whatsapp
نویسنده : شیوا داداش زاده    تاریخ انتشار : 1399/06/28    0 نظر

افتتاح حساب وکالتی در ترکیه

افتتاح حساب وکالتی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی وکالتی در ترکیه برای ایرانی ها

در ایامی که مرزهای اکثر کشورها بر روی شهروندان خارجی بسته است و تردد به صورت محدود و با هزینه های سرسام آوری مقدور است. ایرانی ها نیز برای مسافرت به کشور ترکیه با مشکلات زیادی مواجه هستند. بسته بودن مرزهای دو کشور، محدود بودن خدمات سفارتی و کنسولی ترکیه در ایران، قیمت های نجومی بلیط هواپیما از ایران به ترکیه بخشی از این محدودیت های می باشند.

افتتاح حساب بانکی غیر حضوری در بانک زراعت ترکیه

افتتاح حساب بانکی غیر حضوری در بانک زراعت ترکیه برای ایرانی ها مقدور نبود. مشتریان مجبور بودند حداقل یک سفر به استانبول داشته باشند، این رویه علاوه بر تحمیل هزینه های، رفت و برگشت به ترکیه، هزینه های اقامت در ترکیه، هزینه های جانبی سفر، حداقل 3 روز نیز شخص را درگیر پروسه رفت و برگشت می نمود. این مساله برای اکثر مشتریان معظلی شده بود.
از طرفی به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران، دولت ترکیه حساسیت های زیادی برای ایرانیان به کار می گیرد. بدین شکل که تمام شعبات بانک زراعت این خدمات را برای شهروندان ایران ارائه نمی دهند و تعداد محدودی از شعبات بانک زراعت ترکیه برای ایرانی های اقدام به افتتاح حساب بانکی در ترکیه می نماید.
موسسه حقوقی و مهاجرتی الو اپلای با رایزنی با مدیران چند شعبه بانک زراعت در ترکیه، موفق شده است که برای اولین بار اقدام به افتتاح حساب بانکی وکالتی در ترکیه نماید. مختصری از مراحل افتتاح حساب بانکی غیرحضوری در ترکیه برای ایرانیان به شرح زیر است.

مراحل افتتاح حساب بین المللی به صورت وکالتی در کشور ترکیه برای ایرانی ها

1- مشتریان پس از ارتباط با موسسه الواپلای و گفتگو با کارشناسان این شرکت، بسته به نوع حساب و نیاز خدمات بانکی خود اقدام به تنظیم قرارداد افتتاح حساب وکالتی می نمایند.

2- بعد از امضاء قرارداد، کارشناسان الواپلای نمونه وکالت نامه فارسی متناسب با نیاز مشتری را در اختیار آنها می گذارد تا با مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی، اقدام به تنظیم وکالت نامه بنام وکیل ترک موسسه الواپلای در ترکیه نماید.

3- وکالت نامه تنظیم شده به موسسه تحویل می گردد تا توسط دارالترجه رسمی، به ترکی استانبولی ترجمه گردد.

4- مدارک ترجمه شده به تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه کشور می رسد.

5- سپس این مدارک بایستی به بخش وزارت امورخارجه سفارت ترکیه در تهران داده شود تا توسط سفارت مهر تایید ترجمه، مهر نوتر زده شود.(اینکه مرحله بخاطر محدود شدن فعالیت های سفارت ترکیه به 3روز در هفته و آنهم روزی 2 ساعت، کمی طولانی تر می شود، زیرا بعضا برای تحویل دادن یک مدرک به سفارت بایستی یکی دو هفته در صف های مقابل سفارت ترکیه در تهران ایستاد)

6- بعد از تایید سفارت، مدارک از طریق پست هوایی به ترکیه ارسال می گردد تا کارکنان دفتر استانبول الواپلای آنها را تحویل گرفته و مراحل افتتاح حساب وکالتی در ترکیه را آغاز کنند.

7- مطابق صلاحیت هایی که موکیل در وکالت نامه به وکیل ترک موسسه الواپلای داده است، ابتدا اقدام به خرید یک عدد سیم کارت بنام مشتری از اپراتورهای ترکیه می نمایند.

8- سپس با مراجعه به اداره مالیات ترکیه، برای مشتری کد مالیاتی اخذ می کند

9- با در دست داشتن کد مالیاتی و سیم کارت مشتری، وکیل ترک موسسه به شعبه مورد توافق شرکت مراجعه می کند تا اقدامات لازم برای افتتاح حساب ارزی لیر – دلار- یورو را آغاز کند.

بانک زراعت ترکیه برای افتتاح حساب بانکی به ایرانیان حداقل 10000 لیر به عنوان دپوزیت یا سپرده اولیه را الزامی کرده است. الو اپلای با مذاکرات خود با مدیران این بانک و سابقه همکاری خود با این شعبات این مساله را نیز تا حدودی بر طرف کرده است.
بانک زراعت یکی از بزرگترین بانک های دولتی ترکیه به حساب می آید که در سراسر کشور ترکیه بالغ بر ۱۰۰۰ شعبه دارد. دفتر اصلی بانک زراعت در استانبول و در محله بشیکتاش واقع شده است. این بانک در تمام زمینه ها از جمله بانکداری خصوصی و سرمایه گذاری و … فعالیت عمده ای دارد. شما می توانید از بانک زراعت در ترکیه درخواست ویزا کارت ترکیه و یا مستر کارت ترکیه نمایید.
برای اطلاع از جزئیات بیشتر افتتاح حساب وکالتی در ترکیه با الو اپلای تماس بگیرید.


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.8 از 5 از 44 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

پاسخگوی سوالات شما در الواپلای هستیم

سوال شما توسط کارشناسان الواپلای پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود.

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!