whatsapp
الو اپلای
تحصیل در مدارس کانادا

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  30 مهر 1400

تعداد نظرات :  1

تحصیل در مدارس کانادا

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته در شمال قاره آمریکا است که رنکینگ عالی این کشور در حوزه آموزشی و تحصیل سبب شده تا بسیاری از افراد به دنبال فراهم کردن شرایط جهت تحصیل در کانادا و اخذ اقامت از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا باشند.

یکی از سوالات بسیار مهم این است که تحصیل در مدارس کانادا چگونه بوده و دانش آموزانی که قصد دارند تا در کانادا ادامه تحصیل بدهند، باید به چه نکاتی توجه داشته باشند. با ما همراه باشید تا شما را با شرایط تحصیل در کانادا آشنا کرده و در رابطه با آن توضیحات کامل و جامعی را ارائه دهیم.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

یکی از نکات بسیار مهمی که باید بدانید این است که تحصیل در مدارس کانادا در واقع پل و میانبری سریع برای ورود به دانشگاه های این کشور است.در حقیقت شما می توانید پس از پایان دوره متوسطه با سرعت بیشتری وارد دانشگاه شده و آموزش عالی خود را در کانادا پیگیری کنید.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

شرایط تحصیل در کانادا به این شکل که متقاضی باید برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا و همچنین ویزای تحصیل کانادا به طور شخصی یا از طریق موسسات مهاجرتی اقدام کند. سپس برای ثبت نام در مدارس کشور کانادا می توان اقدام کرد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای ثبت نام در مدارس کانادا نیازی نیست تا مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی داشته باشید و در صورت نیاز دوره های زبان برای دانش آموزان خارجی در مدارس این کشور برگزار می شود.

البته برخی از مدارس چنین دوره هایی ندارند و بهتر است تا پیش از دریافت ویزای تحصیلی و ثبت نام در مدارس کانادا برای یادگیری زبان انگلیسی تلاش کرده تا این زبان را فرا بگیرید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن در مدارس این کشور تحصیل کنید.

 شرایط دریافت پذیرش از مدارس دانشگاه شامل موارد زیر است :

 • داشتن حداقل سن ۱۰ سال
 • تمکن مالی مناسب والدین برای پرداخت شهریه یک سال و تامین هزینه های زندگی فرزند در کانادا
 • معرفی یک قیم در کانادا

چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی در مدارس کانادا

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا باید هم برای دریافت این پذیرش تحصیلی اقدام کرد و همچنین باید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. هیچ یک از این موارد به تنهایی ارزش نداشته و ادامه تحصیل در مدارس کانادا را فراهم نمی کند. به همین دلیل برای دریافت هر دو این موارد باید مراحل مشخصی را طی کنید.

خذ پذیرش تحصیلی در مدارس کانادا

به منظور دریافت پذیرش تحصیل در کانادا و ویزای تحصیلی این کشور، باید اقدام به تکمیل فرم ارزیابی تحصیل کرده، سپس مدارک خود را تکمیل و در صورت نیاز آن ها را ترجمه کنید.

سپس برای اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس کانادا اقدام کنید. در نهایت با انجام فرآیندهای مربوط به منظور دریافت ویزای والدین یا همراه، پس از دریافت ویزا متقاضی می توانید به راحتی امکان پذیرش در مدارس کانادا را دریافت کنید.

تقریباً تمامی مدارس این کشور دو بار در سال و در ژانویه و سپتامبر که معادل بهمن و شهریور است، اقدام به پذیرش تحصیلی می کنند و شما می توانید در این دو زمان برای ثبت نام فرزند خود در مدارس کانادا اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در مدارس کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا لازم است تا مدارک مختلفی را جمع آوری کرده و به همراه داشته باشید. اگر بخواهیم مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل در کانادا را به شما معرفی کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شناسنامه و پاسپورت
 • مدارک تحصیلی سه سال آخر
 • رسید پرداخت هزینه ثبت نام در مدرسه یا دبیرستان
 • لیست پرداخت هزینه های ثبت نام
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • مدارک هویتی
 • ارائه تمکن مالی ارائه
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی در صورت نیاز
 • گواهی سلامت پزشکی
 • سوابق کیفری

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی

داشتن این مدارک به شما کمک می کند تا بتوانید با سرعت بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کرده و در مدارس کشور کانادا ثبت نام کنید.

مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در مدارس کانادا

به صورت کلی هیچ قانونی در رابطه با مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس کانادا وجود ندارد و دانش آموزان خارجی با شرکت در دوره های آموزش زبان به زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط شده و از این پس می توانند در مدارس این کشور تحصیل کنند.

البته ممکن است برخی از مدارس کانادا خودشان قوانین خاصی در رابطه با مدارک زبان در نظر بگیرد و به همین دلیل پیش از ثبت نام در هر یک از مدارس در رابطه با مدارک زبان مورد نیاز آن ها تحقیق کرده و سپس برای ثبت نام اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای همراه برای تحصیل در مدارس کانادا

براساس قوانین کانادا پدر و مادرهایی که فرزندشان را برای تحصیل در کانادا آماده میکنند و آنها را به این کشور میفرستند می توانند اقدام به اخذ ویزای همراه تحصیلی کنند.

نکته قابل توجه این است که ویزای همراه تنها به والدینی داده می شود که فرزندشان به سن ۱۸ سال نرسیده باشند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این ویزا تنها تا زمانی اعتبار دارد که فرزند شما در حال تحصیل در مدارس کانادا است و در صورتی که فرزند شما بزرگتر از ۱۸ سال شود و یا به هر دلیلی در مدارس کانادا درس نخواند، ویزای همراه نیز برای شما باطل می شود.

نظام آموزشی مدارس کانادا

نظام آموزشی در کشور کانادا بر اساس نظام مدارس و آموزش بریتانیا طراحی شده است و قوانین یکسانی دارند. مقاطع تحصیل در کانادا به دو مقطع ابتدایی و دبیرستان تقسیم شده و بچه ها از سن 6 سالگی وارد فضای مدرسه می شوند.

نظام آموزشی مدارس کانادا

مقطع دبستان شامل ۸ پایه بوده و در طول این مقطع دانش آموز برای تحصیل در دوره دبیرستان آماده می شود.

در مقطع دبیرستان دانش آموزان موفق بعد از گذراندن چهار پایه تحصیلی و در ۱۸ سالگی دیپلم خود را دریافت کنند.در واقع دانش آموزان در نظام آموزشی کانادا پس از ۱۲ سال تحصیل می توانند مدرک دیپلم را دریافت کرده و سپس برای ثبت نام در کالج و دانشگاه اقدام کنند.

انواع مدارس کانادا

اگر بخواهیم انواع مدارس در کشور کانادا را به شما معرفی کنیم باید به صورت کلی مدارس این کشور را به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم کرد. هر یک از مدارس خصوصی و دولتی نیز دارای زیر مجموعه های مختلفی هستند.

به طور مثال شاهد ۲ نوع مدارس خصوصی روزانه و مدارس خصوصی شبانه روزی در کشور کانادا هستیم که با داشتن برنامه ها و امکانات مختلف هزینه های متغیری برای ثبت نام از افراد دریافت می کنند.

معرفی مدارس کانادا

اگر بخواهیم بهترین مدارس کانادا را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • آکادمی سنت جانس
 • کالج بین المللی بیکن هاوس
 • آکادمی بیلیس
 • دبیرستان بروک غربی
 • کالج بین المللی کلمبیا
 • کالج دریاچه تورنتو
 • آکادمی ویلیام
 • آکادمی الکساندر
 • مدرسه بادول
 • مدرسه پترسن

هزینه های تحصیل در مدارس کانادا

هزینه های تحصیل در مدارس کانادا

یکی از سوالاتی که ممکن است توسط افرادی که قصد دارند تا در مدارس کانادا تحصیل کنند، پرسیده می شود این است که هزینه تحصیل در مدارس کانادا چگونه است. نکته مهم این است که تحصیل در مدارس دولتی این کشور برای دانش آموزان خارجی همراه با شهریه خواهد بود.

شهریه مدارس کانادا با توجه به رتبه بندی علمی و رفاهی آن ها متغیر بوده و بین ۱۳ تا ۱۵ هزار دلار در سال است. شهریه مدارس خصوصی روزانه کانادا از ۸ هزار دلار آغاز شده و شهریه مدارس خصوصی شبانه روزی این کشور نیز با توجه به نوع مدرسه، امکانات آن و فوق برنامه های برگزار شده از حداقل ۳۰ هزار دلار در سال آغاز می شود.

نکته مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای ثبت نام در مدارس کشور کانادا حتماً باید به سطح درآمدی خود نگاه کنید تا برای پرداخت شهریه با مشکل مواجه می شود.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
5 از 5 با 3 رای

 • مجله مهاجرت

  1402-02-03 در 8:32 ق.ظ

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد تحصیل در مدارس کانادا میشه راهنمایی بفرمایید؟

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .