whatsapp
الو اپلای
شرایط تحصیل افراد زیر 18 سال در خارج از کشور

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  17 اسفند 1399

تعداد نظرات :  2

شرایط تحصیل افراد زیر ۱۸ سال در خارج از کشور

بسیاری از والدین در حال حاضر به فکر تحصیل فرزندانشان در سن زیر ۱۸ سال در خارج از کشور هستند؛ تحصیل افراد زیر ۱۸ سال در خارج از کشور قوانین و مقررات خاص خود را در سطح بین الملل دارد.

تعداد زیادی از کشورها تحصیل افراد زیر ۱۸ سال را با داشتن شرایط خاص می پذیرند. در حال حاضر تحصیل افراد زیر ۱۸ سال در خارج از کشور در برخی از کشورها از جمله انگلستان و آمریکا و استرالیا و کانادا و برخی از کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه با شرایط بهتری امکان پذیر می باشد.

این نکته را باید پذیرفت که والدین این نگرانی را خواهند داشت که آیا این کالج ها و یا دانشگاه ها امنیت فرزندانشان را تامین خواهد کرد و یا اینکه احتمال خطر وجود دارد؟

در پاسخ این سوال باید گفت در تحصیل افراد زیر 18 سال باید کالج ها به صورت کامل امنیت و شرایط زندگی افراد زیر ۱۸ سال را تامین نمایند تا بتوانند به این درجه از اعتبار برسند که دولت اجازه و مجوز این امر را به آن ها اعطاء کند.

والدین باید در نظر داشته باشند که قبل از ثبت نام در مدرسه در خارج از کشور باید هزینه های تحصیل،هزینه های زندگی، نحوه اخذ پذیرش، دریافت اقامت گاردین، محل سکونت دانش آموز،میزان امنیت اجتماعی در آن کشور، میزان تورم، نرخ بیکاری در آن کشور و …به طور دقیق و جدی تحقیق و بررسی شود.

همچنین برخی از کشورها علاوه اینکه برای دانش آموزان ویزا صادر می کند یکی‌ از والدین یز می تواند ویزای همراه دریافت کند.

بهترین کشور ها برای تحصیل دانش آموزان زیر ۱۸ سال

در سال های اخیر تعداد ایرانیانی که مایل هستند فرزندان زیر ۱۸ سال خود را برای تحصیل به خارج از کشور بفرستند، افزایش یافته است.

در این زمینه قبل از هر چیز باید در نظر بگیرید که هدفت شما از فرستادن فرزندتان به خارج از کشور چیست؟

آیا قصد ادامه تحصیل در مقطع دانشگاه را نیز دارد؟

آیا بعد از اتمام تحصیل فرزندتان قصد زندگی و کار در این کشور را دارد؟

فرزند شما بعد از پایان تحصیل آیا در این کشور می تواند شغل مناسبی پیدا کند؟

زندگی در این کشور برای فرزندتان بهتر است یا نه؟

و بسیاری از مسائل دیگر که والدین باید به آن توجه کنند.

همچنین اگر قصد ادامه زندگی در این کشور بعد از اتمام تحصیل را دارید، باید میزان رفاه، تورم، نرخ کاری و بازار کار برای رشته تحصیلی خود در این کشور را حتما بررسی کنید.

مثلا شما می توانید در یکی از کشورهای اتحادیه شنگن تحصیل کنید و با دریافت اقامت آن کشور در سایر کشورهایی که به اتحادیه شنگن تعهد دارند اقامت کنید.

از جمله کشورهایی که در چند سال اخیر توجه اتباع خارجی را برای تحصیل جلب کرده است کشورهایی مانند کانادا، آلمان و همچنین کشور ترکیه می باشد‌. البته کشورهایی مانند سوئیس و اتریش نیز هم از نظر رفاهی و هم از نظر پیدا کردن شغل بعد از اتمام تحصیل و کیفیت زندگی مناسب می باشند.

بهترین کشور ها برای تحصیل دانش آموزان زیر ۱۸ سال

شرایط تحصیل دانش آموزان در مدارس ترکیه

سیستم آموزش ترکیه تحت نظارت و کنترل دولت است و تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان است. بهتر است متقاضیان عزیز قبل از اقدام برای تحصیل در ترکیه با سیستم آموزشی این کشور آشنا شوند.

سال تحصیلی در موسسات آموزش ترکیه به طور کلی از اواسط سپتامبر یا اوایل اکتبر آغاز می شود و تا ماه مه یا اوایل ژوئن ادامه می یابد. همچنین مدارس یک دوره تعطیلات دو هفته ای در زمستان (درماه فوریه) دارند.

مراحل تحصیل در سیستم آموزش و پرورش ترکیه به شرح زیر است:

 • آموزش قبل از مدرسه یا پیش دبستانی
 • آموزش اختیاری تحت عنوان مهد کودک که تا سن 6 سالگی انجام می شود.
 • آموزش ابتدایی
 • آموزش ابتدایی اجباری و رایگان است و به مدت هشت سال (5 سال ابتدایی + 3 سال متوسطه اول) می باشد.
 • آموزش متوسطه دوم
 • دوره 4 ساله دبیرستان برای سنین ۱۵ تا ۱۸ سال که برخی از مدارس ممکن است یک سال اضافه تر نیز برای آموزش زبان داشته باشند. دبیرستان ها بیشتر متعلق به دولت هستند و آموزش رایگان ارائه می دهند.

مدارس بین المللی ترکیه می تواند بهترین گزینه برای دانش آموزان خارجی باشد. از بین مدارس کشور ترکیه می توان به مدرسه بین المللی استانبول با شهریه سالانه ۲۷.۵۲۵ تا ۹.۴۵۰ دلار در شهر استانبول و مدرسه بین المللی MIF با شهریه سالانه۲۱.۹۶۱ تا ۶.۳۷۳ دلار در شهر ازمیر اشاره کرد. به طور کلی همه ساله دانش آموزان زیادی متقاضی تحصیل در ترکیه هستند.

شرایط تحصیل دانش آموزان در مدارس ترکیه

شرایط تحصیل دانش آموزان زیر ۱۸سال در مدارس کانادا

در کانادا آموزش برای دانش آموزان از ۶ سالگی شروع می شود و تا ۱۸ سالگی ادامه دارد‌. برنامه آموزشی در کانادا برای دانش آموزان نسبت به استانی که در آن تحصیل می کنند، متفاوت است. بورس تحصیلی از پیش تعیین شده برای دانش آموزان بین المللی تعیین شده است.

برخی از بورسیه های تحصیلی که برای دانش آموزان بین الملی ارائه می گردد، می توان به Be Art presets و The Pensters Essay writing contest با هدف تحقیقاتی و نوشتن مقالات علمی، Facebook Grace hopper scholarship برای دختران و … می توان اشاره کرد.

همچنین بسیاری از مدارس بر اساس معدل و عملکرد تحصیلی دانش آموزان و تحقیقات علمی آنها برای دانش آموزان بورس در نظر می گیرند.

برخی از مدارس از جمله دبیرستان الکساندر، chilliwck و دبیرستان پاتیسون به زبان فرانسه و انگلیسی تدریس می کنند. هزینه های تحصیل در کانادا همراه با هزینه های خوابگاه ۴۲۰۰۰ دلار می باشد.

شرایط تحصیل دانش آموزان زیر ۱۸سال در مدارس کانادا

شرایط تحصیل برای دانش آموزان زیر ۱۸سال در مدارس آلمان

آلمان جایگاهی برای آموزش با کیفیت عالی، زیرساخت های پژوهشی ، روش های تحقیق، مطالعات حرفه، آموزش با هزینه کم و چشم انداز حرفه ای می باشد.

آموزش در این کشور از ۶ سالگی تا ۱۵ سالگی و یا ۱۸ سالگی به صورت اجباری می باشد و دانش آموزان بعد از اتمام دوره ابتدایی برای رشته ای که می خواهند ادامه تحصیل دهند، از دوره راهنمایی اماده می شوند.

سطح تحصیلی دانش آموزان خارجی که برای تحصیل به آلمان مهاجرت می کنند در هنگام ورود به مدارس بستگی به این دارد که آنها تا چه حد به زبان آلمانی مسلط هستند.اگر می خواهید در یکی از مدارس بین المللی ثبت نام کنید ،برخی از این مدارس را معرفی می کنیم که مدرک آنها در کل دنیا معتبر می باشد.

مدارس بین المللی در آلمان :

مدرسه برگ برلین، بریتانیا برلین، بین المللی برلین، مترو پولیتین، بین المللی برانشویگ، ویلا آمار لینهوف. در مورد هزینه های تحصیل در این کشور می توان گفت که هزینه های آموزش در مدرسه های شبانه روزی دولتی در آلمان، ۵۰۰ یورو و در مدارس شبانه روزی خصوصی ۱۲۵۰ یورو می باشد.

شرایط تحصیل برای دانش آموزان زیر ۱۸سال در مدارس آلمان

شرایط ویزای همراه برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال

ویزای همراه در کانادا:

ویزای همراه در کانادا به دو صورت است، ویزای گاردین، ویزای توریستی، ویزای توریستی که مدت آن ۶ ماه است بعد از اتمام آن باید فرد متقاضی همراه با دانش آموز به مدت ۲ هفته از کشور خارج شود بعد از آن می تواند به کشور بازگشته و دوباره تمدید کند.

ویزای گاردین نیز به مدت یک سال است که بعد اتمام آن نیاز به خارج شدن از کشور نیست و فرد می تواند آن را تمدید کند. البته در هر صورت باید دانش آموز زیر ۱۸ سال باشد.

ویزای همراه آلمان :

برای دریافت ویزای همراه آلمان، قبل از هرچیز شما باید از یک مدرسه آلمانی تاییدیه پذیرش تحصیلی را دریافت کرده باشید که از این طریق ویزای دانش آموزی فرزندتان را می توانید دریافت کنید، بعد از این مرحله شما می توانید به عنوان قیم فرزندتان ویزای همراه نیز دریافت کنید به شرط اینکه فرزند شما زیر ۱۶ سال باشد، این ویزا تا پایان تحصیل دانش آموز اعتبار دارد.

ویزای همراه ترکیه :

برای ویزای همراه ترکیه شما می توانید از طریق دریافت ویزای توریستی اقدام کنید که مدت آن سه ماه است، اما به عنوان قیم فرزندتان نیز می توانید ویزای همراه بگیرید که مدت آن بستگی به مدت زمان تحصیل فرزندتان دارد و معمولا تا ۲ سال اعتبار دارد. ویزای همراه کشوردر ترکیه نیز با شرط اینکه دانش آموز زیر ۱۸ سال باشد اعطا می گردد.

شرایط ویزای همراه برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزان در خارج از کشور

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی دانش آموزی تقریبا برای هر کشور متفاوت است اما به طور کلی مدارکی که برای این نوع ویزا لازم است بدین صورت است :

 • گذرنامه معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • اصل و کپی تاییدیه پذیرش
 • گواهی تمکن مالی
 • نامه درخواست ادامه تحصیل
 • ترجمه ریز نمرات مدارک سه سال آخر تحصیل
 • گواهی پزشکی و واکسیناسیون

 

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.2 از 5 با 17 رای

 • مجله مهاجرت

  1401-10-21 در 8:02 ق.ظ

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد مهاجرت دانش آموزی به آلمان میشه راهنمایی بفرمایید؟

  • شیوا داداش زاده

   1401-10-21 در 10:08 ق.ظ

   سلام
   در ارتباط با آلمان خدمات نداریم

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .