whatsapp
الو اپلای
تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون کنکور

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  30 اردیبهشت 1402

تعداد نظرات :  10

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون کنکور

امروزه رشته دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرطرفدار است و بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان به دنبال تحصیل در این رشته هستند. در این راستا، ترکیه به عنوان یکی از جوامع پیشرفته در منطقه، بهترین فرصت‌ها برای دانشجویان جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی را فراهم کرده است. تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون کنکور می تواند فرصت بسیار خوبی برای متقاضیانی باشد که در صدد تحصیل در خارج از ایران هستند.

شما به راحتی می‌توانید بدون آزمون ورودی و با دارا بودن شرایطی به تحصیلات خود در این رشته در ترکیه ادامه دهید. جالب است بدانید هر ساله بیشتر از 000/20 دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف جهان برای ورود به دانشگاه‌ های ترکیه با هم به رقابت می‌پردازند؛ این در حالی است که ظرفیت اعلام شده برای اتباع خارجی در دانشگاه‌های ترکیه ۴۰۰۰ هزار نفر است.

اگر به آمارهایی که وزارت علوم کشور ترکیه اعلام کند نگاهی بیاندازید متوجه می شوید که سالانه به طور میانگین حدود ۳۰۰۰ ایرانی داوطلب تحصیل در ترکیه هستند که از بین آن‌ها نیز بیشترین آمار درخواست کنندگان مربوط به تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه است. البته لازم به ذکر است که دانشگاه‌های ترکیه نیز برای جذب دانشجویان بین‌المللی، به شکل‌های مختلفی از جمله ارائه بورسیه، تخفیف شهریه و ارائه خدمات مشاوره به دانشجویان خارجی برای اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز، اقداماتی را انجام می‌دهند.

درواقع هزینه های تحصیلی مناسب، امکان اخذ بورس تحصیلی، مورد تایید بودن دانشگاه‌های ترکیه در دنیا، تایید وزارت بهداشت در ایران و ارزیابی مدارک در داخل ایران، نزدیکی به اروپا و ایران و امکانات رفاهی مناسب شاید از دلایلی هستند که سبب افزایش متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون کنکور می‌باشند. در ادامه همراه ما باشید تا با شرایط، بهترین دانشگاه‌ها و هزینه‌های تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون کنکور آشنا شوید.

 

تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه بدون کنکور

 

موسسات آموزش عالی در ترکیه

اغلب دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در ترکیه موظف می باشند هر سال سهمیه ای بالغ بر ۴۰۰۰ هزار دانشجوی خارجی را در دانشگاه های ترکیه پذیرش نمایند.

لازم به ذکر است که سیستم آموزشی دانشگاه های ترکیه انطباق زیادی با سیستم آموزشی دانشگاه های آمریکا دارد. به مانند آمریکا در ترکیه نیز سیستم آموزشی در رشته های پزشکی به صورت سالی و واحدی می باشد.

البته که زبان تحصیل در دانشگاه های ترکیه می تواند با توجه به درخواست شما و نوع دانشگاه متفاوت باشد. مثلا در دانشگاه های ترکیه به زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسه و ترکی تدریس می شود.

شروع ترم تحصیلی پاییز به مانند ایران از مهرماه یا همان ماه سپتامبر بوده و تا ژانویه نیز ادامه خواهد داشت. این در حالی است که ترم بهاره از ماه فوریه شروع شده و تا ماه ژوءن ادامه دارد.

و در ارتباط با ترم تابستانی هم باید بگوییم که در ماه جولای شروع می شود و تا آگوست ادامه خواهد داشت.البته باید خاطر نشان کنیم که در رشته های پزشکی ترکیه فقط یکبار در سال و آن هم در ترم پاییز اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

 

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر ترکیه

 

اعتبار علمی دانشگاه های ترکیه

دانشگاه های ترکیه از زمان های بسیار دور تا به حال حاضر از اعتبار علمی بالایی در مجامع بین المللی برخوردار بودند. بسیاری از دانشگاه های ترکیه با دانشگاه های معتبر دنیا مراوده و تفاهم نامه علمی دارند. یعنی دانشجویان به راحتی می توانند به آن دانشگاه ها منتقل گردند.

مثلا در برخی از دانشگاه ها بعد از سپری کردن ترم دوم امکان جابه جایی به دانشگاه های آمریکا و اروپا در همان رشته و همان ترم تحصیلی وجود دارد.  به خصوص تحصیل رشته های دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه سبب می گردد که افراد موفق به اخذ مدرک کارت طبابت بین المللی گردند.

با اخذ این کارت بعد از اتمام دوره دندانپزشکی به راحتی می توانند در کشورهای دیگر نیز مشغول طبابت گردند. در ارتباط با دانشگاه های خصوصی باید عنوان کنیم که بالای ۵۰ دانشگاه خصوصی در ترکیه وجود دارد.

 

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر ترکیه

 

رشته دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه

یکی از بهترین رشته هایی که متقاضیان تحصیل در ترکیه به دنبال آن هستند رشته دندانپزشکی می باشد. همچنین از طرف دیگر چون دانشگاه های دیگر در سطح دنیا از رتبه های علمی بالایی برخوردار هستند میزان درخواست تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون کنکور هر ساله نظر داوطلبان زیادی را به خود جلب کرده است.

رشته دندانپزشکی نیز به مانند رشته پزشکی می بایستی در دانشگاه هایی تحصیل گردد که وزارت بهداشت در ایران تایید کند ( البته اگر قصد بازگشت به ایران را داشته باشید) و یا در دیگر نقاط دنیا مورد ارزیابی قرار بگیرند.

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

برای این که بتوانید نسبت به تحصیل دندانپزشکی در ترکیه اقدام نمایید می بایست در ابتدا از شرایط ورود به رشته دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه مطلع باشید. به خصوص شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی ترکیه متفاوت می باشد. در زیر سعی شده است به برخی از این شرایط اشاره شود:

 •  شرایط سنی( کمتر از 26 سال)
 • نمرات بالا در ۳ سال آخر دبیرستان ( معدل بالای 18)
 • نمره بالای ۱4۰۰ در آزمون SAT ( جهت دانشگاه های دولتی ترکیه )
 • اخذ نمره بالای 98در آزمون YOS ( جهت دانشگاه های دولتی، خصوصی)
 • آشنایی به زبان انگلیسی و یا ترکی

 

مدارک مورد نیاز تحصیل رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه

پس از ثبت درخواست پذیرش باید مدارک موردنیاز را نیز به دانشگاه ارسال کنید یا به صورت حضوری ارائه دهید. از جمله این مدارک عبارتند از:

 • ارائه مدرک دیپلم یا آخرین مقطع تحصیلی (ترجمه شده به زبان انگلیسی یا ترکی)
 • ریزنمرات تحصیلی دوره دبیرستان (ترجمه شده به زبان انگلیسی یا ترکی)
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان معتبر با نمره قبولی
 • انگیزه و توصیه نامه
 • عکس پرسنلی

 

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در ترکیه 2023

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه نسبت به هزینه تحصیل دندانپزشکی در کشورهای اروپایی و آمریکایی به مراتب ارزانتر و مناسب تر است. اگر چه لازم است بدانید که در گروه پزشکی رشته دندانپزشکی و در گروه‌های دیگر رشته معماری از گران ترین رشته‌ها محسوب می‌شوند. البته که شهریه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه‌های خصوصی باتوجه به دانشگاه‌های دولتی گران‌تر است.

به عنوان مثال هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه از سالیانه ۵۰۰ دلار شروع می‌شود که هزینه بسیار مناسبی به حساب می‌آید، ولیکن به دلیل رقابت‌های بسیار بالا امکان قبولی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه در رشته دندانپزشکی بسیار سخت  خواهد بود. همانطور که گفته شد برای پذیرش در رشته دندانپزشکی دانشگاه‌های دولتی ترکیه باید در آزمون ورودی SAT شرکت و نمره بالای 1450 دریافت کنید یا در آزمون YOS نمره 98 از 100 را کسب نمایید؛ به همین دلیل است که رقابت در اخذ پذیرش دندانپزشکی در ترکیه بخصوص در دانشگاه‌های دولتی بیشتر است.

البته لازم به ذکر است که دانشگاه‌های دولتی انگلیسی زبان به نسبت دانشگاه‌های دولتی ترک زبان هزینه بالاتری را در نظر می‌گیرند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه‌های ترکیه نیز بستگی به شهر و البته خود دانشگاه می‌تواند بسیار متفاوت باشد؛ به طور میانگین هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه‌های دولتی می‌تواند حداقل 1200 دلار و حداکثر 19000 دلار باشد. هزینه‌های دانشگاه‌های خصوصی نیز در محدوده 17000 تا 27000 دلار است. با این حال امکان اخذ بورس بعد از ترم اول برای دانشجویان ممتاز در دانشگاه‌های خصوصی امکان پذیر است.

 

مزایای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر ترکیه

 

مزایای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

 • یکی از مهمترین مزایای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه می توان به مورد تایید بودن برخی از دانشگاه های ترکیه توسط وزارت بهداشت و درمان ایران، اشاره کرد. همچنین همان طور که در بالا نیز ذکر گردید فارغ التحصیلات پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به راحتی می توانند اجازه طبابت بین المللی دریافت کنند.در بسیاری از کشورها شما می بایستی برای داشتن اجازه طبابت در آن کشور حتما باید دوره های خاصی را بگذرانید یا برای سال ها کارآموزی نمایید. ولیکن زمانی که شما فارغ التحصیل رشته پزشکی و یا دندانپزشکی ترکیه باشید دیگر نیازی نیست که شما بخواهید دوره بگذرانید و یا کارآموزی داشته باشید.
 • از طرف دیگر هزینه ی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به مراتب پایین تر از دیگر کشورها می باشد. همچنین هزینه ی زندگی در ترکیه نیز بسیار پایین است به خصوص در شهرهای کوچکی به مانند آنکارا متقاضیان می توانند با هزینه های بسیار پایین خانه اجاره کنند. و یا خرج و مخارج روزانه نیز بسیار پایین تر از کشورهای دیگر است.
 • اگر دانشجو ی دندانپزشکی در ترکیه به خصوص در دانشگاه های خصوصی بتواند نمرات بالایی را اخذ کند و جزء دانشجویان ممتاز گروه خود باشد به راحتی می تواند از بورس های تحصیلی دانشگاه محل تحصیل خود استفاده کند. در برخی از دانشگاه ها دانشجویان می توانند تا ۱۰۰٪ هزینه دانشگاه خود را بورس دریافت کنند.
 • دانشگاه های ترکیه از نظر سطح علمی جزء دانشگاه های برتر دنیا محسوب می گردند. و همچنین دانشگاه ها از امکانات آموزشی، رفاهی، آزمایشگاهی و کتابخانه ای بسیار خوبی برخوردار هستند. به خصوص این امکانات برای دانشجویان رشته های دندانپزشکی و پزشکی بسیار مناسب است.
 • امان اسکان در خوابگاه های دانشجویی در ترکیه با هزینه های بسیار پایین و امکانات مناسب وجود دارد. شما در هر نقطعه از شهر که بخواهید می توانید در خوابگاههای  دانشجویی در ترکیه ثبت نام نمایید. اکثر خوابگاههای دانشجویی از نظر جنسیت تفکیک شده اند.
 • هزینه های اقامت در ترکیه بسیار پایین هستند. هزینه خورد و خوارک و پوشاک از ایران بسیار پایین تر است. تنها هزینه ای که از ایران بالاتر است هزینه ی حمل و نقل می باشد. که اگر در ترکیه دانشجو باشید از کارت های تردد ویژه دانشجویان  که هزینه ها را تا ۵۰٪ کاهش می دهد، می توانید استفاده نمایید تا هزینه های شما به حداقل برسد.
 • امکان استفاده از بیمه های درمانی ویژه دانشجویان در ترکیه برای افرادی که درخواست تحصیل دندانپزشکی در ترکیه را دارند وجود دارد. یعنی با استفاده از این بیمه هزینه های درمانی رایگان می باشد.
 • برای ورود به کشور ترکیه نیازی به اخذ ویزا نیست. تحصیل در ترکیه به نسبت سرمایه گذاری در ترکیه و یا روش های دیگر بسیار راحت تر می باشد.

 

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر ترکیه

 

طول مدت تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در ترکیه را دارید لازم به ذکر است که مدت زمان تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه ۵ سال می باشد. طول مدت تحصیل پزشکی در ترکیه نیز ۶ سال می باشد. هر سال متشکل از ۲ ترم تحصیلی می باشد. که شروع ترک اول یا ترم پاییزه از مهر ماه و ترم دوم از بهمن خواهد بود.

آزمون های ورودی دندانپزشکی در ترکیه

برای ورود به دانشگاه های ترکیه لازم است که متقاضی یا مدرک SAT و یا yos داشته باشد. البته صرف شرکت در این آزمون ها و اخذ نمره متوسط سبب نمی شود که شخص مجوز ورود به دوره دندانپزشکی را اخذ نماید. بلکه به دلیل رقابت های بسیار بالا در بین دانشجویان به خصوص متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و بالاخص دانشگاه های دولتی فرد می بایستی نمرات بسیار بالایی را در این آزمون ها اخذ نماید. در زیر سعی شده است تا به این آزمون ها اشاره گردد.

آزمون SAT

آزمون SAT به زبان انگلیسی برگزار می گردد و شامل سوالاتی از دروس ریاضی و هندسه، درک مطلب و نگارش می باشد.  برای افرادی که در نظر دارند تا در این آزمون در کشور ترکیه شرکت کنند پیشنهاد می گردد قبل از هر چیز نسبت به تقویت زبان خود اقدام نمایند زیرا آن چیزی که در آزمون SAT از همه چیز مهم تر است سطح دانش زبان انگلیسی شما می باشد.

آزمون SAT در ۳ قسمت که از همدیگر مجزا هستند برگزار می گردد. در زیر به این سه بخش به صورت اجمالی نگاه شده است.

بخش ریاضی آزمون SAT

سوالات بخش ریاضی در آزمون SAT توانایی داوطلب را در حل مسایل ساده و جزیی در آمار و احتمال، تجزیه و تحلیل اطلاعات، هندسه، جبر و … به زبان انگلیسی می سنجد. سوالات به صورت چهارگزینه ای می باشد در دو قسمت ارایه می گردد در بخش اول ۲۰ سوال وجود دارد. که می بایستی در طی ۲۵ دقیقه به آنها پاسخ دهید.

البته لازم به ذکر است که برای حل سوالات بخش ریاضی نیازی به محاسبات پیشرفته وجود ندارد و در بسیاری از موارد حتی نیازی به استفاده از ماشین حساب هم احساس نمی شود.

در بخش دوم ۳۸ سوال ۴ گزینه ای دیگر هم وجود دارد که متقاضی می بایستی نسبت به پاسخ دادن به سوالات اقدام نماید. البته که در این بخش لازم است تا فرد از ماشین حساب استفاده نماید.

بخش خواندن و نوشتن آزمون SAT

بخش خواندن آزمون SAT توانایی داوطلب را در تجزیه و تحلیل متون انگلیسی مورد ارزیابی قرار می دهد. این بخش از ۵۲ سوال تشکیل گردیده است و مدت زمان پاسخ گویی به سوالات در بخش اول خواندن و نوشتن آزمون SAT در حدود ۶۵ دقیق می باشد. داوطلب برای این که هر سوال را پاسخ دهد ۶۰ ثانیه زمان دارد.

و در بخش دوم خواندن و نوشتن آزمون SAT داوطلب بایستی به ۴۴ سوال که مربوط به مهارت های نوشتاری و دستور زبان انگلیسی می باشد پاسخ دهد که در این بخش ۲۵ دقیقه زمان خواهد داشت.

در بخش خواندن و نوشتن به طور کلی شما ۱۸۰ دقیقه زمان خواهید داشت. دانش زبان انگلیسی در این میان حرف اول را خواهد زد.

بخش مقاله نویسی آزمون SAT

در این بخش از آزمون SAT از داوطلب خواسته می شود تا در مورد موضوع مشخص شده به نوشتن مقاله بپردازد. این مطالب می تواند از موضوعات مختلفی درخواست گردد. موضوعاتی به مانند تاریخ، هنر، فلسفه، علوم و جامعه شناسی و … .

داوطلب در بخش مقاله نویسی آزمون SAT می تواند از ۵۰ دقیقه زبان استفاده نماید. علاوه بر دانش زبان انگلیسی، داشتن اطلاعات عمومی نیز در این بخش می تواند به متقاضی کمک شایانی برساند.

مدت اعتبار مدرک SAT

کسی که در آزمون SAT شرکت می کند باید بداند که مدت اعتبار این آزمون 2 سال می باشد و بعد از 2 سال اعتبار آن از بین می رود. البته شما می توانید اگر که نمره مناسبی در این آزمون اخذ نکردید دوباره آزمون دهید و نمره بالای شما در آزمون SAT معتبر خواهد بود.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به طور اخص به نمره بالای آزمون SAT احتیاج خواهد داشت.

آزمون yos

برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه لازم است که شما در آزمون yos شرکت کنید. البته لازم به ذکر است که بر خلاف آزمون SAT که وزن بیشترش را زبان انگلیسی تشکیل می دهد. بیشترین وزن آزمون yos را ریاضی و هندسه تشکیل داده است. این آزمون از سوالات چند گزینه ای تشکیل شده است.

لازم به ذکر است که هر دانشگاهی خود می تواند اقدام به برگزاری آزمون yos نماید. زمان ثبت نام آزمون yos در فروردین ماه بوده و زمان برگزاری آزمون yos می توانید در بازه اردیبهشت تا تیر صورت گیرد.

بخش ریاضیات و هندسه آزمون yos

این بخش شامل ۳۵ سوال می باشد که سوالات مربوط به ریاضی و هندسه را تحت پوشش قرار می دهد. البته که لازمه پاسخ دادن به این سوالات درک درست سوال و پاسخ ها می باشد.

بخش هوش و استعداد تحصیلی آزمون yos

آزمون yos متشکل از ۴۵ سوال هوش و استعداد تحصیلی به صورت چهار گزینه ای می باشد.

در بخش دوم سوالات به زبان ترکی می باشد و برای سنجش مهارت زبان ترکی داوطلبان کاربرد دارد. البته نتایج نمرات این بخش به صورت A,B,C می باشد. البته زمانی داوطلب باید به پاسخ گویی این سوالات اقدام کند که بخواهد به زبان ترکی تحصیل نماید.

 

دانشگاه های معتبر ترکیه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

 

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون کنکور

در ترکیه، بسیاری از دانشگاه‌ها بخصوص دانشگاه‌های خصوصی، برنامه‌های دندانپزشکی را به زبان انگلیسی و بدون نیاز به شرکت در کنکور ارائه می‌دهند. البته به خاطر داشته باشید که مدرک دندانپزشکی بدون کنکور در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نبوده و همچنین شهریه تحصیل در این دانشگاه‌ها نیز به نسبت بیشتر است.

با این حال بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی می‌توان دانشگاه بیلمنت، دانشگاه یدی تپه و دانشگاه ابوریحان بیرونی به اشاره کرد. بطور کلی تحصیل در هر یک از این دانشگاه‌ها می‌تواند برای دانشجویان بین‌المللی یک تجربه تحصیلی بسیار مفید و با ارزش باشد.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در رشته دندانپزشکی ترکیه

اگر به عنوان یک ایرانی قصد تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه را دارید و همچنین بعد از اتمام دوره تحصیلی در نظر دارید به ایران بازگردید به شما پیشنهاد می شود در دانشگاه هایی به ادامه تحصیل بپردازید که مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد در ادامه لیستی از دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه را مشاهده می کنید که تمامی آن ها دارای تأییدیه وزارت بهداشت ایران می باشند و شما با داشتن مدرک دندانپزشکی از دانشگاه های موجود در لیست زیر می توانید علاوه بر سایر کشور های جهان در داخل ایران نیز به حرفه دندانپزشکی بپردازید.

دانشگاه های دولتی مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه برای دندانپزشکی

 • دانشگاه آنکارا
 • دانشگاه استانبول ( جراح پاشا)
 • دانشگاه اگه در ازمیر
 • دانشگاه آتاتورک در ارزروم
 • دانشگاه کاتیب چلبی در ازمیر
 • دانشگاه قاضی
 • دانشگاه 19 ماییس
 • دانشگاه مارمارا
 • دانشگاه 9 ایلول

دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزات بهداشت در ترکیه برای دندانپزشکی

 • دانشگاه کوچ در استانبول
 • دانشگاه یدی تپه در استانبول
 • دانشگاه باهچه شهیر در استانبول
 • دانشگاه آجی بادم در استانبول
 • دانشگاه باشکنت در آنکارا

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.4 از 5 با 36 رای

 • Savis

  1400-06-06 در 8:51 ب.ظ

  سلام خسته نباشید راهی هست که بدون ازمون ورودی بورسیه بشیم و بریم ترکیه برای دندان پزشکی ؟

  • شیوا داداش زاده

   1400-06-07 در 12:57 ق.ظ

   سلام
   بدون آزمون می تونید تحصیل کنید ولی بورسیه خیر.

 • سنا

  1400-02-22 در 9:12 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر.ممنون ازمطالب مفیدتون.یعنی من که ۲۷ سال سن دارم نمیتونم برای دندانپزشکی اقدام کنم؟این شرایط شامل دلروسازی هم میشه؟

  • شیوا داداش زاده

   1400-02-29 در 1:57 ب.ظ

   سلام
   شانس قبولیتون تو دانشگاه های دولتی برای رشته دندان پزشکی یه کم کمتر هست ولی رشته داروسازی محدودیت سنی ندارد.دانشگاه های خصوصی می تونید.

 • صرمدی

  1400-01-29 در 12:51 ق.ظ

  سلام

  من 18 سالمه و نمره ی دیپلمم ۱۹ و نمره ایلتس 7 دارم . میتونم برای دانشگاه های دولتی ترکیه در رشته دندانپزشکی ثبت نام کنم؟؟
  آایا نیاز به کنکور مجدد است؟؟

  • شیوا داداش زاده

   1400-02-05 در 3:08 ب.ظ

   سلام
   برای ثبت نام در دانشگاه های دولتی در رشته دندانپزشکی شما باید یا آزمون SAT و یا YOS بدید. همچنین دانشگاه های ترکیه متاسفانه آیلتس نمی پذیرن. باید تافل یا yds داشته باشید. یا در صورتی که بخواهید به زبان ترکی تحصیل کنید باید تومر داشته باشید.

  • کیوان

   1400-02-25 در 2:09 ق.ظ

   سلام. من 27 سال سن دارم . فارغ التحصیل رشته فویت های پزشکی هستم . رشته تحصیلیدبیرستانم ریاضیفیزیک بوده و مسلط به بان ترکی هم تا حدودی هستم . با توجه به سنی که دارم ایا در صورت کسب نمره قبولی در ازمون yos امکان پذیرش من وجود دارد ؟

   • شیوا داداش زاده

    1400-02-29 در 1:55 ب.ظ

    سلام
    مد نظرتون کدوم رشته هست؟

 • khaleghi

  1400-10-04 در 1:03 ب.ظ

  بله
  برای کسب اطلاعات جامع تر با شماره 02188884645 تماس بگیرید

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .