whatsapp
الو اپلای
شرایط کار در حین تحصیل در رشته های پزشکی در کانادا

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  9 بهمن 1400

تعداد نظرات :  0

تحصیل در رشته های پزشکی کانادا

مقدمه

پنج دانشگاه اول کشور کانادا طی سالهای گذشته به طور مکرر جزء صد دانشگاه برتر دنیا طبقه بندی شده اند. میتوان گفت تحصیل در کانادا به ویژه در این دانشگاه ها برای هر دانشجویی جذاب است. قبل از اینکه تصمیم خود را بگیرید باید بگوییم که رشته پزشکی پر طرفدارین رشته دانشگاهی مقطع لیسانس و البته یکی از پر طرفدارترین رشته های تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاهی در کشور کانادا بشمار می رود. تحصیل در رشته های پزشکی کانادا به معنی داشتن مدرک معتبر تحصیلی در یک رشته با بازار کار مناسب برای شماست.

شما می توانید بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه های کانادا درخواست ویزا کار و اقامت دائم این کشور را بدهید. یا اینکه می توانید با استفاده از مدرک اخذ شده از فرآیند تحصیلات معتبر خود در دانشگاه های کانادا به هر کشور دیگر که خواستید سفر کنید و در آنجا به کار و زندگی مشغول شوید.

الو اپلای در این مطلب سعی دارد تا شما را با روند پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه های کشور کانادا به طور کامل آشنا کند. تا شما را با فرصت بی نظیری که برای انتخاب کردن آرزو های خود در یک شرایط فوق العاده دارید بیشتر آشنا کنیم.

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های کانادا

قبل از هرچیز باید خاطر نشان کنیم که شرایط تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های کانادا برای هردانشگاه و البته استانی می تواند در جزئیات تفاوت هایی را داشته باشد. ما در این مطلب شرایط کلی تحصیل پزشکی در کشور کانادا را بیان می کنیم. اگر برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های کانادا مصمم هستید باید رزومه تحصیلی مناسبی را از خود ارائه دهید. ریز نمرات شما باید نشان دهنده سعی و پشتکار شما برای تحصیل در رشته پزشکی باشد.

در صورتی که بتوانید قابلیت های خود را در زبان انگلیسی نشان دهید، می توانید به اخذ پذیرش خود در دانشگاه های کشور کانادا امیدوار تر شوید. البته دانشگاه های در کشور کانادا وجود دارند که برای دانشجویان خود شرط اخذ مدرک معتبر زبان انگلیسی را ارائه نمی دهند. دانشجویان در چنین شرایطی باید در حین تحصیل خود به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. فراموش نکنید که کشور کانادا، یک کشور دو زبانه ست. پس قبل از ارسال مدارک خود به شرایط دانشگاه برای یاد گیری زبان دقت کنید.

البته اگر شما مدرک آزمون های معتبر زبان فرانسه را نیز ارائه دهید. رزومه شما خیلی بهتر ارزیابی می گردد. در نهایت انگیزه نامه شما و توصیه نامه های که از اساتید معتبر می توانند بیشترین نقش را در پذیرش شما ایفا کنند. پس نهایت دقت خود را در نحوه تهیه آنها به کار ببرید. به شما توصیه می کنیم قبل از ارسال مدرک خود با یک مشاور حقوقی در زمینه مهاجرت به کشور و اخذ پذیرش تحصیلی مشورت کنید.

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های کانادا

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در رشته های پزشکی کانادا

مدرک زبان مورد نیاز شما با توجه به نوع درخواست دانشگاه متفاوت است. بعضی از دانشگاه های کشور کانادا شرایط داشتن مدرک زبان را در زمان پذیرش خود ندارند. پذیرش دانشجویان در این دانشگاه ها مشروط است؛ یعنی دانشجو باید در دورهای زبان انگلیسی مورد تایید دانشگاه شرکت کند. معمولا داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس و تافل برای اخذ پذیرش دانشگاه ضروری است.

حداقل نمره زبان انگلیسی دانشجویان برای اخذ پذیرش پزشکی معمولا معادل با نمره ۶٫۵ مدرک آیلتس یا معادل آن در سایر آزمون های معتبر است. البته بعضی از دانشگاه ها سختگیری بیشتری را اعمال می کنند و حداقل نمره قبولی شما باید بیشتر باشد. نباید فراموش کنیم که داشتن نمره بالا مدرک زبان شما باعث می شود که برای اخذ پذیرش دانشگاه بیشتر واجد شرایط باشید.

نباید فراموش کنیم که کشور کانادا، کشوری دو زبانه است؛ یعنی این که گاهی اوقات شما باید علاوه بر داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی، مدرک معتبر زبان فرانسه را نیز داشته باشید. داشتن مدرک معتبر زبان فرانسه برای ورود به بعضی از دانشگاه های کشور کانادا ضروری خواهد بود. این دانشگاه ها در استان های فرانسوی زبان کشور کانادا واقع شده اند. البته داشتن مدرک زبان فرانسه در هر شرایطی برای شما به عنوان یک ویژگی مثبت در نظر گرفته می شود.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در رشته های پزشکی کانادا

هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی کانادا

قبل از هرچیزی خاطر نشان می کنیم که اگر رزومه علمی شما، رزومه تاثیر گذار و ویژه باشد می توانید به اخذ بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی در دانشگاه های کشور کانادا امیدوار باشید. بورسیه تحصیلی شما می تواند بخشی یا همه هزینه های تحصیل و زندگی شما در کشور کانادا را پوشش دهد. حتی اگر موفق به اخذ بورسیه تحصیلی نشوید، چناچه رزومه تحصیلی شما قوی و ایده آل باشد می توانید با بررسی تخفیف های دانشگاهی شانس خود را برای کاهش هزینه ها آزمایش کنید.

لازم به ذکر است که هزینه های شما بر اساس دانشگاه و استان مد نظرتان کاملا متفاوت خواهد بود. در جدول زیر هزینه تحصیلی رشته در برخی از موسسات عالی کشور کانادا آورده شده است.

هزینه های تحصیلی دانشگاه محل تحصیل
۲۷۸۵۰ دلار کانادا دانشگاه پزشکی تورنتو کانادا
۱۷۷۵۵٫۳۸ دلار کانادا دانشگاه بریتیش کلمبیا
۱۲۰۴۴٫۱۶ دلار کانادا دانشگاه آلبرتا
۱۵۹۸۶ دلار کانادا دانشگاه کلگری
۱۷۶۱۶ دلار تا ۱۸۳۰۰ دلار کانادا دانشگاه دالهاوزی کانادا
۱۶۵۵۹٫۱۹ تا ۱۹۹۷۱٫۹۶ دلار کانادا دانشگاه لاوال
۱۶۲۳۶ دلار کانادا دانشگاه ساسکاچوان
۱۲۶۶۰ دلار کانادا دانشگاه شربروک
۲۴۲۶۰ دلار کانادا دانشگاه کوئین
۲۶۴۵۶٫۱‌ دلار کانادا دانشگاه وسترن آنتاریو
۲۲۵۰۰ دلار کانادا دانشگاه اتاوا
شهریه کل دوره برای دانشجویان بین المللی در حدود ۹۵۹۵۵٫۰۲ دلارکانادا شهریه دانشگاه مک مستر
۳۷۳۹۶٫۱۷ دلار کانادا دانشگاه مک گیل
۳۰۰۰۰‌ دلار کانادا دانشگاه مموریال نیوفاندلند
۲۳۴۳۲ دلار کانادا دانشگاه لیکهد
۱۴۳۱۰ دلار کانادا دانشگاه مونترال
۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار کانادا میانگین شهریه پرداختی برای دانشجویان بین المللی

هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی کانادا

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته های پزشکی کانادا

یکی از اصلی ترین موارد برای تحصیل در رشته پزشکی کانادا داشتن مدرک لیسانس در علوم پایه ( زیست، فیزیک و شیمی) است. البته شما می توانید مدرک کارشناسی خود را در دانشگاه های کشور کانادا اخذ کنید. شما باید در هنگام درخواست، زیر بیست و پنج سال سن داشته باشید. شما همچنین باید مدرک دیپلم خود را با معدل ۱۵ به بالا اخذ کرده باشید. شما باید مدرک قبولی خود را در آزمون MCAT ارائه دهید. این آزمون در واقع امتحان پزشکی استاندارد در کشورهای آمریکا و کانادا و انگلیس است.

این آزمون متقاضیان رشته پزشکی را در حوزهای مختلفی نظیر ارزیابی حل مسئله، تفکر انتقادی، علوم طبیعی، علوم رفتاری و علوم اجتماعی به چالش می کشد. سوالهای تخصصی این آزمون در حوزه های زبان انگلیسی، زیست شناسی، فیزیک و شیمی است. انگیزه نامه و توصیه نامه اساتید نیز جزء قطعی مدارک مورد نیاز برای رشته پزشکی است. البته شما باید شرایط مورد نیاز دانشگاه را نیز به طور کامل بررسی کنید. نباید فراموش کرد که معمولا مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶٫۵ یا تافل نیز مورد نیاز خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته های پزشکی کانادا

شرایط کار در حین تحصیل در رشته های پزشکی در کانادا

کشور کانادا شرایط کاری ویژه ای را برای دانشجویان در نظر گرفته است. شما می توانید در وحله اول در دانشگاه تقاضای کار دانشجویی کنید. لازم به ذکر است که درصورتی که به کار کردن همراه با تحصیل خود مصمم باشید، شما تنها اجازه خواهید داشت که در هفته بیست ساعت کار کنید. البته در طول تعطیلات می توانید در حدود چهل ساعت کار نیمه وقت انجام دهید.

لازم به ذکر است که اگر ویزای تحصیلی شما شش ماهه باشد، نیازی به اجازه کار در حین تحصیل نخواهید داشت.
حقوق دانشجویان به صورت ساعتی پرداخت می شود و مقدار آن بر اساس استان و نوع کاری که انجام خواهید داد، متفاوت است. به طور میانگین حقوق کارهای دانشجویی نیمه وقت مانند کار کردن در فروشگاه یا کتابخانه ها، ساعتی ۱۲ الی ۲۰ دلار کانادایی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و جزییات شرایط کار در کانادا به سایت الو اپلای مراجعه کنید.

تحصیل در رشته های پزشکی کانادا

برترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته های پزشکی

قبل از هر چیز باید خاطر نشان کنیم که شما تنها در هفده دانشگاه در کشور کانادا می توانید در رشته های پزشکی تحصیل کنید. پس باید انتظار رقابتی تنگاتنگی در این رشته را داشته باشید. همچنین باید بدانید که دوازده دانشگاه این لیست جز دویست دانشگاه برتر پزشکی دنیا بشمار می روند.

لیست زیر شامل ده دانشگاه برتر کشور کانادا در رشته پزشکی است.

نام دانشگاه رتبه در ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا رتبه در دانشگاه های پزشکی کشور کانادا
دانشگاه تورنتو ۶ ۱
دانشگاه مک مستر ۱۱ ۲
دانشگاه مک گیل ۲۴ ۳
دانشگاه بریتیش کلمبیا ۳۹ ۴
دانشگاه مونترال ۶۵ ۵
دانشگاه اتاوا ۷۷ ۶
دانشگاه آلبرتا ۷۸ ۷
دانشگاه کلگری ۱۲۶-۱۵۰ ۸
دانشگاه وسترن ۱۲۶-۱۵۰ ۹
دانشگاه لاوال ۱۵۱-۱۷۵ ۱۰

بهترین رشته های پزشکی در کانادا

بهترین رشته های پزشکی در کانادا

اگر برای تحصیل در کانادا رشته ی پزشکی را انتخاب کرده اید الو اپلای آینده ی کاری درخشانی را برایتان تضمین می کند. قبل از هر چیزی علاقه شما در انتخاب رشته است که مهم است؛ اما اگر می خواهید با پولساز ترین زیر مجموعه رشته پزشکی آشنا شوید باید رشته های دامپزشکی، دکترای علوم پزشکی و دندان پزشکی را به طور سنتی در نظر بگیریم.

در حال حاضر پولسازترین رشته های پزشکی در حوزه های سلامت دیجیتال و پزشکی دقیق هستند. کارشناسی ارشد پاتوبیولوژی و علوم آزمایشگاهی، کارشناسی علوم شیمی داروسازی و کارشناسی ارشد بیومدیکال انفورماتیک زیست پزشکی را می توانید به عنوان بهترین انتخاب های خود برای انتخاب رشته در نظر بگیرید.

بهترین رشته های پزشکی در کانادا

تحصیل در رشته های پزشکی کانادا به همراه بورسیه تحصیلی

نباید فراموش کنید که دریافت بورسیه تحصیلی تنها به سابقه تحصیلی شما وابسته است. بورس های تحصیلی در رشته پزشکی معمولا در حدود ۵۰ الی 100 هزار دلار کانادایی برای هر سال هستند. البته این مقدار در دانشگاه و استان با هم متفاوت خواهد بود. همچنین باید دانشگاه تعیین کند که شما واجد شرایط برای دریافت چه میزان بورسیه خواهید بود. همچنین نباید فراموش کنید که رقابت برای دریافت بورسیه کامل رشته پزشکی بسیار بالا است.

نکته مهم

طبق اطلاعاتی که الو اپلای در زمینه تحصیل پزشکی در کانادا دارد، اصلی ترین نکته ای که در هنگام درخواست پذیرش برای رشته پزشکی باید در نظر بگیرید، طولانی بودن پروسه فارغ التحصیلی شما است. فراموش نکنید که استاندارد های بالای آموزشی کشور کانادا باعث می شود که در مورد تحصیل و عملکرد سختگیری خاصی اعمال شود. پس در هنگام انتخاب خود تمام گزینه ها را مد نظر قرار دهید.

تحصیل در رشته های پزشکی کانادا به همراه بورسیه تحصیلی

سخن آخر

دانشگاه های کشور کانادا هر ساله میزبان تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی هستند و رقابت گسترده ای در سراسر دنیا برای راهیابی به دانشگاه های کشور کانادا وجود دارد. تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا به معنی فرصت حضور در یک سیستم آموزشی بین المللی است. شما با تحصیل در رشته ی پزشکی در دانشگاه های کشور کانادا فرصت حضور در فضای اآموزشی منحصر به فرد و با کیفیت را خواهید داشت.

برای اقدام جهت اخذ پذیرش و آگاهی از شرایط تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های کانادا باید آگاهی لازم را کسب کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت الو اپلای مراجعه فرمایید. از اینکه تا پایان این مطلب ما را همراهی کردید سپاس گزارم.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .