whatsapp
الو اپلای
تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  2 تیر 1401

تعداد نظرات :  4

تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

ترکیه ؛ مقصدی جذاب برای تحصیل پرستاری

رشته پرستاری همیشه جزو رشته‌های جذاب و پرطرفدار بوده است و هر ساله داوطلبان زیادی برای پذیرش در آن در دانشگاه‌های مختلف با هم رقابت می‌کنند. با این حال بخشی از داوطلبان تمایل دارند که این رشته را در خارج از ایران بگذارنند. کشور ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد و شرایط خوبی را برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی از جمله ایرانیان در رشته پرستاری به وجود آورده است. تحصیل رشته پرستاری در ترکیه می‌تواند آینده شغلی مناسبی را برای شما ایجاد کند. اگر تمایل دارید که در یک رشته‌ تحصیلی با آینده درخشان تحصیل کنید، مسلما تحصیل رشته پرستاری در ترکیه یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما خواهد بود. (تحصیل در ترکیه)

 

 

 

مزایای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

دلایل زیادی وجود دارد که تحصیل در ترکیه می‌تواند برای شما مناسب باشد. مهم‌ترین موضوعی که باید آن دقت کنید، اعتبار بالای مدرک تحصیلی ترکیه است. نکته مهم این است که مدارک کشور ترکیه در اروپا و امریکا هم اعتبار دارند و شما می‌توانید مدرک تحصیلی خود را به این کشورها ارائه دهید. نکته جالب دیگر این است که سیستم آموزشی دانشگاه‌های ترکیه شباهت زیادی به کشورهای اروپایی دارد. همین نکته سبب شده تا کیفیت آموزش در دانشگاه‌های ترکیه بالا برود. در حال حاضر بعضی از دانشگاه‌ها از لحاظ سطح علمی با دانشکده‌های پرستاری اروپایی برابری می‌کند. به غیر از این موارد، بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه دارای رنکینگ جهانی خوبی هستند که همین امر باعث معتبرتر شدن مدرک شما می‌شود.

مزایای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

دانشگاه‌هایی نظیر کوچ و گلاسکو دارای رتبه‌های جهانی بالایی هستند که به همین علت دانشجویان ایرانی تمایل زیادی به تحصیل در این دانشگاه ها دارند. خوشبختانه در سال‌های اخیر امکان تحصیل رشته پرستاری در ترکیه به صورت بدون کنکور فراهم شده و نیازی به پشت سر گذاشتن آزمون سخت کنکور نخواهد بود. شما در این کشور شرایط کار در حین تحصیل را هم دارید که می‌توانید از طریق انجام کارهای پاره وقت، هزینه تحصیل و زندگی خود در ترکیه را پرداخت نمایید. خوشبختانه مدارک کشور ترکیه در ایران هم اعتبار دارد و اگر مایل بودید می‌توانید در ایران کار خود را آغاز نمایید. وزارت بهداشت ایران مدرک شما را بررسی می‌کند و بر اساس آن موقعیت شغلی مناسبی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

مدارک لازم برای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

اگر شما کشور ترکیه را برای ادامه تحصیل در رشته پرستاری انتخاب کرده‌اید، از مزیت‌های خاصی در این زمینه برخوردار خواهید شد. خوشبختانه ورود ایرانیان به کشور ترکیه بدون ویزا امکان‌پذیر است و نیازی به پشت سر گذاشتن مراحل دریافت ویزا نخواهد بود. اقامت ایرانیان در کشور ترکیه راحت‌تر از کشورهای اروپایی و امریکایی است و به همین علت شرایط تحصیل نیز برای شما آسان‌تر خواهد بود. امروزه تعداد دانشگاه‌هایی که در رشته پرستاری پذیرش دارند در حال افزایش است و شما هم می‌توانید در یکی از این مراکز تحصیل خود را آغاز نمایید. برای آگاهی بهتر شما از مدارک لازم برای پذیرش،‌ مهم‌ترین آن‌ها را بیان می‌کنیم تا اطلاعات کافی را داشته باشید.

مدارک لازم برای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

 

ریز نمرات مقطع متوسطه

برای اینکه بتوانید تحصیل خود در ترکیه را آغاز کنید، باید حتما لیست ریزنمرات دبیرستان را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید. البته شما حتما باید ریزنمرات را به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه کنید و سپس آن را برای دانشگاه ارسال نمایید. به طور قطع هر چقدر که نمرات شما بالاتر باشد، احتمال پذیرش و قبولی شما برای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه بیشتر خواهد بود.

اصل مدرک دیپلم

شما برای پذیرش در رشته پرستاری در ترکیه باید اصل مدرک دیپلم خود را ارائه کنید. این مدرک نیز باید به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه شود. اصل بودن مدرک دیپلم شما به صورت دقیق توسط دانشگاه بررسی می‌شود و در صورت نبود اشکال، مراحل پذیرش شما با موفقیت انجام خواهد شد.

ترجمه رسمی گذرنامه

شما برای ورود به ترکیه نیازی به ویزا ندارید ولی داشتن گذرنامه معتبر از واجبات است. در صورتی که هنوز خدمت وظیفه عمومی را انجام نداده‌اید، باید برای دریافت گذرنامه از وثیقه استفاده کنید. بهتر است که سریع‌تر کارهای مربوط به وثیقه را انجام دهید و مدرک پاسپورت خود را دریافت نمایید. بعد از اینکه پاسپورت به دستتان رسید حتما ترجمه رسمی آن را به زبان ترکی تهیه کنید و به دانشگاه مورد نظر بدهید.

ارائه انگیزه‌نامه

یکی از مواردی که توسط بعضی از دانشگاه‌ها دریافت می‌شود انگیزه‌نامه است. در واقع شما در انگیزه‌نامه برنامه‌های ذهنی خود برای آینده را ذکر می‌کنید. مسلما هر چقدر که انگیزه‌نامه شما برای رشته پرستاری جذاب‌تر باشد، دانشگاه علاقه بیشتری به جذب شما نشان می‌دهد. البته انگیزه‌نامه برای پذیرش در همه دانشگاه‌ها اجباری نیست و فقط در بعضی از آن‌ها وجود دارد.

 

انگیزه نامه برای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

 

امتحان YOS و SAT برای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

شما برای ورود به یکی از دانشگاه‌های ترکیه باید آزمون‌های خاصی را پشت سر بگذارید. اولین آزمون مهم پیش روی شما آزمون Yos خواهد بود. این امتحان به صورت ویژه برای دانشجویان بین‌المللی برگزار می‌شود تا بهترین افراد از بین آن‌ها انتخاب شده و پذیرش نهایی انجام شود. اگر دوست دارید که در دانشگاه‌های دولتی ترکیه به تحصیل در رشته پرستاری بپردازید، این آزمون نقش مهم دارد که حتما باید در آن نمره قبولی را کسب کنید. برای شرکت در این آزمون معدل شما مطرح نیست و ملاک اصلی نتیجه این آزمون خواهد بود.

 

 

زمان این آزمون ماه آوریل هر سال سال است که اکثر دانشجویان عربی و خارجی برای شرکت در آن داوطلب می‌شوند. دانشگاه دولتی استانبول این آزمون را در خارج از ترکیه نیز انجام می‌دهد تا متقاضیان بتوانند به راحتی در آن شرکت کنند. اگر تصمیم شما برای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه جدی است، بین ما‌ه‌های فوریه و‌ آوریل ثبت‌نام آزمون Yos را انجام دهید تا تاریخ برگزاری آزمون به شما اطلاع داده شود. هر دانشگاه یک زمان خاص برای برگزاری این امتحان دارد پس حتما با دانشگاه مدنظر خود هماهنگی‌های لازم را داشته باشید. محتوای این امتحان بیشتر شامل سوالات هوش و ریاضی است و هدف اصلی آن سنجیدن میزان IQ شخص می‌باشد.

تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

زبان رسمی آموزش در ترکیه ترکی است ولی در بعضی از دانشگاه‌ها آموزش به زبان انگلیسی هم انجام می‌شود. آزمون SAT برای تمام کسانی که می‌خواهند به زبان انگلیسی در ترکیه تحصیل کنند واجب است. در واقع این آزمون انگلیسی برای میزان تسلط شما بر زبان انگلیسی و همچنین میزان هوش شما گرفته می‌شود و مربوط به بعضی از دانشگاه‌های ترکیه می‌باشد.

 

شرایط بورسیه تحصیلی رشته پرستاری

دریافت بورسیه تحصیلی همواره یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان بوده و برای رسیدن آن نهایت تلاش خود را می‌کنند. هر دانشگاه دارای یک ظرفیت مشخص است که دانشجویان مدنظر خود را در تعداد مشخص بورسیه می‌کند. برای دریافت بورسیه دولتی باید سوابق علمی یا دانشگاهی زیادی داشته باشید. دانشجویان نخبه و بااستعداد در اولویت دریافت بورسیه هستند و از شرایط خوبی برای تحصیل برخوردا می‌شوند. مبلغ بورسیه از هر دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است و حالت متغیر دارد. برای گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی، باید سن شما کمتر از ۲۵ سال باشد.

 

 

این معیار برای دانشجویان ارشد و دکترا ۳۴ سال است و کسانی سن بیشتری دارند واجد شرایط دریافت بورسیه نخواهند بود. چنانچه می‌خواهید در مقطع کارشناسی رشته پرستاری بورسیه بگیرید، باید معدل کل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد. نمرات پایین‌تر از ۱۸ بورسیه نمی‌شوند و تقاضای آن‌ها پیگیری نمی‌شود. به غیر از این موارد نمره شما در آزمون‌های تافل و آیلتس نیز بسیار مهم است.داشتن نمره آیلتس بالای ۷ برای دریافت بورسیه تحصیلی واجب است و شخص باید آن را به دست آورد. همچنین نمره تافل شخص نیز باید بیشتر از ۸۵ باشد تا درخواست شخص برای دریافت بورسیه به صورت کامل بررسی شود.

شرایط بورسیه تحصیلی رشته پرستاری ترکیه

کسی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی شود، خدماتی همچون شهریه رایگان، خوابگاه رایگان و تغذیه رایگان را به دست می‌آورد. با توجه به مزیت‌های فراوان بورسیه تحصیلی، به شما توصیه می‌کنیم که برای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه،تمام تلاش خود را برای دریافت بورسیه به کار ببندید. ناگفته نماند که شرایط بورسیه در هر دانشگاهی متفاوت است و شما باید مدارک لازم برای بورسیه را با توجه به دانشگاه خود تهیه نمایید.

 

هزینه تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

بدون شک یکی از عوامل مهم در انتخاب رشته، هزینه‌های مربوط به تحصیل شما در دانشگاه‌های معتبر است. هزینه تحصیل رشته‌ پرستاری در ترکیه بر اساس نوع دانشگاه و خدمات آن متفاوت خواهد بود. مهم‌ترین قسمت هزینه شما در دانشگاه شهریه است که باید آن را در ابتدای هر ترم تحصیلی پرداخت نمایید. دانشگاه دولتی استانبول برای رشته پرستاری شهریه‌ای بالغ بر ۱۰۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار امریکا از شما دریافت می‌کند. این مبلغ با توجه به گرایش و مقطع شما دچار تغییراتی خواهد شد. البته این هزینه برای دانشگاه استانبول است و بقیه دانشگاه‌های ترکیه معمولا مبلغ کمتری را دریافت می‌کنند. به طور مثال دانشگاه حاجت تپه برای تحصیل در رشته پرستاری مبلغی حدود ۵۰۰ دلار امریکا را به صورت سالانه دریافت می‌کند.

هزینه تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

اگر شما بخواهید با زبان انگلیسی آموزش ببینید، میزان شهریه در حدود بیست درصد افزایش پیدا می‌کند. به غیر از هزینه شهریه شما باید مواردی همچون خوابگاه و تغذیه را نیز در نظر بگیرید. واحد رسمی پول در ترکیه لیر است که شما باید ماهانه مبلغی حدود ۱۰۰۰ لیر را برای مخارج روزانه خود در نظر بگیرید. همانطور که می‌بینید تحصیل رشته پرستاری در ترکیه هزینه‌های خاص خود را دارد که باید برای تامین آن‌ها برنامه داشته باشید. همانطورکه قبلا گفته شد، با انجام کارهای پاره‌وقت بخش مهمی از این هزینه‌ها پرداخت می‌‌شود.

 

روند تحصیل در رشته پرستاری

برای اینکه شما به یک پرستار تبدیل شوید باید مدرک کارشناسی یا لیسانس را از دانشگاه های ترکیه دریافت کنید. طول دوره آموزشی شما ۴ سال خواهد بود که مجموعا پس از پشت سر گذاشتن ۸ ترم مدرک خود را می‌گیرید. در صورتی که شما در بعضی از دروس عقب بمانید احتمال دارد که این دوره تا ۵ سال هم زمان ببرد. در گذشته کشور ترکیه آموزش پرستاری را در مقاطع دیپلم و کاردانی انجام می‌داد ولی در حال حاضر شخص باید دوره کارشناسی را با نمرات خوبی سپری کند. خوشبختانه پرستاری در مقاطع ارشد و دکترا هم ادامه پیدا می‌کند. برای اینکه راحت‌تر مراحل تحصیلی را طی کنید، حتما از چارت تحصیلی دانشگاه خود بهره ببرید و برنامه‌ریزی خود را بر اساس آن انجام دهید.

 

روند تحصیل در رشته پرستاری

طول دوره کارشناسی ارشد حدود ۴ ترم است و شما باید حدود ۲ سال برای آن زمان در نظر بگیرید. تحصیل در دوره دکترا هم حدود ۴ سال زمان می‌برد و هشت ترم تحصیلی باید گذارنده شود. در صورتی که شخص بتواند تحصیلات تکمیلی خود را در رشته پرستاری با موفقیت بگذراند، به عنوان پرستار متخصص شناخته می‌شود. به طور کلی پرستار متخصص شرایط کاری ایده‌آل‌تری نسبت به پرستار معمولی دارد و حقوق آن بالاتر خواهد بود. در دکترای رشته پرستاری گرایش های مختلفی همچون پرستاری داخلی و پرستاری عمل جراحی ارائه می‌شود که شخص با توجه به علاقه واستعداد خود آن‌ها را انتخاب خواهد کرد.

 

تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه

شاید برایتان جالب باشد که برای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه می‌توانید از دانشگاه‌های خصوصی نیز استفاده کنید. خوشبختانه امکان پذیرش در دانشگاه‌های خصوصی بالاتر است و مدارک کمتری برای پذیرش و ثبت‌نام نیاز خواهد بود. بزرگترین مزیت دانشگاه‌های خصوصی این است که هیچ آزمونی برای ورود به این دانشگاه‌ها وجود ندارد. یعنی یک فرد ایرانی می‌تواند بر اساس مدرک دیپلم و ریزنمرات آن در این دانشگاه های خصوصی ثب‌نام کرده و تحصیل خود را آغاز نماید.

به طور قطع داشتن معدل بالا شانس شما را برای تحصیل در دانشگاه بهتر فراهم خواهد کرد. نکته مهم درباره دانشگاه خصوصی، بالا بودن شهریه آن است که باید هزینه‌های مربوط به آن را پرداخت کنید. هزینه تحصیل در یک دانشگاه خصوصی چیزی در ۲۰۰۰۰ دلار امریکا در سال است که نسبته به دانشگاه‌های دولتی گران‌تر خواهد بود.

تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه

در حال حاضر دانشگاه کوچ به صورت سالانه مبلغ ۱۹۵۰۰ دلار را از دانشجویان خود دریافت می‌کند. اگر می‌خواهید که در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه به زبان انگلیسی آموزش ببینید، باید مدرک آیلتس خود را با نمره ۶ تا ۷ دریافت کنید. اگر شرایط مالی خوبی دارید بهتر است که از تحصیل رشته پرستاری در ترکیه را جدی بگیرید و در یکی از دانشگاه‌های ترکیه مشغول به تحصیل شوید. از آنجایی که گرفتن پذیرش دانشگاه خصوصی آسان‌تر است، در صورت نبود مشکل مالی حتما از این امکان ویژه نهایت استفاده ممکن را ببرید.

 

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته پرستاری

اگر تصمیم شما برای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه جدی است، باید یک دانشگاه خوب پیدا کنید تا در مسیر تحصیل خود دچار سردرگمی و اشتباه نشوید. در حال حاضر دانشگاه‌های دولتی و خصوصی زیادی در ترکیه این رشته را ارائه می‌دهند که شما می‌توانید از بین آن‌ها گزینه مناسب خود را پیدا کنید. در ادامه تعدادی از بهترین دانشگاه‌های برای تحصیل در رشته پرستاری را معرفی خواهیم کرد.

 

بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل در رشته پرستاری

دانشگاه و موسسه علمی آک دنیز

دانشگاه آک دنیز در شهر زیبای آنتالیا واقع شده و به صورت تخصصی بر روی رشته‌های پزشکی فعالیت می‌کند. این دانشگاه امکانات رفاهی متعددی را برای دانشجویان در نظر گرفته است تا آن‌ها بتوانند مسیر تحصیل خود را با سرعت طی کنند. دانشکده پرستاری این دانشگاه نیروهای برتر پرستاری را تربیت می‌کند و سپس آن‌ها را وارد بازار کار خواهد کرد.

دانشگاه حاجت تپه

یکی دیگر از مراکزی که در رشته پرستاری دانشجو پذیرش می‌کند دانشگاه حاجت تپه است. دانشکده پرستاری این دانشگاه چیزی در حدود ۶۰ سال قدمت دارد و در طول این سال‌ها کارشناسان زیادی را تحویل جامعه ترکیه داده است. دانشگاه حاجت تپه اهمیت زیادی برای انجام امور تحقیقاتی قائل است و با بسیاری از دانشگاه‌های جهان تعامل علمی برقرار می‌کند.. خوشبختانه آمار استخدام فارق‌التحصیلان این رشته بسیار بالاست و شما پس اتمام تحصیل خود در دانشگاه حاجت تپه به کار مشغول می‌‌شوید.

دانشگاه کوچ

این دانشگاه یکی از باسابقه‌ترین مراکز علمی در ترکیه است که هر ساله چند هزار دانشجو در آن به تحصیل مشغول می‌شوند. دانشکده پرستاری دانشگاه کوچ در سال ۱۹۵۲ تاسیس شد و تا امروز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این دانشگاه برای بعضی از دانشجویان بورسیه در نظر می‌گیرد تا بتوانند استعدادهای علمی خود را شکوفا کنند. دانشگاه کوچ سعی می‌کند که تمام دانشجویان به سطح قابل قبولی از مهارت برسند تا در آینده به عنوان نیروی جدید در بیمارستا‌ن‌ها شروع به کار کنند. همچنین این دانشگاه بهترین اساتید در رشته پرستاری را جذب کرده و برای آموزش دانشجویان خود از آن‌ها استفاده می‌کند.

دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا در بین دانشگاه‌های ترکیه رتبه اول را دارد و برای گرفتن پذیرش در آن باید با افراد زیادی رقابت کنید. این دانشگاه دولتی بوده و از زمان تاسیس جمهوری ترکیه آغاز به کار کرده است. همه ساله رخدادها و همایش‌های زیادی پیرامون پزشکی و پرستاری در این دانشگاه برگزار می‌شود که اکثر دانشجویان در آن شرکت می‌کنند. گروه آموزشی پرستاری در این دانشگاه بسیار فعال است و آموزش‌ها با بالاترین کیفیت ممکن به دانشجویان منتقل می‌شود. با توجه به اینکه این دانشگاه دولتی است، مسلما هزینه شهریه پایین‌تری دارد و از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه خواهد بود.

دانشگاه مارمارا

دانشگاه مارمارا از سال ۱۸۸۳ آغاز به کار کرد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه به شمار می‌آید. این دانشگاه معتبر دارای ۱۶ دانشکده مختلف است که رشته‌های زیادی در آن‌ها ارائه می‌شود. آموزش دروس در رشته پرستاری به زبان‌های ترکی و انگلیسی انجام می شود. دانشکده پزشکی دانشگاه مارمارا سطح آموزشی بالایی دارد و رشته پرستاری نیز در همین دانشکده ارائه می‌شود. برای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه،‌ انتخاب دانشگاه مارمارا یک گزینه مناسب و جذاب خواهد بود.

شرایط شغلی رشته پرستاری در ترکیه

 

شرایط شغلی رشته پرستاری در ترکیه

بعد از اینکه دوره تحصیلی دانشجو به اتمام رسید، می‌تواند برای شروع کار خود برنامه‌ریزی کند. اگر شما مایل به کار کردن در کشور ترکیه هستید،‌ حتما باید زبان ترکی خود را تقویت کرده و به آن مسلط شوید. در محیط کار بیمارستان شما باید با زبان ترکی با بیماران ارتباط بگیرید و مشکلات آن‌ها را بررسی کنید. ممکن است که شما بعد از تحصیل تصمیم به ادامه کار در ایران بگیرید. خوشبختانه مدرک پرستاری شما در داخل ایران هم معتبر است و شما می‌توانید در مراکز درمانی ایران مشغول به کار شوید. در صورتی که خواهان اشتغال در ترکیه هستید باید تمامی شرایط شروع کار را داشته باشید.

در حال حاضر درآمد پرستار در ترکیه حدود ۳ تا ۹ هزار لیتر است که با توجه به سابقه کاری و جنسیت شخص تعیین می‌شود. هر چقدر که سابقه کار شما در ترکیه بیشتر شود، میزان حقوق نیز همراه با آن افزایش پیدا می‌کند و شرایط مالی بهتری را تجربه خواهید کرد. به طور کلی حقوق پرستار آقا کمی بیشتر از پرستار خانم است و جنسیت بر موضوع حقوق شما تاثیر دارد. البته هر بیمارستان دارای یک چهارچوب مشخص برای پرداخت حقوق است و تفاوت‌هایی در بین حقوق پرستاران دیده می‌شود.

پذیرش پرستاری در ترکیه

 

خدمات الو اپلای برای پذیرش پرستاری در ترکیه

ادامه تحصیل رشته پرستاری در ترکیه می‌تواند یک فرصت عالی برای دانشجویان ایرانی باشد. ویژگی‌های مثبت دانشگاه‌های ترکیه همچون رتبه علمی بالا،‌ امکانات مناسب، شهریه مقرون به صرفه و همچنین اعتبار بالای مدرک باعث شده تا ترکیه به یک گزینه جذاب برای داوطلبین پرستاری تبدیل شود. همچنین کشور ترکیه در همسایگی ایران است و امکان رفت‌و‌آمد ارزان و سریع برای همه دانشجویان مهیا است.

موسسه مهاجرتی الو اپلای با سال‌ها سابقه درخشان در امر مهاجرت به ترکیه، می‌تواند برای گرفتن پذیرش دانشگاه‌های ترکیه به شما کمک کند. انجام فرایند پذیرش، کاری زمان‌بر و دشوار است که سپردن آن به شرکت الو اپلای کار شما را آسان‌تر می‌کند. شما برای ورود به رشته پرستاری و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه می‌توانید از خدمات مشاوران مجرب ما در این موسسه استفاده ‌کنید. البته فعالیت‌های الو اپلای فقط مختص به این موضوع نیست و برای انجام سایر روندهای مهاجرت و سرمایه‌گذاری در کشور‌های خارجی مانند ثبت شرکت می‌توانید از خدمات ما بهره‌مند شوید.

 

سوالات متداول

چرا تحصیل رشته پرستاری در ترکیه پیشنهاد می‌شود؟

شرایط پذیرش دانشگاه‌های ترکیه نسبت به دانشگاه‌های اروپایی و امریکایی آسان‌تر است. همچنین مدارک ارائه شده از دانشگاه‌های ترکیه دارای اعتبار جهانی هستند و قابلیت اشتغال در کشور‌های مختلف وجود دارد.

آیا می‌توان از بورسیه فول فاند در دانشگاه‌های ترکیه استفاده کرد؟

بله این امکان برای شما وجود دارد ولی باید تمامی شرایط لازم برای دریافت بورسیه را داشته باشید. هر ساله تعدادی از دانشجویان مستعد بورسیه فول فاند را از دانشگاه های معتبر ترکیه دریافت می‌کنند.

امکان اشتغال حین تحصیل در ترکیه وجود دارد؟

شما می‌توانید در صورت نیاز همگام با تحصیل خود به کار هم بپردازید ولی باید زمان خود را مدیریت کنید. البته شما برای انجام کار در ترکیه باید اجازه کار را از وزارت کار ترکیه دریافت نمایید.

نحوه دریافت ویزای تحصیلی ترکیه چگونه است؟

خوشبختانه کشور ترکیه ویزا را برای ایرانی‌ها حذف کرده و برای شما در لحظه ورود به ترکیه ویزای فرودگاهی صادر می‌‌شود. برای ورود به کشور ترکیه بودن گذرنامه کافی خواهد بود.

رشته پرستاری در ترکیه در چه مقاطعی ارائه می‌شود؟

در حال حاضر رشته پرستاری در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می‌شود. شما با توجه به آخرین مدرک تحصیلی خود می‌توانید در هر کدام از این مقاطع تحصیل خود را ادامه دهید.

ساعت کاری پرستار در کشور ترکیه چند ساعت است؟

به طور کلی یک پرستار باید حدود ۸ ساعت در روز به فعالیت بپردازد. البته این کار برای ۵ روز در هفته در نظر گرفته خواهد شد و شما دو روز در هفته تعطیلی خواهید داشت.

تحصیل رشته پرستاری در ترکیه با چه زبانی انجام می‌شود؟

زبان رسمی کشور ترکیه ترکی است و این زبان در اکثر آموزش‌ها به کار می‌رود. با این حال دانشگاه‌های ترکیه برای رفاه حال دانشجویان بین‌المللی تدریس به زبان‌های انگلیسی، عربی و فرانسوی را هم انجام می‌دهند.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
5 از 5 با 2 رای

ثنا شریفی

1402-02-21 در 2:56 ق.ظ

سلام وقت بخیر
ببخشید برای رشته پرستاری معدل بالای ۱۴ میخواد البته ترکیه بورسلاری رو میگم

  شیوا داداش زاده

  1402-03-06 در 12:00 ق.ظ

  سلام
  با معدل 14 شانس بسیار پایینی دارید

گیلدا مقدم

1401-09-18 در 8:23 ب.ظ

سلام من 26 سالمه مشکل مالی ندارم و رشتمم مترجمی زبان انگلیسی هستش میخوام وارد پرستاری بشم میشه راهنمایم کنید … ممنون میشم با من تماس بگیرید.

  شیوا داداش زاده

  1401-09-20 در 2:32 ب.ظ

  سلام
  با شماره02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .