whatsapp
الو اپلای
اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  9 بهمن 1400

تعداد نظرات :  0

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل یکی از رایج ترین روش های دریافت اقامت دائم کانادا است که دانشجویان بعد از اتمام تحصیل در کانادا از طریق آن اقدام میکنند. باید گفت ماندگاری در این کشور و دریافت اقامت کانادا غیر ممکن نیست و تنها باید راه مناسب آن را پیدا کرد. در ادامه این مطلب شما را با روش های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل آشنا می کنیم.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق مهاجرت تحصیلی

دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند می توانند هنگام تحصیل در کانادا یا پس از اتمام تحصیل، برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل مشروط بر این است که شرایط برنامه مهاجرت کانادا را که تحت آن درخواست می کنند، برآورده کنند.

در این باره بیشتر بخوانید:
چگونگی دریافت ویزای تحصیلی کانادا

درخواست مجوز تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت دائم کانادا به طور همزمان به عنوان “هدف دوگانه” نامیده می شود و چنین روشی در قوانین مهاجرت کانادا معمولا پذیرفته شده است.

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در دانشگاه های کانادا

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در دانشگاه های کانادا

اگر شما در کانادا تحصیل کرده اید و شاید حتی تجربه کاری در کانادا را داشته باشید و اکنون شما می خواهید برای همیشه در آنجا زندگی کنید. برای واجد شرایط بودن، متقاضیان باید :

  • حداقل یک دوره دو ساله تمام وقت از یک کالج یا دانشگاه کانادایی با بودجه عمومی فارغ التحصیل شده یا ملاقات کرده است.
  • شرایط تحصیلات تکمیلی یا ملاقات حداقل یک دوره تحصیلات تکمیلی یک ساله تمام وقت از یک کالج یا دانشگاه کانادایی با بودجه عمومی.
  • حداقل نیمی از مطالعات خود را در کانادا به پایان رسانده است.
  • از تاریخ اتمام دوره فوق ظرف دو سال اقدام کنید.
  • یک پیشنهاد شغل دائمی و تمام وقت تحت NOC 0، A یا B که مطابق با سطح دستمزد ورودی برای انتاریو است.

اخذ تابعیت کانادا پس از تحصیل در این کشور

اگر دانشجوی بین المللی یا فارغ التحصیل در کانادا هستید، به احتمال زیاد انگلیسی یا فرانسوی را با استاندارد بالا صحبت می کنید و می فهمید و قبلاً ثابت کرده اید که می توانید در زندگی کانادایی جا بیفتید.

اقامت دائم دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی در کانادا به ورود سریع شناخته می شود. شاید در مورد Express Entry، سیستم اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا، چیزی شنیده باشید.

از زمان معرفی Express Entry در سال 2015، این سیستم تغییر داده شده است و به دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در کانادا به پایان می رساند، می تواند مزایایی تخصیص دهد.

مهمترین تغییر، اضافه شدن حداکثر 30 امتیاز در نمره CRS برای کسانی بود که گواهی نامه تحصیلات تکمیلی کانادا را گذرانده اند.

 اقامت در کانادا پس از تحصیل از طریق کار

در زیر لیستی از برنامه های اقامت در کانادا پس از تحصیل از طریق کار آمده :

  • کلاس تجربه کانادایی (CEC)

برای واجد شرایط شدن در کلاس تجربه کانادا، متقاضیان دانشجویی باید حداقل 12 ماه سابقه کار در کانادا، در یک شغل را داشته باشند (داوطلبان باید ظرف مدت سه سال برای بدست آوردن 1 سال تجربه صلاحیت اقدام کنند).

دانشجویان می توانند با درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی کانادا، تجربه کاری لازم را در کانادا کسب کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که تجربه کار پاره وقت که در طول تحصیل یا به عنوان بخشی از یک برنامه تحصیلی بدست آورده اید (از جمله دوره های کارآموزی و تعاونی) برای شرایط کار کانادایی محسوب نمی شود.

  • کلاس تجربه کبک (QEC)

دانشجویان بین المللی که یک دوره تحصیلات شناخته شده را در کبک به پایان رسانده اند و دارای سطح متوسطی در مهارت زبان فرانسه هستند، می توانند تحت این برنامه مهاجرت کانادا واجد شرایط شوند. تجربه کاری کانادایی برای این برنامه مهاجرتی کبک لازم نیست.

  • برنامه های نامزد استانی (PNP)

بسیاری از استان ها برنامه های مهاجرت کانادایی را برای دانشجویان خارجی از طریق برنامه های معرفی شده استانی که در دست اجرا دارند، ارائه می دهند.به طور کلی، متقاضیان باید از یک برنامه آموزش متوسطه پس از تحصیل در کانادا فارغ التحصیل شده باشند.

 اقامت در کانادا پس از تحصیل از طریق کار

شرایط می تواند بسته به استان متفاوت باشد. گاهی اوقات تجربه کار و پیشنهاد شغل مورد نیاز است. PNP گزینه محبوب مهاجرت کانادا است زیرا درخواستهای اقامت دائم کانادا معمولاً در مقایسه با سایر برنامه های مهاجرت سریعتر پردازش می شوند.

در این باره بیشتر بخوانید:
برترین دانشگاه های کانادا

اقامت در کانادا پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاری

کشور کانادا به دلیل اینکه بهترین و امن ترین سیستم مالی و بانکداری دنیا را دارد برای سرمایه گذاران از محبوبیت بالایی برخوردار است.

یکی از روش های اخذ اقامت در کانادا پس از فارغ التحصیل شدن وارد بازار سرمایه گذاری است. برنامه سرمایه گذاران مهاجر برای جذب افراد تجاری واجد شرایط طراحی شده است که می توانند با سرمایه گذاری قابل توجه در اقتصاد کانادا به رشد کانادا کمک کنند.

سرمایه گذارانی که کلیه شرایط این برنامه مهاجرتی کانادا را برآورده می کنند، همراه با اعضای اصلی خانواده خود، می توانند ویزای اقامت دائم کانادا را دریافت کنند (به شرطی که به دلایل پزشکی یا امنیتی غیرقابل قبول شناخته شوند).

اقامت در کانادا پس از تحصیل از طریق ازدواج

اگر پس از تحصیل شما و همسرتان تصمیم بگیرید که در کانادا زندگی کنید و همسر دارای تابعیت کانادایی یا اقامت دائم باشد و بتواند حمایت مالی فرد دیگری را انجام دهد، امکان اخذ اقامت کانادا برای شما امکان پذیر است.

در حالی که یک پرونده موفق اسپانسر این اجازه را می دهد، شهروندی کانادا یا اقامت دائم کانادا به طور خودکار هنگام ازدواج با یک شهروند کانادایی اتفاق نمی افتد. شما باید مراحل درخواست را طی کنید.

این یک تصور غلط رایج است که افرادی که با کانادایی ها ازدواج می کنند به طور خودکار نوعی تابعیت یا اقامت را دریافت می کنند.

اقامت در کانادا پس از تحصیل از طریق تولد فرزند

تابعیت کانادا به طور معمول با تولد کودک در کانادا بر اساس اصل “jus soli” بدست می آید.

“Jus soli” یک عبارت لاتین برای “حق خاک” است. این معمولاً برای اشاره به تابعیت حق تولد، حق هر شخص متولد شده در قلمرو یک کشور برای تابعیت یا تابعیت این کشور استفاده می شود.

اگر کودکی در کانادا متولد شود، کودک تابعیت کانادایی را دریافت می کند. حتی در شرایطی که کودک از والدینی متولد می شود که شهروند کانادایی نیستند، کودک به طور خودکار شهروند کانادا می شود؛ بنابراین اگر بعد از تحصیل در کانادا صاحب فرزند شوید، به عنوان والدین کودک متولد کانادا از مزیت خاصی برای اخذ اقامت دائم کانادا برخوردار نخواهید بود.

اقامت در کانادا پس از تحصیلی از طریق پناهندگی

ما به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی را به شما پیشنهاد نمی کنیم؛ زیرا پناهندگی روش ایمن و تضمینی برای مهاجرت نیست.

پس از درخواست پناهندگی بعد از اتمام تحصیل، اداره مهاجرت و پناهندگان کانادا (IRB) ادعای پناهندگی شما را تأیید یا رد می کند.

اقامت در کانادا پس از تحصیلی از طریق پناهندگی

اگر IRB ادعای شما را بپذیرد، وضعیت “شخص محافظت شده” را دریافت می کنید. این بدان معنی است که می توانید در کانادا اقامت داشته باشید و می توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

اگر IRB ادعای شما را رد کرد، باید کانادا را ترک کنید. بسته به شرایط خود، ممکن است واجد شرایط تجدیدنظر درمورد تصمیم IRB باشید. ممکن است گزینه های دیگری نیز داشته باشید.

سخن آخر

کشور کانادا به دلیل داشتن بهترین دانشگاه های جهان از سوی دانشجویان سراسر دنیا از محبوبیت بالایی برخوردار است.

به دلیل سطح بالای کیفیت زندگی برخی از دانشجویان بعد از فارغ التحصیل شدن دغدغه ی ماندن در این کشور را دارند. اگر می خواهید بعد از تحصیل در کانادا ماندگار شوید باید شرایط لازم را مهیا کنید و برای اخذ اقامت کانادا بعد از تحصیل اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به همکاران ما در الو اپلای مراجعه کنید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3 از 5 با 2 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .