به صورت آنلاین برگزار شد.

همچنین کلاس های دوره ماه مه نیز به صورت آنلاین برگزار شد. دانشجویانی که قصد درخواست بورسیه و یا استفاده از صندوق مالی حمایت از دانشجویان را دارند، می توانند به صورت آنلاین درخواست خود را از طریق وبسایت دانشگاه ارائه دهند.

این دانشگاه برای پذیرش و ثبت نام داوطلبانی که با تعطیلی بعضی از مراکز به دلیل اپیدمی ویروس کووید ۱۹ نتوانسته اند مدرک آیتلس و تافل خود را بگیرند، نتایج آزمون duolingo English را می پذیرد. نمره مهارت زبان انگلیسی دانشجویان برای ثبت نام در رشته هایی که زبان آموزش در آنها انگلیسی است، نباید پایین تر از ۱۱۰ باشد.

دانشگاه لیکهید

دانشجویان می توانند تمامی سوالاتی که در مورد آموزش، تحصیل در دانشگاه، اساتید و … دارند، در کنفرانس آنلاین دانشگاه که هر هفته اجرا می شود، بپرسند.

کیفیت آموزش در دانشگاه لیکهد

این دانشگاه سعی کرده تمامی کلاس ها را با تعداد نفرات محدود برگزار کند و از این طریق در کیفیت آموزش و تحقیقات علمی و تجربه فردی دانشجویان تاثیر بیشتری ایجاد کند. در ۸۰ درصد این کلاس ها کمتر از ۵۰ نفر دانشجو و در ۵۰ درصد آنها کمتر از ۲۵ دانشجو وجود دارد.

در پردیس Thunder bay نسبت دانشجو به استاد   ۱۵ به ۱ است و همچنین در پردیس Orilla نسبت دانشجو به استاد ۱۳ به ۱ است. به همین دلیل دانشجویان می توانند با اساتید و پروفسورها از نزدیک در ارتباط باشند و شانس موفقیت آنها در فرآیند یادگیری و آموزش بیشتر می شود.

دانشگاه Lakehead University در تحقیقات علمی نسبت به تمام دانشگاه های کانادا برتری دارد. از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ به طور متوالی ۵ سال به عنوان برجسته ترین دانشگاه از نظر تحقیقات علمی در مقطع کارشناسی انتخاب شده است.

این دانشگاه دارای ۲۴ مرکز تحقیقاتی برجسته، ۱۱ محقق برتر در کانادا و در سطح جهانی یکی‌ ازسه آزمایشگاه برتر در زمینه Paleo_DNA است. همچنین دارای یک مرکز تحقیقاتی در زمینه علوم و فناوری می باشد‌.

این دانشگاه با ایجاد فرصت های همکاری دانشجویان با اساتید در پروژه های تحقیقاتی واقعی، در کسب تجربه و موفقیت دانشجویان در تحصیلات تکمیلی و کمک به آنها برای آینده شغلی و ورود به دنیای کار تاثیر فراوانی دارد.

کیفیت آموزش در دانشگاه لیکهید

دانشکده های دانشگاه Lakehead

۹ دانشکده برای رشته های کارشناسی وجود دارد:

 • مدیریت

دانشکده مدیریت در آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار و تجارت کمک بسیاری می کند و با برنامه های مشترک با شرکت های تجاری، دانشجویان را قادر می سازد تا به صورت حرفه ای برای دنیای کار آماده شوند.

 • آموزش

این دانشکده روش های آموزش، تدریس و تفکر را از طریق کلاس های فوق برنامه به دانشجویان یاد می دهد. همچنین یک فرصت ۱۰۰ روزه برای کسب تجربه عملی دانشجویان به صورت برنامه کار آموزی در نظر گرفته است.

 • مهندسی

Lakehead University تنها دانشگاه در کانادا است که می تواند در مدت ۴ سال مدرک مهندسی دانشجویان را ارائه دهد و با رویکردی که در آموزش و یادگیری دانشجویان به کار می گیرد، در یافتن شغل آنها بعد از فارغ التحصیلی کمک فراوانی می کند.

 • علوم رفتاری و بهداشتی

دانشجویان می توانند دانش نظری را در آزمایشگاه ها، دوره های کارآموزی، برنامه های مختلف بهداشتی به صورت عملی دریافت کنند.

 • دانشکده حقوق

برنامه های دانشکده حقوق که در سه زمینه متمرکز است:

 1.  حقوق و قوانین بومی
 2. حقوق و قوانین محیط زیست و منابع طبیعی
 3. حقوق و قوانین پاراالمپیک
 • دانشکده پزشکی

این دانشکده دانشجویان را به عنوان افرادی که بتوانند عملیات کلینیکی را در مناطق دوردست مانند قطب شمال توسعه دهند، آموزش می دهد.

 • مدیریت منابع طبیعی

این دانشکده در برنامه های آموزشی خود یک سبک تفکر و نگاه متعادل در زمینه مدیریت پایدار اکوسیستم برای دانشجویان ارائه می دهد. همچنین راهکارهایی برای حل مشکلات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی جهان نیزمعرفی می کند .

میزان اشتغال در این رشته بعد از فارغ التحصیلی ۱۰۰ درصد است.

 • علوم پایه و علوم محیطی

این دانشکده دارای گرایش های انسان شناسی، علوم کاربردی، بیوانفورماتیک، زیست شناسی، شیمی، علوم کامپیوتر، زمین شناسی، اقتصاد، علوم محیطی، جغرافیا و علوم منابع آب است.

 • علوم اجتماعی و علوم انسانی

دانشجویان می توانند از بین گرایش های موجود در دانشکده که طیف وسیعی از رشته های جامعه‌شناسی و علوم انسانی است از جمله جرم شناسی، سینما و تلویزیون، مدیریت جامعه و … یکی را انتخاب کنند.

دانشکده های دانشگاه لیکهید

هزینه های اقامت و شهریه دانشگاه لیکهد

                   مقاطع تحصیلی                            مبلغ

 لیسانس

۲۶.۳۶۰
                     فوق لیسانس                         ۲۴.۳۴۰
دوره های حرفه ای

۲۳.۷۳۰

هزینه های اقامت و زندگی

              هزینه های زندگی                          ۱۲۱۸۵
             میانگین اجاره خانه                          ۵۲۵۰

شرایط ورود و پذیرش دانشگاه Lakehead

شرایط دانشجویان خارجی برای ورود به دانشگاه بین المللی Lakehead :

 • شرایط دانشگاهی

دانشجویان باید فارغ التحصیل مقطع دبیرستان و یا معادل آن باشند و متناسب با رشته ای که انتخاب می کنند شرایط ویژه آن رشته را داشته باشند و میانگین تحصیلی آنها حداقل ۷۰ درصد میانگین تحصیلی کلی کانادا باشد.همچنین متقاضیان باید پیش نیاز های رشته خود را نیز گذرانده باشند.

 • مهارت در زبان انگلیسی

دانشجویان که زبان مادری آنها انگلیسی نیست و یا فارغ التحصیل مدرسه ای هستند که زبان آموزش در آن غیر انگلیسی می باشد، باید مهارت خود را در زبان انگلیسی ثابت کنند . این دانشجویان می توانند در یکی از آزمون‌های شناخته شده زبان انگلیسی شرکت کنند . مانند آیتلس که نمره قبولی آنها باید بیشتر از ۶.۵ باشد.

دانشجویانی که همه شرایط ورود به دانشگاه به غیر از زبان انگلیسی را دارند، می توانند در دوره های مهارت و تقویت زبان انگلیسی که توسط دانشگاه برگزار می شود، شرکت کنند وبعد از پایان این دوره در رشته مورد نظر خود ثبت نام کنند.

شرایط دانشگاه لیکهید

بورسیه تحصیلی دانشگاه Lakehead

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های کانادا از نظر اعطاء بورسیه تحصیلی به دانشجویان است و این باعث می شود که دانشجویان بدون اینکه دغدغه شهریه و مشکلات مالی را داشته باشد، به تحصیل خود تمرکز کنند.

این دانشگاه برای دانشجویان خارجی حدود ۳۰۰۰۰دلار در نظر گرفته است ، بدون اینکه دانشجویان درخواست بورسیه کنند. مقدار بورسیه هر دانشجو بستگی به میانگین تحصیلی وی دارد.

 • دانشجویان با میانگین تحصیلی ۹۰ درصد می توانند طی ۴ سال ۳۰۰۰۰ دلار کانادا بورسیه دریافت کنند.
 • دانشجویان با میانگین تحصیلی ۸۰ تا ۸۹ می توانند بورسیه تحصیلی حداکثر ۲۰۰۰۰ دلار کانادا طی چهار سال دریافت کنند.
 • دانشجویان با میانگین تحصیلی ۷۵ تا ۸۰  درصد می توانند بورسیه تحصیلی حداکثر ۴۰۰۰ دلار برای سال اول دریافت کنند.

نتایج استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه Lakehead

دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند، به محض آنکه فارغ التحصیل می شوند و در بازار کار به صورت حرفه ای و موفق عمل می کنند.

میانگین اشتغال دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی در طول دو سال بعد از اتمام دوره تحصیل ۹۶.۷ درصد و در بیشتر رشته ها ۱۰۰ می باشد.

بیشتر فارغ التحصیلان این دانشگاه به مقام های بزرگی نیز رسیده اند. بیشتر آنها صاحب شرکت های بزرگ و مشهور در کانادا و دنیا و یا مدیر کارخانه های معروف در کانادا شده اند، بیشتر فارغ التحصیلان پزشک و جراح ماهر در کانادا هستند و همه این موفقیت ها حاصل آموزش برتر و تلاش اساتید و پروفسورهای مجرب این دانشگاه می باشد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.4 از 5 با 5 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .