whatsapp

زمان بازگشایی مرزهای ایران و ترکیه

زمان بازگشایی مرزهای ایران و ترکیه
شیوا داداش زاده 0 نظر

از ابتدای اسفند ماه سال 98 همزمان با مشاهده اولین مبتلایان به ویروس کرونا(کوید 19) ترکیه مرزهای خود را بر روی مسافران ایرانی بست. اکنون بیش از 7 ماه است که از این اتفاق می گذرد و مرز های در کشور همچنان بسته است و تنها مسافران محدودی اجازه تردد بین دو کشور را دارند.

گمانه زنی های زیادی در خصوص بازگشایی مرزهای دو کشور شده است و مسئولین ایران و ترکیه در دیدارهای حضوری و گفتگوهای تلفنی اظهار امیدواری کرده اند که تردد در مرزهای دو کشور به زودی به شرایط عادی برخواهد گشت ولی همچنان گشایشی در این باب صورت نگرفته است و شهروندان همچنان چشم به انتظار بهبودی اوضاع نشسته اند.

از تاریخ 12 خرداد 99 هواپیمایی ماهان اقدام به پیش فروش بلیط تهران- استانبول کرد ولی قبل از اولین پرواز این پیش فروش ها کنسل شدند و به یک ماه عقب تر انداخته شدند. این روند همچنان ادامه دارد و این محدودیت کماکان باقی مانده است. اگرچه 11 مهرماه تازه ترین تاریخ بازگشایی مرزها از سوی دو طرف اعلام شده است و ایرلاین ها اقدام به پیش فروش بلیط کرده اند، افزایش آمار کرونا و فوتی های این ویروس احتمالا به تعویق افتادن مجدد این پروازها خواهد انجامید.

رفیعی ـ رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات هوایی و جهانگردی در این خصوص می گوید: اگر مرز ایران و ترکیه همچنان بسته بماند جز ادامه گرانی بلیت پرواز‌های این مسیر و عقب ماندن مردم از امورات زندگی‌شان، اتفاق دیگری نخواهد افتاد.
بنظر می رسد ادامه این روند برای دو کشور خیلی راحت نبوده و مسولین دو کشور در حالی رایزنی و پیگیری جهت یافت روشی راحت تر و امن تر برای تردد شهروندان خود می باشند.

امید است که 11 مهر ماه 99 شاهد بازگشایی مرزهای دو کشور برای شهروندان عادی باشیم.


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.5 از 5 از 4 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

پاسخگوی سوالات شما در الواپلای هستیم

سوال شما توسط کارشناسان الواپلای پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود.

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!