whatsapp
الو اپلای
اجاره خانه در کشور ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  1 اسفند 1400

تعداد نظرات :  26

اجاره خانه در ترکیه

اجاره خانه در ترکیه دارای چه قوانینی می باشد و اتباع خارجی در ارتباط با این موضوع به چه نکاتی باید توجه داشته باشند؟ چگونه در استانبول خانه اجاره کنیم؟ (خرید ملک در ترکیه)

این سوالات و موارد مشابه آن از سمت افرادی که قصد اخذ اقامت ترکیه را دارند بسیار پرسیده می شود. کشور ترکیه جزء کشورهای توریستی دنیا محسوب می گردد به خصوص استانبول نه تنها مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی می باشد بلکه یکی از شهرهای پرطرفدار دنیا برای مسافرت نیز می باشد.

علاوه بر مسافرت افرادی که قصد اخذ شهروندی ترکیه را دارند در ابتدا برای بررسی شرایط خود ترجیح می دهند که اقدام به گرفتن خانه کنند.

هزینه های پایین و نزدیکی کشور ترکیه به ایران از یک طرف و عدم نیاز به گرفتن ویزا از طرف دیگر سبب شده است که شاهد سیل گردشگران به خصوص در فصل های بهار و تابستان به ترکیه باشیم.

یافتن خانه در ترکیه

در این فصل علاوه بر هتل های ارزان ترکیه، اجاره آپارتمان کوتاه مدت در استانبول نیز بسیار مورد توجه قرار می گیرد. بسیاری از افرادی که قصد سفر به ترکیه را دارند ترجیح می دهند به جای ماندن و رزرو هتل خانه ای را اجاره کنند. مثلا اقدام به رهن آپارتمان کوتاه مدت در ترکیه کنند.

البته لازم به ذکر است که اگر چند دوست و یا چند خانواده با هم و در زمان مشخص تصمیم به مسافرت به ترکیه را گرفته باشند اجاره خانه در ترکیه به خصوص اجاره خانه در استانبول برای آنها بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

اگر قصد اجاره خانه در استانبول را دارید به شما پیشنهاد می گردد قبل از این که به مقصد برسید حتما منزل را اجاره نمایید. در نظر داشته باشید که هزینه ی های مربوط با گرفتن خانه به مراتب بسیار پایین تر از رزرو هتل در ترکیه می باشد.

مثلا در صورتی که قصد سفر به استانبول را دارید ولیکن نمی خواهید خیلی هزینه کنید می توانید نسبت به اجاره خانه در یالوا ترکیه که به استانبول نیز نزدیک است و قیمت های پایینی نیز دارد اقدام کنید. شما به عنوان فردی که قصد مسافرت و اقامت در کشور ترکیه را دارید می توانید از آپارتمان های کوچک گرفته تا ویلاهای بزرگ را برای اقامت خود و خانواده خود در نظر بگیرید.

 

یافتن خانه در ترکیه و گرفتن قیمت

یافتن خانه ای که تمام نیازهای شما را برآورده کند ممکن است آسان نباشد. بنابراین در جستجوی خانه عجله نکنید. اول از همه شما می توانید با انجام تحقیقات درباره اجاره مسکن در ترکیه از قیمت ها اطلاع حاصل نمایید.

برای دیدن خانه هایی که دوست دارید می توانید مستقیماً با شماره تماس هایی که در تبلیغات اجاره ملک که در اینترنت قرار داده شده تماس حاصل کنید و با نماینده املاک و مستغلات یا صاحبخانه تماس داشته باشید.

گرفتن قیمت خانه در ترکیه

البته در ترکیه تبلیغات سنتی هم هنوز طرفداران خاص خود را دارد شما با مراجعه به خیابان ها و تماس با شماره های موجود در آگهی های آویزان شده از پنجره خانه ها می توانید به خانه های اجاره ای مراجعه کنید. البته لازم به ذکر است که همه این ها مستلزم این امر می باشد که شما با زبان ترکی آشنا باشید.

به همین دلیل در صورتی که دوستی در ترکیه دارید از او کمک درخواست نمایید در غیر این صورت به کمک یک فرد مسلط به بازار اجاره مسکن در ترکیه احتیاج پیدا خواهید کرد.برای این که بتوانید نسبت به اجاره بلند مدت در استانبول و یا حتی اجاره آپارتمان دانشجویی در استانبول اقدام کنید می توانید از دو روش ذکر شده در زیر استفاده کنید:

اجاره خانه در ترکیه به وسیله ی آژانس های املاک

اگر به دنبال اجاره  از طریق آژانس های املاک هستید باید بدانید که آژانس های املاک به ترکیه فقط به معدودی از ملک ها و آن هم در محدوده خودشان دسترسی دارند. این بدان معنی می باشد که ملک هایی که آژانس های املاک برای اجاره در اختیار دارند و می توانند به شما معرفی نمایند فقط در محدوده خودشان میسر می باشند. مثلا در صورتی که شما قصد اجاره آپارتمان در بیلیک دوزو استانبول را داشته باشید باید به آژانس های املاک این منطقه مراجعه کنید.

خود این امر نیز ایجاب می نماید که شما با تعداد زیادی از آژانس های املاک در ترکیه در تماس باشید. در بسیاری از موارد حتی سایت های آژانس های املاک در ترکیه نیز به روز نشده اند. و دسترسی به فایل های جدید برای آن ها میسر نمی باشد.

اگر نگاهی به برخی از این ملاک ها بیاندازید می بینید که در بسیاری از موارد آنها ملک هایی را با قیمت پایین و مناسب در تبلیغات خود قرار می دهند و بعد از تماس با آنها می شنوید که این قیمت ها موجود نمی باشد و قیمت های تبلیغاتی آژانس های املاک هستند. تجربه اجاره خانه در استانبول نشان داده است که این روش بسیار وقت گیر می باشد.

همچنین لازم است که در جریان باشید بر اساس قوانین کشور ترکیه هزینه آژانس های املاک جهت اجاره خانه در ترکیه را صاحب خانه پرداخت می کند و نه اجاره کننده. بعد از یافتن ملک مورد نظر شما می بایستی هزینه اجاره را قبل از عزیمت خود به صورت لیر واریز نمایید.

این در حالی است که بسیاری از متقاضیان اجاره دارای کارت های اعتباری بین المللی جهت واریز وجه نمی باشند و اگر هم قصد داشته باشند از طریق صرافی ها مبلغ را واریز نمایند می بایستی کارمزد بالایی را پرداخت نمایند. به شما پیشنهاد می کنیم در ابتدای بدو ورود نسبت به افتتاح حساب در ترکیه در بانک زراعت و یا ایش بانک اقدام نمایید.

 

هزینه اجاره خانه در ترکیه

 

 

هزینه های اجاره خانه در ترکیه از طریق آژانس املاک

برای کمسیون آژانس املاک جهت اجاره خانه در ترکیه اجاره کننده می بایستی ۱۲٪ از مجموع کرایه منزل در ترکیه را به آژانس املاک پرداخت نماید. همچنین لازم به ذکر است زمانی که شما اقدام به اجاره منزل در ترکیه می نمایید می بایستی در زمان شروع قرارداد دوبرابر مبلغ یک ماه اجاره را به عنوان دپوزیت به صاحب خانه پرداخت نمایید. مثلا اگر مبلغ اجاره منزل ماهیانه شما ۱۵۰۰ لیر می باشد می بایستی مبلغ ۳۰۰۰ هزار لیر به عنوان دپوزیت به صاحبخانه پرداخت نمایید.

مبلغ دپوزیت به عنوان امانت در نزد صاحبخانه تا پایان مدت قرار داد باقی می ماند و اگر شما در پرداخت اجاره مسامحه ای نداشته اید و یا آسیبی به منزل وارد نکرده باشید بعد از پایان مدت قرارداد به شما برگردانده خواهد شد. البته توجه داشته باشید که حتما اجاره نامه رسمی تهیه کنید تا بتوانید با اجاره نامه رسمی نسبت به اخذ اقامت اقدام نمایید.

اجاره مستقیم خانه از مالک

یکی از نکات دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این نکته است که برای اجاره های کوتاه مدت به مانند اجاره خانه در استانبول برای یک هفته نیازی به پرداخت دپوزیت یا هزینه املاک نخواهید داشت.

اجاره مستقیم خانه از مالک

در کشور ترکیه بسیاری از مالکان که قصد اجاره ملکشان را دارند  به دلیل هزینه های آژانس املاک ترجیح می دهند که خودشان به صورت مستقیم اقدام به اجاره دادن ملک خود نمایند. ممکن است که از روزنامه های محلی و یا حتی از اعلانات مستقیم در ملک استفاده کنند.

مثلا برای اجاره برج در استانبول می توانید به دفتر مدیریت برج مراجعه کنید و یا از اعلان های پشت شیشه ها استفاده کنید. آگهی های تبلیغاتی به زبان ترکی می باشند به همین دلیل اگر شما به دنبال اجاره کردن ملک در ترکیه به صورت مستقیم هستید می بایستی به زبان ترکی آشنایی کافی داشته باشد.

همچنین شما می بایستی به مطالب زیر در اجاره کردن خانه در ترکیه دقت نظر داشته باشید:

 • ملکی که برای اجاره به منظور اقامت توریستی در نظر گرفته اید می بایستی مجوز اجاره کوتاه مدت به توریست ها را داشته باشد.
 • ملکی که برای اجاره به صورت بلند مدت را در نظر داشته باشید می بایستی مجوز برای اجاره دادن را داشته باشد و همچنین می بایستی در محضر رسمی و معتبر ثبت گردد.
 •  از امنیت آپارتمانی که قصد اقامت در آن را دارید اطمینان حاصل کنید.
 •  در اجاره آپارتمان در استانبول می بایستی مد نظر داشته باشید که ساختمان های قدیمی و دور از وسایل حمل و نقل عمومی شهری قیمت بسیار پایینی دارند.
 • در نظر داشته باشید که در مدت اجاره هر گونه خسارتی که به ملک و یا اشیاء وارد می شود را می بایستی در زمان تحویل ملک به صاحب ملک پرداخت نمایید.

هزینه برق و گاز و آب در ترکیه

بعد از ثبت اجاره نامه خانه در آژانس املاک در ترکیه لازم است که شما با در دست داشتن اجاره نامه به نزدیکترین شعبات اداره های گاز برق و آب در ترکیه مراجعه نمایید. در هر کدام از این ادارات لازم است تا شما حداقل ۳۰۰ لیر را به عنوان دپوزیت نزد این ادارات پراخت نمایید و برق و گاز و آب را به نام خود کرده و اجازه استفاده از آنها را دریافت نمایید.

 

هزینه اجاره خانه در ترکیه

هزینه اجاره آپارتمان در ترکیه بسیار مناسب تر از ایران می باشد. در اجاره آپارتمان به صورت سالیانه و یا طولانی مدت در ترکیه نیازی به پرداخت رهن وجود ندارد و فقط مبلغ اجاره بر اساس توافق به صورت ماهیانه پرداخت می شود. همچنین نیازی به دادن چک ضمانت در اجاره آپارتمان در ترکیه وجود ندارد.

به جز شهری به مانند استانبول اجاره خانه در اسکی شهر ترکیه و یا حتی اجاره ماهانه آپارتمان در آنتالیا بسیار مناسب می باشند. البته همان طور که در بالا ذکر گردد مستاجر می بایستی دو برابر مبلغ یک ماه اجاره خانه در ترکیه را به عنوان دپوزت به صاحبخانه تحویل دهد. که در واقع می توان گفت ضمانت پرداخت به موقع اجاره منزل و هم چنین استفاده درست از خانه می باشد.

بیایید بگوییم اگر خانه ای پیدا کرده اید که می توانید به راحتی از لحاظ اقتصادی با آن کنار بیایید. اما مسافت زیادی را بایستی برای استفاده از وسایط حمل و نقل عمومی در ترکیه باید طی کنید. به همین دلیل به شما توصیه می شود که خیابان و پارکینگ های محله ای که در نظر دارید ملکی را اجاره کنید بررسی کنید.

هزینه اجاره خانه در ترکیه

اطمینان حاصل کنید که وسایط حمل و نقل عمومی مانند مترو ، اتوبوس شهری ، مینی بوس در نزدیکی خانه شما وجود دارد. در صورتی که هزینه گرفتن خانه مناسب با بودجه شما باشد و آن خانه را شما دوست داشته باشید  اما در صورتی که در دسترسی به امکانات حمل و نقل شهری مشکل داشته باشید به شما توصیه می کنیم که به دنبال خانه دیگری باشید. زیرا هزینه تردد در ترکیه بسیار بالا می باشد.

استانداردهای اجاره خانه در ترکیه

شاید یکی از مهمترین موارد در این خصوص سلیقه و دید شما نسبت به مورد اجاره باشد. اگر هنگام اجاره خانه استانداردهای خاصی دارید آنها را به روشنی مشخص کنید. این موضوع سبب می شود که شما در وقت و انرژی خود صرفه جویی نمایید.

به عنوان مثال ، شما ممکن است در اولویت های خود مواردی به مانند نزدیکی به بیمارستان یا نزدیکی به ایستگاه های  بدنسازی را داشته باشید. بنابراین حتماً هنگام جستجوی مسکن جهت اجاره این معیارها را در نظر بگیرید.

قیمت متوسط اجاره خانه در ترکیه

قیمت اجاره خانه در ترکیه بسیار متفاوت می باشد. اجاره آپارتمان در استانبول با توجه به محل آپارتمان سال ساخت آن ویلایی یا آپارتمان و یا برج بودن ملک مورد اجاره و … بسیار متفاوت می باشد. ولیکن این مبلغ می تواند از 1000لیر در ماه شروع شود و به ۷۰۰۰ لیر هم در برخی مناطق تغییر کند.

اگر به شما بخواهیم مثالی را عنوان کنیم تا بتوانید به راحتی در مورد اجاره آپارتمان در استانبول پیش زمینه ذهنی داشته باشید این است که اجاره ماهانه آپارتمان دو خوابه ۱۰۰ متری نوساز در کاحادحانه استانبول (جزء محله های متوسط به بالا) مبلغ 2000لیر می باشد. ولیکن همان متراژ آپارتمان را شما در بیلیک دوزو می توانید با 1200 لیر اجاره کنید و یا در آکسارای با 1500 لیر. به همین دلیل به شما پیشنهاد می گردد با توجه بو بودجه ای که برای اجاره خانه در ترکیه در نظر دارید نسبت به انتخاب محله های آن اقدام نمایید.

اگر نوساز بودن خانه برای شما در اولویت است و مبلغ پایینی برای اجاره خانه دارید می توانید از اطراف استانبول برای اجاره خانه استفاده کنید. محله هایی مانند ساری یر بیلک دوزو و … . اجاره خانه در اسپارتا ترکیه که شهر توریستی به حساب می آید بسیار مناسب می باشد.

بهترین مناطق برای اجاره خانه در ترکیه

باید به شما خاطر نشان سازیم که در ترکیه و به خصوص در استانبول مفهومی به نام بالا شهر و پایین شهر وجود ندارد. و شما می توانید در یک مکان و محله منطقه و آپارتمان های گران قیمتی را مشاهده کنید و در کوچه پایین و یا نزدیک آن شاهد خانه و ملک های ارزان قیمت تری باشید. البته برخی از محله ها بسیار پرطرفدار هستند. اجاره آپارتمان مبله در استانبول fatih istanbul ترکیه از آن دسته می باشد.

برخلاف ایران اجاره آپارتمان ها و  سوئیت‌های ارزان در استانبول به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه خیلی رایج می باشد. مثلا اگر به دنبال اجاره آپارتمان دو خوابه در تقسیم هستید مبالغ از 300الی 500 لیر در روز متغییر می باشد.  حتی خرید ملک در ترکیه با قیمت مناسب در مناطق بیلیک دوزو و اسن یورد با وام های طولانی مدت و بهره بسیار کم موجود است.

بهترین مناطق برای اجاره خانه در ترکیه

اگر قصد فرد سکونت بیش از چند روز در استانبول باشد به صرفه تر است که از اجاره روزانه و یا هفتگی سوئیت در وسط  شهر استفاده نماید. زیرا که هزینه های اجاره ملک در استانبول بسیار به صرفه تر از اقامت در هتل می باشد.

اخذ اقامت با اجاره ملک در ترکیه

اگر به دنبال اخذ اقامت با استفاده از اجاره ملک در ترکیه هستید لازم به ذکر است که اجاره نامه شما می بایستی از نوع محضری باشد. یعنی لازم است شما از آژانس املاک و یا صاحبخانه اجاره نامه محضری درخواست نمایید. زیرا که در ترکیه و به خصوص در استانبول بسیاری از ملک ها و آپارتمان ها شرایط گرفتن اجاره نامه محضری را ندارند.

همچنین باید توجه داشته باشید که آدرسی که برای پر کردن فرم راندوو در ترکیه وارد می نمایدد باید آدرس تایید شده شهرداری منطقه باشد. یعنی همان آدرسی که در اجاره نامه رسمی ذکر شده است. باید در نظر داشته باشید که شما در آدرسی که اعلام می نمایید باید حضور داشته باشید.

زیرا ممکن است که از اداره پلیس برای بررسی حضور شما به آن آدرس مراجعه نمایند و اقامت شما می بایستی توسط پلیس آن ناحیه تایید گردد. عدم حضور شما و گزارش پلیس مبنی بر ساکن نبودن شما در آن منزل سبب باطل شدن اقامت شما می گردد.

 

ثبت اجاره نامه در اداره مهاجرت

بعد از دریافت کیملیک کارت ترکیه با اجاره نامه شما لازم است تا آدرس خود را نیز در اداره مهاجرت ترکیه ثبت نمایید. در صورتی که بعد از گذشت چند ماه آدرس خود را تغییر دهید می بایستی هر چه سریعتر این موضوع را به اداره مهاجرت و پلیس گزارش دهید. تا محل اقامت جدید شما به صورت قانونی ثبت گردد.

لازم به ذکر است که شما با استفاده از اجاره نامه فقط می توانید یک سال در ترکیه بمانید و بعد از یک سال اقامت شما با اجاره نامه تمدید نخواهد شد و باید برای تمدید اقامت ترکیه از روش های دیگری به مانند خرید ملک در ترکیه استفاده کنید.

اجاره ملک مشترک

شما می توانید در ترکیه به صورت مشترک و چند دوست با هم از یک خانه استفاده نمایید و اجاره نامه رسمی به اسم یک نفر خواهد بود و اجاره اقامت نیز فقط به همان یک نفر داده می شود. مگر این که ساکنین با همدیگر ارتباط نسبی داشته باشند به مانند اعضای یک خانواده که در این صورت می توان برای اعضای خانواده نیز درخواست اقامت یک ساله داد.

مناسب ترین منطقه برای اجاره ملک در استانبول

اجاره ملک در استانبول

باید عنوان نماییم که با توجه به بودجه برای پرداخت اجاره و همچنین محل کار مناسب ترین منطقه برای اجاره کردن ملک در ترکیه می تواند تغییر نماید. همچنین سلیقه ی افراد برای اجاره ملک در ترکیه می تواند بسیار متفاوت باشد. مثلا بسیاری از افراد مرکز شهر و جاهای شلوغ را برای اقامت در نظر می گیرند این در حالی است که برخی دیگر مناطق آرام و حاشیه های شهر را ترجیح می دهند.

مثلا منطقه بشیکتاش استانبول جزء مناطق گران قیمت محسوب می گردد حتی قیمت خانه در کوچه و پس کوچه های تنگ آن نیز بسیار بالا می باشد. متوسط اجاره خانه در منطقه ی بشیکتاش ترکیه 3000 لیر می باشد.

البته که دسترسی فرد به مترو و ایستگاه های اتوبوس و مراکز خرید نیز سهم عمده ای در افزایش قیمت اجرا بهاء دارد.

مناطق زیر از بهترین منطقه های استانبول جهت اقامت و اجاره هستند :

 • باکرکوی
 • ببک
 • بی اوغلو
 • کدی کوی
 • وادی استانبول
 • مس هتن
 • سلطان احمد
 • نیشان تاشی
 • بشیکتاش
 • ماسلاک
 • آتاکوی
 • آتاکنت
 • کاغادحانه

تنظیم قرار داد رسمی اجاره نامه در ترکیه

قرارداد اجاره نامه سندی مکتوب است که به طور رسمی به صاحبخانه اجازه می دهد خانه را به مستاجر واگذار کند و به مستاجر اجازه می دهد تا با پرداخت اجاره از خانه استفاده کند. اجاره همچنین به عنوان یک سند رسمی که تعهدات طرفین در آن قابل پیگیری می باشد به خصوص در مواقع اختلاف بین مستاجر و صاحبخانه عمل می کند.

به همین دلیل به شما توصیه اکید می شود در صورتی که تصمیم دارید خانه مورد نظر خود را اجاره کنید ، باید با مالک اجاره نامه رسمی محضری امضاء نمایید.اطلاعات زیر باید حتما در قرارداد اجاره نامه بین مستاجر خارجی و مالک درج شود:

 • شماره آپارتمان
 • محله
 • خیابان اصلی و خیابان فرعی که خانه در آن قرار دارد
 •  نوع ملک اجاره ای
 •  نام و نام خانوادگی مالک
 • شماره شناسایی صاحب املاک T.C.
 •  آدرس مالک
 •  نام و نام خانوادگی مستاجر
 • شماره شناسایی مستاجر T.C.
 •  آدرس مستاجر
 • تاریخ شروع اجاره
 • مدت قرارداد
 • هزینه اجاره ماهانه
 • اجاره سالانه
 • زمان پرداخت اجاره
 • هدف استفاده
 • وضعیت ملک
 • دارایی های تحویل داده شده با اجاره

توجه به کمیسیون اجاره ملک ترکیه

اگر خانه ای را از طریق املاک و مستغلات اجاره می کنید، باید کمیسیون دفتر املاک را پرداخت کنید. صرف نظر از مدت قرارداد ، 10٪ هزینه اجاره یک سال + مالیات بر ارزش افزوده (18٪) را باید پرداخت کنید که این هزینه فقط یک بار از مستاجر دریافت می شود.بنابراین اگر می خواهید یک آپارتمان با اجاره ماهانه 1000 لیراجاره کنید باید 1200 لیر+ 216 لیر مالیات بر ارزش افزوده یعنی در مجموع 1416 لیر جدای از اجاره پرداخت نمایید.

البته شما می توانید با مراجعه به مالک بدون مراجعه به نماینده املاک و مستغلات، خانه ای را اجاره دهید. در این حالت  مبلغ 1416 لیر کمیسیون املاک و مستغلات داده نمی شود.

البته قبل از انجام هر کاری به شما توصیه می کنیم که نسبت به افتتاح حساب در ترکیه چه در بانک زراعت ترکیه  و چه بانک ایش ترکیه اقدام نمایید تا بتوانید تمام پرداختی ها را به صورت مستند از حساب شخصی خود انجام دهید. و البته زمانی که ملکی را تحویل می گیرید حتما از صاحبخانه درخواست نمایید تا تمام قبض های مربوط به ملک را تسویه کند و به شما تحویل دهد.

سایت های مرتبط با اجاره خانه در استانبول

www.sahibinden.com

www.hurriyetemlak.com

www.emlakjet.com

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.4 از 5 با 124 رای

Behnam shayani

1401-08-06 در 9:20 ق.ظ

اجاره ویلا برای دوهفته

  شیوا داداش زاده

  1401-08-08 در 10:21 ق.ظ

  سلام
  فعلا خدمات اجاره روزانه رو نداریم

مهرنوش حاج عظیم زنجانی

1401-04-07 در 6:34 ب.ظ

با عرض سلام و وقت بخیر میخواهم بدانم اجاره سوییت کوچک برای پسرم در محله اسکیشهیر ماهیانه چقدر است لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

  شیوا داداش زاده

  1401-04-08 در 10:01 ق.ظ

  سلام
  متاسفانه اسکی شهیر رو کار نمی کنیم

صفا امین

1401-03-23 در 5:58 ب.ظ

سلام… خیلی دوست دارم خانه‌ای روستایی در نزدیکی ترابزون یا Rize یا Hopa اجاره کنم… میشه راهنمایی کنید لطفا

  شیوا داداش زاده

  1401-03-30 در 4:33 ب.ظ

  سلام
  با شماره 02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند

مجيد مطلبي

1401-03-08 در 7:08 ق.ظ

سلام يك واحد يك خواب مبله براي يك ماه اجاره مي خواهم

  شیوا داداش زاده

  1401-03-08 در 3:52 ب.ظ

  سلام
  لطفا با شماره 02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند

عصمت دهقان

1401-02-26 در 8:11 ب.ظ

سلام آیا با اجاره خانه درترکیه می توانم اقامت یکساله بگیرم؟

  شیوا داداش زاده

  1401-02-28 در 1:19 ب.ظ

  سلام
  متاسفانه در حال حاضر اقامت های توریستی از طریق اجاره ملک به سختی داده می شود.

کیوان

1400-10-16 در 1:21 ق.ظ

مطالب سایت مفید هست فط اگر قوانین و بندهای موجود در قرار داد های رسمی و محضری را در اسن سایت به نمایش بزاری خیلی عالی خواد شد . بسیاری از ابهامات از بین خواهد رفت . ارادتمند شما

  شیوا داداش زاده

  1400-10-20 در 8:33 ب.ظ

  سلام
  بله حتما

ali

1400-03-17 در 9:47 ب.ظ

ترکیه در موضوع مالک و مستاجر در اجرای ان در واقع از بدترین کشورهای دنیاست . املاکچی من در نبود من خانه ام را غارت کرده و توسط روابط مرا دو ماه در بازداشت کمپ نگهداشته و هنوز هم موفق به یک شکایت قابل جرا نشده ام

  شیوا داداش زاده

  1400-03-20 در 9:49 ق.ظ

  سلام.
  شما اگر اجاره نامه رسمی نوتر دار داشته باشید بر اساس قانون هیچ کس نمی تونه به خونه شما تعرض کن. احتمالا مشکل از جاهای دیگر بوده است.

امیر فرد

1399-03-27 در 4:47 ق.ظ

باسلام و احترام – از آمریکا تماس میگیرم – اگر بخواهم یک ویلای سه اطاق خوابه برای مدت سه ماه در سواحل آنتالیا اجاره نمایم از چه طریق باید اقدام کرد ؟ اغلب وبسایت های آژانس های املاک ترکیه بزبان محلی هستند – اگر به آنتالیا مسافرت نمائیم آیا میتوان در مدت یکهفته موفق به اجاره چنین ویلائی بشویم ؟ حدود اجاره ها برای این مدت جه میزان است ؟ آیا موسسه شما میتواند به من کمک کند تا محل مطمئن و قابل سکونتی که بدور از هرگونه مشکل و ناامنی باشداجاره نمایم ؟ باتشکر .

  شیوا داداش زاده

  1399-04-18 در 2:30 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر باشه
  با شماره واتس آپ ترکیه ما تماس بگیرید تا براتون رزرو رو انجام بدند.00905526412234

پریسا

1399-03-16 در 12:56 ق.ظ

سلاموقت بخیر،برای اقامت تحصیلی پزشکی چ شرایطی لازم است؟

مهرداد

1399-03-12 در 12:16 ق.ظ

سلام جایی فرمودید اجاره کننده کمیسیون پرداخت نمیکنه چند خط پایین‌تر فرمودید 12درصد مجموع اجاره رو باید کمیسیون بده. بالاخره باید بده یا نه

  شیوا داداش زاده

  1399-03-17 در 3:42 ب.ظ

  سلام
  بستگی به توافقتون با مالک داره قانونا نباید پرداخت کنید ولی عموما مالک ها عنوان می کنند که شما هم باید پرداخت کنید.

مهدي خزائي

1399-02-06 در 10:41 ب.ظ

با سلام؛ من با ماهي ٢ ميليون تومان كجاي آلانيا ميتونم يكساله آپارتمان اجاره كنم و اقامت بگيرم.

رامین

1398-08-09 در 2:56 ب.ظ

سلام ، اگه شخصی از یه کشور اروپایی بخواهد دائمی در ترکیه زندگی کند باید همچنین اقامت یک ساله بگیرد؟

  مدیر سایت

  1398-08-11 در 10:44 ق.ظ

  سلام دوست عزیز ، نوع اقامت در ترکیه بر اساس علت اقامت شما در ترکیه تعیین میشود شما میتوانید از طریق های تحصیلی ، کاری ، سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه اقامت دریافت کنید که هر کدام از این موارد هم روند کار متفاوتی دارند .

محمد

1398-07-13 در 10:30 ق.ظ

با سلام در رابطه با اجاره نامه های صوری که برای اقامت موقت گرفتن در ترکیه هست توضیح بفرمایید

  شیوا داداش زاده

  1398-07-13 در 2:44 ب.ظ

  خیلی به شما پیشنهاد نمی کنیم زیرا با اجاره نامه های صوری نمی توانید اقامت اخذ کنید در صورتی هم که اخذ کنید تمدید نمی شود زیرا مدت زمان حضور شما در ترکیه بررسی می شود

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .