whatsapp
الو اپلای
تحصیل در رشته های مهندسی کانادا

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  9 بهمن 1400

تعداد نظرات :  0

تحصیل در رشته های مهندسی کانادا

تحصیل در کانادا در هرکدام از دانشگاه ها مانند دانشگاه کنکوردیا، دانشگاه واترلو یا دانشگاه آلبرتا را انتخاب کنید، تعدادی از برنامه های مهندسی را برای دانشجویان واجد شرایط در کانادا پیدا خواهید کرد. مهندسی یک زمینه مطالعاتی است که نحوه کار اقلام خاص و بهترین روش طراحی محصولات را بررسی می کند.

اگرچه ممکن است فکر کنید که برنامه های مهندسی همه یکسان هستند، شما در واقع گزینه تحصیل در انواع رشته های مهندسی از جمله عمرانی، رایانه ای، پزشکی، مکانیکی یا حتی معماری را دارید. با داشتن تعدادی از کالج های عالی که برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند، مطمئناً یک مدرسه عالی برای خود پیدا خواهید کرد.

در ادامه الو اپلای به تحصیل در رشته های مهندسی در کانادا بیشتر می پردازد.

شرایط تحصیل در رشته های مهندسی کانادا

شما باید هم شرایط عمومی مورد نیاز همه دانشجویان و هم شرایط خاص برنامه مهندسی را برآورده کنید.
الزامات اساسی عبارتند از:

 •  فارغ التحصیلی از دبیرستان
 • نمره قبولی در یک زبان انگلیسی به عنوان امتحان زبان دوم.
 • اگر برای یک برنامه کارشناسی ارشد یا تحصیلات تکمیلی درخواست می کنید، باید:
 • کارنامه ای را ارائه دهید که نشان می دهد دوره لیسانس خود را به پایان رسانده اید.
 • با کلاس های ریاضی آشنایی داشته باشید
 • با کلاسهای علوم آشنایی داشته باشید.

شرایط تحصیل در رشته های مهندسی کانادا

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته های مهندسی کانادا

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته های مهندسی کانادا بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه انتخابی امکان دارد متفاوت باشد اما سعی کرده ایم در اینجا متداول ترین اسناد و مدارک مورد نیاز را ذکر کنیم:

 •  رونوشت گذرنامه و ویزا
 •  پاسپورت
 •  توصیه نامه اساتید از مقاطع پیشین
 •  مدرک زبان انگلیسی
 • مدرک مقطع کارشناسی ارشد و مدرک ترجمه شده
 • پروپوزال تحقیقاتی
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • انگیزه نامه (اهداف تحصیل در این دانشگاه بیان می شود.)
 •  مدرک GRE

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در رشته های مهندسی کانادا

برای تحصیل در رشته های مهندسی کانادا مدرک و نمره زبان برای دانشگاه های مختلف، یکسان نیست؛ اما به طور کلی نمره آیلتس 6 – 7 و تافل 100 مورد نیاز است. (گاهی این نمره در رشته های مختلف متفاوت است.)

هزینه های تحصیل در رشته های مهندسی کانادا

بسیاری از دانشجویان بین المللی نگران انتقالی خود به کانادا برای تحصیل در دانشگاه ها هستند زیرا فکر می کنند هزینه آن بسیار زیاد است.

این هزینه می تواند از حدود 7000 دلار تا حدود 20 هزار دلار در سال باشد. به عنوان یک دانشجوی خارجی، باید به دنبال هر برنامه مالی که توسط آن کالج ها ارائه می شود، باشید.

محبوب ترین رشته های مهندسی در کانادا

 • مهندس برق
 • مهندس مکانیک
 • مهندس نرم افزار
 • مهندس پزشکی
 • مهندس عمران
 • مهندس ژئوتکنیک
 •  مهندس معدن

هزینه های تحصیل در رشته های مهندسی کانادا

بهترین رشته های مهندسی کانادا

بهترین رشته های مهندسی کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف به شرح زیر است:

مقطع کارشناسی

تنوع رشته ها: مهندسی زیستی، مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی محیط زیست، مهندسی جهانی، مهندسی صنعتی، مهندسی مواد معدنی، مهندسی مواد، مهندسی مکانیک، مهندسی منابع تجدیدپذیر، مهندسی هسته ای

مقطع کارشناسی ارشد

تنوع رشته ها: مهندسی پزشکی، مهندسی عمران، مهندسی بالینی، مهندسی کامپیوتر و برق، علم مواد و مهندسی، مهندسی صنعتی و مکانیک، مهندسی شیمی، علوم و مهندسی هوا فضا

مقطع دکتری(PhD)

تنوع رشته ها: تنوع رشته های مهندسی در این مقطع عینا به شکل مقطع کارشناسی ارشد است

تحصیل در رشته های مهندسی کانادا به همراه بورسیه تحصیل

تحصیل در رشته های مهندسی کانادا به همراه بورسیه تحصیل

سالانه، هزاران دانشجو وجود دارد که باید از رویای مهندس شدن چشم پوشی کنند فقط به این دلیل که توانایی پرداخت هزینه های گزاف را ندارند.

هزینه تحصیل در رشته مهندسی از یک کالج / دانشگاه مهندسی شناخته شده در کانادا به طور کلی از 7-22 INR است که برای بسیاری از دانشجویان مستحق که از خانواده های کم درآمد و سایر جوامع عقب مانده هستند بسیار دور از دسترس است.

از آنجایی که بورس تحصیلی برای دانشجویان مهندسی نقش مهمی را ایفا می کند دولت کانادا با ارائه کمک مالی مورد نیاز دانشجویان کوشا را پشتیبانی می کند.

در زیر ما بورسیه های دانشجویان مهندسی را که توسط تعدادی از شرکت ها، سازمان ها و دانشگاه های برتر برای کمک به آنها در دستیابی به آرمان های مهندسی ارائه شده است، جمع آوری و فهرست کرده ایم.

لیست بورس های تحصیلی برتر برای رشته های مهندسی در کانادا به شرح زیر است:

 • بورسیه های جوایز طلایی LIC.
 • طرح بورس تحصیلی NTPC
 • بورس تحصیلی دانشگاه VIT
 • بورس تحصیلی شرکت نفت
 • بورس تحصیلی تاتا برای دانشجویان مهندسی
 • بورس تحصیلی مبتنی بر Merit-Cum-Means

تحصیل در رشته های مهندسی کانادا در مقطع کارشناسی

تحصیل در رشته های مهندسی کانادا در مقطع کارشناسی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی رشته ی مهندسی در کانادا چهار یا پنج سال طول می کشد و شما به عنوان یک دانشجوی خارجی می توانید در تمامی رشته ها از جمله برق، عمران، صنایع، کامپیوتر، نرم افزار، مکانیک، هوا و فضا، مهندسی پزشکی و معدن اقدام به تحصیل کنید.

تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های کانادا به طور کلی نیازمند مدرک زبان IELTS با نمره ی ۶٫۵ و ارائه ی مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی است.

گذراندن پیش نیازهای دروس ریاضیات سال آخر از جمله جبر (پیش حسابان) و حسابان، فیزیک، شیمی و انگلیسی از دیگر شروط اصلی برای تحصیل در رشته های مهندسی کانادا است.

مدارک مورد نیاز و همچنین شهریه تحصیل رشته مهندسی کانادا در مقطع کارشناسی به طول دوره، رشته و همچنین دانشگاه بستگی دارد. بهتر است قبل از هر اقدامی شرایط اخذ پذیرش رشته مورد نظر را در سایت دانشگاه بررسی کنید.

تحصیل در رشته های مهندسی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در رشته های مهندسی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی در کانادا مانند سایر کشور ها پروسه ای دو ساله است. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس مهندسی در کانادا به مدرک زبان IELTS با نمره ی ۶٫۵ نیاز دارید.

اگرچه در بعضی از دانشگاه ها امکان تحصیل بدون مدرک زبان نیز ممکن است اما باید حتما دوره زبان پیش از شروع کورس اصلی را بگذرانید تا واجد شرایط تحصیل در رشته مهندسی شوید.

همچنین لازم است حتما مدرک لیسانس را در رشته ی مرتبط گذرانده باشید. علاوه بر این موارد امکان دارد دانشگاه مربوطه به سایر پیش نیازها احتیاج داشته باشد.

مدارک مورد نیاز و همچنین شهریه تحصیل رشته مهندسی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد به طول دوره، رشته و همچنین دانشگاه بستگی دارد.

بهتر است قبل از هر اقدامی شرایط اخذ پذیرش رشته مورد نظر را در سایت دانشگاه بررسی کنید. همچنین لازم به ذکر است که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند در حین تحصیل به کار پاره وقت بپردازند.

تحصیل در رشته های مهندسی کانادا در مقطع دکتری

تحصیل در رشته های مهندسی کانادا در مقطع دکتری

تحصیل در رشته های مهندسی در کانادا در مقطع دکتری برای متقاضیان با ۲ روش امکان پذیر است. روش اول برای متقاضیانی است که رزومه ی قوی و مرتبطی در خصوص رشته ی تحصیلی خود دارند که می توانند از مقطع کارشناسی مستقیم به مقطع دکتری وارد شوند.

برای روش دوم متقاضی لازم است که برای پذیرفته شدن حتما دوره ی کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط را بگذراند.

برای تحصیل در رشته های مهندسی در کانادا در مقطع دکتری به مدارک و شرایط خاصی نیاز است که هر متقاضی باید این شرایط را ارائه دهد تا مجاز به تحصیل در مقطع دکترا شود.

مدارک مورد نیاز و همچنین شهریه تحصیل رشته مهندسی کانادا در مقطع دکترا به طول دوره، رشته و همچنین دانشگاه بستگی دارد. بهتر است قبل از هر اقدامی شرایط اخذ پذیرش رشته مورد نظر را در سایت دانشگاه بررسی کنید.

تحصیل در رشته های مهندسی کانادا

سخن آخر

افراد با استعداد از سراسر جهان به دلیل تنوع، سیستم آموزشی معتبر و شهرهای جهان برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا اقدام می کنند.

با ارائه طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی در رشته های مهندسی کانادا، متقاضیان زیادی را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. بعلاوه، تقریباً هر برنامه به زبان انگلیسی تدریس می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و خواندن مطالب مرتبط به سایت الو اپلای مراجعه کنید. از اینکه تا پایان این مطلب ما را همراهی کردید، سپاس گزارم.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
5 از 5 با 1 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .