whatsapp
الو اپلای
شکر بانک ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  2 آبان 1400

تعداد نظرات :  2

شکر بانک ترکیه

شکر بانک ترکیه در تاریخ 1953 با پس اندازهای صدها هزار کشاورز عضو تعاونی های چغندر، جهت توسعه بومی، تولید پایدارو حمایت از صنایع کشاورزی با نام «بانک تعاونی های چغندر» در شهر اسکی شهیر، تاسیس شد. افتتاح حساب در ترکیه برای ایرانیان در شکر بانک امکان پذیر است.

وقتی که بانک در سال 1956 به آنکارا انتقال یافت، به نام شکر بانک شناخته می شد. در سال 1997 این بانک قسمتی از سهام خود را به مردم عرضه کرد. در سال 2004 مرکز مدیریت کل این بانک به استانبول انتقال یافت.

با فعالیتهای تخصصی شکر بانک در حوزه های بانکداری اصناف/تجاری، بنگاههای کوچک و متوسط، بانکداری کشاورزی و خرده فروشی، سرمایه گذاری این بانک در بهره وری انرژی و با حمایتهایی که به فعالان اقتصادی عرضه می نماید، در نزد موسسات مالی بین المللی برای دستیابی به مشخصات مشتری، به عنوان «بانک کلیدی ترکیه » شناخته شده است.

شکر بانک در سطح ترکیه علاوه بر یک شعبه ی سیار، با 238 شعبه، 7 مدیریت منطقه ای «یکی در استانبول و6 تا در سطح ترکیه » و با 67 شعبه ی استانی و 90 شعبه ی شهرستانی، نزدیک به نیم قرن است که در همان مکان و موقعیت در حال خدمتگذاری است. شکر بانک، علاوه بر شعبه هایش ، بوسیله ی خودپردازها، موبایل بانک، حسابهای کاربری فضای مجازی ، سایت sekerbank.com.tr و شماره تلفن 08502227878 نیز خدمات خود را ارائه می دهد.

شکر بانک ترکیه

شکر سرمایه ، شکر فاکتورینگ ، شکر لیزینگ ، شکر بانک قبرس ، شرکت مالی شکرو بانک بین المللی شکر نیز از موسسات وابسته به شکر بانک می باشند. شکر بانک در تعریف پایه ی بانکداری خود از « بانکداری آناتولی » نام می برد و در ترکیه اولین ارائه کننده ی مدل وام های خرد برای کسانی است که با خدمات بانکی آشنایی ندارند و با انجام بانکداری میدانی، برای اینکه همه به شکل یکسان از خدمات بانکی بهره مند گردند، در حال توسعه ی پروژه هایی است.

شکر بانک ، کل سبد وام خود را به کشاورزان، تجار، بازرگانان، بنگاههای اقتصادی اختصاص می دهد و برای ایجاد ارزش بیشتر از اعتبار برای مشتریان، بسترهای اجتماعی ایجاد می کند که شامل بخش وسیعی از مردم و سازمانهای مردم نهاد است.

در سال 2008 این بانک توانست از اولین بانکهایی باشد که یکی از نوآوریهای بانکی، به عنوان حساسیت اجتماعی نسبت به محیط زیست را آغاز کرد و در این خصوص از اولین بانکهایی است که در پروسه های وام دهی نسبت به فاکتورهایی که به محیط زیست آسیب می زنند، توجه می نماید و در یکی از پروژه های سازمان ملل در جهت مقابله با تغییر اقلیم ها و با عنوان «شفافیت کربن»،شرکت کرده است.

این بانک با حمایت فعالیتهای سرمایه گذاریهای بازدهی انرژی از افراد به شرکتهای کسب و کار در سال 2009، برای اولین بار در ترکیه با اعطای وام زیست محیطی، 110هزار نفر را با صرفه جویی در بخش انرژی آشنا کرد. شکر بانک به عنوان اولین بانکی که در پروسه ی وام دهی به فاکتورهای آسیب زننده به محیط زیست و جامعه توجه می کند، با موسسات بین المللی نیزهمکاری دارد.

برای تداوم تولید پایدارو برای اینکه کشاورزان زمین و روستایشان را ترک نکنند، این بانک به عنوان اولین بانک در جهان، طرح «بانکداری مزرعه ی خانوادگی» را آغاز کرده و به این وسیله علاوه بر توسعه ی کشاورزی به زنده نگه داشتن فرهنگ بومی نیز همت گماشته است.

در سال 2011 شکر بانک با ایجاد اولین« صادرات وثیقه های اوراق بهادار برای بنگاههای کوچک و متوسط»، تبدیل به یک پل ارتباطی مهم مابین بنگاههای اقتصادی کوچک و متوسط ترکیه و موسسات مالی بین المللی مهم گردید.

افتتاح حساب در شکر بانک ترکیه و شرایط آن

افتتاح حساب در شکر بانک ترکیه و شرایط آن

افتتاح حساب بانکی در ترکیه به شما کمک می کند تا پس اندازهای خود را در جای امنی نگهداری کنید، هرزمان که خواستید از خودپرداز پول دریافت کنید و بتوانید پرداختهای خود را از این حساب به راحتی انجام دهید. به هنگام درخواست افتتاح حساب در ترکیه، دریافت ویزا کارت برای حسابهای کوتاه مدت لیره یا ارزی را فراموش نکنید.

به کمک ویزا کارت می توانید اطلاعات حساب خود را در خودپرداز مشاهده کنید یا اگر از شعبه های اینترنتی استفاده می کنید، همه روزه و 24 ساعته می توانید از همه جای دنیا،محل کار یا خانه به حساب خود دسترسی داشته باشید.

درخواست افتتاح حساب بانکی در شکر بانک ترکیه

برای افتتاح حساب در شکر بانک، ایرانیان عزیز باید به شعب این بانک به شکل حضوری مراجعه نمایند. برای افتتاح حساب و دریافت ویزا کارت ، یکسری مدارک از شما خواسته می شود. ولی در ازای این کار مبلغی دریافت نمی گردد. برای افتتاح حساب در شکر بانک ارائه ی مدرک شناسایی معتبر، تاییدیه محل سکونت و بیان نوع حسابی که درصدد افتتاح آن می باشید، کافی می باشد.

در این بانک بنا به تمایلتان می توانید پس اندازتان را در یکی از حسابهای کوتاه مدت لیره یا ارز قراردهید. پس از افتتاح حساب کوتاه مدت در شعبه های شکربانک، درخواستهای بعدی شما به راحتی امکان پذیر می باشد و می توانید از شعبه های اینترنتی شکر بانک و بدون مراجعه ی حضوری درخواست افتتاح حساب سپرده مدت دار فوق العاده، درخواست وام برای احتیاجات نقدی دیگر، کنترل آنلاین حساب و ….بنمایید. در شکر بانک همچنین می توانید درخواست افتتاح حساب مشترک بنمایید.

افتتاح حساب بانکی در شکر بانک ترکیه

اگر قصد افتتاح حساب در ترکیه را دارید، با افتتاح حساب ارزی(hesabi  döviz)، موفق به افتتاح حساب بین المللی برای خود شده اید. افتتاح حساب در ترکیه با واحدهای ارزیUSD, EUR, CAD,CHF,…. ،در حساب ارزی شکر بانک ممکن می گردد. شکر بانک حساب ارزی را فقط برای خارجیانی که اجازه ی اقامت در ترکیه را دارند یا برای شهروندان ترکیه افتتاح می نماید و این حسابهای ارزی فقط با ارزهای مشخص شده به عنوان ارزهای معتبر فعالیت می نماید.

نرخ بهره و هزینه های اعمال شده برای حسابهای بانکی با واحدهای ارزی مختلف مثلا یورو،دلار و …ممکن است متفاوت باشد. با شماره حساب بانکی خودتان، به آسانی و با خیال راحت می توانید درداخل یا خارج از ترکیه، معاملات بانکی خود را انجام دهید، همچنین سپرده ها و پرداختها با نرخ ارزهای مختلف قابل انجام است.

افتتاح حساب بانکی در شکر بانک ترکیه

افتتاح حساب ارزی در شکر بانک ترکیه

حساب ارزی با ارزهای مشخص شده، از طریق شعب اینترنتی، همراه بانک و مراجعه ی حضوری به شعب شکربانک قابل افتتاح است. ساده ترین راه، استفاده از بانکداری اینترنتی و یا تماس با بانک از طریق خط تلفنی خدمات به مشتریان،08502227878 می باشد.

شما می توانید با افتتاح یک حساب لیره برای خود، قبل از افتتاح حساب بین المللی ، هزینه ی تبدیل پول واحدهای ارزی به لیره را در تجارت و معاملات اقتصادی خارجی خود کاهش دهید. به علاوه داشتن یک حساب لیره در شکربانک به معنای افتتاح آسانتر حساب ارزی شما می باشد.

چرا که پس از افتتاح حساب لیره، دیگر نیازی به مراجعه حضوری به شعب بانک نبوده، از شعب اینترنتی یا تلفن بانک نیزمی توانید حساب ارزی خود را افتتاح نمایید. برای افتتاح این حساب باید مدارک زیر را ارائه نمایید.

 • فرم درخواست
 • کارت شناسایی ( گواهینامه، گذرنامه، شناسنامه معتبر)
 • تاییدیه آدرس ( تاییدیه توسط یک فاکتور یا مدرک بانکی معتبر)
 • افتتاح حساب لیره

ویژگیهای حساب ارزی شکر بانک ترکیه

از هریک از شعب شکربانک می توانید پول خود را به شکل لیر دریافت کنید و در خارج از کشور از هر دستگاه خودپردازی که پشتیبان این گونه حسابهای ارزی است، می توانید ارز دریافت کنید. علاوه بر ارزهای مشخص شده، پول خود را می توانید به ارزهای تعیین شده توسط شکر بانک نیز دریافت کنید.

از حساب خود می توانید به یک حساب در ترکیه یا در خارج از کشور، انتقال وجه انجام دهید. همچنین وجه، به شکل لیره یا هر یک از ارزهای مشخص شده می تواند به حساب شمامنتقل شود.

اگر می خواهید از حساب ارزی برای پس انداز استفاده کنید به یاد داشته باشید که ممکن است نرخ بهره در حساب سپرده ی مدت دار شما تغییر نماید. همه ی این ویژگیهای حساب بین المللی به واسطه وجود شرکتهای پولی و مالی بین المللی با عناوین ویزا و مستر می باشد که با ایجاد یک شبکه بین المللی نقل و انتقال پول، امکان تبدیل ارزهای مختلف را به یکدیگر و در همه جای دنیا امکان پذیر ساخته اند.

این بانک نیز با صدور ویزا کارت ،تحت پشتیبانی شرکت بین المللی ویزا شما را به استفاده از این حساب ارزی در همه جای دنیا، قادر می سازد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.1 از 5 با 16 رای

 • محمد

  1400-06-16 در 11:55 ق.ظ

  سلام برای افتتاح حساب لیر ترکیه آیا نیاز به داشتن اقامت ترکیه هست؟و آیا باید پول دپوزیت کرد مثل زراعت بانک؟ممنون از راهنمایی شما

  • شیوا داداش زاده

   1400-06-18 در 3:30 ب.ظ

   سلام
   الو اپلای می تونه بدون اقامت برای شما اقدام به افتتاح حساب بکنه.
   خیر نیازی به دپوزیت ندارید.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .