برگزاری آزمون یوس در ایران

برگزاری آزمون یوس در ایران

موسسه حقوقی مهاجرتی الو اپلای با همکاری موسسه بین المللی دانشجویان خارجی ترکیه، برای اولین بار در ایران، آزمون یوس بیش از 35 دانشگاه ترکیه را برگزار می نماید.
اولین دوره این آزمون در روز جمعه مورخه 14 شهریور 99 در تهران بر گزار شد و دومین دوره آزمون یوس در اواخر آذر ماه 1399 بر گزار خواهد شد.

بر گزاری آزمون یوس در ایران سابقا مقدور نبوده و دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در ترکیه را داشتند می بایست به ترکیه سفر کرده و شرکت در آزمون می کردند. همچنیان در ترکیه هر دانشگاهی برای خود آزمون یوس مجزایی دارد و این اولین باری است که یک آزمون یوس را 35 دانشگاه ترکیه مورد پذیرش قرار می دهند.
YOSمخفف عبارت Yabancı uyruklu öğrenci sınavı می باشد. در واقع آزمون دانشجویان خارجی می باشد که در نظر دارند در ترکیه در مقاطع کارشناسی در رشته های مختلف و یا در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و … مشغول به تحصیل شوند. این آزمون همه ساله از سمت دانشگاه های مختلف ترکیه به صورت مجزا برگزار می شود. برای ورود به دانشگاه های ترکیه نمرات بالای این آزمون از شرایط ضروری می باشد.الو اپلای با همکاری موسسه بین المللی دانشجویان خارجی ترکیه (IOIS) در تلاش است تا تعداد دانشگاه هایی که این آزمون را قبول کنند افزایش دهد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناس بخش یوس الواپلای تماس بگیرید.

برگزاری آزمون یوس در ایران


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.3 از 5 از 26 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2

نظرها

  1. این ازمون مورد قبول کدوم دانشگاه ها هست ؟ میشه لطفا بگید؟