whatsapp
الو اپلای
تهیه و تنظیم پورتفولیو برای مهاجرت

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  16 بهمن 1401

تعداد نظرات :  0

نگارش ، تهیه و تنظیم پورتفولیو برای مهاجرت

همانطور که می‌دانید برای مهاجرت به کشورهای دیگر به ویژه مهاجرت تحصیلی باید مدارکی را به دانشگاه‌ مقصد ارائه دهید. این مدارک می‌تواند شامل مدارک تحصیلی، ریزنمرات، گواهی‌های لازم، رزومه یا پورتفولیو باشد. درواقع پورتفولیو نوعی رزومه است که ارائه آن به دانشگاه امتیاز ویژه‌ای را به همراه دارد. البته لازم به ذکر است که ارائه پورتفولیو برای تمامی رشته‌های تحصیلی الزامی نیست و در صورت تحصیل در رشته‌های هنر و معماری باید به نگارش، تهیه و تنظیم پورتفولیو برای مهاجرت بپردازید.

به این نکته توجه داشته باشید که هرچه پورتفولیوی شما نشان‌دهنده مهارت و علم بیشتر باشد، شانس بیشتری برای پذیرش از دانشگاه خواهید داشت. در صورتی که قصد مهاجرت و تنظیم پورتفولیو دارید، می‌توانید از کارشناسان الواپلای راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. در ادامه این مقاله به توضیح بیشتری در رابطه با تهیه و تنظیم پورتفولیو و همچنین نکات مهم نگارش آن می‌پردازیم.

 

 

مفهوم پورتفولیو

پورتفولیو به عنوان یک رزومه بین‌المللی شناخته می‌شود که شامل تمام کارها و آثاری است که در طول یک دوره یا ترم تحصیلی انجام داده‌اید. حتی سوابق کاری و دستاوردهای علمی نیز می‌تواند در پورتفولیو ارائه شود. باتوجه به اینکه پورتفولیو علم و مهارت فرد را نشان می‌دهد، از اهمیت بسیاری برای دانشگاه‌ها و اساتید برخوردار است. همچنین برای ارائه پورتفولیو نیز می‌توانید از دو روش دیجیتالی به صورت وب سایت شخصی یا PDF و فیزیکی به صورت چاپی استفاده کنید.

البته لازم به ذکر است که اکثر رشته‌ها نیازی به ارائه پورتفولیو ندارند و تنها برای رشته‌های هنر و معماری نیاز به نگارش، تهیه و تنظیم پورتفولیو برای مهاجرت خواهد بود. جالب است بدانید در حوزه اقتصاد پورتفولیو معنای بسیار متفاوتی دارد، سرمایه یا موسسه مالی در اقتصاد پورتفولیو نامیده می‌شود؛ اما با این حال آنچیزی که دانشگاه‌های به عنوان پورتفولیو از متقاضیان درخواست می‌کنند درواقع همان رزومه فرد است.

 

اهمیت تهیه و تنظیم پورتفولیو

همانطور که گفته شد نگارش، تهیه و تنظیم پورتفولیو برای مهاجرت برای نشان دادن آثار و روش کار است تا دانشگاه بخوبی بتواند مهارت‌های اجرایی را در کنار سوابق تحصیلی و رزومه ارزیابی و بررسی کند. به همین دلیل باید بتوانید آثار خود را به طور صحیح در پورتفولیو قرار دهید تا تاثیری مثبت بر روی ناظران بگذارد.

با تهیه پورتفولیوی صحیح و کامل می‌توانید باعث جلب نظر اساتید شوید و پذیرش دانشگاه مدنظر خود را دریافت کنید. در این حالت اساتید به طور کامل با تجربیات، توانمندی‌ها، میزان خلاقیت و مهارت شما به رشته را متوجه خواهند شد.

 

 

نکات مهم در تنظیم پورتفولیو

نحوه تنظیم پورتفولیو باید به گونه‌ای باشد که افراد با نگاه به آن بتوانند بخوبی با آن ارتباط بگیریند و به طور کامل با خط فکری طراح آشنا شوند. از این رو باید طرح‌ها را طوری در پورتفولیو جای دهید که پراکندگی نداشته باشند و به اعتبار کار شما آسیب وارد نکند. همواره سعی کنید آثاری که در پورتفولیو می‌گذارید از کیفیت بالایی برخوردار باشند؛ به دلیل اینکه کیفیت پایین تصاویر باعث می‌شود تا کار شما بخوبی دیده نشود و ارزش کمتری از دید اساتید دریافت کنید.

درصورتی که آثار شما موضوعات متفاوتی نسبت به هم دارند، می‌توانید آن‌ها را طبقه‌بندی کنید و در بخش‌های جداگانه‌ای قرار دهید. همچنین شرح توضیحات در رابطه با طرح‌ها می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. علاوه بر آن شرح مواردی همچون انگیزه از ساخت طرح، تکنیک‌های به کار برده شده، فرایند کاری و استفاده از جلوه‌های گرافیکی با چاشنی خلاقیت اثربخشی آن را زیاد می‌کند و باعث افزایش جذابیت آن نیز خواهد شد.

در کنار این نکات نیز می‌توانید از متخصصینی که در زمینه مهاجرت فعالیت دارند، کمک دریافت کنید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین پورتفولیو را برای پذیرش دانشگاه ارائه دهید. کارشناسان موسسه الواپلای با سابقه‌ای طولانی در زمینه نگارش، تهره و تنظیم پورتفولیو برای مهاجرت همواره تلاش میکنند تا مناسب‌ترین رزومه را برای شما تنظیم ‌کنند تا براحتی بتوانید پذیرش دریافت نمایید.

 

بخش های مهم پورتفولیو

تصاویر آثار، توضیحات مختصر آثار، اتودهای اجرا شده و به طور کلی فرایند رسیدن به اثر، شرح فعالیت‌های هنری، مشخصات هویتی و در نهایت بیانیه (Statement) از بخش‌های مهم یک پورتفولیو خوب محسوب می‌شوند. بیانیه درواقع توضیحی واضح از نگارش، تهیه و تنظیم پورتفولیو برای مهاجرت است و باعث ارتقا کیفیت پورتفولیو شما خواهد شد.

 

تنظیم پورتفولیو برای چه رشته هایی لازم است؟

باتوجه به اینکه برای پذیرش در تمامی رشته‌های دانشگاهی مانند پزشکی، مهندسی و فنی نیازی به ارائه پورتفولیو نیست، اما برای رشته‌هایی مانند هنر و معماری باید پورتفولیوی خود را به دانشگاه ارسال کنید. رشته‌های معماری، طراحی داخلی، طراحی صنعتی، طراحی لباس، مد و فشن، عکاسی، نقاشی، بازی‌سازی، کارگردانی، طراحی جواهرات و اکسسوری، گرافیک، موسیقی، انیمیشن، بازی‌سازی، مجسمه‌سازی، چاپ دستی، بازیگری و تئاتر از جمله رشته‌هایی هستند که باید در کنار سایر مدارک مهاجرتی، پورتفولیوی خود را به دانشگاه ارائه دهید.

البته برای رشته‌هایی مانند موسیقی، تئاتر یا بازیگری و سینما ارائه پورتفولیو کمی متفاوت است؛ در صورت تحصیل در این رشته‌ها در دانشگاه‌های خارج از کشور باید پورتفولیوی خود را اجرا کنید و فایل اجرا را برای اساتید ارسال نمایید.

 

نحوه ارسال صحیح پورتفولیو

در هنگام تنظیم پورتفولیو بهتر است تعداد 15 الی 20 عدد از بهترین آثار خود را قرار دهید؛ همچنین حجم فایل ارسالی شما باید کمتر از 15 مگابایت باشد. برای طراحی پورتفولیو نیز از طرح‌های آماده و کپی استفاده نکنید و باتوجه به سلیقه خود چیدمان آن را تنظیم نمایید.

در هنگام نگارش، تهیه و تنظیم پورتفولیو برای مهاجرت یا اپلای حتما وب سایت دانشگاه موردنظر خود را بررسی کنید، برخی از دانشگاه‌های فرمت و استانداردهای خاصی را برای دریافت پورتفولیو در نظر می‌گیرند. بنابراین در هنگام تنظیم پورتفولیو حتما به استانداردهای دانشگاه توجه کنید.

 

تنظیم استاندارد پورتفولیو برای مهاجرت از طریق مشاوره با الواپلای

پورتفولیو یکی از مدارک مهم برای مهاجرت است که بسیاری از دانشگاه‌ها ارائه آن را از متقاضیان درخواست می‌کنند. از این رو باید در نگارش، تهیه و تنظیم پورتفولیو برای مهاجرت نهایت دقت را به خرج دهید تا مطابق با استانداردهای لازم آن را به دانشگاه ارائه دهید و موفق به دریافت پذیرش شوید. به طور معمول برای رشته‌های هنر و معماری نیاز به تنظیم پورتفولیو است، که از بخش‌های اصلی آن می‌توان به تصاویر آثار، توضیحات مختصر آثار و اتودهای اجرا شده اشاره کرد.

موسسه الواپلای در زمینه مهاجرت تحصیلی خدماتی از جمله نگارش، پورتفولیو، انگیزه نامه، رزومه تحصیلی، نامه هدف و بسیاری دیگر را به شما عزیزان ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره می‌توانید با کارشناسان الواپلای تماس بگیرید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .