whatsapp
الو اپلای
تحصیل در رشته تربیت بدنی در ترکیه

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  19 اردیبهشت 1402

تعداد نظرات :  0

تحصیل در رشته تربیت بدنی در ترکیه

تربیت بدنی به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های سلامتی و بهداشتی، همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. این حوزه به دلیل اهمیت ویژه‌ای که برای سلامت جامعه دارد، یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی به شمار می‌آید. همچنین کشور ترکیه، از جمله کشورهایی است که به دلیل تاریخچه طولانی‌ و توسعه یافته در تربیت بدنی و ورزش، از بهترین مقاصد برای تحصیل در این رشته شناخته می‌شود. دانشجویانی که به دنبال کسب دانش در زمینه فیزیولوژی، تمرینات ورزشی، تغذیه و سلامتی هستند، می‌توانند در رشته تربیت بدنی به تحصیل بپردازند.

اما چگونه می‌توان در رشته تربیت بدنی در ترکیه پذیرش دریافت کرد؟ در این مقاله، به بررسی مسیر تحصیل رشته تربیت بدنی در ترکیه پرداخته‌ایم. با خواندن این مقاله، شما با نکات کلیدی مربوط به انتخاب دانشگاه، شرایط پذیرش و فرصت‌های شغلی در این رشته آشنا خواهید شد. همچنین، توصیه می‌کنیم که در انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل رشته تربیت بدنی در ترکیه، به دانشگاه‌های معتبر و شناخته‌شده در این زمینه مراجعه کنید. کشور ترکیه با کسب رتبه 83 جهان در حوزه آموزش تربیت بدنی و رتبه 57 جهان در حوزه ایجاد کسب و کار، کشوری مناسب برای این رشته محسوب می‌شود.

از این رو با انتخاب دانشگاه مناسب و دریافت مدرک در این رشته، شما می‌توانید در دنیای شغلی ورزشی از فرصت‌های بیشماری بهره‌مند شوید و به سلامتی و بهبود کیفیت زندگی افراد کمک کنید. در ادامه، با جزئیات بیشتری به بررسی موضوعات مختلف مرتبط با تحصیل در رشته تربیت بدنی در دانشگاه های ترکیه می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

 

شرایط پذیرش رشته تربیت بدنی در دانشگاه های ترکیه

شرایط تحصیل رشته تربیت بدنی در ترکیه در واقع همانند شرایط پذیرش در سایر رشته‌های تحصیلی است. برای پذیرش در این رشته، دانشجو باید دارای مدرک دبیرستانی باشد که معادل با مدرک لیسانس در ترکیه است. همچنین داشتن مدرک زبان ترکیه‌ای برای ثبت‌نام در برخی دانشگاه‌ها الزامی است؛ باتوجه به اینکه برای پذیرش، برخی از دانشگاه‌ها نیاز به ارائه مدرک آیلتس یا تافل دارند. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر، به وب‌سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید یا با مراجعه به موسسه الواپلای از شرایط کامل پذیرش این رشته در دانشگاه‌های ترکیه مطلع شوید.

علاوه بر موارد ذکر شده برخی از دانشگاه‌ها در ترکیه برای پذیرش در رشته تربیت بدنی، آزمون دانشگاهی معتبر YOS و SAT برگزار می‌کنند که برای پذیرش باید نمره قبولی در این آزمون‌ها کسب کنید. با توجه به موارد فوق، در صورتی که به دنبال تحصیل در رشته تربیت بدنی در ترکیه هستید، باید از شرایط پذیرش در دانشگاه‌های مختلف آگاهی داشته باشید و در دانشگاهی مناسب ثبت نام کنید.

شهریه تحصیلی در رشته تربیت بدنی در کشور ترکیه

هزینه تحصیل در رشته تربیت بدنی در دانشگاه‌های ترکیه بستگی به دانشگاه و نوع برنامه تحصیلی دارد. دانشگاه‌های مختلف در ترکیه شهریه‌های متفاوتی را اعلام کرده‌اند و همچنین هزینه‌های زندگی ممکن است در مناطق مختلف ترکیه متفاوت باشد. با این حال برای هزینه تحصیل در رشته تربیت بدنی در دانشگاه‌های ترکیه مبلغی بین 5.000 الی 20.000 دلار در سال باید در نظر بگیرید.

البته لازم به ذکر است که دانشجویان می‌توانند از بورسیه‌های مختلفی برای کاهش هزینه تحصیل استفاده کنند. برخی از بورسیه‌هایی که در ترکیه ارائه می‌شوند، شامل بورسیه‌های دولتی، بورسیه‌های دانشگاهی و بورسیه‌های ورزشی است. بنابراین، هزینه تحصیل در رشته تربیت بدنی در دانشگاه‌های ترکیه به شدت متغیر است و باید به هزینه شهریه، هزینه‌های زندگی و بورسیه‌های مختلف توجه شود.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در رشته تربیت بدنی در ترکیه

اکثر دانشگاه‌های ترکیه برنامه بورسیه را برای دانشجویان خود بویژه دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرند. هر دانشگاهی برای بورسیه رشته تربیت بدنی در ترکیه شرایط متفاوتی را در نظر می‌گیرد. این بورسیه‌ها ممکن است شامل تخفیف در شهریه و هزینه‌های زندگی باشد. برای بورسیه شدن در این رشته باید در تاریخ مشخص شده، مدارک و رزومه خود را که شامل مدارک تحصیلی، ریزنمرات تحصیلی، انگیزه نامه، مدارک زبان، سوابق ورزشی و داشتن مدال، تجربیات کاری و اسناد هویتی هستند، به صورت آنلاین به دانشگاه موردنظر ارسال کنید.

در نهایت پس از بررسی مدارک و رزومه شما توسط دانشگاه در صورت تایید، شما می‌توانید برای بورسیه فول فاند در دانشگاه‌های کشور ترکیه درخواست خود را ارائه و ثبت نام کنید. با دریافت بورسیه فول فاند، شما تاحدودی از تمامی هزینه‌های تحصیلی، اقامتی و حتی سلامتی معاف خواهید شد و به راحتی می‌توانید در دانشگاه‌های ترکیه به ادامه تحصیل بپردازید.

 

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته تربیت بدنی

دانشگاه‌های دولتی و خصوصی بسیاری در ترکیه هستند که رشته تربیت بدنی را برای دانشجویان خود ارائه می‌دهند. بنابراین باید بطور کامل آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید تا باتوجه به شرایط خود مناسب‌ترین دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنید. از جمله این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه آنکارا، اگه، دراماتیک، اوفوکف، آنادولو، حاجت تپه، گدیک، آنتالیا و قاضی اشاره کرد.

بازار کار رشته تربیت بدنی در کشور ترکیه

شرایط بازار کار رشته تربیت بدنی در ترکیه به عوامل مختلفی از جمله تخصص، سابقه کار و محل کار بستگی دارد. با توجه به اینکه تربیت بدنی در ترکیه یک رشته با چندین گرایش است، فارغ‌التحصیلان می‌توانند در زمینه‌های مختلفی از جمله تربیت بدنی، تربیت بدنی ورزشی، فیزیوتراپی، حرکت درمانی و روانشناسی ورزشی فعالیت کنند.

پیشرفت در صنعت ورزش در ترکیه در چند سال اخیر، باعث شده است که بسیاری از مردم به سمت فعالیت در حوزه ورزش و تندرستی کشیده شوند و به دنبال تغییر سبک زندگی خود هستند. با این حال برخی از فارغ‌التحصیلان می‌توانند در دانشگاه‌ها، باشگاه‌ها، مراکز تندرستی، مراکز درمانی و حتی سازمان‌های دولتی‌ کار کنند. همچنین، برخی از فارغ‌التحصیلان می‌توانند به عنوان مربی ورزشی، مشاور تحرک و تغذیه، مشاور تندرستی ورزشی و حتی مدیر سلامت درمانی نیز به فعالیت بپردازند.

صفر تا صد مراحل تحصیل در رشته تربیت بدنی در ترکیه را به الواپلای بسپارید!

باتوجه به مطالب گفته شده، تحصیل در رشته تربیت بدنی در ترکیه یکی از بهترین روش‌ها برای کسب دانش در زمینه فیزیکی، تمرینات ورزشی، تغذیه و سلامتی است. با انتخاب دانشگاه مناسب و دریافت مدرک در این رشته، می‌توانید در دنیای شغلی ورزشی از فرصت‌های بیشماری بهره‌مند شوید.

در رابطه با هزینه‌ی دانشگاه نیز بورسیه‌های مختلفی برای تحصیل در رشته تربیت بدنی در دانشگاه‌های ترکیه وجود دارد که می‌تواند برای دانشجویان داخلی و خارجی در دسترس باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره بورسیه‌ها، به وب‌سایت دانشگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه مراجعه کنید یا تمامی این مراحل را به الواپلای بسپارید. از این رو می‌توانید برای پذیرش و تحصیل در رشته تربیت بدنی در کشور ترکیه از کارشناسان الواپلای راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم را دریافت کرده تا بدون نگرانی پذیرش خود را از دانشگاه موردنظر بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. تحصیل در رشته تربیت بدنی در ترکیه چند سال طول می ‌کشد؟

برای رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی مدت زمان 4 سال، مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و برای مقطع دکتری 3 الی 4 سال در نظر گرفته می‌شود.

 

  1. به چه زبان هایی می توان در رشته تربیت بدنی تحصیل کرد؟

در صورتی که بخواهید در ترکیه به تحصیل بپردازید، علاوه بر ترکی استانبولی برخی دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی نیز این رشته را ارائه می‌دهند.

 

  1. چه گرایش هایی برای رشته تربیت بندی وجود دارد؟

روانشناسی ورزشی، بیومکانیک ورزشی، رفتارحرکتی، مدیریت ورزشی و فیزیولوژی ورزشی از زیررشته‌های تربیت بدنی محسوب می‌شوند که می‌توانید باتوجه به علاقه خود در هرکدام به ادامه تحصیل بپردازید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .