whatsapp
الو اپلای
اخذ اقامت ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  23 فروردین 1400

تعداد نظرات :  0

اخذ شهروندی ترکیه برای ایرانیان

اخذ شهروندی ترکیه برای ایرانیان در چند ماه گذشته به نسبت سال های قبل روند ساده تری را به خود گرفته است. با توجه به شرایز به وجود آمده در ایران، چه شرایط و بحران های اقتصادی و چه شرایط و بحران های سیاسی بسیاری از ایرانیان تصمیم به مهاجرت به کشورهای دیگر گرفته اند.

و یا این که بسیاری از افراد به دلیل افت شدید ارزش ریال تصمیم به خارج کردن و یا تبدیل سرمایه خود از ایران گرفته اند. اگر به روند مهاجرت و اخذ شهروندی سایر کشورها نگاهی بیاندازیم متوجه می شویم که به زمان و هزینه بالایی نیاز هست. شما به راحتی نمی توانید به کانادا مهاجرت کنید و یا این که در اروپا و استرالیا ساکن شوید.

ولیکن به توجه به قوانین جدید هیات دولت ترکیه در تاریخ ۲۰۱۸/۰۹/۱۹، شرایط برای اتباع خارجی که به طور مستقیم بتوانند تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه را اخذ نمایند بسیار راحت تر و سهل تر از سال های قبل شده است.

بر اساس این تصمیم اتباع خارجی با خرید ملک به ارزش ۲۵۰/۰۰۰ هزار دلار در ترکیه می توانند در کمتر از ۶ ماه پاسپورت کشور ترکیه را برای خود و خانواده خود اخذ نمایند. اما در این مقاله سعی شده است تا به شما دلایلی که باید اخذ شهروندی ترکیه برای ایرانیان را جدی بگیریم به طور مختصر بیان نماییم.

اخذ شهروندی ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه برای ایرانیان

آیا قدرت، اعتبار و ارزش پاسپورت کشور ترکیه را می دانید؟ با در دست داشتن پاسپورت کشور ترکیه کدام یک از کشورهای دنیا به شما و خانواده شما اجازه ورود بدون ویزا را می دهند؟ مزایای گرفتن شهروندی ترکیه بری شما و خانواده شما چه چیزهایی می تواند باشد؟

در این بخش از مقاله در نظر داریم تا شما را با چرایی الزام اخذ شهروندی ترکیه برای ایرانیان و دنبال آن میزان ارزش و اعتبار گذرنامه ترکیه در سراسر جهان آشنا کنیم.  کشورهایی که به شما با در دست داشتن پاسپورت ترکیه اجازه می دهند برای بازدید و یا اقامت به آنجا سفر کنید، و البته که شما را با مزایای به دست آوردن شهروندی ترکیه و اقدامات لازم برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، آشنا خواهیم کرد.

پاسپورت ترکیه ای برای ایرانیان

اعتبار پاسپورت ترکیه

در سال 2018، گذرنامه کشور ترکیه توانست جایگاه ۳۹ را با اخذ ۱۱۴ امتیاز به دست آورد، اجازه ورود بدون روادید به ۷۲ کشور، ورود بدون ویزا به ۴۲ کشور و ورود به ۷ کشور با درخواست آنلاین را می توان از دستاوردهای بسیار بزرگ پاسپورت کشور ترکیه دانست. این در حالی است که پاسپورت ایرانی در رتبه ۸۵ قرار دارد و می توان گفت جزء گذرنامه هایی می باشد که در حال حاضر اعتبار چندانی ندارد.

دریافت اقامت ترکیه برای ایرانیان

 کشورهای بدون روادید برای پاسپورت ترکیه

دارندگان گذرنامه ترکیه می توانند بدون داشتن ویزا به بیش از 72 کشور سفر کنند. به عنوان مثال کشورهای ذکر شده را می توان بیان کرد: قطر، تونس، اردن، عراق، مراکش، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، هنگ کنگ، اندونزی، برزیل، آرژانتین، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، برونئی، شیلی، کلمبیا، اکوادور، السالوادور، گرجستان، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، تایلند، جمهوری ترک شمالی قبرس، اوکراین و اروگوئه.

صاحبان پاسپورت ترکیه همچنین می توانند در طول ورود به بیش از 42 کشور، به ویژه کویت، بحرین، لبنان و برخی از کشورهای آفریقایی، ویزای خود را دریافت کنند.

امکان اخذ ویزای آنلاین با گذرنامه ترکیه در ۷ کشور از جمله استرالیا و عمان فراهم می باشد. لازم به ذکر است حتی برای کشورهایی که یک شهروند کشور ترکیه باید برای ورود به آنجا درخواست ویزا نماید شرایط بسیار راحت و قابل دسترس می باشد. اخذ شهروندی ترکیه برای ایرانیان می تواند همه این مزایا را داشته باشد.

در حالی که شهروند کشور ایران برای ورود به کشورهای اروپایی و … می بایستی شرایط بسیار سختی را پشت سر گذارد و در بسیاری از موارد حتی درخواسا ویزا با مخالفت روبه رو می شود شهروندان کشور ترکیه می توانند به راحتی در همه جای دنیا تردد نمایند.

مزایای دریافت اقامت ترکیه

مزایای اخذ شهروندی ترکیه برای ایرانیان

شاید برای شما این سوال پیش آید که مزایای اخذ تابعیت ترکیه چیست؟ چرا به شما پیشنهاد می شود که برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام نمایید؟

در منطقه می توان ترکیه را کشوری دانست که دارای سیاست های مشخص اقتصادی و سیاسی می باشد. رشد اقتصادی بی سابقه در سال های اخیر از یک سمت و به دنبال آن جذب سرمایه گذاران خارجی از سمت دیگر و صد البته حمایت های دولت ترکیه از سرمایه گذاران خارجی سبب شده است ترکیه به عنوان مقصد سرمایه گذاری شهروندان دیگر در نظر گرفته شود. برنامه های استراتژیک دولت ترکیه برای ایجاد منابع جدید جهت ایجاد ثبات اقتصادی و تضمین ثبات درازمدت و توسعه پایدار در این کشور است.

پروژه های بزرگی همچون فرودگاه سوم استانبول که به تازگی افتتاح شده است و کانال استانبول و خطوط مترو جدید که در حال انجام هستند. علی رغم تلاش بسیاری از کشورها و حزب های مخالف در داخل ترکیه ، این کشور به سرعت در حال رشد می باشد.

ترکیه کشوری مدرن و صنعتی در سطح بین المللی می باشد. و از طرف دیگر به دلیل نزدیکی آن با ایران می توان گفت تشابهات فرهنگی و مذهبی زیادی بین این دو کشور در جریان است. زندگی در ترکیه امنیت و آرامش را به همراه دارد. بر خلاف بسیاری از کشورها حتی خود ایران در ترکیه فرصت های برابر تحصیلی و شغلی برای همه ملت ها فراهم است.

در ترکیه شما را به عنوان شهروند درجه چندم نمی بینند بلکه در زمان مهاجرت شما بخشی از مردم ترکیه خواهید بود. اخذ شهروندی ترکیه برای ایرانیان می تواند به آنها کمک کند که در جامعه ای بدور از تعصبات نژادی زندگی کنند.

 

موقعیت استراتژیک ترکیه

 

موقعیت استراتژیک ترکیه

ترکیه را می توان کشوری در قلب دنیا دانست. ترکیه یک اهمیت استراتژیک منحصر به فرد بین آسیا و اروپا دارد و از طرف دیگر ترکیه را می توان پلی دانست که محل تلاقی تمدن ها و فرهنگ های مختلف بوده و همچنین  یک مسیر تجاری بسیار مهم بین شرق و غرب است.

استانبول، سالیان سال پایتخت دنیای اسلام به شما می آمد. و پیمان برادری و اخوت با شهر قاهره دارد. سنت ها، مساجد و خیابان های شرقی با تمدن عثمانی، هویت مدرن اروپایی و شهرهای تجاری و صنعتی امروزه از دیگر ویژگی های ترکیه می باشد.

طبیعت روح نواز  و آب و هوای منحصر به فرد ترکیه زمانی که به شهرهای کوچکترکیه سفر می کنید بیشتر نمود پیدا می کنند.  جریان آب های طبیعی، ساحل های بکر و زیبا، سبزه زارهای طویل و در نهایت آب و هوای عالی را می توان از جاذبه های گردشگری ترکیه دانست.

رفتار مردم ترکیه نسبت به مهمانان، گردشگران، مهاجران  خوشایند و دوستانه می باشد. آنها روابط تاریخی با اعراب، ایرانیان، کردها و اروپایی ها در نقاط مختلف جهان دارند. در سالهای اخیر، آغوش خود را برای حمایت از آرمان های انسانی به روی دوستان خود باز کردند. اخذ شهروندی ترکیه برای ایرانیان دیگر رویا نیست بلکه در چند وقت اخیر به واقعیت پیوسته است.

شهروندی ترکیه برای ایرانیان

ترکیه وزن سیاسی بسیار بالایی در سطح بین المللی دارد، صدایی که در مجامع بین المللی شنیده می شود و مورد احترام می باشد، به این ترتیب از آلمان در قلب اروپا تا سودان در آفریقا و یا پاکستان در خاورمیانه همه ترکیه را نه به عنوان یک کشور پر تنش بلکه به عنوان یک کشور دوست می پذیرند.

در دنیای حاضر محصولات ترکیه توانسته اند بازارهای بین المللی را به خود جذب کنند. ترکیه نه تنها در صنعت پوشاک بلکه در صنایع دیگر نیز رشد چشمگیری را به خود اختصاص داده است. برندهای ترک در همه جای دنیا محبوبیت خاص خود را دارند.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.1 از 5 با 9 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .