whatsapp
الو اپلای
پرداخت قبوض در کشور ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  21 فروردین 1400

تعداد نظرات :  0

پرداخت قبوض در ترکیه

پرداخت قبوض در ترکیه : افرادی که قصد زندگی در ترکیه را دارند، هنگام اجاره ی خانه در ترکیه یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشند، پرداخت قبوض است. این افراد می توانند اشتراک آب، برق و گاز را به نام خود کنند تا در پرداخت قبض ها دچار مشکل نشوند.

با افزایش شهروندان یا اتباع خارجی در ترکیه استفاده از خانه های اجاره ای نیز افزایش یافته است. بخصوص در شهرهای بزرگ از جمله: استانبول، آنکارا، ایزمیرو آنتالیا که به دلایلی از قبیل تحصیل یا کار و یا مهاجرت مجبور به اجاره خانه هستند.

به طور کلی هنگامی که خانه اجاره می شود، اشتراک آب، برق و گاز به نام صاحب خانه است. البته آنها می توانند اشتراک قبض ها را به نام خود بکنند، اما برای اینکه در پرداخت قبض ها دچار مشکل نشوند بیشتر آنها این کار را انجام نمی دهند.

اگر اشتراک قبض ها به نام صاحب خانه باشد، تا زمانی که مستاجر هزینه ها را پرداخت می کند و صاحب خانه در پرداخت قبض ها تعلل نمی کند، هیچ مشکلی پیش نمی آید و در این شرایط تبعه خارجی بودن و یا شهروند ترکیه بودن فرقی نمی کند.

برای پرداخت قبض در ترکیه اولین کاری که می توانید بکنید، این است که اقدام به افتتاح حساب در ترکیه کنید. برای شما یک توضیح مختصر درباره نحوه افتتاح حساب در ترکیه می دهیم.

 

پرداخت قبوض ترکیه

 

افتتاح حساب در ترکیه برای اتباع خارجی

اسناد و اطلاعات مورد نیاز برای افتتاح حساب در ترکیه، گذرنامه، آدرس اقامتگاه، شماره مالیات، شماره تلفن همراه می باشد. حتما باید گذرنامه خود را همراه داشته باشید. سند دیگری که از شما خوسته می شود سند اقامتگاه تان است. این آدرس برای دریافت شماره مالیات شما هم لازم است.

شما به راحتی می توانید شماره های مالیاتی را از دفاتر امور مالیاتی دریافت کنید. برای این کار گذرنامه و آدرس اقامتگاه شما کافیست. برای اینکه شما به حساب بانکی و کانال های بانکی خود خود دسترسی داشته باشید، بسیاری از بانک ها از شما یک شماره موبایل که از اپراتورهای GSM (انجمن بین المللی شبکه های موبایل ) گرفته شده باشد، می خواهند.

نحوه پرداخت قبوض در ترکیه

پرداخت قبض با پیشرفت فن آوری بسیار ساده تر شده است. وقتی قبلا افراد می خواستند قبض های خود را پرداخت کنند، مجبور بودند به بانک ها مراجعه کنند ودر صف های طولانی منتظر پرداخت قبض بمانند. اما امروزه روش های بسیاری برای انجام این کار ایجاد شده است. ما در اینجا روش های مختلف پرداخت قبوض و نحوه پرداخت آن را توضیح خواهیم داد.

مبلغ قبض در ترکیه به طور کلی به صورت ماهانه پس از اندازه گیری های مختلف مشخص می شود. بر این اساس در پایان ماه قبض های شما طبق مصرف برق، گاز و یا آب مصرفی شما در آن ماه محاسبه شده و به آدرس شما ارسال می شود. در این قبض آخرین مهلت پرداخت نیز نوشته می شود و شما باید قبل از آخرین مهلت پرداخت، بدهی خود را پرداخت کرده باشید. در غیر این صورت برق، گاز و یا آب شما قطع خواهد شد.

 

پرداخت آنلاین قبوض در ترکیه

پرداخت قبض برق در ترکیه

قبض برق به صورت ماهانه و بر حسب میزان مصرف شما در آن ماه محاسبه می شود. برای پرداخت قبض برق خود می توانید از طریق :

 • دفاتر صندوق واریز بانکی
 • صندوق های مجری پرداخت مجاز در نقاط مختلف ترکیه
 • از طریق شعب PTT  ( شرکت پست و تلگراف ترکیه )
 • خود پرداز های بانک های پیمانکار و یا همراه بانک ها
 • از طریق وبسایت شرکت های تامین برق
 • پرداخت خودکار از طریق حساب بانکی

شما باید شرایط پرداخت خودکار را از بانک مربوطه بپرسید. در مواردی مانند اختلال در پرداخت، شروع و یا خاتمه دستورالعمل پرداخت، در درجه اول، بانک شما مسئول است که به شما کمک کند. در صورت اختلال در پرداخت اگر مسئولیت شرکت تامین کننده برق مشخص شده باشد، اقدامات لازم را در این زمینه انجام می دهند.

قبض برق برای یک دوره، مشخص است و باید تا موعد مقرر پرداخت شود. در غیر این صورت با توجه به بدهی های پرداخت نشده بهره تاخیر اعلام می شود و بعد از آن یک تذکر کتبی ارسال می شود و اگر باز بدهی پرداخت نشد، اقدام به قطع برق می کنند.

اگر قبض برق شما در پایان ماه به دستتان نرسید و یا تاخیر کرد علت آن چیست؟

 • ممکن است کنتور برق شما دچار مشکل شده باشد
 • قبض شما به حد نصاب مصرف نرسیده باشد یعنی کمتر از 15 لیر باشد
 • قبض برق شما نسبت به ماه های قبل بیشتر باشد
 • بعد از بررسی و تصحیح آن دوباره به آدرس شما ارسال می شود

آیا می توانید در ارسال قبض خود تغیرات انجام دهید؟ بله شما می توانید درخواست تغییر آدرس و یا اطلاعات غلط در مورد آدرس خانه و یا تلفن همراه و… را به اداره مربوطه اعلام کنید. همچنین شما می توانید درخواست کنید قبض برق شما به جای اینکه از طریق پست به دست شما برسد، از طریق اس ام اس برای تلفن همراه شما و یا ایمیل ارسال شود.

جزئیات پرداخت قبوض در ترکیه

پرداخت قبض آب و گاز در ترکیه

در اینجا نحوه پرداخت قبض آب و گاز از طریق سیستم، پرداخت تلفنی قبوض ( MOKA FATURA MOBIL ) را توضیح می دهیم. این سیستم در بسیاری از شهر های ترکیه با بسیاری از نهاد های خدماتی قرارداد همکاری دارد. شما بعد ازاینکه  شرکت خدماتی آب یا گاز خود را از لیست نهاد های خدماتی موجود در شهری که زندگی می کنید انتخاب کردید، شماره اشتراک خود را در این سیستم وارد می کنید و قبض آب یا گاز خود را دریافت می کنید.

از طریق این سیستم شما می توانید با اطمینان کامل اطلاعات کامل از نحوه محاسبه قبض خود را دریافت نمایید و یا از طریق این سیستم می توانید از بدهی قبلی خود آگاه شوید.

پرداخت قبض آب یا گاز

شما از طریق سیستم  MOKA FATURA MOBIL  می توانید قبض آب یا گاز خود را به صورت آنلاین پرداخت کنید. اگر با استفاده از کارت بانکی می خواهید قبض را پرداخت کنید با وارد کردن اطلاعات موجود در کارت می توانید بدهی خود را پرداخت کنید.

پرداخت قبوض از طریق اینترنت در ترکیه

پرداخت قبض ها از طریق اینترنت چطور انجام می شود؟ قبض تلفن، آب، برق و گاز  خود را به راحتی از طریق اینترنت پرداخت کنید. ترکیه نیز مانند کشورهای دیگر برای راحتی ملیون ها شهروند خود سیستم پرداخت قبض از طریق اینترنت را به راه انداخته است.

پرداخت از طریق اینترنت به دلیل اینکه زمانبر نیست و اینکه می توان از هر نقطه شهر و یا هر جا که اینترنت در دسترس باشد به راحتی انجام می شود، استقبال بسیار زیادی از آن شده است.

پرداخت قبوض در کشور ترکیه

پرداخت قبض تلفن از طریق اینترنت

برای اینکه قبض تلفن خود را از طریق اینترنت پرداخت کنید، شما باید وارد سایت همان خط شده و از منوی اصلی همان سایت روی گزینه HESABIM  کلیک کنید. سپس از گزینه های بخش FATURALARIM  بر روی گزینه FATURA ODEME کلیک کنید.

در صفحه ای که باز می شود زیر گزینه FATURA SECIMI، می توانید قبض و یا قبض های پرداخت نشده خود را ببینید. مربع سمت راست قبض هایی که می خواهید پرداخت کنید را علامت بزنید. سپس زیر گزینه ODEME DETAYLARI ، اطلاعات مربوط به کارت بانکی و یا کارت اعتباری خود را وارد کنید و بدهی خود را پرداخت کنید. برای پرداخت اینترنتی قبض اینترنت، گاز و برق کافی است شماره اشتراک موجود روی قبض را در سیستم وارد کنید و اطلاعات کارت بانکی خود را نوشته و قبض خود را پرداخت کنید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.1 از 5 با 16 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .