whatsapp
نویسنده : شیوا داداش زاده    تاریخ انتشار : 1399/06/29    0 نظر

برگزاری آزمون تومر در ایران

برگزاری آزمون تومر در ایران

برای تحصیل در تمام مقاطع در کشور ترکیه ارایه نمره زبان ترکی یا همان تومر ضروری می باشد. نمره تومر نه تنها برای ورود در مقطع کارشناسی اجباری می باشد حتی برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز داشتن نمره زبان ترکی ضروری می باشد.

در واقع مرکز اصلی برگزاری آزمون تومر دانشگاه آنکارا می باشد ولیکن بسیاری از مراکز و دانشگاه های دیگر نیز با اخذ مجوز در حال برگزاری این دوره ها هستند.

تومر هم به صورت دیپلم و هم به صورت نمره آزمون قابل ارایه می باشد. در بسیاری از موارد متقاضیان برای گذراندن این آزمون باید به ترکیه مسافرت می کردن و در داخل ترکیه در این آزمون شرکت می کردند این در حالی است که موسسه الو اپلای توانسته است مجوز برگزاری آزمون تومر را در ایران اخذ کند تا دانشجویان بتوانند با صرف حداقل هزینه در این آزمون شرکت کنند. این آزمون هر سه ماه یکبار در موسسه الو اپلای به صورت مستمر برگزار خواهد گردید و نمرات اخذ شده در تمام دانشگاه های ترکیه قابل ارایه خواهند بود.

نمرات این آزمون در 6 سطح می باشند که متقاضیان می بایستی برای ورود به دانشگاه های ترکیه حداقل نمره C1 را کسب کنند. برای ورود به دانشگاه ها این نمره کافی خواهد بود. علاوه بر دانشگاه ها در بسیاری از موراد دیگر نیز ارایه تومر الزامی می باشد به مانند پزشکانی که در نظر دارند در آزمون TUS در ترکیه شرکت کنند و مجوز کار در ترکیه برای پزشکان را بگیرند و یا درصدد گراندن آزمون تخصص در ترکیه هستند ارایه نمره تومر الزامی می باشد.

حتی برخی از شرکت های بزرگ نیز شرط استخدام خارجیان در ترکیه را علاوه بر تبحر و دانش مرتبط داشتن نمره تومر می دانند. به همین دلیل متقاضیانی که ترکیه را به عنوان مقصد خود برگزیده اند می توانند از این امکان ویژه الو اپلای با صرف هزینه های بسیار پایین استفاده کنند


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.5 از 5 از 30 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

پاسخگوی سوالات شما در الواپلای هستیم

سوال شما توسط کارشناسان الواپلای پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود.

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!