whatsapp
الو اپلای
تحصیل در چین

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  28 اسفند 1399

تعداد نظرات :  0

تحصیل در چین؛ راهنمای کامل برای دانشجویان ایرانی

آیا علاقه مند به تحصیل در چین هستید؟ هم اکنون بهترین زمان برای تحصیل در یکی از روبه رشد ترین کشور های جهان می باشد. اگر به این فکر هستید که آینده تحصیلی بهتری برای خود رقم بزنید، تحصیل در چین می تواند یک ماجراجویی فوق العاده تحصیلی برای شما باشد، که هرگز فراموش نخواهید کرد و همین طور میتوانید جایگاه فوق العاده ای در اقتصاد قوی چین برای خود رقم بزنید.

شرایط تحصیل در چین

هر برنامه در هر دانشگاه چینی شرایط خاص خود را برای ورود دارد. قبل از شروع برنامه، لطفاً هنگام مرور صفحه برنامه، شرایط ورود را با دقت بخوانید. اطمینان حاصل کنید که قادر به تأمین شرایط و تهیه اسناد مربوطه هستید.

مطابق با انواع برنامه ها، الزامات اساسی اکثر دانشگاه ها به شرح زیر است:

 1. برنامه های غیر مدرک زبان و فرهنگ چینی
 2. برنامه های کارشناسی
 3. برنامه های کارشناسی ارشد
 4. برنامه های دوره دکترا

دانشجویان بین المللی که می خواهند در دانشگاه های چین تحصیل کنند باید شرایط عمومی تعیین شده توسط دولت چین و دانشگاه مورد نظر خود را داشته باشند.

مزایای تحصیل در چین

چین یکی از بهترین کشور ها برای دانشجویانی است که می خواهند مقداری آموزش با کیفیت و با قیمت مقرون به صرفه دریافت کنند. به همین دلیل است که چین در سال 2012 توانست بیش از 320000 دانشجو را در سراسر جهان جذب کند. این رقم رکوردی برای هر کشور است.

چین یکی از کشورهایی است که کیفیت آموزش برای دانشجویان در آن ایده آل است. چین اهمیت زیادی برای مطالعه دانشجویان دارد زیرا آنها معتقدند که برای هر فردی که در آنجا تحصیل می کند ارزش ایجاد می کند. شما می توانید بسیاری از علوم جدید را در حال تحصیل در چین یاد بگیرید. آنها فعالیت های زیادی را در مدارس و دانشکده های خود انجام می دهند تا ذهن و بدن دانشجو را فعال نگه دارند.

نکته هیجان انگیز دیگر در مورد تحصیل در چین این است که آنها دارای بهترین دانشگاه ها در جهان هستند که در سطح بین المللی بسیار مشهور هستند.
تحصیل در چین یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه ها برای کسانی است که می خواهند بدون صرف هزینه های زیاد زندگی خود، تحصیلات با کیفیتی را بدست آورند. تمام نیازهای اساسی در چین با حداقل بودجه تأمین می شود.

بسیاری از دانشجویان چین را برای تحصیلات عالی خود انتخاب می کنند زیرا می تواند به سرعت نیازهای آنها را برآورده کند. دانشجویانی که در سایر کشورهای اروپایی تحصیل می کنند می توانند از مزایای تحصیل در چین بهره مند شوند زیرا می توانند به سرعت تحصیلات عالی خود را بدون هیچ گونه وام تحصیلات تکمیل کنند.

چین سریع ترین رشد اقتصادی است که ماهانه هزاران شغل تولید می کند. دانشجویانی که در آنجا تحصیل می کنند می توانند برای حمایت از تحصیل خود، کار نیمه وقت انجام دهند. حتی می توانید در همان کشور پس از تحصیلات عالیه حرفه خود را دنبال کنید.

شرایط پذیرش دولت چین برای تحصیل در این کشور

شرایط پذیرش دولت چین برای تحصیل در این کشور

 1. متقاضی باید یک دانش آموز واقعی باشد که دارای ویزای دانشجویی یا بازدید کننده باشد.
 2. عدم سوء پیشینه کیفری. از متقاضیان برخی کشورها تقاضا می شود گواهی غیر کیفری محضری و تأیید شده توسط سفارت چین ارائه دهند.
 3. شرایط درخواستی مرتبط با دانشگاه.
 4. متقاضیان باید شرایط مالی را برآورده کنند، در یک وضعیت مالی قابل اعتماد باشند و در کشور ضامن داشته باشند.
 5. دانش آموزان انتقالی نیاز به ارائه گواهی توافق نامه از دو مدرسه دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دولت چین، لطفا مقالت مرتبط را در سایت الو اپلای مطالعه کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه های چین

مطابق با مقاطع مختلف تحصیلی، دانشگاه های چین شرایط متفاوتی را برای کلیه پذیرفته شدگان دارند. قبل از درخواست، باید این شرایط را به دقت بررسی کنید.

 • معمولاً برنامه های زبان و فرهنگ بدون مدرک حداقل الزامات را دارند. تا زمانی که دیپلم دبیرستان را اخذ کرده باشید، می توانید برای پذیرش اقدام کنید.
 • برنامه های مدرک متوسط چینی (به عنوان مثال برنامه های مدرکی که به زبان چینی ماندارین تدریس می شوند) از متقاضی برای اثبات مهارت زبان چینی خود می بایست نتایج HSK را ارائه دهد. متقاضیان دریافت مدرک کارشناسی ارشد نیز باید کپی رونوشت و توصیه نامه را ارائه دهند.
 • برنامه های متوسط انگلیسی به نتایج HSK نیازی ندارند. در عوض، متقاضیان برنامه های متوسط انگلیسی باید آزمون های مهارت انگلیسی شناخته شده مانند TOEFL یا IELTS را ارائه دهند. (بومیان انگلیسی یا کسانی که دارای مدرک دانشگاهی هستند و به زبان انگلیسی تدریس می کنند نیازی به ارائه نمره آزمون ندارند).
 • بیشتر دانشگاه ها درخواست ارائه برنامه های بین المللی می کنند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این برنامه ها دیگر نیازی به نتایج آزمون HSK نخواهند داشت و برای متقاضیان بین المللی مناسب هستند.

این لیستی از نیازمندی های برنامه های مختلف است: (متقاضیان می توانند با توجه به سوابق تحصیلی شخصی شما و شرایط زیر، برنامه های مرتبط را بر اساس سطح سطح جستجو کنند.)

رنکینگ دانشگاه های چین

بر اساس رتبه بندی نام 20 دانشگاه برتر چین در جدول زیر آورده شده:

رتبه QS در چین  نام دانشگاه رتبه جهانی QS
1 Tsinghua University 16
2 Peking University 22
3 Fudan University 40
4 University of Science and Technology of China 89
5 Zhejiang University 54
6 Shanghai Jiao Tong University 60
7 Nanjing University 120
8 Sun Yat-sen University 287
9 Wuhan University 257
10 Harbin Institute of Technology 277
11 Xi’an Jiaotong University 307
12 Tongji University 265
13 Beijing Normal University 277
14 Renmin University of China 531
15 Nankai University 368
16 Shanghai University 412
17 Huazhong University of Science and Technology 400
18 Jilin University 484
19 Beijing Institute of Technology 436
20 Beihang University 462

اسناد و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در چین به شرح زیر است:

 • ترجمه رسمی گواهی کارشناسی (Notarized Photocopy of Degree Certificate)
 • ترجمه رسمی ریزنمرات کارشناسی
 • ترجمه رسمی گواهی کارشناسی ارشد (برای دوره دکترا(
 • ترجمه رسمی ریزنمرات کارشناسی ارشد (Original or Notarized Academic Transcripts)
 • رزومه: به زبان انگلیسی که در آن محل‌های تحصیل، کار، موضوع تألیفات مثل پایان‌نامه‌ها و مقالات و سوابق کاری و پژوهشی شما آورده شده باشد.
 • شرح‌حال: (Personal Statement)
 • معمولا شرح حال به اندازه ۱۰۰۰ کلمه برای کارشناسی ارشد و ۱۵۰۰ کلمه برای دکترا و به زبان انگلیسی باید تهیه شود. شرح حال شامل تجارب کاری وتحصیلی، موفقیت ها و دستاوردهای پژوهشی به همراه اینکه چرا می‌خواهید در چین درس بخوانید و هدفتان در آینده چیست می‌باشد.
 • تصویر پاسپورت (A Photocopy of Passport, Pages With Photo)
 • تصویر از مدرک زبان انگلیسی
 • دو توصیه‌نامه از اساتی (Recommendation Letters From Two Professors or Associate Professors)
 • تصویری از مقاله چاپ شده

اسناد و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در چین

تحصیل پزشکی در چین

چین به عنوان یکی از قدرتمندترین نیروها در بازار جهانی، بهترین دانشگاههای پزشکی جهان را نیز در خود جای داده است. در واقع، چین مقصد داغ تحصیل در خارج از کشور برای درجه لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی (MBBS) در بین دانشجویان بین المللی است.

با توجه به سلامت به عنوان اولویت اصلی دولت چین، دانشگاه های علوم پزشکی بودجه آموزش و پرورش سخاوتمندانه ای را برای تحقیق و توسعه در نظر گرفته اند. علاوه بر این، چین دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی پیشرفته از نظر فنی و رهبر جهان در نوآوری پزشکی است.

در دانشگاه های پزشکی چین می توانید دانش خود را گسترش داده و بهترین تجربه عملی را بدست آورید. بیمارستان کالج پزشکی اتحادیه پکن (PUMCH) یک بیمارستان عمومی مشهور در چین است که بیش از 80 سال موقعیت رهبری خود را به عنوان یکی از بیمارستان های عالی رتبه در چین حفظ کرده است.

علاوه بر این، دانشگاه های پزشکی چین در سراسر جهان شناخته شده اند و برنامه ها با نرخ مقرون به صرفه ارائه می شوند. MBBS در چین 70٪ ارزان تر از ایالات متحده یا انگلستان است. هزینه های زندگی نیز کم است که آن را برای دانشجویان خارجی مقرون به صرفه می کند.

برای دانشجویان بین المللی، برنامه های MBBS متعددی با زبان انگلیسی در چین وجود دارد. به عنوان مثال می توان به برنامه های MBBS در دانشگاه ژجیانگ (ZJU)، دانشگاه Xiamen (XMU) و کالج پزشکی دانشگاه شانتو (SUMC) اشاره کرد. برنامه های SUMC را که برای استفاده در سال 2020 باز است، بررسی کنید.

نرخ ثبت نام با SUMC به عنوان اولین انتخاب برای 21 سال متوالی به 100٪ رسیده است. در سال های اخیر SUMC به طور مداوم در میان مدارس برتر با بیش از 100 دانشکده پزشکی در سراسر کشور چین قرار گرفته است.

مقاله پیشنهادی:
تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در چین

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در چین

مدت زمان تحصیل در رشته فیزیوتراپی در چین و دریافت مدرک لیسانس فیزیوتراپی در کشور چین ۳ سال طول می کشد و دانشجویان در این ۳ سال می توانند از امتیازات تحصیلی در چین چون آموزش به زبان انگلیسی، کیفیت بالای تحصیلی، دریافت بورسیه های تحصیلی مختلف و امکان کار دانشجویی استفاده کنند.

متقاضی تحصیل در رشته فیزیوتراپی در چین می تواند در اکثر دانشگاه های چین به زبان انگلیسی درس بخواند حتی بدون اینکه مدرک زبان انگلیسی ارائه دهد ولی باید سعی کند در حد آیلتس ۶ آکادمیک به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد.

اگر قصد تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین به زبان چینی را دارید باید در آزمونی به نام Chinese proficiency test که همان آزمون تسلط به زبان چینی است، شرکت کنید. از دیگر مزایای تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین در دانشگاه هایی با رنکیگ جهانی بسیار بالا است که مورد تایید وزارت علوم و بهداشت هستند.

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در چین

تحصیل در رشته داروسازی در چین

تحصیلات در رشته داروسازی در چین بر روی علوم دارویی متمرکز است و لیسانس علوم (BS) داروسازی را به عنوان مدرک سطح ابتدایی معرفی می کند. برنامه درسی داروخانه در این برنامه ها با محوریت، توزیع، تجویز داروخانه و تجربیات آزمایشگاهی متمرکز است که از مسئولیت های سنتی داروسازان است. آموزش اضافی در سطح تحصیلات تکمیلی در سطح کارشناسی ارشد علوم (MS) و دکترای فلسفه (PhD) در دسترس است که بیشتر آنها در کشف دارو و تحقیقات توسعه دارو متمرکز هستند.

در حال حاضر، تأکید در عمل شروع به تغییر داروسازی بالینی است. با این تغییر، ارائه مدرک اضافی برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده داروسازان بالینی در حال توسعه است. همچنین تمایل به توسعه مهارت های بالینی بیشتر در داروخانه داران از طریق آموزش غیر درجه ای اضافی وجود دارد. وزارت آموزش و پرورش در حال بررسی پیشنهادی برای درجه كارشناسی ارشد و / یا پزشكی در سطح بالایی در داروسازی بالینی است كه مشابه درجه داروسازی (PharmD) در ایالات متحده است.

تحصیلات عالی مدرن در داروسازی در چین در سلسله چینگ در سال 1906 آغاز شد. قبل از تأسیس جمهوری خلق چین در سال 1949، 8 مدرسه و دانشگاه وجود داشت که برنامه ها و مدارک داروسازی را ارائه می دادند. 1 در سال 1955، اولین دانشگاهی که داروسازی تحصیلات تکمیلی را استخدام می کند دانشجویان در جمهوری خلق چین کالج پزشکی پکن بودند (در حال حاضر به عنوان مرکز علوم بهداشتی دانشگاه پکن شناخته می شود).2 امروزه بیش از 257 دانشکده و دانشگاه داروسازی وجود دارد که درجه BS و بالاتر را در سراسر چین ارائه می دهند. در سال 2005، بیش از 6000 فارغ التحصیل مدرک BS، 800 نفر مدرک MS و 290 درجه دکترای داروسازی دریافت کردند.

تحصیل در رشته داروسازی در چین

سخن آخر

چین به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند در جهان از نظر اقتصادی روز به روز در حال پیشرفت است. دانشگاه های چین در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد و دانشجویان را از سراسر جهان به خود می خواند.

تحصیل در چین یکی از موقعیت های کارآمد در زندگی است که در صورت امکان و برآورده کردن شرایط بهتر است آن را از دست ندهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در چین به آدرس سایت الو اپلای مراجعه کنید. از اینکه تا پایان این مطلب ما را همراهی کردید، سپاس‌گزارم.

 

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.3 از 5 با 3 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .