whatsapp
الو اپلای
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  9 بهمن 1400

تعداد نظرات :  0

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

مقدمه

آیا می دانید کانادا تحصیل کرده ترین کشور جهان است؟ در حقیقت، بیش از نیمی از ساکنان آن دارای مدرک دانشگاهی هستند. باید خیلی جالب باشد که آنجا دانشجو باشید. تحصیل در کانادا یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به کانادا است. اگر کانادا را به عنوان مقصد انتخاب کرده اید الو اپلای برای این انتخاب شایسته به شما تبریک می گوید. اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا را دارید بهتر است بدانید که دانشگاه های کانادا از بهترین موسسات آموزشی هستند.

فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا از ارزش بالایی در بازار کار برخوردار هستند و افرادی که در آنجا تحصیل می کنند توانسته اند در هر زمینه ای که به آن علاقه دارند شغل عالی پیدا کنند. به طور کلی، دوره های تحصیلی کلاس های مبتنی بر بحث، به سبک سمینار هستند که در آن گروه کوچکتری از دانشجویان در مورد موضوعات مختلف بحث یا سوال می کنند.

همچنین کلاسهای معمولی به سبک سخنرانی را پیدا خواهید کرد، مخصوصاً برای مباحثی که دانشجویان زیادی دارند (علوم کامپیوتر، پزشکی، تجارت و غیره). در ادامه الو اپلای به موضوع تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا می پردازد.

اخذ پذیرش تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

اخذ پذیرش تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

اکنون که تصمیم به تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد را گرفته اید بهتر است برای پذیرش اقدام کنید.
مشخص کنید چه رشته ای را می خواهید مطالعه کنید و کدام دانشگاه را انتخاب می کنید. بعد از اینکه دانشگاههای مورد نظر خود را شناسایی کردید، در وب سایتهای آنها بگردید شرایط پذیرش را جستجو کنید و مراحل درخواست را دنبال کنید.

در کانادا، هر دانشگاه شرایط ورودی خاص خود را دارد و شما را به صورت فردی ارزیابی می کند. با این حال، برای اخذ پذیرش تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد در کانادا باید فارغ التحصیل کارشناسی از یک دانشگاه باشید.
ممکن است لازم باشد اسناد رسمی مانند مدارک تحصیلی را تهیه کنید. ممکن است لازم باشد که آن اسناد ارزیابی و به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شوند.

فرآیندهای درخواست پذیرش تحصیلی در کانادا براساس استان متفاوت است. در بعضی از استانها، دانشجویان می توانند از طریق یک سرویس برنامه مرکزی درخواست دهند. در برخی دیگر، شما باید مستقیماً به دانشگاه مراجعه کنید. همچنین در صورت عدم پذیرش در اولین انتخاب، ممکن است بخواهید به بیش از یک برنامه یا دانشگاه درخواست دهید.
اگر در زمینه تحصیل در دانشگاه های کانادا نیاز به آگاهی بیشتر دارید به سایت الو اپلای مراجعه کنید.

شرایط دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

شرایط دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

کانادا یکی از مهمترین کشورها است که از آموزش عالی سطح بالایی برخوردار است. بیش از ۲۰۰٬۰۰۰ دانشجوی بین المللی نیز در کانادا زندگی می کنند.
دوره های کارشناسی ارشد در کانادا معمولاً برای ۱ تا ۲ سال به عنوان یک برنامه تحصیلی تمام وقت طراحی می شوند. در حالی که معیارهای واجد شرایط بودن برای هر موسسه با جریان و سایر مشخصات متفاوت است، اما رایج ترین شرایط دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا شامل موارد زیر است:

 • حداقل ۱۶ سال تجربه آموزشی در مقطع لیسانس
 • نتایج آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس با حداقل نمره کلی ۶٫۵.
 • کمتر موسسه ای ممکن است از شما بخواهد نمرات GRE خود را با حداقل نمره ۲۶۰ ارائه دهید. این شرط معمولاً برای برنامه های مهندسی و مبتنی بر علم بیان می شود
 • برای کارشناسی ارشد در زمینه های مدیریت مانند MBA، امور مالی و حسابداری، بسیاری از مدارس تجاری کانادا شما را ملزم به شرکت در آزمون GMAT با حداقل نمره ۶۵۰ می کنند.
 • تمکن مالی یا برنامه پذیرش از طریق بورسیه تحصیلی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا چه مزایایی دارد؟

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا چه مزایایی دارد؟

بسیاری از دانشجویان به دلیل مزایای خاصی که تحصیل در کانادا می تواند داشته باشد، کانادا را به جای سایر مقاصد احتمالی مانند ایالات متحده، انگلستان، استرالیا و فرانسه انتخاب می کنند. در واقع به نوعی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آینده ی دانشجویان را تضمین می کند.

دانشگاه های با کیفیت و شهریه مقرون به صرفه، شهرهای امن، گزینه های شغلی (چه در طول دوره تحصیل و چه بعد از آن) و همچنین به عنوان راهی برای اقامت دائم کانادا، تصمیم به تحصیل در کانادا می تواند یکی از مهمترین و بهترین تصمیمات اتخاذ شده باشد. ارائه موقعیت کاری در کانادا به فارغ التحصیلانی که به دنبال کسب تجربه کاری هستند، از مهم ترین مزایای تحصیل در این کشور است.

دانشگاه ها و کالج های کانادا واقع در سراسر کشور به دلیل تحقیقات و نوآوری مشهور هستند. استانداردهای علمی بالا و کنترل های دقیق کیفیت به این معنی است که دانش آموزان ممکن است آموزش با کیفیتی کسب کنند که در دراز مدت به سود حرفه آنها باشد. در مقایسه با سایر کشورها، شهریه بین المللی، خوابگاه و سایر هزینه های زندگی نسبت به ایالات متحده ارزانتر است.

مقاله پیشنهادی:
مهاجرت به کانادا در 2022

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا چیست؟

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا چیست؟

هر دانشگاهی در کانادا سیستم خاص خود را در وب سایت خود دارد که به دانشجویان آینده امکان می دهد برای برنامه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهند و ثبت نام کنند؛ بنابراین، هنگامی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، می توانید درخواست خود به آنجا را ارائه دهید. الو اپلای مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا را در زیر لیست کرده است:

 • اسکن مدارک تحصیلی (دبیرستان و لیسانس)
 • سوابق تحصیلی دوره های قبلی شما
 • اسکن گذرنامه
 • CV شما
 • ریز نمرات
 • مدارک بورسیه یا تمکن مالی
 • توصیه نامه
 • نمونه کارها
 • مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

دانشجویان بین المللی در کانادا، بسته به دانشگاهی که متقاضی هستند، باید مهارت خود را به زبان انگلیسی یا فرانسه نشان دهند. بسیاری از دانشگاه های انگلیسی زبان نیاز به کسب حداقل نمره در آزمون زبان استاندارد را دارند. دانشگاه های فرانسوی زبان معمولاً متقاضیان را مورد به مورد ارزیابی می کنند.

اگر مهارت های زبانی شما ناکافی باشد، برنامه های زیادی وجود دارد که می توانید قبل از اقدام به دانشگاه در کشور که توسط دانشگاه ها، کالج ها و موسسات خصوصی ارائه می شود، در آنها ثبت نام کنید. برای اطلاعات بیشتر، به وب سایت الو اپلای مراجعه کنید.

گواهی نامه های مورد تایید دانشگاه های کانادا عبارتند از:

PTE Academic
تافل
آیلتس

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

جدول مدارک زبان مورد نیاز تحصیل در کانادا:

مقطع تحصیلی مدرک مورد نیاز زبان پذیرش دو زبانه
کالج آیلتس 6.5 ندارد
کارشناسی 6.5 دارد
کارشناسی ارشد مهندسی 6.5 در صورت داشتن آیلتس 5.5 دارد
کارشناسی ارشد علوم تجربی 6.5 ندارد
کارشناسی ارشد علوم انسانی 6.5 ندارد
کارشناسی ارشد مدیریت 6.5 دارد
دکتری، پزشکی و حقوق 6.5 به بالا ندارد

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

کانادا در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان با اکثر برنامه کارشناسی ارشد خود بین ۱۷٬۰۰۰ CAD تا ۳۰هزار CAD برای دانشجویان خارجی کاملا مقرون به صرفه است. در مواردی که دوره های مبتنی بر هنر و علوم انسانی در پایین ترین سطح این مقیاس قرار دارند، دوره های مشهوری مانند دندانپزشکی، معماری و تجارت ممکن است در سمت بالاتر قرار بگیرند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا می تواند فرصت های زیادی را در کانادا و سراسر جهان باز کند. اگر به فکر ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا هستید، زمان مناسب است! پیشنهاد می کنم با متخصصان مهاجرت در الو اپلای در ارتباط باشید.

جدول هزینه تحصیل در کانادا:

مقطع تحصیلی در کانادا شهریه سالانه
مدارس روزانه و دولتی 13 – 16 هزار دلار کانادا
مدارس خصوصی و روزانه 13 – 25 هزار دلار کانادا
مدارس شبانه روزی 35 – 60 هزار دلار کانادا
کالج 12 – 17 هزار دلار کانادا
دانشگاه 15 – 30 هزار دلار کانادا
کارشناسی ارشد در بهترین دانشگاه ها 25 – 45 هزار دلار کانادا

شرایط کار در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد واجد شرایط کار در کانادا در طول تحصیل خود و پس از آن هستند. در طول دوره، دانشجویان مجاز به کار نیمه وقت و بدون اجازه کار جداگانه هستند، زیرا ویزای دانشجویی کافی است. پس از تحصیل، دانشجویان از تاریخ فارغ التحصیلی ۹۰ روز برای درخواست مجوز کار فرصت دارند که به آنها اجازه می دهد تمام وقت کار کنند.

از آنجا که هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی ۲ تا ۳ برابر بیشتر از دانشجویان داخلی است (حتی در برخی موارد، بیش از آن) از دانشجویان داخلی، حتی مهمتر است که دانشجویانی که از خارج از کشور می آیند پس از دوره کارشناسی ارشد خود در کانادا، یک شغل مناسب با درآمد بالا پیدا کنند.

علاوه بر برخی از بهترین دانشگاههای جهان، کانادا همچنین دارای مقررات مطلوب ویزای کار پس از تحصیل است که برای دانشجویان بین المللی مناسب است. با عملکرد علمی خوب، دانشجویان پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد خود به راحتی می توانند در کانادا و ایالات متحده شغل بگیرند. همچنین، گزینه های زیادی برای دانشجویان بین المللی علاقه مند به اقامت دائم در دسترس است.

از آنجا که دانشگاه های کانادا از شهرت زیادی در بازار جهانی برخوردار هستند، دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های کانادا به راحتی می توانند در سازمان های بین المللی برتر در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، انگلیس، آلمان، استرالیا و غیره مشاغل پردرآمد پیدا کنند.

در زیر دوره های کارشناسی ارشد ارائه شده است که پس از فارغ التحصیلی، این فرصت را برای ورود به مشاغل پردرآمد در کشور فراهم می کند.

 • مدیریت بازرگانی
 • مهندسی
 • فناوری اطلاعات
 • دارایی، مالی، سرمایه گذاری

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

کانادا یک مقصد محبوب و مورد استقبال برای تحصیلات تکمیلی است؛ اما بهترین دانشگاه های کانادا برای مقاطع کارشناسی ارشد کدامند؟ و کدام یک در حوزه علمی خاص شما سرآمد هستند؟ کانادا در رتبه بندی جهانی بسیار خوب عمل می کند و چندین دانشگاه کانادا در 100 رتبه برتر جهانی برای هر رتبه بندی وجود دارد.

عملکرد فوق العاده ی دانشگاه های کانادا با توجه به اندازه نسبتاً کوچک سیستم آموزش عالی کانادا بسیار چشمگیر است. کانادا حدود 100 دانشگاه دارد، در حالی که ایالات متحده همسایه حدود 4000 دانشگاه دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

الو اپلای در زیر برخی از بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را فهرست کرده است:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه کنکوردیا
 • دانشگاه آلبرتا

سخن آخر

کانادا از جمله بهترین مقصدهای تحصیل در خارج از کشور است که به دلیل آموزش با کیفیت و شرایط ورود به رقابت شناخته شده است، تعداد زیادی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را که بین المللی شناخته شده اند ارائه می دهد. هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته مانند ایالات متحده، انگلستان و استرالیا کمتر است.

اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا را دارید بهتر است از قبل آگاهی لازم را کسب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت الو اپلای مراجعه کنید. از اینکه تا پایان این مطلب ما را همراهی کردید، سپاس گزارم.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .