whatsapp
الو اپلای

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  8 اسفند 1400

تعداد نظرات :  0

تحصیل رشته مامایی در ترکیه

شرایط تحصیل مامایی در بهترین دانشگاه های کشور همسایه

تحصیل رشته‌های پزشکی در کشورهای خارجی به ویژه کشور ترکیه چند سالی است که در میان دانشجویان ایرانی محبوب شده است. یکی از بهترین گرایش‌های پزشکی در دانشگاه‌های این کشور، رشته مامایی است. این رشته تحصیلی در کشور ترکیه به دلیل بازار کار مناسب و درآمد خوبی که دارد در میان دانشجویان داخلی و خارجی طرفداران زیادی پیدا کرده است. یکی از مزایای تحصیل رشته مامایی در ترکیه امکان اشتغال به کار در این کشور بعد از فارغ‌التحصیلی است. در ادامه این مطلب از الواپلای با ما همراه شوید تا به بررسی شرایط تحصیل در رشته مامایی دانشگاه‌های ترکیه بپردازیم. (تحصیل در ترکیه)

 

مزایای تحصیل رشته مامایی در ترکیه

دانشگاه‌های ترکیه با توجه به اعتبار بالا در میان دیگر کشورهای جهان، مقصدهایی مناسب برای تحصیل در رشته مامایی به شمار می‌آیند. امروزه این کشور میزبان برخی از بهترین دانشگاه‌های آسیا می‌باشد که دوره‌های تحصیلی متنوعی مانند مامایی را به دانشجویان خود ارائه می‌کنند. برخی از مزایای تحصیل در این دانشگاه‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

تحصیل در محیط فرهنگی مشابه با ایران

یکی از مزایای خاص تحصیل در رشته مامایی برای دانشجویان ایرانی، وجود فرهنگ مشابه مردم کشور ترکیه با ایرانیان است. این ویژگی که به دلیلی همسایگی کشور ترکیه با کشورمان به وجود آمده است، می‌تواند شرایط تحصیل در رشته مامایی و اقامت در کشور ترکیه را برای دانشجویان ایرانی آسان کند. لازم به ذکر است که دین حدود 98 درصد از شهروندان ترکیه، اسلام است، بنابراین از لحاظ اصول دینی نیز تفاوت چندانی به ایران ندارند.

کیفیت آموزشی عالی در قبال هزینه تحصیل پایین

دولت کشور ترکیه با سرمایه‌گذاری‌های مناسبی که انجام داده و تغییرات اساسی که در سیستم آموزشی خود ایجاد کرده است، امروزه به دلیل داشتن دانشگاه‌های سطح بالا در میان دانشجویان بین‌المللی محبوبیت دارد. دانشگاه‌های این کشور با توجه به ارائه دروس به شیوه‌های مدرن و داشتن برنامه‌های همکاری با دانشگاه‌های برتر جهان، توانسته‌اند در میان بهترین دانشگاه‌های آسیا و جهان برای تحصیل در رشته مامایی بدل شوند.

ویژگی برجسته تحصیل در رشته مامایی در دانشگاه‌های کشور ترکیه ، هزینه پایین نسبت به کیفیت بالای دوره‌‌های تحصیلی این دانشگاه‌ها است. شما می‌توانید با دریافت مدرک در رشته مامایی دانشگاه‌های معتبر ترکیه به اکثر کشورهای برتر دنیا برای ادامه تحصیل یا کار مهاجرت کنید.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

با وجود این که تحصیل در کشور ترکیه به زبان ترکی استانبولی برای ایرانیان می‌تواند گزینه مناسب و راحتی باشد، اما دانشگاه‌های این کشور برخی از دوره‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌کنند. این ویژگی برای افرادی مناسب است که قصد دارند در دانشگاه‌های ترکیه به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل رشته‌هایی مانند مامایی شوند. البته توجه داشته باشید که در صورت علاقه‌ به تحصیل رشته مامایی به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های برتر ترکیه، باید مدرک معتبر زبان انگلیسی به همراه داشته باشید و انتظار یک رقابت شدیدتر برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های این کشور داشته باشید.

 

امکان دریافت اقامت دائم در کشور ترکیه پس از تحصیل در رشته مامایی

یکی از اهداف درصد زیادی از دانشجویان بین‌المللی جهت تحصیل رشته مامایی در ترکیه، دریافت اقامت دائم این کشور پس از تحصیل است. کشور ترکیه با توجه به پیشرفت‌های سالیان اخیر خود در زمینه‌های اقتصادی و صنعتی به گزینه مناسبی برای اقامت دائم دانشجویان ایرانی تبدیل شده است. همین علت سبب شده است تا دانشجویان ایرانی به رشته‌های تحصیلی این کشور مانند مامایی علاقه‌مند شوند.

در نظر داشته باشید که امکان دریافت اقامت در کشور ترکیه برای افرادی امکان‌پذیر است که بتوانند پس از تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، وارد بازار کار شوند. با مشغول به کار شدن در ترکیه، می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید و پس از گذشت سه سال در این کشور اقامت دائم خود را دریافت کنید.

گزینه‌های مطلوب برای اقامت دانشجویان رشته مامایی

کشور ترکیه با توجه به این که یکی از مقاصد گردشگری محبوب در جهان است، گزینه‌های اقامتی بسیاری با قیمت مناسب دارد که دانشجویان رشته مامایی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. این گزینه‌ها در شهرهایی مانند استانبول به نسبت دیگر شهرها بیشتر هستند. البته که بیشتر دانشگاه‌های ترکیه برای دانشجویان خود خوابگاه‌های اختصاصی در نظر گرفته‌اند که می‌توانید با هزینه کم در آن‌ها اقامت داشته باشید. اما در صورت تکمیل بودن ظرفیت خوابگاه‌ها، به دلیل گزینه‌های اقامتی متنوع جای نگرانی نخواهید داشت.

 

شرایط عمومی تحصیل رشته مامایی در ترکیه

تحصیل رشته مامایی در کشور ترکیه به مدت چهار تا پنج سال طول می‌کشد. این رشته که در دانشگاه‌های این کشور با کیفیت بالا ارائه می‌شوند، می‌توانند آینده کاری شما در ترکیه را تضمین کنند. تحصیل رشته مامایی در ترکیه با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی شما، شرایط متفاوتی دارد. دانشجویان امکان ادامه تحصیل در گرایش تخصصی رشته تحصیلی مامایی را نیز دارند.

دانشجویان ایرانی همچنین می‌توانند تحصیل خود را در کشورهای دیگر مانند انگلستان با توجه به اعتبار بالای مدرک خود ادامه تحصیل دهند. دانشجویان رشته تحصیلی مامایی می‌توانند برای کسب درآمد بیشتر پس از فارغ‌التحصیلی در این کشور، رزومه کاری و تحصیلی مناسبی برای خود تهیه کنند. این امکان شرایط کار در کشور ترکیه را با شرایط مطلوب‌تری برای دانشجویان ایرانی فراهم می‌کند.

دوره‌های رشته مامایی در دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه بیشتر به زبان ترکی به دانشجویان ارائه می‌شوند. این دوره‌ها که هزینه کمی دارند با بالاتر رفتن مقطع تحصیلی، هزینه بیشتری خواهند داشت. توجه داشته باشید که تحصیل در مقاطق تکمیلی به زبان انگلیسی در بیشتر دانشگاه‌های ترکیه امکان‌پذیر است. یکی از شروط اصلی تحصیل رشته مامایی در کشور ترکیه، قبولی در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های این کشور مانند آزمون یوس (YOS) است.

 

آزمون یوس؛ راهی برای پذیرش در رشته مامایی

جهت تحصیل رشته مامایی در ترکیه باید رزومه تحصیلی مناسبی داشته باشید تا در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید. در صورت نداشتن رزومه تحصیلی مناسب جای نگرانی نیست، شما می‌توانید در آزمون ورودی یوس (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) شرکت کنید. البته شرکت در این آزمون برای دانشگاه‌هایی که رقابت بالایی برای پذیرش دارد نیز لازم است.

آزمون یوس به نوعی مانند کنکور کشور ترکیه است که تا سال 2012 به عنوان آزمون سراسری برگزار می‌شد. اما پس از تغییرات نظام آموزشی این کشور در سال 2012، این آزمون به صورت اختصاصی در دانشگاه‌های ترکیه برگزار می‌شود. آزمون یوس به زبان ترکی است و دارای سوال‌های ریاضی، هندسه و هوش است. بودجه‌بندی سوالات این آزمون به دلیل اختصاصی بودن آن مشخصی نیست اما به طور کلی 80 سوال در آزمون یوس وجود دارد که با چهار جواب غلط یکی از جواب‌های درست شما خنثی می‌شود.

دانشگاه‌های ترکیه با توجه به تقویم آموزشی خود آزمون یوس را برگزار می‌کنند. با این حال به طور کلی این آزمون در اواخر اردیبهشت برگزار می‌شود. دانشجویان برای شرکت در آزمون یوس باید دانش مناسبی از زبان ترکی استانبولی داشته باشند. هزینه این آزمون به طور میانگین برابر با 350 لیر است که البته در دانشگاه‌های مختلف یکسان نمی‌باشد.

 

مدارک و شرایط لازم برای تحصیل رشته مامایی ترکیه

مدارک و شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته مامایی در دانشگاه های ترکیه با توجه نوع دانشگاه مورد نظر و مقطع تحصیلی شما متفاوت است. برای مثال در صورتی که قصد دارید در دوره‌های مامایی به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوید، نیاز دارید تا مدرک معتبر این زبان را به دانشگاه خود ارائه کنید. دیگر مدارک مورد نیاز برای تحصیل رشته مامایی در ترکیه به شرح زیر است:

 • تکمیل کردن درخواست پذیرش در دانشگاه مورد نظر
 • مدرک دیپلم به همراه تمامی ریزنمرات به صورت ترجمه شده
 • مدرک جهت اثبات تمکن مالی جهت تحصیل در دانشگاه مورد نظر
 • گواهی سلامت دانشجو
 • مدرک زبان معتبر ترکی مانند تومر
 • بیمه درمانی و مسافرتی در کشور ترکیه
 • رزومه تحصیلی مناسب
 • رسید پرداخت هزینه روند پذیرش

 

 

نحوه اخذ پذیرش دانشگاه‌های ترکیه در رشته مامایی

برای دریافت پذیرش در دانشگاه‌های کشور ترکیه ابتدا باید مدارک گفته شده در بخش بالایی را تهیه کنید. این مدارک حتما باید به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه شده باشند. توجه داشته باشید که این ترجمه‌ها باید در دارالترجمه‌های رسمی انجام شوند تا در دانشگاه‌های ترکیه قابل قبول باشند. پس از تهیه مدارک مورد نیاز باید از سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود درخواست پذیرش را تکمیل کنید یا به اصطلاح اپلای کنید.

تمامی مدارک شما باید به صورت اسکن شده و فایل دیجیتالی موجود باشند تا بتوانید در سایت دانشگاه بارگزاری کنید. در کنار بارگزاری مدارک، در صفحه اپلای باید تمامی مشخصات شناسایی خود را به صورت کامل و دقیق وارد کنید. در صورتی که به روند انجام اپلای کردن آشناییت ندارید یا بنا بر دلایلی نمی‌توانید این کار را انجام دهید، می‌توانید از موسسه مهاجرتی الواپلای کمک بگیرید.

 

دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه

دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه پس از اخذ پذیرش در رشته مامایی یکی از دانشگاه‌های معتبر ترکیه، مهم‌ترین کار برای مهاجرت تحصیلی به این کشور است. این ویزا که به شما امکان اقامت در کشور ترکیه تا پایان تحصیل خود را می‌دهد، قابلیت تمدید یا تغییر هم دارد. دریافت ویزای تحصیلی این کشور نیازمند داشتن شرایطی و مدارکی است که باید به سفارت‌خانه ترکیه ارائه شود. این شرایط و مدارک مورد نیاز به این شرح هستند:

 • پر کردن تمامی باکس‌های فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه گذرنامه معتبر تا مدت 90 روز
 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه‌های معتبر ترکیه
 • داشتن دو عکس پاسپورتی گرفته شده در سه ماه اخیر
 • داشتن بیمه درمانی در کشور ترکیه
 • داشتن بیمه مسافرتی برای اقامت در کشور ترکیه
 • ارائه بلیط هواپیمایی رزرو شده به کشور ترکیه
 • داشتن مدرک تمکن مالی برای اقامت و تحصیل در ترکیه

 

هزینه تحصیل رشته مامایی در ترکیه

هزینه تحصیل در رشته مامایی دانشگاه‌های ترکیه با توجه به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی شما متفاوت است. با این حال میانگین هزینه تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های ترکیه برابر با سه هزار دلار سالانه است. هزینه تحصیل در دوره‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند نسبت به دوره‌های دیگر بالاتر است. به همین دلیل اگر قصد دارید هزینه‌های تحصیل خود را در رشته مامایی دانشگاه‌های ترکیه تا حد امکان پایین بیاورید، می‌توانید در دوره‌های این رشته که به زبان ترکی ارائه می‌شوند، شرکت کنید. برای مثال هزینه تحصیل در دوره مامایی دانشگاه مدی‌پل استانبول که به زبان ترکیه تدریس می‌شود، برابر با 6.510 دلار به صورت سالانه است.

میانگین هزینه تحصیل در برخی دیگر از دانشگاه‌های ترکیه به شرح زیر است:

 • میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه آنکارا برابر با 1.300 دلار سالانه
 • میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه بغازیچی برابر با 1.400 دلار سالانه
 • میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه حاجت‌تپه 1.250 دلار سالانه

 

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌ ترکیه برای دانشجویان رشته مامایی

یکی از امکاناتی که دانشجویان همواره به دنبال آن هستند، دریافت تسهیلات مالی مانند بورسیه تحصیلی است. این امکان علاوه بر این که هزینه‌های تحصیلی دانشجویان بین‌المللی را در کشور ترکیه پوشش می‌دهد، رزومه تحصیلی این افراد هم تقویت می‌کند. امکان دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های ترکیه برای دانشجویان واجد شرایط دوره مامایی وجود دارد.

بورسیه‌های تحصیلی کشور ترکیه برای دانشجویان مامایی انواع مختلفی دارند که از آن‌ها می‌توان به بورسیه کامل اشاره کرد. این بورسیه‌ها تمامی هزینه تحصیل و اقامت شما در کشور ترکیه را پوشش می‌دهند. یکی از این بورسیه‌ها، بورسیه دولتی این کشور (Turkiye Burslari Scholarship Scheme) است. دانشجویان برای دریافت این بورسیه تحصیلی باید در سایت رسمی کشور ترکیه ثبت نام کنند.

 

درآمد فارغ التحصیلان رشته مامایی در ترکیه

کشور ترکیه با وجود پیشرفت‌های زیاد در اقتصاد و صنایع مختلف خود توانسته است، فرصت‌های شغلی فراوانی برای شهروندان و اتباع خارجی ایجاد کند. فارغ‌التحصیلان رشته مامایی در کشور ترکیه، می‌توانند در موسسات زیر کار کنند:

 • زایشگاه‌های ترکیه
 • بیمارستان‌های ترکیه
 • اتاق زایمان
 • مراکز درمانی خانوادگی
 • موسسات زنان و زایمان
 • موسسات ناباروری

درآمد فارغ‌التحصیلان رشته مامایی در کشور ترکیه به عوامل متعددی بستگی دارد که باعث افزایش و یا کاهش این مقدار می‌شود. از این عوامل می‌توان به تحصیل و تجربه کاری فارغ‌التحصیلان اشاره کرد. میانگین این درآمد در کشور ترکیه برابر با 120 هزار لیر سالانه است. بیشتر افرادی که در کشور ترکیه مشغول به کار کردن در فرصت‌های شغلی این رشته هستند، مدرک کارشناسی دارند. برخی از ویژگی‌های افرادی که در زمینه مامایی تحصیل می‌کنند، خون‌سردی، محتاط بودن، همیار بودن و مسئولیت‌پذیر بودن است.

 

دانشگاه‌های برتر ترکیه برای تحصیل رشته مامایی

دانشگاه‌های کشور ترکیه دوره‌های مختلفی را از جمله مامایی به دانشجویان ارائه می‌کنند. بیشتر این دانشگاه‌ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند. با این حال برخی از دانشجویان قصد دارند در بهترین دانشگاه‌های ترکیه تحصیل کنند تا بتوانند به راحتی پس از تحصیل وارد بازار کار شوند یا به کشورهای دیگر مانند انگلستان مهاجرت کنند. در این بخش با برخی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه جهت تحصیل رشته مامایی آشنا می‌شویم.

 

دانشگاه بغازیچی؛ بهترین دانشگاه ترکیه برای تحصیل رشته مامایی

دانشگاه بغازیچی (Boğaziçi University)، بهترین دانشگاه کشور ترکیه از نگاه سایت معتبر رتبه‌بندی یو‌اس نیوز (US News) است. این دانشگاه دولتی که در سال 1863 تاسیس شده است، امروزه بیش از 16 هزار دانشجو دارد که در رشته‌های تحصیلی دانشگاه بغازیچی مانند رشته مامایی مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه شش پردیس دارد که خوابگاه‌های اختصاصی مطلوبی نیز برای دانشجویان رشته مامایی فراهم کرده است. تمامی دانشکده‌ها و پردیس‌های دانشگاه بغازیچی در شهر استانبول واقع شده‌اند.

 

دانشکده پزشکی بغازیچی که در میان بهترین دانشکده‌های پزشکی در آسیا است دوره‌های تحصیلی مامایی خود را به زبان ترکی و انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌کند. دوره‌های تحصیلی این دانشگاه متناسب با تقویم ترمیک است و دانشجویان می‌توانند در دوره‌های پاییزه و بهاره شرکت کنند.

دانشگاه بیلگی استانبول

دانشگاه بیلگی استانبول (Istanbul Bilgi University)، دومین دانشگاه برتر کشور ترکیه است که در رتبه 495 در میان دانشگاه‌های جهان قرار دارد. تحصیل رشته مامایی در این دانشگاه به دانشجویان ایرانی به دلیل مزایایی که دارد پیشنهاد می‌شود. از این مزایا می‌توان به قرار داشتن دانشگاه بیلگی در میان 100 دانشگاه برتر آسیا و وجود گزینه‌های اقامتی متعدد اشاره کرد.

اقامت و تحصیل در رشته مامایی دانشگاه بیگلی با توجه به میزان دانشجویان بین‌المللی زیاد این دانشگاه، شرایط تحصیل در کشور ترکیه را برای شما تا حد امکان آسان می‌کند. دانشکده پزشکی دانشگاه خصوصی بیلگی یکی از محبوب‌ترین دانشکده‌های استانبول است که هزینه بیشتری نیز نسبت به دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه دارد.

 

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe university) از دیگر گزینه‌های مناسب تحصیلی برای دانشجویان رشته مامایی است که در شهر آنکارا، پایتخت زیبای ترکیه واقع شده است. این دانشگاه در سال 1967 تاسیس شده است که جزو دانشگاه‌های قدیمی دولتی این کشور به شمار می‌رود. زبان اصلی تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکی است، اما دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی نیز برای تحصیل دانشجویان وجود دارد.

دانشکده پزشکی دانشگاه حاجت‌تپه در میان دانشکده‌های برتر پزشکی ترکیه قرار دارد که با دوره‌های عملی متنوع، می‌تواند تجربه تحصیلی غنی نصیب شما کند. این دانشگاه برنامه‌های همکاری تحصیلی متعددی با دانشگاه‌های برتر جهان دارد که در صورت داشتن شرایط، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و به کشورهای دیگر مهاجرت کنید.

 

با الواپلای، مهاجرت تحصیلی آسان را تجربه کنید

تحصیل در رشته‌های پردرآمد پزشکی در کشورهای خارجی از جمله ترکیه گزینه جذابی برای علاقه‌مندان است که می‌تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. برای مثال با تحصیل رشته مامایی در کشور ترکیه، شما امکان دریافت بورسیه تحصیلی دارید که تمامی هزینه‌های شما را پوشش می‌دهد. همچنین می‌توانید پس از تحصیل در این کشور وارد بازار کار ترکیه شوید. جالب است بدانید که ترکیه در میان کشورهای منطقه، یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری را با 11.7 درصد دارد. این آمار نشان‌ می‌دهد که می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی و داشتن رزومه تحصیلی مناسب، به راحتی وارد بازار کار کشور ترکیه شوید.

تحصیل رشته مامایی در ترکیه شرایط سختی برای دانشجویان ایرانی ندارد. شما می‌توانید با شرکت در آزمون یوس، وارد دانشگاه‌های این کشور شوید. از دیگر شرایط تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌توان به اثبات تسلط به زبان انگلیسی و یا ترکی اشاره کرد. دانشگاه‌های متعددی در کشور ترکیه دوره‌های مامایی را به دانشجویان ارائه می‌کنند که از بهترین آن‌ها می‌توان به دانشگاه‌های بغازیچی، استانبول و آنکارا اشاره کرد.

چنانچه قصد دارید با توجه به ویژگی‌های سیستم آموزشی کشور ترکیه و مزایای دیگر تحصیل در این کشور، نسبت به مهاجرت تحصیلی اقدام کنید، می‌توانید از خدمات موسسه مهاجرتی الواپلای، که یکی از بهترین موسسات مهاجرتی در ایران است، استفاده کنید. مشاورین ما در تمامی روندهای مهاجرتی راهنما و همراه شما خواهند بود. برای آشنایی بیشتر با خدمات ما همین حالا از سایت الواپلای دیدن کنید.

سوالات متداول در خصوص تحصیل رشته مامایی در دانشگاه‌های ترکیه

در این بخش می‌خواهیم چندین سوال متداول شما را درباره شرایط تحصیل رشته مامایی در دانشگاه‌های ترکیه و هزینه تحصیل در این رشته پاسخ دهیم.

آیا تحصیل رشته مامایی در دانشگاه‌های ترکیه برای دانشجویان ایرانی امکان‌پذیر است؟

بله؛ دانشجویان ایرانی می‌توانند در تمامی مقاطع تحصیلی رشته مامایی دانشگاه‌های ترکیه تحصیل کنند.

آیا مدرک مامایی دانشگاه‌های ترکیه اعتبار بالایی دارد؟

بله؛ دانشگاه‌های کشور ترکیه رتبه‌های جهانی دارند که می‌توانند مدرک معتبری را به در رشته تحصیلی مامایی ارائه کنند.

آیا می‌توان با تحصیل رشته مامایی در ترکیه ، اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

امکان دریافت اقامت دائم پس از تحصیل در رشته مامایی دانشگاه‌های ترکیه، وجود دارد. این قابلیت در صورتی برای دانشجویان وجود دارد که بتوانند پس از تحصیل در این کشور وارد بازار کشور ترکیه شوند. با ورود به بازار کار کشور ترکیه، می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید و پس از گذشت پنج سال اقامت خود را دریافت کنید.

آیا امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان رشته مامایی وجود دارد؟

بله؛ دانشجویان ایرانی در صورت داشتن شرایط لازم، می‌توانند از خدمات تسهیلات مالی مانند بورسیه تحصیلی بهره‌مند شوند.

میانگین هزینه تحصیل در رشته مامایی دانشگاه‌های ترکیه چقدر است؟

تحصیل رشته مامایی در کشور ترکیه با توجه دانشگاه مورد نظر و مقطع تحصیلی شما متفاوت خواهد بود. میانگین این هزینه برابر است با سالانه سه هزار دلار است.

آیا برای تحصیل رشته مامایی در دانشگاه‌های ترکیه نیاز به شرکت در آزمون ورودی است؟

بله؛ دانشجویان می‌توانند در صورت نداشتن رزومه تحصیلی مناسب در برخی از دانشگاه‌های کشور ترکیه با قبولی در آزمون ورودی یوس، مشغول به تحصیل رشته مامایی شوند.

 

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .