قیمت خرید خانه در ازمیر در سال 2019

قیمت خرید خانه در ازمیر توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را در سال های اخیر به خود جلب کرده است. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا می باشد که می توان گفت هر ساله بالغ بر 1 میلیون و 800 هزار گردشگر خارجی را به خود جذب می کند.

در سال های اخیر تعداد افرادی که اخذ شهروندی در ترکیه را انتخاب کرده اند و به دنبال آن به ازمیر مهاجرت کرده اند و در این شهر ساکن گشته اند افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

اقامت کوتاه مدت در ترکیه به خصوص در شهر ازمیر برای بسیاری از ایرانیان تجربه خوشایندی به همراه داشته است و سبب شده است که ایرانیان را به سمت اقامت بلند مدت در ترکیه و به دنبال آن اخذ اقامت خانوادگی در ترکیه سوق دهد.

سامانه خرید ملک در ترکیه :
خرید خانه در ازمیر

ازمیر بعد از استانبول دومین شهری بوده است که در سال 2019 ایرانیان بیشترین خرید ملک در ترکیه را در آنجا داشته اند. استانداردهای زندگی بالا در این شهر از یک سمت و از سمت دیگر هزینه های پایین زندگی سبب شده است که بسیاری از اتباع خارجی این شهر را برای سکونت خود و خانواده شان در نظر بگیرند. در این مقاله سعی شده است تا شما را با برخی از محله های ازمیر و همچنین قیمت خرید خانه در ازمیر در سال 2019 آشنا کنیم.

قیمت خرید خانه در ازمیر

محله نارلی دره (Narlıdere )

قیمت خرید خانه در ازمیر به نسبت سایر شهرهای بزرگ ترکیه به مراتب معقول تر می باشد. به خصوص با قیمت مناسب در محله های خوبی در ازمیر می توان اقدام به خرید خانه کرد. یکی از دلایل استقبال و جذابیت این محله را می توان به نزدیکی آن به شبه جزیره چشمه (Çeşme) دانست. منطقه Narlıdere یکی از مناطقی است که با سرعت قابل توجهی در حال رشد در بخش مسکن در ازمیر می باشد.

در این محله ساختمان هایی با استانداردهای جهانی ساخته شده است که علاوه بر مباحث ایمنی از نظر زیبا شناسی نیز از معماران بسیار معروف ترکیه استفاده شده است. از نظر تردد نیز این منطقه به راحتی با جاده ها و مناطق اصلی شهر در ارتباط می باشد.

در سالهای اخیر ، سرمایه گذاران خارجی که در فکر خرید خانه در ترکیه و در شهر ازمیر بوده اند محله های نارلی دره ، گزل باهچه و اورلا را برای خرید انتخاب کرده اند. محله گوزل باحچه(Güzelbahçe ) یکی از مدرن ترین و جدیدترین محله های ازمیر می باشد.

این محله به دلیل مجاورتش با دریا و بزرگ راه های آیدین و  چشمه از سمت بسیاری از ساکنین ازمیر ترجیح داده می شود. با تغییر در سبک زندگی در سال های اخیر می توان اذعان کرد مردم امروزه زندگی در مراکزی را انتخاب می کنند که به دور از شلوغی و حرکت مراکز شهرها می باشد و از همچنین دارای مشکلات رفت و آمد و پارکینگ نباشد.

قیمت خرید خانه در ازمیر

محله سلجوق(Selçuk)

می توان به جرات گفت این محله یکی از آرام ترین محله های ازمیر است که در کنار خط ساحلی و در کنار دریای اژه قرار گرفته است.

متوسط قیمت خرید خانه در ازمیر برای هر یک متر مربع  3000 هزار می باشد البته در نظر داشته باشید که این قیمت ها با توجه به محله متفاوت می باشد مثلا در منطقه چشمه در ازمیر ما شاهد افزایش قیمت به بالای 6000 لیر می باشیم. در این محله به طور میانگین شما می توانید با ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ لیر اقدام به خرید خانه بکنید.

قیمت خرید خانه در ازمیر

قیمت خرید خانه در ازمیر در محله کوناک(Konak)

منطقه کوناک در مرکز شهر ازمیر، از بهترین محله های مسکونی ازمیر می باشد که در امتداد خیابان آتاتورک واقع شده است. در ارتباط با این محله در نظر داشته باشید که : 1. در این محله شما می توانید ساختمان های تقریباً قدیمی را مشاهده کنید که از عمرشان ۳۰ سال گذشته است.

متوسط قیمت این خانه ها در حدود 4.500 لیر در هر متر مربع می باشد، در حالی که قیمت خانه های نوساز در این منطقه به 5،000 الی 6.500 لیر در هر متر مربع  افزایش می یابد. متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در این محله در حدود 2.000 الی 2.200 لیر می باشد.

در سایر محله های ازمیر قیمت هر متر مربع مسکن به حدود  1،600 الی 1،800 TLلیر می رسد. البته در محله اوچکویولار  Üçkuyular به هر 1200 لیر در هر متر مربع می رسد.

قیمت خرید خانه در ازمیر

محله بورنووا (BORNOVA)

محله های (Atatürk ، Kızılay ، önönü) واقع در شمال منطقه Bornova عموما توسط افراد با درآمدهای متوسط و بالا ترجیح داده می شوند. متوسط قیمت مسکن در محله آتاتورک بین 1000 تا 1.350 لیر در هر متر مربع می باشد. در این محله منطقه های  Ergene و Kazımdirik که در مرکز محله بورنووا قرار دارند توسط گروه های با درآمدهای بالا ترجیح داده شده اند و قیمت مسکن بین 1500 تا 2000 لیر در هر متر مربع می باشد.

قیمت مسکن بین 1600-2100 لیر در هر متر مربع در منطقه Ozkanlar متغیر است ، در حالی که قیمت ها در محله Ergene که خصوصاً مورد توجه گروه با درآمد بالا می باشد در حدود 1،700-2،200 لیر در هر متر مربع است. در این محله شما می توانید شاهد پردیس های دانشگاهی به مانند دانشگاه اژه، دانشگاه یاشار باشید.

همچنین مراکز خریدی به مانند Forum Bornova و Ege Park و همچنین شهرکهای صنعتی کوچک در مرزهای این محله واقع شده اند. و همین موراد سبب شده است که ما شاهد توسعه بخش مسکن در این محله باشیم.

ترکیب دو محله Karşıyaka و Bornova سبب به وجود آمدن محله جدید به نام ayraklı شده است. با ساخت و سازهای مسکونی واجد شرایط در محله های Manavkuyu ​​و Mansuroğlu ، که ادامه منطقه Bornova Ozkanlar است شاهد توسعه این قسمت از ازمیر هستیم.

قیمت خرید خانه در ازمیر

محله بایراکلی (Bayraklı)

قیمت خرید خانه در ازمیر و در محله بایراکلی می تواند با توجه به منطقه متغیر باشد. این محله در همسایگی محله بورنووا واقع شده است و می توان اعلام کرد که یکی از محله هایی است که مورد استقبال اتباع خارجی در سال های اخیر بوده است.  هم خانه های قدیمی و هم خانه های تازه ساخته شده در این محله وجود دارند. همچنین در این محله ساختمان خدمات شهرداری واقع شده است.

قیمت خانه های نوساز در این منطقه بین 1.600 الی 2.100 لیر در هر متر مربع می باشد. این محله را افرادی با سطح درآمد متوسط بیشتر از بقیه افراد انتخاب می کنند. با عملی شدن برنامه های جدید مرکز شهر و پروژه های تحول شهری Bayraklı شهرداری کلانشهر ازمیر، این منطقه را به یکی از مناطق مورد علاقه سرمایه گذاران تبدیل کرده است. در مرکز محله Bayraklı انتظار می رود قیمت مسکن افزایش پیدا کند و به متری 2.500 الی 4،500 لیر در هر متر مربع برسد. افرادی که در فکر سرمایه گذاری در ترکیه هستند می توانند از این محله بازدید نمایند.

قیمت خرید خانه در ازمیر

محله کارشی یاکا (Karşıyaka )

کارشی یاکا منطقه ای مسکونی در ازمیر می باشد که پروژه های مسکونی زیادی طی سالهای اخیر در آن به اجرا درآمده است. در واقع در شمال غربی منطقه Karşıyaka ،منطقه Mavişehir وجود دارد که یک منطقه به طور مداوم در حال توسعه است و می توان دید که سرمایه گذاری های جدیدی را به این محله جذب کرده است. پروژه های مسکن در دست احداث یا تازه تکمیل شده در این منطقه وجود دارد.

قیمت مسکن در این محله بین 1350 الی 1،550 لیر در هر متر مربع در منطقه Aksoy است. در منطقه Atakent  این محله، قیمت خرید مسکن بین 1400 الی 1600 لیر در هر متر مربع می باشد. در منطقه های بوستانلی-دمیرکوپرو قیمت ها بین 1.300 الی 1.850 لیر در هر متر مربع تغییر می یابد. در منطقه های نرگیز و اورنه کوی قیمت ها می تواند بین 1،250 الی 1،500 لیر در هر متر مربع تغییر یابد و البته با در نظر قرار دادن پروژه های در حال توسعه سریع مسکن در محله ماوی شهیر، بین 2300-2800 لیر در هر متر مربع تغییر پیدا می کند و این قیمت ها می توانند در پروژه های لوکس به طور متوسط به متری ​​3.500 لیر در هر متر مربع برسند.

قیمت خرید خانه در ازمیر

محله چیلقی (ÇİĞLİ)

این محله در بخش جنوبی ازمیر واقع شده است. به دلیل امکانات بسیار در دسترسی به تمام نقاط شهر در سال های اخیر توسعه بسیاری داشته است. به خصوص که خط مترو منمن – آلیشا از این محله عبور می کند. در محدوده واین محله، منطقه صنعتی سازمان یافته آتاتورک واقع شده است که  به دلیل افزایش فرصت های شغلی و حمل و نقل راحت تراکم بالایی را سبب شده است.

در طی ماه های اخیر مشاهده شده است که به دلیل رد شدن خطوط مترو متفاوت از این محله رشد قابل توجهی را در قیمت مسکن در این مناطق شاهد هستیم. قیمت مسکن در این محله بین 700 الی 900 لیر در هر متر مربع در محله Egekent می باشد. در محله Küçük ğiğli قیمت ها بین 750 الی 1000 لیر در هر متر مربع می باشد. در کنار محله asyonstasyonaltı ، به دلیل این که یک قسمت از آن به سرعت در حال توسعه است ، بسته به موقعیت آن قیمت ها بین 1.100 الی 1.500 لیر در هر متر مربع می باشد البته در برخی از مناطق در محله چیلقی قیمت ها به طور متوسط ​​تا 2.500 لیر در هر متر مربع  افزایش می یابد.

قیمت خرید خانه در ازمیر

قیمت خرید خانه در ازمیر:محله بالچووا (BALÇOVA)

محله بالچووا یکی از در دسترسترین محله های واقع در ازمیر می باشد. افراد بسیاری که ثبت شرکت در ترکیه و یا اقامت خانوادگی در ترکیه را انتخاب می کنند و در ازمیر سکونت می گزینند این محله را انتخاب می کنند.  از نظر امکانات رفاهی می توان گفت این محله با دارا بودن امکانات حمل و نقل و وجود مراکز رفاهی و فعالیت های اجتماعی، زیرساخت های تفریحی مناسب توانسته است توجه ساکنین را به خود جلب نماید و به منطقه ای ارجح تبدیل شود. Balçova با خانه های زیبای خود توانسته است ظاهر جدیدی از شهر ارایه دهد.

میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در بالچووا بین 1500 تا 1700 لیر می باشد. Korutürk ، که یکی از منطقه های خوب در این محله است بیشترین قیمت را به خود اختصاص داده است یعنی هر متر مربع بین 2.000 الی 2.500 لیر. در برخی از مناطق این محله به مانند Eğitim قیمت هر متر مربع واحد مسکونی بین 1.300 الی 1.500 لیر می باشد. می توان قیمت 1400 الی 1600 لیر برای هر متر مربع را در منطقه Onur و 1800-2.100 لیر برای هر متر مربع را در محله Telefelik مشاهده نمود.


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4 از 5 از 10 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2

نظرها

 1. سام نریمان 2020-04-27 در 5:17 ق.ظ

  با این شرایط با ۲۰۰۰۰۰ لیر میشه خونه خرید؟

  • شیوا داداش زاده 2020-04-27 در 2:33 ب.ظ

   سلام
   بله می تونید با 200000 لیر خانه با متراژ پایین خریداری کنید.